Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Momente memorabile


Angel Sailor.
post Oct 28 2007, 11:01 AM
Post #41


Sayuri-chan
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 26-October 07
From: the land where the silvery roses grow
Member No.: 5.437
Points: 58
Gender:



QUOTE(axi @ Jun 14 2004, 09:56 PM)
de fiecare data m-au impresionat mortile celorlalte luptatoare sailor, in afara de usagi ... sau ma rog, chinurile, ca nu au murit de fiecare data :D
si in prima serie imi placea ffff. mult brosa lui usagi si melodia aceia superba si trista ... "moonlight densetsu" cred, o varianta slow.
*


subscriu la ce ai spus..mai ales la partea cu melodia
m-a impresionat şi partea în care Mamoru renunţase la Usagi pentru binele ei , şi ea nu înţelege acest lucru..şi continuă să lupte pentru dragostea lui... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_without_wings
post Dec 23 2007, 11:22 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 24-March 07
Member No.: 4.012
Points: 150
Gender:



eu il vazui prima oara cand eram mica si mie nu mi-a traznit care-i de fapt relatia dintre haruka si michiru (copil naiv...); insa mi-a ridicat niste semne de intrebare scena dinaintea nush'carei batalii cand se joaca una cu degetele celeilalte... mi-a placut mult...
a, si scena cand michiru canta la vioara si tot arunca o lamaie in aer prin miscarile ei...foarte 'eu sunt deasupra muritorilor, uite ce chestii sic stiu sa fac'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ayashi2009
post Jan 17 2010, 06:08 AM
Post #43


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 25-December 09
Member No.: 9.312
Points: 31
Gender:



mie mi-a placut episodul din prima serie in care Usaghi era imbracata in printesa si cade de pe balcon impreuna cu Mamoru, si nu mai retin seria, dar Usaghi il intreaba pe Mamoru de primul lor sarut,(care de fapt o fost fara sa stie usaghi, era beata :D ),altul ar fi cand se saruta pegasus cu chibiusa,si cand il conduce Usako pe Mamoru la avion si trece Seya pe langa ea.Un alt moment memorabil pentru mine este faza cand Rei intra peste Mamoru in baie,iar in ultima serie,cand Usaghi ramane singura acasa doar cu Seya cu prosop de baie in jurul mijlocului si sunt surprinsi de ceilalti :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Nov 7 2011, 11:15 PM
Post #44


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



4 Momente mi-au ramas intiparite in memorie legate de Sailor Moon:

*Momentele din Ep cand Hotaru devine Saturn pt prima data si ii pune sulita in nas lui SM, doar pt ca mai tarziu sa apara SM din lupta dintre Saturn si Pharaoh, tinand-o in brate pe Hotaru care devenise bebeu.
*Momentul cand Spiritul lui Saturn apare in fata lui Hotaru si ii pune degetul pe frunte dupa care ii apare acel semn.
*Momentul cand Saturn si Chibiusa o infrunta pe tipa aceea conducatoarea circului, si Saturn aproape ca isi foloseste tehnica...dar e oprita din nu mai tin minte ce motiv.
*Momentul in care Uranus sta sa cada de pe o cladire si Neptune o tine si ii spune ca e grea, la care Uranus raspunde ceva de genul: "You know I never talk about such things outside the bed!" ->dovada incontestabila si mult-asteptata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:00 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |