Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Filme


Bawmwolle
post Feb 28 2004, 10:46 PM
Post #1


Unregistered









Am vazut filmul despre Mamoru si prietenul acela al sau care semana cu un elf.Nu mai stiu cum se numea filmul, dar era ceva legat de un trandafir.Elful(sa-l numit asa) este obsedat de ideea de a-l avea prieten pe Mamoru si face tot posibilul pentru a reusi.Problema este ca el se alfa sub puterea unei asa numite Cassinia Blossom, o floare malefica, care ii intuneca judecata.Astfel, Elful vrea sa le distruga pe luptatoarele Sailor, fiind convins ca ele sunt piedica din calea implinirii visului sau.Desigur ca, in final, binele va invinge, chiar daca asta presupune transformarea lui Sailor Moon in Princess Selenity...
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 29 2004, 07:05 AM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Ala e primul film, ce corespunde celei dea doua serii. Fiore il cheama pe prietenul lui Mamoru si nu chiar elf...multi spun ca ar avea legatura cu An si Ail....oricum seamana cu ei. Floarea parca se numea Xenian...
Se e singurul film care a avut privilegiul de a fi difuzat la noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 1 2004, 02:13 PM
Post #3


Unregistered









Yuki, ai dreptate.Eu am si precizat ca nu mai tin minte detaliile...Poate si pentru ca l-am vazut in engleza, versiune in care Usagi se numea Selena, iar Mamoru Darian.Bleeah!De ce oare trebuie americanii sa scimbe numele personajelor doar pentru a le face sa para mai "americane"?Am spus despre Fiore ca ar fi elf pentru ca seamana foarte mult cu unul;si, oricum, nu aveam cum sa-i spun pe parcursul postarii precedente.Iar despre floare, in versiunea americana se numea Cassinia Blossom.Dar daca te gandesti mai bine, Xenia poate fi confundat usor cu Cassinia cand il auzi.
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Mar 1 2004, 02:24 PM
Post #4


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Voi ziceti ca va deranjeaza pentru ca v-ati obisnuit cu numele lor in Japoneza. In parte sunt de acord, nu imi place cand schimba numele.

Dar eu am vazut prima data SM-ul pe italieni. Si acolo snt numele schimbate:
Usagi = Bunny
Mamoru = Martio
si tot asa. Altele nu mai tin minte :P

Si prima data cand am vazut seria in Japoneza mi s-a parut foarte anormale numele lor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Mar 2 2004, 06:11 AM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Si eu tot pe italieni l-am vazut prima data. atunci nu ma deranjau nume schimbate si alte chestii de genul asta, dar acum , pentru mine daca un anime nu e in japoneza, adica daca e dublat are mari sanse sa-i dau cu piciorul. La mine a devenit serioasa chestia. Totusi recunosc ca italienii dubau klumea si faceau si meloduu frumoase la generic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 2 2004, 07:50 AM
Post #6


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Da, Xenian era. Inca un da la 'singurul difuzat la noi'. Daca tin bine minte, a fost acum vreo 5-6 ani, intr-o dimineata. Ce ma mai bucurasem... credeam ca exista o noua serie!

Germanii nu au modificat decat Usaghi - Bunny. In general respecta numele. Si dubleaza minunat. La ei au dat toate filmele vreo 2 ani la rand. Maraton. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Mar 2 2004, 10:51 AM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



asa faceau si italienii, am vazut ca si francezii reiau anime-le, ca au dat CC Sakura de vreo 3 ori. Numai noi trebuie sa fim mai "originali" :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Apr 11 2004, 12:31 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Promise of the Rose , se cheama filmul , si uite asa a mai postat si Fate....pe mine ma oftika ca e dublat in engleza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Apr 12 2004, 12:19 AM
Post #9


Unregistered









Dar daca trecem cu vederea faptul ca au schimbat numele personajelor, dublajul e chiar bine realizat.
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 19 2004, 09:27 AM
Post #10


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am vazut aseara filmul Sailor Moon S...ala cu regina de gheata....mama ce semana tipa cu Berril....pana si modul in care e invinsa.Dragut filmul...mi-a adus aminte si mie de serie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Erynloth
post Sep 20 2004, 10:30 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Sibiu
Member No.: 389
Points: 6
Gender:



hehe, ala e filmul meu preferat sa zic asa, desi toate 3 mi-au placut destul de mult. in Sailormoon S mi-a placut tare mult de Luna, iar in ultimul de prietenul acela al lui Chibiusa, care semana foarte mult cu helios, nu credetzi? :P
eu am vazut seria si filmele intai pe nemti, pe RTL2 mai exact, si pot sa spun ca mi s-a parut fff ciudat sa le vad apoi pe romani, unde Ami vorbea cu voce de barbat :P
dar trebuie sa recunosc ca germanii se pricep sa dubleze vocile, si cu traducerile s-au descurcat de minune, cand ma gandesc la ce au facut americanii cu serialul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 29 2004, 12:01 PM
Post #12


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Cel mai misto film mi s-a parut SMS.Iar Fiore,din SMR-Movie seamana foarte mult cu Ail din seria SMR.Chiar identici.Nu vi se pare?
Kakyo din SMS-Movie e copia DR-ului Tomoe din seria SMS si Peruru din SMSS Movie seamana si el foarte mult cu Hellios din SMSS-Movie.
Nu vi se pare?
PS:Scuzati repetitiile.Sunt grabita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iulian87
post Jan 6 2005, 11:54 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 534
Points: 91
Gender:



Filmul meu preferat e SMS :D Imi place mai ales partea in care Luna sa transforma in om :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 6 2005, 12:54 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Cel mai mult mi-a placut SMSS,n-as fi crezut c-o s-o vad pe Haruka rosind, /smile pe 2 ar fi SMR si apoi SMS-cam asa ar topul. Puteau sa mai faca inca vreo doua filme, cat despre grafica nu stiu daca e doar la mine dar la SMS lasa de dorit /hmm /!
Dublarea la noi a fost jalnica, /omg se chinuia omul ala sa dubleze la toate personajele si nu intelegeai nimic /! ba chiar uita ca trecea de la un personaj la altu si ori nu schimba vocea ori incurca replicile /gg Intr-un ep. aud un "roger" aruncat in balbaiala lui, am inteles dupa ce am luat seria ca de fapt rogerul ala trebuia tradus ca sa aiba sens /hmm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 19 2005, 10:23 AM
Post #15


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Filmul meu preferat este Hearts in Ice ! Este cel mai reusit si cel mai complex (cred eu ) :wink: .

Ja !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jun 25 2005, 08:16 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



am reusit sa vad filmele se seriile pe nemti. de craciun eram lipita de tv. :oops: am vazut de curand la un prieten un ep inregistrat de pe tvr2. (SM obsessed - mai rau ca mine). m-am zgariat pe ochi cand i-am, de fapt l-am auzit pe ala. si am ultimu ep dublat in it. klumea. dar numele erau extrem de ciudate...
nu stiti o pagina de unde pot downloada filmele? ca i-am promis la prietenul de mai sus ca le gasesc... si un pic de ajutor n-ar strica :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Michiru
post Jul 18 2005, 07:29 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
Member No.: 1.648
Points: 18



mie mi-au placut toate filmele sailor moon dar cel mai mult mi-a placut hearts in ice, apoi pe locul 2 ar veni promise of the rose si apoi black dream hole :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jane Kenshin
post Aug 11 2005, 02:15 AM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: 8-August 05
From: Bucharest
Member No.: 1.718
Points: 2
Gender:



Am vazut doar Promise of the Rose pana acum si mi s-a parut grozav..Usagi si Mamoru erau asa de kawaii in copilarie..cele mai bune scene au fost cele de la sfarsit cand au luptat impreuna..un film foarte bun care are ca tema unul din subiectele mele preferate: prietenia ^-^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Oct 1 2005, 01:54 AM
Post #19


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Am vazut doua filme. Sailor Moon Super S e ciudat. Adica rapesti copiii sa le furi energia? Plus ca e un fel de Matrix - da, asemanare tampita; mai ales la faza cu tinutul in celula si absorbitul de energie si visele frumoase, care sunt induse. Dar ma bucur ca si-a gasit si Chibiusa un prieten.
Iar in SMR a fost atat de de caraghios sa il vad pe Mamoru incoltit de Fiore. Hi hi hi!!! Dar saracul baiat era singur, naiv si usor influentabil. A fost bun pana la urma.
Si ca intotdeauna, totul s-a terminat frumos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 1 2005, 08:03 AM
Post #20


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Eu am vazut toate filmele si cel mai mult mi-a placut "Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose". Imi place ca explica legatura dintre Mamoru si Usagi. Ne prezinta un Mamoru copil, aflat in spital dupa un accident de masina si o fetitza dragalasa care ii da un trandafir si isi lasa capul pe mana lui. Scena aceasta mi se pare super kawaii... prezinta o afectiune sincera, pura... Ce mai! Secventa mea preferata! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:43 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |