Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Greseli, O discutie...despre greseli, desigur


waste
post May 14 2007, 06:40 PM
Post #1


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



OK, in Death Note, fiacare face o GRAMADA de greseli...dar sunt si exceptii. Unele personaje gresesc constant, in timp ce altele abia gresesc sau poate nici macar nu gresesc. Dupa voi, care cum a gresit? Ce ati face in locul lui?
Hai sa le discutam cat de cat in ordine cronologica...ca sa nu fie alan-dala pe aici... ;)

P.S. Acest topic este pentru cei care au vazut ANIMEUL sau au citit MANGA!!! Deci, nu ati vazut macar una din doua, stati deoparte...nu de alta, da sa nu fie plin de spoilere... <_<

Eu una, zic ca Light a facut multe greseli. Parca a vrut sa aiba de-a face cu L In loc sa stea in banca lui, el il omoara pe detectivul ala si astfel atrage atentia asupra lui...eu zic ca oricum trecea cu bine de inspectie...asta zic eu ca e prima lui greseala... Eu in locul lui as fi stat cuminte...si as fi incercat sa ma comport normal, sa nu atrag atentia asupra mea... :P

Voi ce credeti? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dawn_alexis
post May 15 2007, 01:03 AM
Post #2


Ohi, Mark!
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 13-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.301
Points: 138
Gender:



Da, uciderea detectivului ar putea sa fie o greseala, insa sa nu uitam de psihologia lui Light. He likes flashy things and he likes having power. Uciderea detectivilor a fost menita sa atraga atentia lui L, sa ii spuna ca oricat de tare e, Kira is the one in charge. Daca respectivul ar fi trait sau nu probabil nu ar fi contat. Sansele ca Light sa fie prins cu musca pe caciula erau infime, iar el era constient de asta. Mai degraba consider ca a fost un fel de provocare, voia sa fie sigur ca poate ucide, voia sa isi demonstreze ca este mai bun, voia sa demonstreze lumii ca este bun, si in special lui L. Setea lui de putere, placerea diabolica provocata de jocul de-a soarecele si pisica, faptul ca ii serveste pe tava lui L tot felul de indicii, mai mult sau mai putin evidente, felul in care risca totul, toate acestea demonstreaza faptul ca adolescentul plictisit si de bani gata, Yagami Light s-a saturat sa joace la sigur, iar <duelul> cu L reprezinta distractia perfecta.
Parerea mea este ca cea mai mare greseala pe care o comite Light(in mod repetat) este subestimarea adversarului. Subestimeaza politia la inceput, considerand ca simplul fapt ca DN-ul se afla in mainile sale il va transforma in God, neluand in considerare existenta vreunei persoane capabile sa il opreasca, il subestimeaza pe L de nenumarate ori, ca de exemplu la inceput, cand il ucide pe fake L, tinde sa il subestimeze cand il cunoaste fata in fata, apoi o subestimeaza pe Misa. Crede ca simplul fapt ca se afla inconjurat de persoane il va proteja de ochii lui 2nd Kira.
O alta greseala a sa este ca tinde sa actioneze in graba, fara se informeze in prealabil. Astfel, lui ii "scapa" posibilitatea ca detectivul sa-i fi spus sotiei sale de intamplarea din autobuz, primele sale crime sunt facute instinctual, nu sunt gandite, judecate la rece, uciderea falsului L este facuta la primul impuls, momentul in care Misa este capturata, faza cu telefoanele. El o suna pe Misa chiar in fata lui L, fiind mult prea sigur de victorie. Si lista ar putea continua...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 15 2007, 04:49 PM
Post #3


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Dawn alexis, sunt total de acord cu tine...totusi, nici faptul ca L accepta sa se intalneasca cu alti oameni, pe care nu ii cunostea nu poate fi trecut cu vederea...adica, pricep eu ca aia nu il prea credeau altfel, da totusi trebuia sa fie mai atent de la bun inceput...nu credeti? Chiar daca i-a testat, daca unul din ei era Kira si avea ochii Shinigami, L murea inainte de vreme... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dawn_alexis
post May 15 2007, 06:40 PM
Post #4


Ohi, Mark!
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 13-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.301
Points: 138
Gender:



Pai da, L a riscat multe aparand in fata tatalui lui Light & co, sau venind la scoala, dar in ceea ce priveste nivelul sau de cunostiinte despre Kira la momentul respectiv, si-a luat toate masurile de precautie posibile. I mean, el stia ca pt a ucide pe cineva, Kira trebuie sa-i stie fata si numele. Cu numele o rezolvase, folosise un alias, iar cu fata....a ales sa riste. Stii vorba aia: tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape. In plus, scopul sau suprem devenise capturarea lui Kira, era ceva mai puternic decat propria siguranta, ego-ul sau nu ar fi putut suporta infrangerea si ar fi facut orice pentru a castiga. Din acest punct de vedere este foarte asemanator lui Light. Insa cred ca o iau pe offtopic.
Dupa parerea mea, L este unul dintre personajele care a avut un nr relativ redus de greseli. Chiar si moartea sa a fost, ca sa spunem asa, "planificata". Nu pot sa cred ca nu stia ca Light e Kira, iar in ziua aceea, toate indicau faptul ca L era pregatit sa moara. De ce? Poate ca numai asa ar fi putut rezista tentatiei DN-ului.
Dar daca este sa ne gandim la greseli, sa vorbim putin de cele ale lui Amane Misa. Cea mai importanta greseala mi se pare faptul ca nu a scapat de casetele cu 2nd Kira desi Light ii spusese deja sa o faca?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post May 15 2007, 06:48 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



OK, pui o tastatura si un mouse in mana cuiva si uite cu ce te trezesti... :lol:
Pai, sa vedem... Misa a facut multe greseli, nu numai cea cu casetele...in primul rand, nu trebuia sa atraga atentia asupra ei, remember cand a venit la scoala lui Light urland in gura mare: LIGHTO KUN!!!!!!!!!!
Si toti s-au uitat dupa ea...si nu-i de mirare ca nu a observat ca L i-a furat mobilul... ca sa vezi... L e hot :o
Si nici nu trebuia sa se bazeze atat de mult pe ochii ei de shinigami...chiar daca a primit un lifespin de la un shinigami, tot nu trebuia sa-si injumatateasca viata...daca a primit 1000 de ani, s-a ales cu 500...si mai apoi cu doar 250...
Da sa revenim la primele greseli... orgoliul lui L i-a fost FATAL!!! De ce? Pentru ca a riscat si cand nu trebuia...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post May 15 2007, 08:52 PM
Post #6


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



Wind Slayer trebuia sa pun pe replica aceea un copywrite :lol:

Si waste vorbea de o ordine cronologica bun inceputul inceputurilor prima gresala a fost a lui Light cand a vrut sa isi satisfaca curiozitatea privind DN. Cea de-a 2-a este cand din orgoliu vrea sa il omoare pe L si defapt omoara un impostor si isi dezvaluie locatia, urmatoarea cred ca este cum a zis waste omorarea lui Ray Penbar, detectivul FBI, care ii permite lui L sa constranga lista de suspecti.

As spune lui waste sa spuna una din greseli si noi sa discutam asupra ei ce si cum ca asa o sa se faca o valmasala de posturi fara legatura :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 16 2007, 12:52 PM
Post #7


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Buna idee Shinigami Kid. Pai...prima greseala...care a fost pomenita.

QUOTE
prima gresala a fost a lui Light cand a vrut sa isi satisfaca curiozitatea privind DN


So, s-o discutam. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post May 16 2007, 02:22 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



QUOTE(Shinigami Kid @ May 15 2007, 09:52 PM)
Wind Slayer trebuia sa pun pe replica aceea un copywrite :lol:
*


Dap, copy right...replica e mai mult a ta, decat a mea. :lol:

OK, sa vedem...pai, daca aia a fost prima greseala, inseamna ca mama lui nu l-a invatat sa nu ia chestii ciudate de pe jos. Zau asa, azi maine o sa ia o bomba cu ceas si o sa se trezeasca mort...fara sa stie de ce. :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post May 16 2007, 02:50 PM
Post #9


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



QUOTE(Shinigami Kid @ May 15 2007, 09:52 PM)
Si waste vorbea de o ordine cronologica bun inceputul inceputurilor prima gresala a fost a lui Light cand a vrut sa isi satisfaca curiozitatea privind DN.
*



Right. Stai in clasa si te gandesti cat de plictisitoare si neinteresanta e viata pe care o duci si deodata vezi un caiet cum cade in gradina. De curiozitate te duci si te uiti la el sa vezi ce e. Pana la urma unde e gresala :P ? E o chestie fireasca sa fi curios, nu e niciun fel de gresala. Cel putin nu din puctul de meu de vedere. Asta ar insemna ca fiecare om care e curios de unde lucru, relevant sau irelevant, automat a facut o gresala?

De ex, waste acum e curioasa si de parerea celorlalti despre ce greseli au facut personajele. Deci, clar, ea deja a gresit, cine stie, in viitorul apropiat poate o sa isi creeze propriul ei death note si o sa ajunga sa omoare oameni, ca sa vada ce greseli face si ea. Si noi la randul nostru suntem vinovati ca am postat aici, nu :P?
Light nu avea de unde sa stie ce e in caietul ala, it was just smth like: "hm, let's see, oare ce e asta?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 16 2007, 07:19 PM
Post #10


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



This time, I agree with black_ang3l_me. Cam are dreptate, sa stiti...da oare, nu curiozitatea a omorat pisica? Si oare, nu de la asta a inceput totul? De la sentimentul asta ciudat, pe care il evam cu totii (iar eu cel mai mult...)? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post May 16 2007, 10:00 PM
Post #11


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



black_ang3l_me nu ma refeream ca curiozitatea a fost gresala lui ci faptul, ca desii fiind avertizat de regulile din Dn, tot a vreut sa calce pe coda zeii si sa incerce notul. Defapt as spuneo ca a facuto chiar sa ii sfideze, acum daca ma gandesc mai bine nu stiu chiar daca numai curiozitatea a avut dea face cu toate acestea.
DAr pe celalata parte sar putea sa gresesc astept parerile voastre sa aflu adevarul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yozz
post Jun 13 2007, 10:49 AM
Post #12


Kira
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 12-June 07
From: Romania
Member No.: 4.450
Points: 121
Gender:



LE
mistakes:
killing Lind L Taylor. If he hadn't done that L might not have been able to find him.

killing Raye Penber. L suspected the ones Raye was spying so I think that's when L discovered who Light was and suspected him of being Kira since then. If he hadn't killed him I don't think Raye would tell anyone about the bus conflict.

Calling Misa right after Misa saw L's face.

making contact with Raye Penbar. This incident is what triggered Naomi's suspicion, which only further deepened L's suspicion. It's this chain of suspicion that lead Near to also suspect Light.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami Lurker
post Jul 29 2007, 12:40 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 27-July 07
From: Brave new hell
Member No.: 4.778
Points: 89
Gender:



Tsugumi Ohba este geniul care a scris "Death note" si creatorul detectivului fictonal,L, considerat cel mai bun si interesant detectiv din operele fictionale.
Totusi,foarte multi fani sustin ca Ohba nu a facut nici o greseala si ca seria este perfecta.
De-a lungul seriei apar niste greseli,eu retinand doar o parte din ele.
Aici ma refer doar la greselile care incalca reguli de folosire ale carnetului sau la metode folosite de politie in anchete.
Exemplul nr.1: Cand Ligh(Rem o face pentru el dar Light planuieste totul) il omoara pe L,nu cred ca ar face decat sa il omoare pur si simplu,cand ar putea avea controlul lui L...asta ar fi perfect,mai ales cum lui Light ii place sa se laude si sa isi umileasca adversarii,ar putea sa ii spuna lui L in fiecare zi apoi cum a omorat atat de multi criminali si cum acum l-a omorat pe el pentru ca L ar fi deja sub controlul carnetului si nu ar mai face nimic,oferindu-i lu Light satisfactie enorma.In plus...light ar putea sa faca regulile false scrise de el sa para batute in cuie.Sa nu uitam ca Near isi incepe suspiciunea asupra lui Light dupa ce crede ca regula cu 13 zile este falsa,Light ar fi putut impiedica asta folosindu-se de L.
Exemplul nr.2:Presedintele S.U.A. este amenintat de Mello cum ca va fi fortat sa apese pe butonul care va declansa rachetele nucleare si va distruge uhm...nu imi amintesc asta bine,oricum...va distruge multi oameni...pai aici intervine regula "Un death note nu poate fi folosit sa controleze un om pentru a face rau altor oameni sau sa influenteze vietile lor cumva.daca numele persoanei a fost scris si conditia nu poate fi indeplinita fara sa fie influentate vietile altor persoane,persoana va muri pur si simplu de atac de cord".
Exemplul nr.3: Aizawa face un semn la carnetelul pe care Light il folosea sa vorbeasca cu Taky...si asa observa ca Light vorbea in scris cu Takada.Dar Aizawa ca orice detectiv respectabil...ar fi putut lua carnetul,o foaie de indigo si sa afle ce au vorbit cei doi...sau mai bine...duceau carnetul la sediu...acolo sunt specializati in asa ceva.Astfel ei ar fi avut conversatia lui Light si a takadei si,deci dovada ca Light e Kira.
Acum,daca ati mai gasit si voi greseli...sau daca am gresit eu rau de tot ce am spus mai sus spuneti-mi sa dau delete sau edit.

Muza chan:
Exista un topic pe aceeasi tema... :P discutia continua aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 29 2007, 03:50 PM
Post #14


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Yami Lurker:
Exemplul numarul 1:
Te referi la un alt mod de abordare a situatiei de catre Light. Unde e greseala in scenariu? Iti spun eu.. nu e... :P Pur si simplu, asa a fost gandit personajul. Light si-a dorit sa-l omoare pe L inca de la inceput, e dorinta lui, e razbunarea. A ales solutia sa scape de L definitiv pentru ca nimic sa nu-i mai stea in cale in indeplinirea visului.

Exemplul numarul 2:
Presedintele nu avea de unde sa stie regulile din Death Note. Care e de fapt greseala din scenariu, ca nu inteleg la ce te referi...

Exemplul numarul 3:
Care e greseala in ce priveste scenariul relativ la exemplul numarul 3? Nici una... pur si simplu Aizawa a actionat asa cum a crezut de cuviinta. Privind din acest punct de vedere, orice in anime poate fi privit ca fiind plin de greseli.. pentru ca orice personaj ar reactiona diferit de cum am gandi noi, sau diferit fata de ce ne-am fi dorit noi.

Acum sa termin cu o concluzie: tu faci confuzie si consideri ca fiind greseli niste decizii care nu s-au luat asa cum ti-ai dorit tu. Cu totul altceva inseamna greseala. Gandeste-te in felul asta si daca-ti mai vin idei, sunt interesata sa le aud. Dar sa fie greseli... sau cel putin scapari. Eu sustin in continuare si am demonstrat pe parcurs ca nu sunt. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami Lurker
post Jul 29 2007, 05:22 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 27-July 07
From: Brave new hell
Member No.: 4.778
Points: 89
Gender:



Da...inteleg...
Exemplul 1 este intr-adevar cam mofturos,pentru ca spuneam doar ca ar fi fost improbabil ca Light so procedeze atat neatent....tinand cont ca putea sa faca regulile false sa para reale...eliminand suuspiciunea care "plutea" asupra lui.
Exemplul 2...presedintele nu stia...dar el a avut legatura cu Near si cu SPK-ul
Exemplul 3(asta e greseala pe care am observat-o prima si pe care o consider greseala care putea schimba cursul complet)...da putem sa spunem ca Aizawa e batut in cap si nu a rezolvat cazul,avand dovada sub nas. Mai toti detectivii respectabili invata in academie ca orice proba asemanatoare trebuie adusa la laborator.NU poti spune ca un detectiv ca el nu lua aceasta proba...e o intreaga procedura pe care el trebuie sa o aiba in cap.E ca si cum cei de la FBI nu ar lua amprentele si urmele de ADN.(nu se poate intampla asa ceva pt ca ei apuca tot ce gasesc pentru a gasi indicii).Nu cred ca Aizawa ar fi lasat asa ceva la voia sortii...se putea baza pe Near...dar daca ai fi amenintata cu moartea,Muza-chan,nu ai incerca sa scapi de asta cat mai repede?
ANyway...da primele doua nu au relevanta...sunt doar lucruri improbabile...cel de-al treilea,insa,putea schimba totul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 29 2007, 05:31 PM
Post #16


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Yami Lurker:
La ce spui tu, poti considera ca Aizawa a facut o greseala, cu asta s-ar putea, sa fiu sau nu de acord. Dar nu-mi spune ca e greseala de scenariu.. cu asta nu am sa fiu de acord...

Din pacate, nu mi se pare ca intelegi, pentru ca imi aduci acelasi tip de argumente. :P

Din punctul tau de vedere, daca un personaj nu actioneaza asa cum vrei tu asta e greseala de scenariu? Iti mai spun inca o data.. nu e... ;) O greseala de scenariu este atunci cand:
1. are lipsuri, omite ceva, nu explica tot ce ar trebui sa explice (cu toate ca si aici e relativ, pentru ca unele scenarii contin intentionat omisiuni, ca sa te faca sa gandesti sau sa-ti inchipui tu ce se intampla).
2. contine greseli de logica... asta am mai auzit la Death Note.. dar nu a venit nimeni cu un exemplu concret care sa fie valabil... (poti sa citesti topicul general.. am desfiintat pe parcurs orice afirmatie de genul asta...)
3. apare la un moment dat o solutie salvatoare scoasa din maneca.
4. etc... probabil ca mai sunt... dar nu imi vin mie in minte acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami Lurker
post Jul 29 2007, 06:01 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 27-July 07
From: Brave new hell
Member No.: 4.778
Points: 89
Gender:



Hmmm...va fi foarte greu sa explic...eh...macar ma distrez si am cu cine dezbate...desi nu imi place sa postez prea mult pe acelasi subiect
Sa iti explic altfel,Aizawa in timpul Academiei invata ca de pe hartia din carnetele pe care s-a scris inainte(cu pix,creion) se pot recupera informatiile dupa santurile lasate de instrumentul folosit pentru scriere.
Acum revenind la cazul nostru Aizawa,care este deci "programat" din academie(spun academie...cine stie ce a urmat el) sa recupereze datele,vede carnetul si se gandeste ca cei doi poate vorbesc prin scris,in mintea lui in mod normal ar fi sa astepte si sa ia carnetul dupa sa vada ce au vorbit pt ca de-asta a promovat si a ajuns detectiv,in schimb el face un semn sa vada daca acel carnet a fost folosit.(e ca si cand tu te-ai duce si ai taia ceva cu lingura in loc de cutit,in cazul in care daca ai taia cu cutitul viata ta ar fi salvata)
Nu consider ca asa as fi vrut eu...doar ca probabil scenaristul probabil nu a luat in calcul datele de pe carnetel si deci este o greseala.Si te asigur ca Orice detectiv ar fi luat acel carnetel si ar fi folosit dovada.
Ai fi considerat macar ca Aizawa sa fi citit indicatiile lui Light catre Takada despre cum trebuie infaptuita judecata si sa nu faca nimic cu acestea,o greseala?
O...si nu ma astept sa imi dai dreptate...in fond asta e natura umana,de cate ori vezi tu intr-o dezbatere pe cineva care dupa ce a dezbatut o gramada sa zica:" Da...m-ai convins,ai dreptate,eu gresisem".Asta e frumusetea dezbaterilor...ar putea continua multa vreme
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 29 2007, 06:22 PM
Post #18


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Ei, Aizawa n-a fost suficient de destept, s-ar fi putut descurca mai bine.... cu asta sunt de acord.. ti-am zis mai sus ca as putea fi de acord.

Nu stim daca scenaristul a luat toate datele posibile in calcul la un moment dat, nu ma pot avanta sa zic ca da sau nu, asta numai ea stie. Dar, asta nu e un lucru important. Important este ca ea ia deciziile referitor la ce si cum se intampla, si singurul lucru pe care-l poti combate e daca a facut greseli de genul celor enumerate de mine mai sus. Cat timp nu a facut asa ceva, scenariul e perfect. Tu se pare ca inca nu intelegi ca faci o greseala de principiu.. nu mai stau sa-ti mai explic a treia oara.. devine ridicol. :P

Sa-ti dau un exemplu dus la absurd, sa vezi cum suna ceva de genul asta: In momentul in care Light vrea sa ii scrie numele lui Higuchi, pe bucatica de Death Note pe care o are la el, descopera ca a uitat creionul acasa si nu are cu ce sa-l scrie. Cum ti se pare chestia asta? E greseala de scenariu sau personajul lui Light e construit in asa fel incat, din cauza stresului, sa faca greseli?

Si nu e asa... nu ma cunosti.... eu daca descopar ca am gresit recunosc... daca citesti cu atentie discutia generala despre care am vorbit, o sa gasesti ceva interesant la postul meu din Jun 25 2007, 12:58 PM. :P

Vino cu ceva care sa stea in picioare si discutam! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |