Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii despre universul Dragon Ball


Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



E vb despre lupat dintre Majin Vegeta si Kakarotto

In batuta asta pur si simplu erau egali eu am vazut decurand un videocip
in care era toata lupta lor si mi-am reamintit lupta In 20 de minute de videoclip a fost cred tote fazele marfa din lupta asta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Se zice ca asemanarea e cea mai sincera forma de flatare.Dar nu-i cazul aici.Ca raspuns pt Omu-Negru(desi nu cred ca era necesar)ma refeream la Vegeta.
Si chiar eram sincer,personajul m-a imresionbat profund(gata ca vorbesc ca profa mea de Romana).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Se vad calitatile de luptatori ale celor doi sayani,dar oare cum s-ar mai fi descurcat Vegeta daca Goku trecea la SSj3?!? :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cyber..gandestete putin la asta..in buu saga,cand buu e in forma sa primara io da lui kakarotto de nu stie ce e cu el..si kakarotto era ssj3...dar vejita rezista x runde cu kid buu...cat timp kakarotto se'' power up'' vejita se chinuia sal tina pe buu departe de el...si a reusit...parerea mea e ca fara vejita si forta lui..kakarotto era terminat..la fel si terra
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Songoku660
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: --
From: In you're NIGHTMARES {Brasov}
Member No.: 136
Points: 2



Asa e!!!
Degeaba spui tu ca daca Goku era ssj3 Vegita ar fi luato, fiindca nu-i asa.
Asa cum spune si M_Vegita, Vegita era foarte puternic la momentul acela.
Sa stii tu ca in timp ce lui Goku ii era frica de Buu chiar in forma initiala(gras) Vegita sa dus direct la el si la infruntat vitejeste si chiar sa sacrificat pt. al invinge lucru pe care Goku nu lar fi facut niciodata!!!
Daca vreti videoclipul cu lupta dintre Goku si Vegita :shock: intrati pe www.blackgoku.com :shock: si o sa gasiti un videoclip cam de 18mb in format .rm care are o calitate f buna si e facut pe melodia System of a Down - Chop Suey :D :D
Dar sa nu cumva sa va uitati la poze k veti muri!!!!
PE BUNE
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Sa nu uitam un lucru:Vegita moare dupa prima intalnire cu Buu.Si ce s-a intamplat in momentul in care Vegita a reinviat prima data:a devenit mai puternic daca nu ma insel.
Figure it out!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



nu vreau sa ma repet,dar fara vejita kakarotto era terminat de buu..
vegeta e mereu la locul potrivit,la momentul potrivit.vegeta saves the day!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



N-am zis ca nu-i asa.Dar faptul ramane ca Goku si Majin Vegeta erau la fel de puternici in timpul luptei lor.Daca Goku trecea la SSJ3 puterea sa ar fi crescut si deci l-ar fi depasit pe Vegeta.Nu conteaza ca Vegeta a luptat cu Buu pe cand Goku era becurizat.Ce legatura are una cu alta?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



asa e...kakarotto putea sa se transforme in ssj3 dar na facuto....sa fie pt ca era prea idiot sai treca prin cap asa ceva???...sau pt ca stia ca no sa faca nici o diferenta??asta nu am inteles...you have the power to distroy your enemy,and you don't....i don't get it...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Adu-ti aminte ce s-a intamplat cand Goku s-a transformat in SSJ 3 impotriva lui Buu:a ramas fara timp.El stia asta si de asta n-a facut-o impotriva lui Vegeta.Isi pastra puterea pt ceva mai mare!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Stiu ca deviez un pic de la subiect , dar unde era Vegeta cand Goku ii tinea piept lui Brolly in filmul 8?
Raspuns:STATEA SI PLANGEA!("He's the legendary sayia-jin ! There's no point in fighting! He's gonna kill us all! ")
Asa ca sa nu se mai compare(cel putin la tupeu)Vegeta cu Goku!
In filmu asta , Vegeta m-a enervat la culme! Tot punea mandria mai presus de viata !
Am inteles ca mandria de sayian avea loc de cinste in inima lui Vegeta(mai ales ca era print) dar tre sa si stii cand sa o dai la o parte!
A,da si ca raspuns : Goku nu s-a facut ssj3 in lupta cu Majin Vegeta deoarece ssj3 nu facea altceva decat sa mareasca forta ,cu un cost extraordinar de energie! Pur si simplu nu se merita! A recurs la aceasta transformare doar in momente critice.
In " The Dragonfist explosion"(filmu 13) el se face ssj 3 doar dupa ce toti ceilalti isi iau bataie! Pe parcursul intregului Z el incearca sa evite aceasta
transformare, iar in Gt sare direct la ssj4!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



QUOTE
Sa stii tu ca in timp ce lui Goku ii era frica de Buu chiar in forma initiala(gras) Vegita sa dus direct la el si la infruntat vitejeste si chiar sa sacrificat pt. al invinge lucru pe care Goku nu lar fi facut niciodata!!!


Ma minunez de ce citesc pe aici :? . Baieti...voi in afara de o propozitie nu stiti sa scrieti? Si daca totusi scriwti mai mult de una..nu puteti sa nu scrieti aberatii?

Songoku660...esti cel mai ciudat dintre toti...nick cu Goku..avatar cu Vegeta...hoatreste-te tata o data.

Fani Vegeta...voi duceti fanatismul la alt nivel ma baieti...hai ca poate va mai aduc pe pamant.

1. Goku a dorit o bataie cu sanse egale pt. amandoi...vroia sa-si testeze puterea la acelasi nivel cu cea a lui Vegeta...ca daca se transforma Vegeta nu apuca nici macar sa vada cu ce-i da....o fi fost el puternic...dar totusi puterea e limitata la cea de SSj2.

2. Vegeta se duce cum? VItejeste? Prosteste si orbeste mai mult. In majin form partea rea a lui Vegeat este la maxim...si sa nu uitam ca el are o ingamfare cat China...si crede ca-i bate pe toti....dara si-o ia de la cei mai multi. El se duce ca se crede mare si tare si intr-un fel vinovat de ce s-a intamplat...daca nu era Majin iti spun eu ca nu-i mai datea una pe la spate lui Goku ca sa-l adoarma.

3. (partea ingrosata) Asta m-a distrat tare de tot...Vegeta..salvatorul lumii :? Songoku....tu ai sarit Cell Games? Ce-a facut Goku cand Cell se umfla ca un balon? S-A SACRIFICAT teleportundu-se pe planeta Kaioshinului...ce-i drept Goku nu s-ar fi sacrificat niciodata..da...da..ai dreptate :?

Singurul care are un post bun este Omu-Negru..care se vede ca e mai cu capul pe umeri. M_Vegita, Songoku660 si restul fanatici Vegeta....vreti sa va fac o teza in care sa va distrug "eroul"...nu cred ca asa avea timp....dar va spun doar atata....voi aclamati un sayan cu mandria si ingamfarea cat China...dar incapabil sa se transforme macar in SSJ3 ca sa numa izic in SSJ4 (sa nu va prind ca-mi spuneti la SSJ4 ajunge ca va tai..aia nu0i transformare...aia-i o iluzie)

P.S: Baieti....cam asa trebuie facut un post
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ai si tu dreptate...nu mam gandit la asta..da nu trebuia sami sari in cap!!!!!uite..deacum no sa mai bag postari de 3 cuvinte..o sa fie macar de 3 randuri ok???
:>>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ma Scorpio,mi se pare mie sau ai lovit cuiul in cap?Si nu ma refer la M_Vejita,ci la tot ce-i pe aici!
Dar nu te mai ambala atat!Fii mai atent si-ai sa vezi ca nu prea mai sunt lucruri de spus.
Eu-s destul de nou si poate nu stiu despre ce vorbesc dar dau dreptate semnaturii lui Sethi:"it's all been said before".A devenit cam greu sa mai spui ceva ce sa iasa in evidenta.Eu unul nu mai am ce spune si din pacate am cam inceput sa fac si eu spam.
Daca tu-mi poti dovedi ca mai sunt multe lucruri de spus despre DB eu retrag tot ce-am scris aici!
See you next week!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cyber....exista mereu ceva de spus..daca vrei si daca stai sa te gandesti. Voi ati postat spemii de posturi pe spemi de topicuri..majoritatea putabd fii tratate mai matur..mai profund..nu asa superficial.

QUOTE
dar dau dreptate semnaturii lui Sethi:\"it's all been said before\".
Un singur sfat iti dau..nu te lua dupa Sethi...e King Kami-spama :twisted: El e cel mai rau....asa ca nu te lua dupa el.

Dca mai sunt lucruri de spus? Pai sunt o gramada si sunt dispus sa le spun...dar asta implica dialog..adica sa vad ca si voi tratati subiectul cu aceeasi seriozitate cu care il tratez eu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



scorpi..am i idee ..de ce nu propiu tu cateva subiecte de discutie ca sa nu zici ca noi batem campii..ok?apropo de sethi...el unded a disparut???la mangat kakarotto la micul dejun???:>>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Noe that's an idea(prima nu aia cu Sethi si Goku).

Chiar, de ce nu propui tu niste topicuri Scorpio?I,for one,am spant in ceea ce priveste topicurile.Fa asta si-ti promit solemn ca o sa le tratez cu toata seriozitatea de care sunt capabil. I'm ready to tackle anything!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu zic ca inca se mai poate ceva si prin topicuri deja existente....dar nu alea ca SSJ girls....wtf.....this guy has a serious isuee. Eu as propune o mica analiza psihologica a personajelor...ce ziceti? Merge?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ok scorpi..merge....you go first...alege un personaj si baga o evaluare pshihologica...chiar mai facut curios....sa speram ca si ceilalti imi impartasesc euntuziasmul!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



O sa dureze..ca nu vreeau sa fac rasol, si nici timp nu prea am...dar te anunt ca o sa fie Vegeta cel pe care-l analizaz.. :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:15 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |