Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dragon Age : Origins


Megiddo
post Nov 28 2009, 11:50 AM
Post #1


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



"Dragon Age: Origins is a dark heroic fantasy set in a unique world. As the spiritual successor of BioWare's popular Baldur's Gate series of games, it uses a pause-and-play tactical combat system. Play in over-the-shoulder mode, or the more tactical top-down view. Dragon Age: Origins features a stunning amount of cinematic dialog. Players will be able to acquire unique party members. These party members will have their own motivations for accompanying the player.
Dragon Age: Origins is a very gritty, often bloody adventure with mature themes. It has elements of traditional fantasy like heroes, villains, and magic, but we're not pulling any punches - you're going to be immersed in a brutal, dangerous, and sometimes shocking world."

Cinematic trailer 1

Cinematic Trailer 2

Gameplay Trailer 1

Gameplay Trailer 2

And now my personal mini-review:

Pentru cei care au mai jucat si celelalte titluri mari de la Bioware, cel mai bine as descrie jocul ca fiind un fel de KOTOR fantasy cu elemente vechi din Baldur's Gate. Combat systemul nu mai e core d&d ca in primele Baldur's Gate sau Neverwinter Nights ci un fel de hibrid ceva mai simplu ca d&d vechi. Grafica mi s-a parut destul de ok, nu e prea impresionanta dar merge destul de bine pe atmosfera de dark fantasy a jocului. Crema jocului dupa parerea mea e story-ul si felul cum personajele cu care joci in party afecteaza aproape intreg storyline-ul. Aproape fiecare decizie din dialoguri are repercursiuni destul de importante in joc, de la unlock-uirea unor specializari ale clasei pe care o joci ( ex. nu poti avansa pe o anumita specializare decat daca la momentul potrivit nu ai ajutat personajul x de la care trebuia sa inveti specializarea respectiva) si pana la felul cum se desfasoara evenimentele principale din story. Sunt foarte multe ending-uri in functie rasa,clasa si alegerile facute de tine in timpul jocului. Voice actingul este foarte reusit, fiecare personaj adaugand realism prin personalitatea lui si cum reactioneaza la evenimentele din joc. Plotul e foarte imprevizibil si plin de twists la orice colt datorita faptului ca nu e batut in cuie si e decis de stilul tau de joc. Personal n-am prea dat atentie gameplay-ul efectiv, desi skills-urile si spells-urile sunt destul de interesante fiind prea captivat si nerabdator sa vad ce urmeaza sa se intample dupa ce am facut o anumita decizie. Pentru mine a fost mai mult un fel de interactive movie decat un joc. Nu cred ca exagerez cand spun ca e cel mai bun rpg din ultimii ani (and the major gaming reviews agree with me B) , note foarte mari peste tot, de mentionat 9.5 pe Gamespot , singurul rpg cu nota mai mare e legendarul Diablo cu 9.6)
Inchei cu un mic warning, cand va puneti sa-l jucati prima data luativa ceva timp liber pentru ca e very catchy. :lol:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Nov 28 2009, 12:13 PM
Post #2


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



uuu Dragon Age ma intreb de ce nu mi-a dat prin cap sa fac topic :P maybe it's because I was too busy playing hehe


Eu de la Bioware am jucat doar Mass Effect si NWN, ambele neterminate, dar grozave. Dragon age e la fel de grozav si imi place chiar mai mult decat NWN, in special la combat system, eu fiind deloc familiara cu universul D&D.

O singura chestie nu inteleg la oamenii cu care am vorbit si au jucat Dragon Age (printre care te incluzi si tu, Megiddo). Cum poti sa joci Dragon Age pe speed mode?! Cum poti sa joci jocul asta fara sa faci toate questurile si side questurile, fara sa cauti tot felul de obiecte pe care nu le gasesti daca esti superficial, fara sa incerci sa unlockuiesti toate achievementurile si toate codex entries? Farmecul jocului e dat de poveste si codexul e evident cheia. De la istorie, cultura, religie pana la spell combinations. Personal nu-mi pasa cum influenteaza o anume decizie jocul si cate posibile finaluri are (o sa-mi pese cand il joc a doua oara :P) si asta pentru ca jocul e foarte imersiv si sa il analizezi strica toata distractia.

uh uh some spicy stuff: it has gay romantic plots :D

ps: subscriu la avertismentul lui meggido. nici nu vreau sa va zic cate ore de joc am si cat la suta imi arata ca am parcurs doar :P

ps2: for beginners, do save a lot. please. :P

ps3: ati vazut ca a fost anuntat si Dragon Age 2? :D sper doar sa nu fie o dezamagire in comparatie cu asta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Dec 5 2009, 09:54 AM
Post #3


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



So many things to play so little time :P, oricum mai am putin si termin cu dalish elf (prima data am jucat dwarf noble) si dupa voi juca si human sa vad toate 3 main origins.
Din fericire n-am explorat prea mult the "gay romantinc" plots, but I got "exalted" with Morrigan every time :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 15 2010, 03:57 AM
Post #4


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



-am terminat si eu, acum e timpul sa il omor, defapt nu; Mi-a placut desi spre sfarsit m-am grabit pentru ca am ramas fara dialoguri cu companioni (nu erau cateva romane de dialogu, unde naiba s-au dus).

SPOILERS:
Review-ish thingie/Rant (some of you will hate me for this):

Lumea e interesanta si bine pusa la cap, desi parca au furat mai de peste tot:
-'dark fantasy'-ul din Witcher (si au mai taiat din el), rape,pillage, humans are jerks and racists mostly to elves who are poor, former slaves and with no nation of their own.
-witcheri din Witcher numiti Gray Wardens aici, fara mutatii, fara super puteri, infertilitate (and thus AXE for the other gender) si cu o speranta de viata redusa (30 de ani comparat), si o 'unicitate' cam stupida. Si ei putini la numar fata de cati erau, dar macar au avut Grifoni... odata de mult ^^
-Din Chronicles of Narnia: Prince Caspian au furat designul armurilor/soldatilor si al regatului in care are loc actiunea, si un pic din poveste, armuri pentru care Printul Caspian o sa aiba mereu un loc in inima mea (Gladiator+Legionair+Conquistador Mix FTFW)
-sitemul de imprastiere a 'lore'-ului din D&D-uri, cartii imprastiate pe alocuri , dar avand in vedere ca majoritatea au fost facute de ei ii iertam. :D
-sistemul de classe de peste tot (ceea ce nu e un lucru asa de rau)
-Au furat francezii din lumea reala... ^^
-Lament of the Highborn din WoW (ideea doar, si momentul e frumos oricum)
-lista de iteme din Mass Effect, adica putine iteme, cu putine modele de arme/armuri ce difera unele de altele prin culoare si atribute (o platosa de steel e alba, una de gray iron e ruginie dar arata la fel ca model), se pare ca asta e noul trend BioWare si devine din ce in ce mai enervant mai ales cand inca am vise cu armurile din NWN 2 (no, not really but they were great and varried more)

Inamicul principal mi s-a parut iar interesant dar nu l-au dezvoltat prea mult si devine previzibil si sec prins undeva intre orcii traditionali si nemortii la fel de traditonali, facut si mai sec prin faptul ca nu poti sa vorbesti cu nici unul din ei, mai degraba echivalentul unui dezastru natural decat ceva 'personal'; Impresionant si devastator ca un uragan dar la fel de sec si intelept... it just is.

In schimb m-au suprins placut micile detalii, in special atentia data dwarfilor si denumirile pe care le-au ales ca sa in inlocuieasca prea folositii termeni nobilitari si alte chesti. Ban-i in loc de duce sau baron, membri ai Banonn-ului. Din pacate sunt un fan elf si as fii preferat mai multe despre elfi decat o mana de ruine si o istorie uitata.

Povestea e iar interesanta, cu o mana de rasturnari de situatie, unele mai previzibile ca altele, cateva impulsuri ca sa salvezi lumea (yep, once again we save it)., desi are cateva chesti ce nu sunt explicate si altele omise iar filmuletele in-game sufera iar de lipsa de logica (stupid tactics from a military genious).
Mai avem si o mana de decizii ENERVANTE dar BUNE (enervante ca nu stiii care bine si rau, iar uneorii o decizie buna are consecinte urate...argh elfi mei) dar si astea par sa fie de suprafata, inca mai sper la decizii care sa schimbe complet totul, nu doar cine o sa imi multumeasca ca am salvat lumea sau alte mici chesti. (problema universala momentan)

Personajele si companioni chiar daca sunt in mare de stoc (power hungry general, evil mage, gandalf, stoic warrior, etc) dar sunt pline de viata si interesante, multumita in mare parte actorilor care le-au daruit vocile (Omg Claudia Black is so... ).

Fundalul sonor e potrivit mereu si exceptional uneori dar si aici am simtit deja vu-uri, poate pentru ca e Inon Zur, poate ca e BioWare.

Overall e un joc bun, un RPG frumos cu o lumea ce merita explorata (chiar numai ca sa aflati de ce toata lumea zice ca Ferelden pute a caini uzi), cu o premisa buna si un viitor bun. Mi-a placut desi de multe ori m-am trezit vrand sa joc The Witcher, NWN sau sa ma uit la Printul Caspian si dupa ce imi revin din socul ca iar am terminat ceva ci mi-a placut o sa il joc iar, cu toate ca in mare o sa fie la fel.

Oh yeah one thing though: the blood... what's with all the blood, yes it may be realistic to be covered in it if you kill your 20-th human in a roe but jeez there's such a thing as to much realism and way to much unrealistic blood splater (macar putem sa il punem off).

Oh yeah part 2: WTFH is up with the Grafic Options, asa optiuni limitate intr-un joc pe PC nu tin minte sa fii vazut in ultimi 10 ani. Daca vrei sa joci fara umbre (ca nu te duce pc-u sau ca arata naspa) trebuie sa dai calitatea la Low si sa arate totul sec (sec rau, totii au iris negru, albul din par devine grii, si multe altele, e rau)... apropo am zis de memory leaks? Se pare ca cineva de la Bio nu si-a facut treaba cum trebuie (nici cand l-au facut nici cand l-au testat) ca dupa vreo 1-2 ore de joc timpii de incarcare devin enormi, mai mai ca ii intreg pe cei din The Witcher ne-patch-uit (inca ceva ce au luat de acolo), dar macar pe ala l-au rezolvat de merge bine, pe asta BioWare parca l-a lasat balta dupa 2 mici patch-uri si s-au dedicat sa il mulga cu DLC-uri si un expansion ... la fel si cu Mass Effect 2... ah presimt un trend, o fii Bio sau o fii EA in spatele problemelor astea?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jun 29 2010, 09:15 AM
Post #5


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Dragon Age are la baza universul D&D (si el inspirat din scrierile lui Tolkien), adaptat pt. universul specific Dragon Age. De acolo si caracteristicile "dark fantasy" (nu are nici o legatura cu The Witcher, toate jocurile bazate pe D&D care le-am jucat nu contineau floricele pe campii adunate de copii, ci erau universe sumbre - vezi Icewind Dale, Baldur's Gate, Neverwinter Nights... mai putin KotOR, dar nici acolo nu era totul roz si pufos).

Witcherii sunt una, Gray Wardenii alta. Da, au in comun calitatile de luptatori extraordinari, dar asta le au si cavalerii Jedi.

Designul a tot ce intalnesti in joc e inspirat din Evul Mediu. Atat in filmul ala cretin cu debaraua aia cretina cat si Dragon Age. E cam normal sa existe asemanari in armuri. Same goes for Neverwinter Nights 2, Morrowind, Oblivion & any other games inspirate din perioada in care daca erai o fata roscata faceai parte din meniul zilei sub categoria bine rumenit.

Lore imprastiat. Oh noes... Hai sa discutam putin de Morrowind si Oblivion care n-au tangente cu lore-ul D&D. Guess what? Same shit.

Sistemul de clase e in orice RPG. De la NWN in care iti sare in ochi mare si frumos Fighter, Barbarian, Wizard, Shaman, etc, la fel ca in Gothic unde nu ti se bagau asa tare pe gat cu un meniu in care iti era explicate toate abilitatile si efectele aruncarilor zarurilor in toti peretii ca sa vezi daca infigi o sabie in fundul cuiva ori ba.

In partea cu francezii deja intram pe teritoriul de gayness al jocului. Exista si un membru gay, elful acela cretin Zerath (sau cum il chema), in care am bagat daggerele imediat ce m-a antrenat ca Assassin.

Lista mica de iteme, blabla... Prin Evil Mediu nu prea erau atatia homosexuali creatori de moda precum in ziua de azi. Cred ca avea de-aface tot cu fripturile din meniu de pe la taverna locala. So yea, nici nu ma asteptam la o puzderie de armuri precum in MMO-uri.

Trecand la povestea in sine, jocul sufera de aceeasi problema ca majoritatea jocurilor bune care ma fac sa imi bag ceva in gamingul din ziua de azi: DLC-urile. Sunt complet cretine, te trezisti cu membrii noi de party, unii mai interesanti decat plangaciosiul de Alister sau poponarul ala de elf assassin, dar cu care ai ocazia sa joci dupa ce ai terminat jocul si te trezesti peste o luna cu o puzderie de DLC-urile care se anunta interesante si care uneori au un impact destul de mare asupra povestii in sine (Return to Ostagar, Warden's Keep). Din pacate la fel se intampla si cu ME2, in care ma trezesc ca dupa ce-l termin, apar DLC-uri care imi adauga 2 membrii noi in party, unul chiar foarte interesant cu o misiune foarte interesanta in spate (Kasumi), Imi da posibilitatea sa arunc in aer random shit cu un hovercraft-tank-thingie si acum ma trezesc cu Overlord pe cap de care sa fiu al naibii daca am chef sa ma reapuc de ME2 sa vad cu ce se mananca.
In fine, povestea e interesanta si a reusit sa ma tina, iar cu expansionul Awakening, jocul a devenit mai sumbru, iar Darkspawn dau dovada de atata inteligenta incat sunt in stare sa lege cateva cuvinte pt. a alcatuita o linie de dialog.



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jun 29 2010, 01:30 PM
Post #6


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Uh... correction, Zevran is bi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jun 29 2010, 07:42 PM
Post #7


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



That's no excuse for a dagger critical backstab treatment :P

Ah, and thanx ca mi-ai adus aminte cum il chema. I.O.U. a beer :P (inca incerc sa-mi aduc aminte in care joc recent am dat de nea' Zareth o.O).

Am vazut in postul tau mai vechi... de mai bine de juma' de an, ca nu prea ai experienta in D&D. Well, daca vrei sa te obisnuesti putintel cu el iti recomand cu multa caldura Star Wars Knights of the Old Republic, atat primul, marca Bioware cat si al doilea, marca Obsidian (si cu toate restoration patchurile pe care dai clickul). KotOR-ului au parte de o adaptare foarte buna a regulilor AD&D in universul SW si mi m-am bucurat enorm sa vad cand am jucat prima oara ca nu ma trezeam cu treburi precum Force Lightning once per day si rest pt. reincarcarea spel... err... fortelor. Mai e ceva vlaga in Force Pool??? Push, Wirlwind, Lighting on their ass.

Sa mai aduc si in discutie putin magii din Dragon Age. OVERFRIKINPOWAHD!!! They're frikin' over 9000!!!!! mai ales cand vine vorba de crowd control si AoE damage.

Also, wariorii, contrar crezurilor oricarui newb, mi se pare clasa cu care ti-o iei pe coaja cel mai des, mai ales daca n-ai un mag in spate care sa-ti faca niste buff-uri.

Rogue-ul isi face treaba neasteptat de mine, stealth combatul e chiar fun si burst damageul e incredibil, mai ales la levele mari. Toate ideea cu rogue-ul e sa-l plasezi in spatele inamicilor pt. a da backstaburi.

Un alt lucru care m-a enervat foarte mult e grafica gandita pt. console. OK, stiu ca o consola, oricat de frikin' next gen ar fi ea, nu va putea tine in spate o grafica la fel de bine ca un PC, dar for phocks sake, un PC potent suporta lejer texturi de cel putin 2048x2048, care lipsesc cu desavarsire in DA:O cand vine vorba de o mare parte de obiecte, locatii, etc. Noroc cu efectele de DoF care mai ascund texturile sterse si fara detalii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jun 29 2010, 10:07 PM
Post #8


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



oh, thanks for the recommendations, I will take them into consideration ^^ unfortunately, I am very ADD-ish about my games lately, eu inca nu am terminat DA :D but my warrior looks super hot all covered in blood :lol: matches her hair too.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jun 30 2010, 12:38 AM
Post #9


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Chiar azi ma gandeam ce awesome ar fi sa am un mabari hound.
Ador potaia aia mancatoare de steroizi de 17 ori pe zi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jun 30 2010, 02:49 AM
Post #10


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



PhoeniX fara suparare dar esti full of shit:

*SPOILER*

Dragon age NU are la baza universul D&D, intr-un fel un lucru bun (ca ala e dus de tot), dar in mare asta se datoreaza faptului ca WotC detin drepturile de autor, e inspirat de Tolkien (ca restul high fantasy-urilor) si Witcher. (elfi vazuti ca un fel de Ameri-indieni si sub opresia oamenilor)

Se vede ca nu ai jucat destule rpg-uri ca cunosc destule unde erau floricele pe campii (Gothic-urile, TES-urile, BG's, NWN-urile) adunate de copii (a se citi jucatori), dar in nici unul din astea nu e rasism pe fata (decat la unele NPC-uri speciale), sa nu vorbim de violuri, jafuri, etc (pe fata), decat in Witcher (care avea si mult 'sex').

Grey Wardens NU au calitatile de luptatori extraordinari, si nici nu ar putea sa se atinga de un Witcher veteran, nu au supra forta, mutatii, super viteza sau alte puteri supranaturale pe care oricare alt luptator/vrajitor care se antreneaza non stop nu le-ar putea avea, cu 2/3 exceptii: 1) Pot sa auda Archdemonu si minioni. 2) Numai ei pot omor cu adevarat Archdemonul/dragon. 3) Mor cam dupa 30 de ani de cand beau sangele (cool super power).
- Ce au in comun Grey Wardens cu Witcheri? Numai Witcheri pot omor monstrii (pt ca un om normal nu ar avea prea multe sanse), numai Grey Warden-ii pot omor ArchDemonu, pentru ca altfel s-ar reincarna in cel mai aproape minion, asa intra in grey warden si mor amandoi, WHAT A LOAD OF CRAP.

Armuri existau si in antichitate si dupa evul mediu, armurile soldatilor imperiali din Printul Caspian (astea) sunt inspirate toata ziua de la conquistadori. Unele armuri ori sunt inspirate din Printul Caspian ori de la gladiatori, si alte armuri de-a lungul istoriei (de la min 7:52uita-te la soldatii din fundal), uite aici cateva armuri din evurile medii, si ca tot am ajuns aici, stii cine purta armuri in evurile medii? Nobili, si ce au in comun toti nobilii? Mandrie, mandrie care ii face sa isi puna tot felu de inflorituri pe armuri ca sa se faca cat mai diferiti si pomposi si sa fie cat mai usor de gasiti dintr-o multime de alti nobili cu armuri pompoase, stii ce mai au in comun nobilii astia? Dorinta sa nu moara, motiv pt care nu o sa vezi la nici o armura de soldat un umar neacoperit de cel mai rezistent material care e pe armura (in cazul filmuletului aluia, umarul acoperit doar de zale cand umarul celalat si o parte din piept are platosa).

(Si mai mult ca sigur nu ar fii facut armuri identice care sa aiba doar culori diferite, si care sa aiba 'stats' diferite, uita-te aici poate intelegi ce vreau sa zic, si dupa sa te uiti la armurile din NWN 2, sa vezi diferenta, LENE asta le-a fost.)

Same shit in Oblivion si Morrowind? :lol: Ce gluma buna, ai citit mai mult de 2 carti din jocurile alea? Acolo sunt mini-romane, de 10-15 pagini cu cateva volume (parca 10 are avea cel mai mare), in BG,NWN, DAO gasesti o carte cu 2-3 pagini maxim (fara volume), si apropo BG a aparut inainte de Morro...

Clase... mersi ca mi-ai adus aminte de unde au furat ideea asta: World of Warcraft, specializari... hahaha si apoi restu l-au luat din jocurile lor de d&d.

Homosexualitatea si probabil si Bi exista din antichitate, daca ai probleme cu asa ceva imi pare rau pentru tine, nu te forta nimeni sa il iei pe Zevran, (p.s. Leliana is BI as well, i know, i played a girl :lol: ) , dar ei chiar au furat FRANTA... oki au furat 'the kingdom of Orléans', nu s-au inspirat din el, l-au luat cu totul.

Lista mica de item, am bagat la design, explicatia, dar ca un adaos compara itemurile din alte rpg-uri serioase (no Diablo & CO bs) de ex Morrowind, Gothic, Oblivion, etc.

DLC-urile, no comment, sunt de acord cu tine la faza asta, imi aduc aminte ce trezire la realitate am avut cand am dat peste un tip pe moarte in padure si cand am vb cu el imi zicea "You need to download the bla bla bla DLC". Mi-am promis ca nu o sa mai joc DA pana nu scot un patch care sa repare jocul, nu doar DLC-uri care nici nu sunt implementate bine, cele mai tari arme si armuri din start daca reincepi capania (collector rifle si collector armor din start in ME 2 cand nici nu stii ca cineva fura coloniile 'nuff said).

Cum am zis, mi-a placut, mi-a placut chiar mult in mare parte pentru ca ME2 mi-a facut pofta de un rpg serios nu de tras la tinte, si din cauza experientei sonore. Dar The Witcher matura cu el pe jos, si e jocul care a deschis portita pentru 'dark fantasy-u' Dragon Age, pe care bioware nu stie cum sa o foloseasca (ME 2 vs DA), si ma oftic doar ca nu am gasit inca romanele traduse in engleza. (defapt comparativ mi-au placut mai mult Morrowind, BG, NWN si Gothic 1-2 decat DA)

asa inapoi la discutii normale:

Magii, parca parca erau tari, nu am mai avut rabdare cu porcaria aia neoptimizata, mai ales ca stiam povestea si spre deosebire the Witcher alegerile se termina dupa ce devii grey warden. (in mare)

Mabari-u mi s-a parut in plus, noroc ca aveam un mod ca sa il am si pe el pe langa party-ul normal, ca altfel nu il tineam dupa mine, asa am ras la putinele comentari care aveau legatura cu el si il mai trimiteam dupa porcarii.

Did i mention i hate those fk-in WoW abnormal broad shoulder bodies? Thank god for mods:

All hail the Nexus (made my DA, Oblivion and Fallout 3 experiance a lot better one, when i wasn't installing a crap of mode that did things THE GAME SHOULD DO IN THE FIRST PLACE)

Sclipici, ADD you say? Like what?

P.S. Mi-am adus aminte, ce naiba s-a intamplat cu teca sabilor in universul asta? S-a inventat lipiciul inainte si acum toate sabile se lipsec de spate?

P.S.S. Asa m-am ofticat ca nu am putut sa ii trag una lui Alistair cand vrea sa plece daca vreau sa il iau pe Loghain "you idiot i'm trying to save both our lives"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jun 30 2010, 09:34 AM
Post #11


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Dragon Age vrea sa fie un fel de "spiritual successor" (wiki) to Baldur's Gate, deci ceva legaturi cu universul D&D tot are.

now about gayness... mie Zevran mi s-a parut chiar amuzant, I mean com'on, si ei au facut un pic de misto de intreg stereotipul, daca stai sa te gandesti. skinny athletic blond in tight pants, ELF and all S&M :D Leliana was way too easy, as fi vrut sa paseze preferintele pentru sexul feminin si la Morrigan, she would've been hotter to bed :P

ADD as in I only finished one game in the last year :P

so you modded your DA? :( boo I dun' like that. was anything worth it? :P

ps: glue or no glue, but my two frosted uber swords look mighty cool on my chara's back :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jun 30 2010, 01:13 PM
Post #12


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



@IceJack
MMMMMAAAAAAAAAAHHHHHHHHH!!!!!!!

Vrei sa-ti demonstrez ca tu esti ala full of shit!? OK, Poftim:

1. Dragon Age a fost anunt acum 6 ani, imediat dupa ce Bioware a lansat KoTOR. Era complet gandit pe acelasi sistem AD&D 3.5 precum KotOR, dar fara adaptarea regulilor la alt stil de lupta. Practic era Baldur's Gate III si initial chiar aceea s-a dorit sa fie. Ca pe urma sa fi simplificat o tona de lucruri ca sa-l poata juca si americanul de rand e partea a doua. Dar,da, are in spate un set de instructiuni D&D care iti spune cand dai cu sabia la cineva in cap, cand dai un critical, cand esuezi un spot check, etc. De asemenea, tot prin 2004-2005, jocul era complet situat intr-un univers D&D, dar au renuntat la o mare parte din acesta si acum te joci cu mabariul pe campiile din Ferelden in mare parte.

2. Am jucat toate Gothicurile, TES-urile si NWN-urile, mai ales pt. ceea ce trebuiau jucate: povestea lor. Da, din punct de vedere grafic, ca vad ca din cauza aia le-ai pomenit acum, erau multe momemte in care puteai culege floricele pe campii, dar povestea, chiar si universul in care erai, NU, nu erau numai roz. Gothic avea niste peisaje superbe, desprinse din basm, dar ceea ce se intampla in el nu. Erai intr-o inchisoare, toti aveau agenda lor si toti incercau sa supravietuiasca cum pot. Cu prima ocazie ti-o si sfecleai doar pt. amaratul ala de 5 gold care ii aveai in primele 10 minute de joc si nu numai.
Sa-ti mai aduc aminte de pericolul iminent care batea la usa sub numele de Beliar? Singurul loc in care chiar culegei flori pe campii era Swamp Campul... niste hipioti cu sabii mari. In TES-uri la fel, mai ales in Morrowind, unde tot ce vedeai inspira tristete, era totul sumbru, dar intr-un mod exceptional. De la arhitecturile de care dadeai in joc la locatiile pe unde mergeai, totul era foarte frumos conturat, dar sumbru si trist. In Oblivion iti dai cel mai repede sutul in fund, ca desi pare un basm din minutul in care iesi din inchisoare, sfarsitul lumii e aproape, desi chiar vrei sa culegi florile alea de pe campii.
The BG, NWN, ID nici nu mai comentez, astea au din start si inca de pe vremea cand te jucai cu pixul, figurine si cu zaruri, povesti sumbre, dar cu happeh hippioty ending.
Also, sex, violuri, droguri, jafuri??? GTFO. Le aveai in toate jocurile enumerate mai sus, dar nu asa pe fata ca in Witcher. Si hai sa-ti pun si Falloutul (1 si 2) in discutie, unde oriunde mergeai numai de mafii, sclaveri, droguri, sex, alcool si alte tampenii intalneai.

3.Daca tot compari Gray Wardenii cu Witcherii si n-ai inteles unde bat cu cavalerii Jedii, atungi iti explic acum:
3.1. In Dragon Age, esti un Gray Warden care n-are puteri bla-bla... Ia fa-ti tu un mage si sa vezi cum aduci apocalipsa pe o armata imediat. Iar ritualul de initiere de aceea exista, sa devina imuni la boala care a cauzat Blightul, care a dat nastere la Darkspawni. De asemenea le da abilitatea sa-i simta cand sunt in apropiere. Voa, guess what si in KotOR 2 aveai abilititatea asta, se numea Force Sense si inca iti arata frumos printr-o viziune ce te astepta dupa usa pe care urma sa o deschizi. Also, am mai zis odata, Grey Wardenii sunt alesi fiindca sunt luptatori de elita, nu soldatul de rand care da cu sabiuta din stanga-n dreapta.
3.2. Witcherii au suferit mutatii in natura lor si se folosesc de alchemie pt. potiuni de buff-uri. Sunt antrenati de cand se stiu pt. lupta si e cam normal sa fie mai buni in astfel de situatii decat oamenii de rand. De asemenea, daca ai fi jucat Witcher ca lumea, ai fi vazut ca inainte sa te iei la harta cu un monstru mai potent, trebuia sa-l studiezi dinainte, sa vezi ce puncte slabe are si sa te pregatesti pt. a-l infrunta. Asta erau Witcherii, niste bounty hunteri pe steroizi practic.
3.3. Jedi. Astia ar matura atat cu Witcherii cat si cu Gray Wardens din prima clipa. Lightning, Push, Choke, sabii laser si abilitati fizice net superioare oricarui alt om, sau seaman din aceasi specie, dobandite prin antremant si forta.

4. Tu ai ceva fetish cu gayul ala de caspian si cu armurile lui? Nu de alta, dar tocmai ziceai ca vezi doamne ca toate armurile sunt inspirate din el si pe urma ca alea sunt inspirate de la gladiatori & co. De unde dreaq ai vrea sa se inspire? Din echipamentul de lupta al soldatiilor din ziua de azi? Normal ca se aseamana intre ele, sunt inspirate din aceleasi surse si dupa cum am zis mai sus, pe vremurile demult apuse nu era plin de creatori de moda gay precum acum. Also, armurile acelea folosesc un tipar de eficienta si mobilitate, din moment ce ai modificat armura se schimba complet modul in care te misti in ea si cum te protejeaza. So yea' se cam aseamana intre ele dintr-un motiv destul de practic.

5. Sa trecem la lore. Una e lore-ul dintr-un joc facut in garaj (BG, da era facut pe vremea cand Bioware era inca un alt developer in garajul unui tocilar) si alta e cand ai o companie mare care te sustine si ai de unde sa faci rost de material si scriitori (Morrowind - juma din jocul asta citeai carti si enciclopedii sub forma de dialog).

6. Sa trecem la clase. Aici esti putin batut la cap. Care parte din "sistemul de clase e vechi de cand lumea" nu o intelegi? Exista sistem de clase inca de pe vremea dungeon crawlerelor. Jocul Ultima, ala din '81 avea sistem de clase/profesii/ocupatii/cum-draq-mai-vrei-sa-i-zici.

7. Sa trecem la francezi. Se stie peste tot ca francezii sunt gay. Bioware e o firma canadiana => ca din echipa de productie sunt atat englezi cat si gay... err.. francezi gay. Gaynessul n-are cum sa lipseasca in jocul asta. Also, Moonsparkle are dreptate in privinta lui Zevran, e un stereotip cu long pointy years.

8 .Din nou la iteme: Joc DA pt. poveste, nu pt. armuri si cum arata armele. Nici nu are rostul sa exista o garderoba de armuri cat timp jocul nu are pretentii la cate un quest in care ai nevoie sa obtii armura "Armor of Unlimited Faping" sau sabia "Sword of The Most Orgasmic Penetration Ever".

9. Ajung din nou la The Witcher. The Witcher are in spate scrierile lui Andrzej Sapkowski. Jocul avea deja bazele puse demult, pe cand DA a inceput de la D&D si a ajuns unde a ajuns.
Also, don't take me wrong, n-am nimic cu The Witcher, imi place mult jocul si abia astept si continuare, Assassins of Kings, ideea e ca se bazeaza pe universuri si mecanici de joc total diferite.
Daca unele treburi se intersecteaza, asta nu inseamna ca DA copiaza Witcher si vice-versa. Daca ar fi asa atunci ambele sunt o clona fantasy 3D la Fallout-uri dupa mine, unde si toate tampeniile aici cenzurate, in Fallout nu erau, ba din contra, erau afisate fara nici o restrangere si atunci cand zburaii creierii unor copii intr-un orfelinat. Fallout era atat de necenzurat cat ii permitea technologia de atunci. Fallout 3 e child's play & co. fata de primele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jun 30 2010, 03:26 PM
Post #13


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



yo ash bird, mai incet cu gay hate. and the fact that some characters are bisexual does NOT come from the fact that the producers "are" gay WTF :| it's just a normal portrayal of real life.

and that's all I could comment on, as I'm a newb, unlike you hotshots. try not too get into a fight about who's the bigger rpg guru though ^^;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jun 30 2010, 09:39 PM
Post #14


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Funny post phoneix:

1) Daca eu anunt azi ca o sa fac o placinta, si maine face cineva un super tort de ciocolata cu vanilie si inghetata si poimiaine fac eu un tort cu ciocolata, vanilie si inghetata asta nu inseamna ca m-am inspirat de la placinta :P

2) "Da, din punct de vedere grafic, ca vad ca din cauza aia le-ai pomenit acum" glumesti sper, daca chiar le-as fii mentionat din motivul asta nu as fii bagat gothicurile (1-2) acolo. E clar nu stii ca e diferenta intre High Fantasy si Dark Fantasy, din punctul de vedere al jocurilor, ca practic nici producatorii nu au idee ca tot ce s-a facut pana acum unde "lumea e in pericol" e Dark Fantasy. Look it up. Diferenta dintre Sex si Dragoste o stii? In morrowind cred ca cel mai aproape de sex e un pupici cu care il mituiesti pe unu, in gothic 1 doar se lasa la imaginatia ta, in 2 e bordelu (dar Gothic 2 nu a zis ca e dark fantasy), in Oblivion nu exista, in Fallout 3 exista o singura linie de comentariu care face referire la un viol, si nu exista sex (decat dialog), totul e lasat la imaginatia ta, totul (da rusul ala sta cu 2 tipe care zic ca si-o trag cu el pt protectie, dar DOAR ZIC ASTA nu vezi oricat de mult i-ai urmari), da are sclavie da e asa de vopsea (nu poti sa faci nimic cu ea, e doar acolo, ca mai toate lucrurile din Fallout si ca in Oblivion, doar 2-3 straturi, shallow as hell), si pana la urma Fallout 3 nu e original, si nu e Fallout, e Oblivion intr-o lume post apocaliptica.
Also mai in nici unul din jocurile alea de sus nu se simte pericolu/disperarea ca in Witcher, nici macar in DA:O.
(te provoc sa imi arati dovezi vizuale despre violuri in toate jocurile de le-ai enumerat, sau hai sa o luam mai usor, elfi indieni dominati de oameni rasisti)


3) Un mage face aia NORMAL, indiferent ca e Grey Warden sau nu, daca ai putea SA NU FII un Grey Warden ai fii la fel de tare, DE AIA E LOGHAIM BOSS. Cuvantul cheie aici e 'soldatii de elita' care ar fii tot soldatii de elita fara sa moara tineri. Jedi nu mor la initieri, Witcheri da ;)
Tu habar nu ai cat de bine am jucat sau nu am jucat eu Witcher, nu ma cunosti asa ca tineti fitele de mare RPG-ist acasa ca nu esti, daca chiar aii fii fost atent cand ai jucat the Witcher ai fii stiut ca niciodata nu se duc nepregatiti la lupta, deci ar fii avut sanse sa omoare un Jedi, care sunt cei mai plangaciosi super-oameni posibili (Anakin anyone)?

4) Ai fobie de homosexualy sau ce? Ti-am aratat armuri medievale, ti-am aratat armura din printul caspian si ti-am aratat armura din DAO, ca tine nu a fost (medievale) dar daca tu vrei sa zici ca ei s-au inspirat din gladiatori si nu dintr-un film recent, traca de la mine, nu am cu cine sa discut pe tema asta se pare.

5) Imi pare rau, BG/NWN folosesc un lore deja existent (D&D), deci aveau de unde se bage O TONA de informatii, si Bio ce nu e firma mare? Din contra, Bio la cata experienta are in RPG-uri ar fii putut sa inece Morrowindul in lore, dar nu au facut-o, si au ramas la aceeasi formula folosita de la BG, si mai rau nu au facut mare lucru original la lore-ul lor. Au furat ideii de peste tot.

6)Tu macar ai jucat DA:O? Compara sistemul de leveling cu ala din NWN, nu se potriveste nu? Pune un jucator de WoW sa se uite la el sa vezi ca se prinde foarte repede, e simplu, sec si slefuit de WoW. Ca ideea de leveling si clase e vechi e altceva, dar nu m-am legat de asta.

7) Repet inceputul de la 4, ai o fixatie cu homosexualitatea, sau esti prea 'cool' sa folosesti cuvinte ca naspa nu? Toti sunt stereotipi, dar macar Bioware fac stereotipuri bune, p.s. ce legatura are Zevran cu franta? SI inca ceva, BI nu inseamna Homosexual+ :P, sunt termeni ce se exclud.

8) Fiecare cu pretentia lui, eu prefer si si, macar asa am optiuni si pot sa fac Role Play, nu sa ma joc WoW si sa ma imbrac ca un poponar doar pt ca statsurile sunt mai bune, dar nu vad logica in a gasi o armura identica cu a ta, in alta parte a tarii, care are alta culoare si e alta armura.

9) Nu am zis ca copieaza Witcher, dar se inspira mult din el, si se inspira mult si din ideea de super violenta si lumea batuta in cap atat de prezenta in Witcher, Bio a vazut ce bine a prin The Witcher l-a public si ei au inteles merge bine de la violenta, sex, rasism si s-au axat pe asta suparator de mult. Dovada, gandeste-te la critical hit cu 2h sword in BG/NWN, si acum gandeste-te la 'violenta' din KOTOR, Jade Empire, Mass Effect (care avea cateva secunde de sani pe care i-au scos din ME2 la cat de fricosi sunt, si tot fircosi au ramasi pt ca sex nu prea primesti in DA decat asa informational din texte si dialoguri, da in schimb iti da galoane de sange)... si acum dupa ce s-au speriat cu sani din ME 1 si au scos sani din ME 2 l-ea cazut geniul in cap sa bage rasism, ura, violenta cu caru in noul lor RPG? Daca nu era witcher nu vedeam sange pe charuri in DA:O (care arata stupid oricum).

----------------------------------------------------
Sclipici: ce AD&D joci, PnP sau ceva pe pc? Poate sa fie el guru daca il incanta cu ceva, discutia asta e clar ca nu mai are rost.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jul 1 2010, 01:01 AM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Incep postul asta cu o intrebare: Cine compara Witcherii si Grey Wardenii cu Jedi? Realy? REALY!? Are you people out of your mind?

Uite "o discutie aprinsa" despre DA:O si eu nu am fost invitat. Admit din prima ca nu am terminat inca jocul, sunt undeva pe la 30h de gameplay si din cate inteleg nu mai am mult (iar la Okami acum de abia ma apropiam de jumatatea jocului).

So D&D in DA:O nu exista, iar aici ma refer la sistemul de lupta. L-am bibilit, l-am intors pe toate partile, dar nu are nicio legatura cu sistemul D&D si banuiesc ca sistemul de lupta se inspira de la MMO-uri sau poate e chiar un beta version pentru sistemul din SW:TOR. Anyway ideea e ca voi doi vorbiti aici de unde "a furat" DA:O, si implicit Bioware, iar eu zic ca s-au inspirat din saga A Song of Ice and Fire al lui George R.R. Martin.
E clar "furtul" nu vad cum inca nu ati observat similaritatile. Ai un Mabari Warhound care clar e un Direwolf. Daca esti Human esti Jon Snow sau Brandon Stark ca warrior sau Arya Stark ca rogue. In cartile lui Martin exista dragoni, exista un rau care este "o forta a naturii" sub denumirea de The Others si ameninta sa distruga regatul. Asa ca e clar au furat de la A Song of Ice and Fire.

Also what's with all the BUTTHURT about gays PhoeniX?(did I just take a stab at you sexuality? Yes I did! Classy!) Sunt doua personaje bi in joc, unul dintre ele fiind Zevran si daca tin bine minte o poti convinge pe Morigan sa imparta patul cu tine si cu tipa aia care e bard(forgot her name dar apare in trailerul Sacred Ashes si e bad ass numai ca ala e un early character design) sau poti sa faci faza asta si la bordelul din cel mai mare oras al oamenilor(but you'd like that wouldn't you?)
, The Pearl parca ii zice sau nu, tocmai am terminat Singularity si s-ar putea sa le incurc.

Right in concluzie The Witcher is awesome, DA:O is awesome si acuma ca mi se apropie licenta incerc sa stau cat mai departe de RPG-urile de la Bioware ca au un efect negativ asupra mea. Ma lipesc de scaun in fata monitorului.

Si acuma sa va povestesc despre experienta mea cu DA:O ca doar de asta a fost topicul asta facut.

E un RPG de la Bioware. As putea sa ma opresc dupa prima propozitie, dar it has it's faults. De exemplu sangele. Nu ma deranjeaza title efect-urile si splash efecturile facute in After Effects in trailere dar cand ma bat cu un sobolan NU MA UMPLU DIN CAP PANA IN PICIOARE CU SANGE! Daca vroiau sa faca un dark fantasy ultra violent trebuiau sa il cheme pe Tarantino sa fie director de arta la joc... hmm? In retrospect that would be awesome. Un RPG facut de CD Projekt in colaborare cu Tarantino, I'd play the shit out of that, but I digress.

NPC-urile stereotipice, cum zicea si IceJack le poti identifica de la un kilometru, dupa multi multi ani as spera ca Bioware ar putea crea personaje originale. Minsk, Bioware, puneti-l pe Minsk in orice RPG chiar si cele bazate pe universul SW. Sau mai degraba puneti optiunea sa il am drept narator de-alungul jocului.
Inca o chestie care mi s-a parut useless au fost tactics, mi-a explicat un prieten cum functioneaza si a trecut pe la mine si mi le-a configurat cum trebuie si de atunci nu mai m-am uitat prin ele.

And now for the good parts. The lore, intotdeauna Bioware pune lore, nu la acelasi nivel ca Bethesda, dar eu imi pierd timpul sa il citesc si sa ma cufund in universul creat de ei (hehe am zis fund... si ma gandeam la PhoeniX, OHHH!)
Povestea, personajele si combatul. Well de primele doua s-a discutat destul de mult si e facut de Bioware. Combatul e simplu fluid si merge bine chiar daca mai dadeam cate-un pause din cand in cand.

Also am vazut ca s-a plans lumea (IceJack si PhoeniX) de faptul ca e prea simplist RPG-ul. Trebuie sa va ganditi ca jocul nu e facut pentru HURR DURR STUPID AMERIKANZ si nici pentru HERP DERP EMEMOH NABZ ci jocul e multiplatforma. Am vazut cum se joaca pe Xbwax si pe PS si ganditi-va ca ei nu o tastatura si un mouse la indemana. Sincer eu nu stiu de ce incearca sa le scoata pe console, dar banuiesc ca e o piata care e relativ greu de accesat, sau a fost pana cand a venit ME.

Anyway DA:O e un joc bun si sper sa il termin sometime this year ca vreau sa ma apuc si de Mass Efect, am auzit ca e tare :) .

On a side note Fallout 3 = Wasteland Adventures 2009. Dar am auzit ca daca ai DLC-urile jocul e mai bun. Si putem intotdeauna sa apelam la prietenul nostru Micro, ni le imprumuta el, nu e nevoie sa le cumparam.

Fallout New Vegas are vechiul dev team de la Black Isle care a lucrat la Van Buren si Fallout 2 asa ca s-ar putea sa fie mai bun.

In incheiere postul asta nu are trebui luat in totalitate in serios. Daca aveti plangeri v-as ruga sa le faceti aic sau aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 1 2010, 09:19 AM
Post #16


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



hah! in sfarsit cineva care mentioneaza si apreciaza lore-ul din DA si se deranjeaza sa il si citeasca. thank you!

and Morrigan does three ways?!

anyway, let's not gang up on PhoeniX (mmm see what I did there?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jul 1 2010, 12:48 PM
Post #17


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Nope, Morrigan nu face nici un threesome. Chiar nu accepta avansurile din partea aceluiasi sex. Heck, iti face cunostinta si cu niste fireballs daca chiar insisti. Leliana e cea care accepta threesome, poate chiar foursome daca stii cum sa o manipulezi (si daca ai reusit s-o faci mai dura si sa renunte la imbracamintea ei de mare calugarita) atat pe ea, cat si pe Zevran si Isabela.

Also, fuck your butthurts... N-am nimic cu Zevran ca are alte preferinte, am ceva cu tipul lui de caracter: afemeiat, poponar si tradator. Chiar si daca-l ai in party si te intelegi bine cu el, tot exista mari sanse ca sa bage ceva in tine in timpul unor evenimente. Also, si Leliana e aproape de acelasi tipar cu Zevran, dar ea are o agenda complet diferita si trecut mai interesant, care, normal, va fi scos ca DLC peste cateva zile (Leliana's Song - 6 Iulie parca).

Also, DA:O se dorea a fi un D&D, dar au renuntat pe parcurs, poate din cauza ca s-au gandit ca nu da bine la consolistul de rand sau pur si simplu au dat-o in scandaluri cu EA.

Also, de stereotipuri nici nu are rost sa ma leg. E vorba de o industrie suprasaturata, chiar nu ma astept la nimic original de la ea. Singura idee originala despre un joc (MMO pe deasupra) am auzit-o azi de la un coleg in timp ce stateam la o bere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 1 2010, 01:29 PM
Post #18


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Stiu ca Morrigan nu accepta avansurile din partea aceluiasi sex, god knows I've tried enough times to know that. But maybe you could fool her if you're a male chara and the third one is a chick.

The rogue can backstab you, you say? So what? It just adds flavour to the story. And com'on do not tell me you did not find his BDSM propositions funny.

I just want to say that I'm very happy as a not know-it-all. Apparently being an rpg geek hurts your ability to fully enjoy a game. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jul 1 2010, 02:59 PM
Post #19


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Nea, cu Morrigan n-ai nici o sansa de threesome. Doar cu Leliana si Zavren.

Also, cu rogue e ideal sa iei inamicii pe la spate (God cast a meteor shower on your ass if you start), fiindca el atunci automat da backstaburi care fac un damage net superior daca s-ar lua la harta cu ei normal.
Also, am observat ca si rangerul e frikin' overpowered, mai ales cu patchul 1.03.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jul 1 2010, 04:40 PM
Post #20


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"Nope, Morrigan nu face nici un threesome. Chiar nu accepta avansurile din partea aceluiasi sex. Heck, iti face cunostinta si cu niste fireballs daca chiar insisti. Leliana e cea care accepta threesome, poate chiar foursome daca stii cum sa o manipulezi (si daca ai reusit s-o faci mai dura si sa renunte la imbracamintea ei de mare calugarita) atat pe ea, cat si pe Zevran si Isabela."


Awwww shit! Cum am putut sa ratez asa ceva?

*installing now*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:09 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |