Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce anume intre Mamoru si Chibiusa ?


Jane Kenshin
post Aug 11 2005, 02:45 AM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: 8-August 05
From: Bucharest
Member No.: 1.718
Points: 2
Gender:



Hooold on there..ultimul lucru pe care as vrea sa-l am in minte este ideea ca intre Chibiusa si Mamoru..cel putin in mintea Chibiusei..yeeewwww..let's get real people! Sure, Chibiusa este enervanta si destul de baka pentru ca cere mereu atentie de la Mamoru..dar de aici si pana la...hei! E doar un copil..c'mon..numai la a-si saruta tatal nu se gandeste ea..in caz ca nu mai tineti minte, intr-unul din ep din seria R ..inainte sa afle ca Mamoru si Usagi sunt parintii ei , ea se tinea de mana cu Usagi si cu Mamoru si era foarte fericita atunci..amintindu-si de parintii ei..dak ar fi avut makr o urma de afectiune twisted pt Mamoru nu ar fi tinut-o pe Usagi de mana si nici nu i-ar fi multumit din toata inima cand a fost salvata de ea. Asa ca gelozie shmelozie..clar nu e vorba despre cuvantul cu 'i'...lol
( cat despre Freud ..se stie deja ca s-a cam inselat in anumite privinte)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 11 2005, 09:26 AM
Post #22


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Hm... Nu as zice ca Chibiusa e atat de inocenta. Nu as merge pana la cuvantul incest, dar nici o relatie normala tata-fiica. (Plus, ca nu inteleg cum de Chibiusa e atat de batuta in cap incat nu vede asemanarea dintre Mamoru/Usagi - parintii ei din viitor <_<).
Anyway, afectiunea ei pt Mamoru este un pic exagerata (posibil sa se traga toata chestia asta de la faptul ca atunci cand a venit prima data din viitor, i-a picat lui in brate si - culmea! <_< - buzele ei au ajuns pe buzele lui).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 11 2005, 02:52 PM
Post #23


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



ehh da, asta da ciudatzenie.. sa`i pice exact in bratzele lui Mamoru exact cand acesta o saruta pe Usagi, ca sa-i ia aceasta locu.. hmm.,.. incest nici eu nu ash zice ca ar fi, dar cum a zis shi kisa o relatzie normala nu o vad.. Imi amintesc unele episoade cand Chibi Usa isi petrece mai tot timpul acasa pe la Mamoru, spre gelozia lui Usagi :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 17 2005, 11:56 AM
Post #24


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Si pe mine m-a suprins putin relatia ...destul de imbarligata dintre cei doi. Nu pot spune ca au fost cei mai cuminti. Au fost cateva faze destul de ciudate. Faza cu sarutul, mentionat mai sus, tin minte o alta faza cand Usaghi s-a despartit de Mamoru (nu mai tin minte seria), moment in care il acuza pe Mamoru ca o iubeste pe Chibiusa... si nu cred ca se referea la o iubire intre prieteni.

Pe de alta parte, Sailor Moon are cate putin din fiecare:
Gay - Zoisait si celalalt tip...Doamne cum il chema??? :unsure:
Lesbiene (mai mult sau mai putin): Sailor Uranus & Sailor Neptun

Deci, incest..nu pare o idee prea exagerata de a adauga in anime :D.. nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 18 2005, 04:21 PM
Post #25


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



hehe, ironic vorbind, de aceea ar trebui sa vizionam anime-urile la o varsta destul de fragede (joking of course), in felul asta nu mai remarcam toate aceste detalii.. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Aug 28 2005, 01:35 PM
Post #26


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Oricum remacam detaliile asta si cand suntem mici, mai ales daca nu intelegem ... Pe mine cel putin ma cam deruta relatia Mamoru-Chib-usa ... dar totusi, incest e un cuvant prea greu pt Sailor Moon ... oricum sunt destule animeuri cu relatii familiale un pic twisted, ca sa zic asa ... de ce nu ar fi si aici? poate ca la ei atfel e apropierea parents-children ... don't really know... Parerea mea e ca Usagi mai si exagera in reactii, chiar era stresanta la fazele alea <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dark_Lady
post Sep 26 2005, 11:51 AM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 1.286
Points: 101



Eu cred k Chibiusa il iubeste fff mult pe Mamoru k pe un tata si din prea multa dragoste uneori din gesturile ei se intelege altceva
Si scena cu sarutulcred k este accidentala sua poate un sarut normal si inocent k dintre tata si fiica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 27 2005, 08:22 AM
Post #28


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Dark_Lady @ Sep 26 2005, 12:51 PM)
un sarut normal si inocent k dintre tata si fiica
*



Hm... Nu as zice asta... Daca nu ma inseala memoria (a se mentiona ca am vazut Sailor Moon a long, long time ago - messa baba-san ^_^ ), ChibiUsa spune la un moment dat despre Mamoru ca este prietenul ei... si asta nu intr-un stil tocmai amical si innocent. -_-
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 27 2005, 09:17 AM
Post #29


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



ooo ... thats sounds so kinki .... :P
tre luat si in considerare ca era un puradel vai de viata ei
eu zic ca e doar un tzuc tati-bebe :-)
si nimik mai mult ...
common e oribila "the spoiled brat"
usagy e de 100 de ori mai buna ... desi nu se compara cu michiru ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 27 2005, 09:20 AM
Post #30


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(LordMethos @ Sep 27 2005, 10:17 AM)

common e oribila "the spoiled brat"
usagy e de 100 de ori mai buna ...
*



Nimeni nu zice ca ChibiUsa ar fi mai buna decat Usagi. :rolleyes: Doar ca "perversa" aia mica numai sentimente pure nu are pt Mamoru pana cand afla ca el este tatal ei din viitor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 27 2005, 06:40 PM
Post #31


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



eu doar remarc comportamentul ei alintat si egoist ... si orice ati zice ... rautatea se degaja de acolo. si se manifesta catre usagy cam in toata seria 2 de cand apare pana spre final. si nu sunt numai fazele cu mamoru, daca tineti minte si fazele de acasa, cand ii cam "fura" si familia. dupa parerea mea chibi-usa nu e tocmai inocenta, cum zice si kisa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Sep 27 2005, 07:13 PM
Post #32


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



C'mon!Oameni buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuni!!!!!!!!!!!!!!! STOP! Deja nu aveti subiecte de discutie sau ce?Atunci cand Chibiusa a aterizat prima data pe pamant,a fost o intamplare faza aia.C il privea pe mamoru k pe un frate mai mare si se simtea bine in prezenta lui.Si avea o placere sadica sa o faca pe Usagi geloasa.Uf!!!!Si sunt mai multe chestii.
Topicu asta ar merita inchis.Parerea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Mar 19 2006, 11:40 PM
Post #33


Unregistered









Faza mentionata mai sus cum chibiusa pica din cer si-l saruta pe mamoru a fost facuta ca o scena comica (si pe atunci nici nu stia ea cine-i mamoru si cine-i usagi (mai deschid o paranteza defapt de usagi stia ceva ca are Silver Crystal) dar oricum nici noi telespectatori nu stiam ce a fost cu chibiusa pana mai incolo in serie deci in scena asta ii exclus incestul)
2 la mana chibiusa nu o considera pe usagi din trecut ca pe o mama si cu exceptia unor momente nici Usagi nu o considera pe chibiusa o fica dar exista multe momente in care se observa o relatie speciala si afectiva intre ele. In lume exista multe tipuri de dragoste si la fel si in Sailor Moon vedem si niste exemple mai ciudate cum ar fii Zoisite si Kunzite, Haruka si Michiru, dar nu este cazul intre mamoru si chibiusa sau chibiusa si hotaru (ca si asta a fost un subiect discutat) , nu contest faptul ca chibiusa il iubeste pe mamoru sau invers ci este o dragoste foarte mare intre cei 2 dar nu in modul acela in care cred uni (adica ca un cuplu sau incest sa zicem) si ambi au demonstrato nu odata ci de mai multe ori chiar si chibiusa isi dorea ca relatia dintre mamoru si usagi sa isi revina (in Sailor Moon R dupa ce sau despartit sau mai degraba mamoru a parasito) ii parea rau pt ei si credea ca sunt facuti unul pt ceilalti dar numai tin minte numarul episoadelor exact si nu prea mai am nici chef sa intru in multe detalii ca ii tarziu si mi somn. asta ii ce am avut de zis si daca mai citeste careva postul asta in urmatoarele minute sau noa ore ii urez noapte buna. ;)
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Mar 20 2006, 12:28 AM
Post #34


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



ma rezum doar la adulter :D
common
thats totally gay
nu e nimik intre tata si fica :P
doar mintea bolnava a unei pustoaice cu paru roz >_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 1 2006, 01:44 AM
Post #35


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



prima data am vazut anime-ul cand eram mai micutza, dar l-am revazut acum cativa ani cand l-am downloadat...asa ca am ramas surprinsa vazand acest thread... nici pt o secunda nu mi-a trecut prin minte ceva de genu' asta
wooow :huh: cand eram mica 3-4 anisori (nus' cati are chibiusa) spuneam ca o sa ma casatoresc cu tata cand ma fac mare ..dar in acelasi timp ma razboiam cu tata pentru mama..si dormeam cu ea o seara eu ..o seara tata..asta ce ma facea ?!?!? Oha si sa nu pomenesc ca eu si parintii mei ne pupam pe gura :blink: :huh: :o
nu stiu cum e la altii, dar ...oha!!!! dezbaterile de aici mi s-au parut exagerate ..vorbiti totusi de un copil ...dar fiecare cu opinia lui la urma urmei...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Apr 6 2006, 06:34 AM
Post #36


Unregistered









Ai perfecta dreptate se prea leaga lumea de orice intradevar ca sunt si controverse in sailor moon dar sa nu ne legam de orice
Go to the top of the page
+Quote Post

Jeanne
post Oct 21 2006, 12:28 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 25
Joined: 17-March 06
Member No.: 2.297
Points: 57
Gender:



aceea era doar o viziune facuta de Wiseman k sa o faca geloasa pe Usagi si sa vina de partea raului <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Nov 25 2006, 10:50 PM
Post #38


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Dupa parerea mea a fost un sarut din gelozie mai ales cand era si afectata de puterea lui Weissman , care incerca sa o faca sa uite partile bune ale vieti ei , sa stie doar ca familia ei a parasit-o si a lasat-o in voi sorti si sa uite momentele fericite , ziua ei de nastere , astfel ca prin aceasta si a exprimat gelozia ei fata de Usagi si ura ei fata de mama , desigur un sentiment de moment care curand va trece ... .Desigur ea nu ajunge la normal in relatia Mama fica dar se imbunatateste ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaguia
post Mar 31 2008, 06:34 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 29-March 08
Member No.: 6.483
Points: 41
Gender:



la inceput cand a juns Chibiusa din viitor in timpul lui Usaghi......ea se cam dadea la Mamoru :angry: ....copila mik se dadea la un tip de 21 ani :angry: ...ii mai facea si probleme lui Usaghi :angry:
mda si cu sarutul ala :blink: ...mda multe lucruri pe care nici acuma nu le prea inteleg :lol: :lol: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ericas9
post Oct 21 2008, 03:19 AM
Post #40


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 21-October 08
Member No.: 7.782
Points: 1
Gender:



nimic nu e...doar incest poate:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:06 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |