Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ano Hana, - heartbreaking -


Kassy
post Jul 5 2011, 11:29 PM
Post #41


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Am terminat si eu de vazut seria, insa nu am apucat sa-mi spun parerea finala.
Nu se schimba mult impresia mea despre acest anime deosebit din punct de vedere al emotiei si al puterii de transpunere a realitatii intr-un mod delicat si apeland usor la partea spirituala a fiecarui fan.
Asa cum mi-a si deschis ochii Tessa acum ceva timp, pot afirma in sfarsit ca nu dorinta Menmei era importanta, cat mijloacele indeplinirii si efectele acesteia.
Oricum, o serie superba care a ramas in top 5-ul meu si pe care am recomandat-o tuturor prietenilor mei iubitori de animeuri :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 17 2012, 07:20 PM
Post #42


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



@Tessa
Here I am.
Eu sincer sunt cam dezamagit de Ano Hana, mai ales fiindca de curand am citit Little Busters (care e destul de asemanator din unele puncte de vedere cu Ano Hana) si a fost atat de bun incat mi-a facat sa imi scada foarte mult parerea atat despre Ano Hana cat si despre Angel Beats.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2012, 08:24 PM
Post #43


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu am citit Little Busters si nici nu am vazut Angel Beats. Poti sa fi mai explicit legat de ce te-a deranjat la serie, ca doar din comentariul acesta nu pot sa inteleg si nici nu-mi vine sa urmaresc/citesc cele doua doar ca sa iti pot raspunde XD.
Adica: slide into a little more details please :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 17 2012, 10:43 PM
Post #44


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



E in principiu e exact ce spuneam in topicul de BRS, personajele din Ano Hana pur si simplu nu mi-au placut. In contrast, in Little Busters personajele care compun grupul de childhood friends sunt extrordinare. De altfel, nu cred ca am vazut vreun grup de prieteni mai buni decat the Little Busters. Daca e ceva la care Jun Maeda se pricepe foarte bine e sa creeze personaje de care sa te poti atasa foarte usor. Si tocmai fiindca personajele sunt asa de likable, finalul dramatic e unul din cele mai emotionante lucruri pe care le-am vazut vreodata. Pe mine m-a lovit extrem de tare si nu mi-e rusine sa recunosc ca am plans in continuu in timp ce il citeam.
De asta, dupa cat de tare m-a marcat Little Busters, pur si simplu nu pot sa mai simt ceva pentru personajele din Ano Hana, mai ales tinand cont cat de oribil s-au purtat unele din ele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 18 2012, 10:37 AM
Post #45


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Din nou, nu pot sa fac cumparatie deoarece nu am citit LB si nu pot sa spun cat de extraordinare sunt personajele de acolo, dar vb. din perspetiva unei persoane are a vazut doar AmoHana mie personajele mi se apre destul de realist conturate.
Nu poti pur si simplu sa-i ceri unui copil sa fie puternic dupa ce a trecut prin toate astea. si nici parintii lor nu mi se pare ca au actionat cum trebuie. S-au comportat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Si nu mi se pare ca s-au purtat oribil. Pur si simplu procesul lor de maturizare a fost unul mai lent, dar in final toti trec printr-o oarecare evolutie si ajung mai intelepti...ca sa spun asa :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 06:14 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |