Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seria Tekken


e-Z
post May 7 2004, 10:06 AM
Post #41


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



http://www.rom-world.com/dl.php?name=MAME&letter=0-9
sper ca macar cinva o sa incerce sa scoata tekken tagul, sa-l testeze..daca mertge, dati zvonul..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post May 19 2004, 10:02 PM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Mai lasati deoparte emulatoarele si uitativa la ce va poate oferi teken 5 :twisted:
Eu unul am vazut si este superb are si vreo cateva personaje noi printre care si un negru asta find primul din seria teken dac nu ma insel?
:lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post May 21 2004, 12:44 PM
Post #43


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



mie imi place cum arata Nina..si costumatia ei din Teken 3 . Nu stiu ce am dar imi plac numai asasinele :lol: ...si vad ca si ea este ....Si cum arata in TEKKEN 5....?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 22 2004, 08:35 AM
Post #44


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



In tekken 5 se pare ca se va face o intoarcere la originile ei in ceea ce priveste aspectul.Arata demential in Tekken Tag,mai ales ca are un skin in care are parul alb.Cat despre 4,am zis deja,arata ca o baba garbovita.
Oricum,printre cele 3 personaje noi din Tekken 5 se mai numara o fata ce pare ca va avea un stil de lupta destul de asemanator cu Xiaoyu.Plus ca arata bine tipa :twisted: :twisted: :twisted:
Si ultimul ar fi un tip cam demonic din cate am vazut eu.Radeam cu Muad zicand ca-i Devil deghizat.Pentru mai multe informatii verificati pe www.gamespot.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 8 2004, 02:25 PM
Post #45


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Tekken, excelent jocul, stiu ca acum aprox 6-7 ani am jucat la o sala in grecia in timpul unei excursii (am si poze pe care o sa le pun) si am ramas wow...ce super joc. De atunci de cate ori am avut posibilitatea sa joc un tekken, eram acolo.
Nu ma laud ca stiu toate combinatiile, nu cred ca imi iasa nici jumate ale unui personaj.
Tekken2 l-am pierdut cumva, nu am apucat sa il joc, am inceput direct cu 3. Iar acum 2 zile am jucat tekken 4 (ca sa vedeti decalaj). Nu m-a impresionat prea mult, parca tekken 3 avea mai multe filme....
Celelalte joace de fight pt ps1 sau 2, sau dreamcast ce le-am incercat nu m-au atras prea mult, decat dead or alive, care mi=a placut foarte mult. Era fain ca puteai schimba decorul in timpul jocului daca reuseai sa il proiectezi pe vreunu afara din ring sau din area in care va luptati....Si schemele erau parca un pic mai cursive, dar comparabil cu tekkenu.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Mar 6 2005, 11:57 PM
Post #46


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Dupa ce am jucat TEKEN 5 pot spune ca este cea mai bine facuta de pana acuma depaseste cu mult TEkEN 4 in toate privintele :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 9 2005, 04:11 PM
Post #47


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



I second that oppinion...intregul joc pretide ca Tekken 4 nici n-a existat si se intoarce la stilul de joc din tekken 3 ceea ce e o imbunatatire semnificativa peste Tekken 4. Dupa 7 ore continuk de joc m-am hotarat sa ma culc ca se cam apropia de miexul noptii...jocul e superb construit...grafica de nivel SUPER inalt, gameply, poveste, personaje noi si vechi.

Un joc care mi-a dovedit ca a meritat toata asteptarea si toate sperantele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Mar 12 2005, 11:18 PM
Post #48


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Daca tot suntem la Teken 5 este cineva interesat sa facem un campionat candva in viitorul apropiat?
Am putea pune chiar si un premiu pt. castigator .:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Jul 6 2005, 12:42 AM
Post #49


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



i'm here to kick ass ... point me in the right direction :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jul 9 2005, 03:08 AM
Post #50


Unregistered









Subscriu la ceea spuse mai sus.. am jucat tekkan 4 si in curand il voi incerca si pe 7 :twisted: ..pacat ca in zona nu prea sunt amatori :x

PS : Asiatica ( hmm ..imi scapa numele) e arta curata nu gluma :wink:
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jul 9 2005, 03:15 AM
Post #51


Unregistered









Hmm ..Shingo.. poate la urmatoarea intalnire din Bucuresti o sa facem un mic duel :twisted: .Hmm poate visez..da ..era tare daca am fi reusit sa ..proiectam lupta pe ceva cu adevarat mare :roll: . Profit de acesta ocazia sa ma corectez : "*la cele " in loc de " la ceea" ..grrr graba asta ..
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Jul 9 2005, 08:52 AM
Post #52


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Cu cea mai mare placere Aoi-kun. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jul 9 2005, 02:40 PM
Post #53


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Pfui, cum se poate ca eu sa fi ramas blocat la tekken 3 (macar am ajuns bun la el) ?! Ah da, n-am playstation :(

Apropo, scurt trailer e3 cu tekken 6: http://www.gametrailers.com/download.php?i...836&type=mov&f= (daca nu merge link-ul e din cauza ca am avut ceva probleme tehnice cu browserul si nu am putut sa-l verific, dar tot pe site-ul ala il gasiti).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 10 2005, 03:03 PM
Post #54


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scurt trailer...e prea scurt si nu spune nimic despre poveste ci doar un Jin suparat care arata ca stie kata.
Oricum, amatorilor de Tekken: continuati sa jucati...eventual o sa avem un meci care o sa decida acest "cel mai tare"...eu nu ma culc pe urechea in care un mic drac imi sopteste: "7 ani tata, get over it, move on...start playing something else for pity's sake!" si continui sa joc...daca o sa ma tina buzunarul la viata mea o sa-mi achizitionez un PS 3 cand o iesi plus una bucata Tekken 6 iar istoria poate sa uite de mine. Tekken am sa joc pana n-am sa mai pot tine un gamepad.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post Jul 23 2005, 02:58 PM
Post #55


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



Uh, uh.. I played tekken 3 pe ePSXe... Prima oara cand l-am jucat n-am avut genu ala de reactie (wow, omg sau stiu io), dar are el ... ceva... care te face sa stai acolo si sa joci... cel putin pt mine... Cat despre celelalte tekkenuri... am mai jucat TTT la o sala cand eram ceva mai mic... si... am vazut trailerele la 5... In rest nada... Caut tekken 5 pt PS2... Da nu cre ca gasesc original... Tre sa-l cipuiesc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jul 29 2005, 08:56 AM
Post #56


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



am vazut traileru la tekken6....da vere..grafica buna..superba pot zice..am crezuc pt 5 sec ca jin e defapt nu actor..dar in fine...tekken 5...hm...eu nus un fan tekken..dar am rog...cand am primit tekken 5 am primit si kof maximum impact...si jucandule in paralel am ajuns al urmatoarea concluzie:tekken 5 e un joc fighting bun...putin mau bun ca t4...dar fata de kof MI e slabutz...de ex in jap , koful e mult mia vandut ca t5...dar nu conteste...t5 e un joc ok...but kof mi is da best!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 28 2005, 08:55 PM
Post #57


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



eu le-am jucat pana 5 ...is tari ....5 ii klar cel mai mondial:P :wub: christie monteiro :wub: nina ...fav characters:)) numa cu ele joc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MajinCloud
post Jan 29 2006, 03:10 AM
Post #58


the cloud
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: 29-January 06
Member No.: 2.122
Points: 54
Gender:



ca multi altii am inceput cu tekken 3. a continuat 4 apoi tag in mall. de la tag am devenit obsedat. obsesie curata. 5u lam terminat mult prea repede (mai putin de jumate de zi cu toti) tot ce a mai ramas din el e sa imi fac tekken lorzi pe toti desi mia fost lene.
CyBeR comica chestia cu amatorii. daca esti din buc si joci in mall sigur ai mancat o data bataie de la mine, nu e lauda, e adevar (stiu ca asa suna si mai mult a lauda dar asta e) daca nu poate daca vi pe aicea vorbim si face o runda doua candva
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 6 2006, 04:35 PM
Post #59


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



MajinCloud tu joci la Plaza Romania? Acolo jucam asta vara Tekken 4 cu tzacanii! Trebuia sa-mi dea si-un scaun, ca rar (spre deloc) mai luam bataie, si mai stiau si pushtii aia cu ce se mananca Tekk-u'!
Tekken a avut o evolutzie destul de interesanta si in viatza mea! Am inceput cu Tekken1 (asha cum putzini au facut), l-am jucat la un prieten, si din lipsa de altceva, mi-am dezvoltat o pasiune pentru joacele de bataie! Si pentru Kazuya, personaj care urma sa devina mai tarziu unu' din preferatzii mei! Apoi a urmat Tekk3 la sala de PS-uri a matushii unui alt preten, care mai avea putzin si ma punea la plata la chirie! :D Tekk3 a avut cel mai mare impact, jucatzi si voi T1 si apoi 3 si o sa vedetzi ce spun! Pacat ca in locu' lui Kazuya l-au introdus pe Jin, noroc ca avea acelashi stil de lupta: Mishima Ryu (nu ca in Tekk4 unde invatza karate, bah)! Am jucat Tekk3 de si in somn il visam. Apoi a urmat Tekken4 (la mult timp dupa, facea deja pauza...trecusem la alte jocuri, GGXX 'n' shit). Primu' lucru remarcat....Kazuya was back!!! Booya...and with good ol' Mishima fighting style! Joc frumos (sau cel putzin asha am zis pe moment, urma ceva mai tarziu sa vad contrariu)! Apoi a venit mult ravnitu' Tekken5...si odata cu el, si Tekken2! Imaginatziva ca in momentul in care am bagat dvd-u' cu T5 in PS2, primu lucru' pe care l-am facut a fost sa ma joc T2 (de fapt m-am jucat chestia aia cu impushcat navutze de la Loading...but that doesn't count)! Abia dupa cateva ore de melancolie mi-am vazut si eu de T5-u' propriuzis! Care...ce sa mai spun...mai rar asha un joc... :blink: ! Firicelu' de saliva si-a facut si el aparitzia odata cu primele minute de jucat! Grafica superba, eye candy galore, gameplay exploziv, stagii de mai mare dragu', puzderie de personaje, si mai puzderie de mishcari de caciula, story interesant pentru fiecare personaj (cu mici exceptzii), capodopera de film de inceput (mie asha mi se pare) + filme de sfarsit mishto si amuzante (unele) deopotriva! (nu ca majoritatea celor din Tekk4)! Personajele aratau mai bine ca nicioadata (era de asteptat)! Lee arata less gay now, and thats a very good thing! :D
Un top ar personajelor Tekken preferate ar arata cam asha:
1.Kazuya Mishima - mi-a placut de el din prima secunda, cu toate ca deh, in Tekken 1 arata cum arata! Badass character, nice (clasic) fighting style, cool looking! Imi place skinu' cu ochelari de soare din Tekken4, si detest clasicu' frac reintrodus in 5!
2.Lee Chaolan - multor jucatori nu le place de el, mie da!!!! He's cool, nice street fighint style! "The SILVER HAIRED DEVIL" kicks ass! In Tekken5 arata mai bine ca niciodata! Cu el stiu sa joc cel mai bine! :)
3.Steve Fox - ok, at first I said, whooo...numai cu pumnii?!?!? (P.S.: da si cu picioarele daca nu stiatzi...lovitura din ridicare :P ) Mare mi-a fost mirarea cand am vazut ce poate face acest personaj! Cu el il invingi cel mai ushor (dupa parerea mea) pe Jinpachi!
4.Hwoarang - cool, fast, strong! I like his kick based style too!
5.Asuka Kazama - si trebuia sa fie si o fata, ce naiba! Asuka a fost introdusa ca inlocuitor pentru Jun Kazama (asha cum a fost Jin pentru Kazuya in 3)! Tipa ownz the battle filed in a fury of combos! I also like hes ending movie! :lol:
Cam atat! Astept cunerabdare sa vad ce stie Tekken 5 Dark Resurrection, si mai tarziu sa raman uimit de Tekken 6!
Vom trai si vom vedea!


[Later Edit] Am uitat ca am si asta t2kazuya divx avi - filmu' de sfarsit a lui Kazuya din Tekken 2, one of my personal favs! Enjoy!
[Later Edit 2] Cine stie de unde pot lua si eu filmu' de incaput de la Tekken 5? Nu cel cu Kazuya si Heihachi, ce-l de-al 2-lea, cel care prezinta toate personajele...and has a catchy theme song!!! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MajinCloud
post Jun 5 2006, 09:04 AM
Post #60


the cloud
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: 29-January 06
Member No.: 2.122
Points: 54
Gender:



Eu nu joc la plaza :D scaunu meu e la mall vitan la tekken tag :D

sper sa apara si Dark Resurrection pe ps2. pana acum stiu ca a aperut pe arcade (ceva ce vom vedea la noi in tara cand copii noistri o sa fie batrani) si pe psp. 6 mai e de asteptat :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |