Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hai Sa Colaboram!, Sa facem manga inpreuna


Lucius Cornelius Sulla
post Mar 27 2011, 09:46 AM
Post #21


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



Si eu cand desenez incep cu ceva in gand dar de multe ori ajung la alt ceva.Dar hey e intotdeauna distractiv si interesant sa incerci nu.Incercarea moarte n-are si in plus daca nu incerci sa nu ajungi nicaieri.Eu vreau sa incerc,am dat pana si primele idei,plot si schite de charactere intr-un alt topic.Am sugerat ca doritorii sa vina la intalnirea saptamanala de sambata dar nu a venit nimeni inafara de iNeko,cu care am discutat deja despre multe planuri :unsure: ...intradevar e mult mai bine sa fim fata in fata ca sa discutam ceva serios.Poate data viitoare. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 27 2011, 10:38 AM
Post #22


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



QUOTE(spyderverr @ Mar 27 2011, 03:25 AM)
Morala? Toti se satura de bere la un moment dat!

Traducere? Dupa ce te saturi de subiect (si pentru ca nu s-a inceput nimic concret -decat vorbe- dupa cateva luni bune) treci mai departe.
Daca va ganditi mult si bine o sa dezvoltati un mare nimic. Trebuie mai intai sa incepi ceva, orice, pentru a vedea ce vei face mai departe.

Un fail te duce intotdeauna pe calea cea buna. :lol:

E ca si cu programele facute de plictiseala: incepi ceva, dar faci altceva.
*




i have to do a +1 here

hai pur si simplu sa "dump some ideas here" i'm gonna start off, might sound cliche, but here it is (i have the image, but putting it into words, is kind of difficult)

exista un grup mic de oameni care fura de la guvern, prin intermediul unui spion, un artefact extraterestru ( nu m-am gandit inca ce proprietati ar avea acel obiect, deci astept suggesti ), ca raspuns, the government deploys an agent to get the item back, ( ofc, the agent is very skilled and all that crap )

in timp ce agentul isi face datoria, si incearca sa recupereze obiectul, se intalneste cu ( insert generic heroine here ) de care se indragosteste, si ea la randul ei ii explica adevarata situatie, cum guvernul avea de gand sa foloseasca acel obiect pentru scopuri mishele... etc etc... plot unfolds........

this is what i came up with in about 15 minutes ?


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluca-z
post Mar 27 2011, 11:01 AM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 28-August 09
Member No.: 8.989
Points: 186
Gender:



Am incercat sa fiu subtila cand am dat link-ul la thread-ul precedent dar poate ca ce am vazut EU acolo nu este destul de clar pentru deschizatorul thread-ului curent si sustinatorii sai.

De asemenea
QUOTE
Prea multa conversatie inutila! Asta e problema romanilor (poate si-a celorlalte natii), vorbesc prea mult despre un proiect si nu fac mai nimic.
cam rezuma totul pana acum.

Sugerez doritorilor de manga sa inceapa proiecte solo si apoi sa treaca la colaborari. Cum poti sa lucrezi in echipa daca tu insuti nu ai mai realizat ceva in acel domeniu? Te gandesti ca mai multe creiere si talente puse la comun o sa produca ceva interesant? Nimic mai gresit. (De asemenea, desi offtopic aruncati un ochi si pe ultimele capitole din Bakuman.)

Lucrul in echipa nu o sa ajute pe nimeni la nimic daca cu totii sunteti la nivelul de "vreau sa fac ceva ce n-am mai facut inainte" Daca sa zicem aveati pe cineva care a desenat cateva zeci de pagini inainte si stie cu ce se mananca "facutul de BD" atunci poate ca ar fi mers cumva. Pentru ca ala era seful si voi invatati de la el.

Si o alta sugestie daca v-ati stabilit cine cu cine colaboreaza utilizati PM-urile si live meet-urile pe cat posibil. Pastrati thread-ul la nivelul de "uite asta e ce am produs" altfel chiar ca va fii din nou multa vorbarie pe nimic.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^!Tokage
post Mar 27 2011, 05:30 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 20-March 11
Member No.: 10.414
Points: 101
Gender:



deci Lucius si iNeko cand ne apucam de treaba ? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 27 2011, 10:43 PM
Post #25


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



Eu deja m-am apucat de dinainte sa formez topicul,acuma doar va astept pe voi.Eu zic totusi sa ne intalnim undeva caci la pana la urma spyderverr are dreptate...Alta e treaba cand discutam in persoana.Oricum eu m-am apucat serios sa studiez si anatomie pentru ca fara ea nu mai pot progresa si imi voi imbunatatii si stilul pe cat de bine si repede posibil.Pana acuma am fost mai indiferent si am desenat de placere si atata...dar acuma sunt hotarat sa fac tot posibilul sa invat ce inseamna cu adevarat stilul manga si sa il pun personal pe hartie.Pana la sfarsitul saptamanii voi afla daca sunt liber sambata pentru intalnirea saptamanala si ca de obicei va voi astepta acolo daca va hotarati sa veniti careva.Daca vor fii doritori vom organiza noi o intalnire separata doar pentru proiect si vom lucra la el si acolo cat si acasa.Eu personal o sa fac propriul meu manga in paralel cu proiectul asta,pentru a exersa cat de mult posibil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 28 2011, 06:27 AM
Post #26


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



QUOTE(^!Tokage @ Mar 27 2011, 05:30 PM)
deci Lucius si iNeko  cand ne apucam de treaba ? :D
*



asta a fost doar o idee, am scris-o spontan pe moment in cam 10 - 15 minute
de obicei cand e vorba de o colaborare vin mai multi cu idei si se voteaza care este mai buna, si care ar fi mai usor de realizat ca un 1'st project.
Eu inca mai astept suggesti, dar cum a zis si lucius, s-a apucat deja de un proiect (i'm psyched about it ) daca ai nevoie eu te pot ajuta cu toning-ul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^!Tokage
post Mar 28 2011, 08:56 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 20-March 11
Member No.: 10.414
Points: 101
Gender:



abia acum imi dau seama ca noi nu putem vorbi fata in fata....eu sunt din orasul Husi Jud Vaslui iar voi din Bucuresti iar singura modalitate sa va ajut este sa va dau idei sau sa fac un desen singur....caci daca tu faci un personaj si eu fac background-ul nu le putem uni decat in photoshop sau ceva...ar fi o idee...ma rog....eu sper doar ca aceasta echipa sa evolueze...sa fie mai mare si mai buna...sa municm cu totii...si iasa ceva frumos sa fim recunoscuti in tara....si poate cine stie...mai mult...vom trai din asta...(nu cred ca e posibil sa traiesti intro tara ca asta din manga da nahh :D) si iNeko mie personal mia placut story-ul si am incercat sa fac ceva dupa el dar nu stiu...ceva de genu asta nu stiu daca se va vinde...trebuie ceva cu mai multa actiune....sau drama...ceva gen "viata unui adolescent/a" (Kimi Ni Todoke) sau poate altceva....whatever....eu unu' lucrez la o gramada de idei si vad ce iese mai fain si va zic ;) see ya
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 29 2011, 12:16 AM
Post #28


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



Nasol...eh nu-i nimic ^!Tokage,vb pe forum,mess,mail whatever.Erea bine daca eream in persoana dar asta e...can't have em all. :lol:
Am gasit o idee pentru proiectul meu individual si sincer am mult mai multe asteptari la asta decat oricare altul de pana acuma.Va fii un fel de school life si comedy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^!Tokage
post Mar 29 2011, 09:22 AM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 20-March 11
Member No.: 10.414
Points: 101
Gender:



QUOTE(^!Tokage @ Mar 28 2011, 08:56 PM)
....sau drama...ceva gen "viata unui adolescent/a" (Kimi Ni Todoke)
*




:D :D ce am spus si eu :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Mar 29 2011, 09:23 AM
Post #30


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Chiar daca nu sunteti unul langa altul tot puteti desena in ceva gen Yahoo doodle, Microsoft OneNote, etc. (cautati collaborative drawing) Nu va fi ceva de calitate, dar se poate face un layout, se poate gandi un flow, o compozitie, etc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 29 2011, 01:26 PM
Post #31


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



lol nu am mai auzit de astea....ce sunt? :)


Edit: no need,deja l-am gasit pe net. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post Mar 30 2011, 04:38 AM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



Cauta unul care te va duce pe drumul cel bun momentan e doar o distractie. Nu cauta pe nimeni sa-l platesti. Fi punctual in brainstorming incerca sa ai o poveste deja creata. Nu te gandi ca vei gasi artistul mult visat ca asa ceva se face din timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 30 2011, 05:20 PM
Post #33


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



QUOTE(SoulReaverFo @ Mar 30 2011, 04:38 AM)
Cauta unul care te va duce pe drumul cel bun momentan e doar o distractie. Nu cauta pe nimeni sa-l platesti. Fi punctual in brainstorming incerca sa ai o poveste deja creata. Nu te gandi ca vei gasi artistul mult visat ca asa ceva se face din timp.
*


Daca te referi la mine,eu nu caut nici un artist,eu doar invit pe doritori sa mi se alature pentru a face manga inpreuna :) .Sincer,mie imi place mult mai mult sa fac manga singur dar e mai distractiv cu mai multe persoane.Plus ca intr-un grup poti invata unele lucruri pe care nu le stii si e mai avantajos pentru incepatori.Ma gandesc la Tsugumi Ohba si Takeshi Obata,ei lucreaza impreuna si au scos 2 manga-uri de succes pana acuma (nu intentionez sa fac nici un fel de comparatie aici,I'm just saying). :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post Mar 31 2011, 04:18 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



Pai succes in asta imi este foarte greu sa cred ca un grup se poate organiza asa usor atunci cand nu se respecta intalniriile acordate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 31 2011, 06:16 PM
Post #35


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



Asta asa e,dar totusi nu am cum sa fortez pe nimeni sa vin la intalniri :) .De aia imi fac eu un manga separat de cel care incerc sa il incep cu un grup...de pomana tot nu stau.Poate sau poate nu voi gasii oameni care sa fie lafel de entuziasmati si determinati ca mine,dar e distractiv sa incerc. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluca-z
post Mar 31 2011, 08:32 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 28-August 09
Member No.: 8.989
Points: 186
Gender:



@Lucius daca rezisti 1 an de zile si treci de 100 pagini desenate (cum or fi ele bune proaste) ai o bere de la mine.

Daca reusesti sa scoti si ceva vag captivant la capitolul poveste mai primesti inca una. Si un fan.

PS. Nu fac cinste decat extrem de rar. Nici intre prieteni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Apr 1 2011, 02:20 AM
Post #37


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



Ms de oferta dar eu nu beau bere,mai bine imi faci cinste cu o calimara de cerneala noua caci o sa am nevoie de ea dupa un an de desenat. :lol:
Oricum all jokes aside,I really want to do my best in this.Sunt sigur ca daca ma stradui destul de mult si daca muncesc si mai mult o sa reusesc in ceace vreau sa fac.Am cam vazut ce viata au mangaka japonezi si cata munca necesita,it's the hardest damn thing I have ever seen.Dar am crescut ca un optimist si am invatat sa nu ma dau batut chiar daca realitatea este de cele mai multe ori crunta. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post Apr 1 2011, 09:35 AM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



daca faci doar zece desene interesante cu o poveste,vei primi o calimara neagra de la daiso

edit: da zece desene manga. Daca vrei mai multe treci la treaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Apr 1 2011, 11:48 AM
Post #39


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



zece pagini de manga vrei sa zici? lol
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Apr 7 2011, 11:56 PM
Post #40


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



vad ca e cam gol forumul in ultima vreme :P, aaanyway......desi nu pot sa va ajut mare lucru la desen (especially characters XD ), poate o sa reusesc sa fac ceva la background :D, oricum v-as sugera daca vreti cu adevarat sa face-ti un manga, sugestia mea ar fi ca mai intai sa stabiliti povestea si caracterul personajelor/personajului principal(e) si sa postati pe forum ideile, ca mai tarziu cei ce se ocupa de desenul personajelor sa se apuce de treaba, iar daca e la intalnirea de sambata ( pentru cei care sunt din Bucuresti XD ) sa aduce-ti o copie (xerox) a paginii la care a-ti lucrat sau a personajului si in caz ca a-ti terminat cu personajele (daca e vorba de o pagina cu un singur chenar XD ) o transmite-ti mai departe celui/celor care se ocupa de background, iar in cazul in care nu sunteti de prin Bucuresti postati pe forum o scanare/img a paginii XD, si daca aveti cateva sugestii in legatura cu background-ul ii spuneti respectivului si o sa vedem ce iese :D

Cel putin asta este ideea mea XD, daca nu va place puteti veni voi cu altele :P

Sper ca am explicat destul de bine :P, caci punctul meu forte nu este sa dau explicatii XD

PS: ziceam sa le postati pe forum ca in cazul in care vor mai fi intarziati care vor dori sa participe la realizarea manga-ului sa aiba de unde sa vada situatia actuala a proiectului XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:17 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |