Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Reflexia Gandurilor Mele (non Fan Fic)


Angel-Asakura
post Jan 18 2007, 11:04 AM
Post #1


Arashi Kigen
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 3-December 06
From: Undeva...
Member No.: 3.377
Points: 68
Gender:



Stau uneori si ma gandesc la multe lucruri si de aceea incep sa scriu gandurile ce-mi trec prin minte. Nu au legatura cu personajele din anime-uri, ci sunt simple meditatii de-ale mele. Avand in vedere cat de des este vizitat fan fic-ul, am decis sa deschid un topic aici. Daca nu-si are locul aici, las pe voi sa decideti ! Iata si prima meditatie :


De ce „scriem” ?


Mulţi se întreabă : „Ce mă face pe mine să scriu ?”, dar prea puţini ştiu un răspuns satisfăcător la această întrebare.
Poate că scriem din nevoia de a spune cuiva ceea ce gandim, fiindu-ne mai uşor să ne „spunem” oful în faţa unei coli albe de hârtie care nu ne judecă şi nu ne reproşează nimic... Poate ne vine greu să transpunem în vorbe tot ceea ce ne frământă, alegând scrisul ca formă de materializare a acestor vorbe... Poate doar simţim nevoia să scriem şi doar atât !
Uneori, însă, scrisul ajunge mai departe, căci vrem ca ceea ce am scris să ajungă mai departe, să citească şi alţii ceea ce vrem noi să spunem. Alteori, „închidem” scrisul într-un jurnal tainic pe care îl păstrăm ca pe cel mai preţios lucru al nostru...
Se întâmplă – tot mai des – ca scrisul să ne elibereze de toate frustrările acumulate peste zi, de toate nemulţumirile legate de o anumită problemă ori situaţie...
Dar... ce se întâmplă atunci când scrisul se transformă într-un „veritabil” roman de aventură, poveste sau orice altceva decât „simple gânduri” ?... Atunci intervine „talentul” de a scrie !
Talentul este atributul pe care îl avem încă de la naştere. Depinde de noi dacă îl dezvoltăm înflorindu-l, fructificăndu-l sau îl abandonăm „omorându-l”. Totuşi... de unde suntem capabili să punem pe coala de hârtie cuvinte atât de meşteşugite, armonioase, plăcute celor care ne citesc ?...
Ne e mai uşor să ne materializăm gândurile pe o coală de hârtie, decât să le transpunem în vorbe ?... Oare ne vine uşor din motivul legat de faptul că ai mai multă putere şi încredere în faţa unei coli albe ?... De unde vin dorinţa şi placerea de a scrie ?...

Ce parere v-ati facut pana aici ? :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihaitza
post Jan 18 2007, 03:35 PM
Post #2


Mikcael,dark angel
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 17-October 06
From: Gherla
Member No.: 3.139
Points: 29
Gender:



Avand in vedere ca topicul se numeste Fan Fic,ar trebui mutat in alta parte si sunt sigur ca va fi mutat. Ceva inspiratie,ceva iti poate veni de la niste anime-uri sau manga ,dar acest lucru nu e valabil pentru toata lumea;totusi ,cele mai bune idei sunt izvorate de la tine insuti ,nu modeland ca sa spun asa ceva ce a mai spus altcineva inaintea ta.
M-ai lasat speechless pentru o clipa,dar dupa aia mi-am revenit.Acuma,bineinteles ca de meditat (sau filozofat) ,poti medita pe orice tema,dar banuiesc ca in acel moment ti-a fost mai la indemana sa scrii despre scris. De placut mi-a placut ,stilul in care ai tratat aceasta problema,dar la sfarsit in loc doar sa pui intrebari ai fi putut si raspunde la acelea ce le-ai pus.
Puterea si increderea ce ti-o da coala alba e legata poate de faptul ca in momentul acela,chiar daca scrii sau nu, esti rupt de realitate si te afli in posesia unei mari puteri ,aceea a creatiei c e te transforma intr-un Dumnezeu. Alt motiv pentru care unii scriu( pot sa spun ca si pentru mine e unul dintre principalele motive ) e altruismul de care dau dovada ,dorind sa impartaseasca cat mai multor oameni anumite idei,viziuni sa upur si simplu sa descrie ceva sau pe cineva(este ceea ce tu numesti "ajunge mai departe"). Poate fi si ce ai scris tu in ultimul paragraf ,faptul ca ne vine mai usor sa materializam in scris ,decat sa vorbim( si mai este si vorba ca scrisul ramane,dar vorba trece). Am pomenit mai sus ca scriu;mi-ar placea mult daca ai dori sa citesti ceva ce am scris eu;am si eu tot niste meditatii,asemanator cu ce ai postat tu ,doar ca pe alte teme,nu scrisul. Acuma lucrez la un roman si as vrea sa prezint cuiva o viziune de ansamblu si sa discut despre el,dar nu prea am cu cine. Si mai am ceva inedit,o proza scurta despre conditia unui scriitor . Daca vrei sa mai povestim si ai net acasa iata id-ul meu angel_mikcael@yahoo.com
Ps: Noica avea un articol de ziar intitulat aproape la fel,dar nu mai tin minte in ce ziar a aparut,parca prin anii '37 sau '38. Sorry de reply daca e prea lung(deformatie profesionala).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Angel-Asakura
post Jan 19 2007, 06:33 PM
Post #3


Arashi Kigen
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 3-December 06
From: Undeva...
Member No.: 3.377
Points: 68
Gender:



Nu este deloc lung replay-ul. Multumesc pentru observatii. Iata o alta reflexie :

Cine ?...


Cine oare ne încurajează atunci când ne-a dispărut orice dram de curaj ?... O singură persoană este cea care ne încurajează mereu, ne dă sfaturi, se află lângă noi de fiecare dată când suntem veseli, trişti, bolnavi... Acea persoană e... mama. Dar prin ea ne vin toate de la Dumnezeu !
Cine oare te sprijină când ai nevoie de un sprijin ?... Mulţi ar răspunde : părinţii, rudele, prietenii. E adevărat că părinţii te înţeleg cel mai bine, dar rudele şi prietenii au şi ei propriile lor probleme şi nu te pot înţelege uneori. Atunci, cel mai bun şi firesc răspuns este : Dumnezeu. El te cunoaşte, El te vede chiar dacă tu nu-L vezi, El e mereu lângă tine ! Îşi trimite îngerul dat ţie de El !...
Cine te ridică atunci când tu te afunzi ?... Îngerul ! Pentru fiecare dintre noi e un înger care veghează, ridicându-ne.
Cine-ţi dă înapoi aripile când ele ţi-au fost tăiate ?... Numai credinţa ! Speranţa că mâine este o nouă zi, că totul poate fi altfel !
Cine te iubeşte atunci când simţi că nimeni n-o face ?... La ceastă întrebare e bine să cauţi în interiorul tău răspunsul. E bine să pătrunzi în cămările cele mai tainice ale sufletului tău, să scotoceşti prin sertarele închise din mintea ta pentru a găsi răspunsul.
Cine ?... Cât de multe propoziţii încep cu această întrebare ! Această întrebare este una mai simplă decât altele. Indiferent de întrebarea care începe cu „cine”, se găseşte întotdeauna un răspuns pentru ea !

Astept noi pareri !
PS. N-o sa ma dau inapoi de a le posta pe toate cate le am. (La meditatii ma refeream !) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jan 22 2007, 03:37 PM
Post #4


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



QUOTE(Angel-Asakura @ Jan 19 2007, 06:33 PM)
PS.  N-o sa ma dau inapoi de a le posta pe toate cate le am. (La meditatii ma refeream !)  :)
*




now that's what i call a threat!

well, ce pot sa zic....dupa ce am citit aici, banuiesc ca ai 12 sau 13 ani, deci e scuzabil. pe langa faptul ca ce ai scris tu aici nu are absolut nicio legatura cu ideea de literatura (ci, eventual, cel mult cu o compunere cu tema data, pentru clasa a 4-a - scuze, stiu ca tactul nu e chiar punctul meu forte, dar cred ca e mai bine asa), devine megaobositor de citit, din cauza ca vorbesti in sabloane scoase parca dintr-un manual din ala vechi si prost de educatie civica.
daca pe viitor vrei sa faci eseuri (nu stiu daca asta a fost intentia ta...), try harder. nu e chiar atat de simplu


iar tu, mihaitza dear, ce consideri atat de inedit in a scrie ceva despre conditia unui scriitor? nu te supara, dar nu numai ca nu e inedit, ci chiar de-a dreptul lame. perioada in care fazele cu conditia scriitorului erau la mare moda a apus looooooooooooooong ago
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 22 2007, 04:02 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE
Cine oare ne încurajează atunci când ne-a dispărut orice dram de curaj ?... O singură persoană este cea care ne încurajează mereu, ne dă sfaturi, se află lângă noi de fiecare dată când suntem veseli, trişti, bolnavi... Acea persoană e... mama. Dar prin ea ne vin toate de la Dumnezeu !

In cazul tau, mama ne incurajeaza dar nu intotdeauna si in niciun caz nu vin de la dumnezeu, vin de la faptul ca mama ne iubeste.

QUOTE
Cine oare te sprijină când ai nevoie de un sprijin ?... Mulţi ar răspunde : părinţii, rudele, prietenii. E adevărat că părinţii te înţeleg cel mai bine, dar rudele şi prietenii au şi ei propriile lor probleme şi nu te pot înţelege uneori. Atunci, cel mai bun şi firesc răspuns este : Dumnezeu. El te cunoaşte, El te vede chiar dacă tu nu-L vezi, El e mereu lângă tine ! Îşi trimite îngerul dat ţie de El !...


Si ingerul iti da de mancare, haine, bani de buzunar, el are grija de tine sa nu fii un pierde-vara, hai sa fim seriosi.

QUOTE
Cine te ridică atunci când tu te afunzi ?... Îngerul ! Pentru fiecare dintre noi e un înger care veghează, ridicându-ne.



e vorba de natura umana, cand te afunzi deobicei acolo ramai si nu vine niciun inger dupa tine daca nu te scoli din somn acolo ramai.


QUOTE
Cine-ţi dă înapoi aripile când ele ţi-au fost tăiate ?... Numai credinţa ! Speranţa că mâine este o nouă zi, că totul poate fi altfel !


Omul in primul rand nu are aripi si cand se arunca, poate are parasuta sau poate nu are, depinde daca s-a pregatit pt zbor.



Nimeni nu te iubeste de asta sa fii sigur, numai tu poti sa te iubesti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Jan 22 2007, 06:51 PM
Post #6


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



QUOTE
Nimeni nu te iubeste de asta sa fii sigur, numai tu poti sa te iubesti.

...ce optimism...(srry ptr ca este offtopic)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 22 2007, 07:02 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(rip @ Jan 22 2007, 06:51 PM)
...ce optimism...(srry ptr ca este offtopic)
*




e vorba de realitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Jan 22 2007, 07:06 PM
Post #8


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Rofl. Cel mai tare topic din ultima vreme, chiar mai tare decat polemicile (si da, folosesc acest termen cu ironia pe care unii poate o banuiesc) de la Death Note.

In primul rand, pentru Angel Asakura si mihaitza, subscriu la ce a spus ruxi si adaug: AA, daca astea sunt meditatiile tale... incearca sa faci meditatii fara obiect, eventual suspendarea gandirii. E fun, si ne va tortura mai putin. Mihaitza, ce deformatie profesionala? Nu esti inca elev?

Iuliana, ce ar fi sa citesti cu voce tare ce ai scris? Nu de alta dar
1. lipsa de punctuatie iti va lua piuitul
2. o sa pot sa iti spun "tu te auzi ce debitezi?"
Este evident ca Angel Asakura nu le are cu metaforele. Sa incerci sa scoti la iveala toate slabiciunile prin gandirea ta literala nu e decat sa contrezi niste sabloane prin altele.

Iar ultima replica? Priceless. Dupa ce ai tot dat-o inainte cu pragmatismul, ai reusit sa atingi dintr-un salt culmile patetismului. Bravo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 22 2007, 07:21 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



da, stiu chiar scriu fara punctuatie si personal chiar nu-mi pasa.
si care e treaba ta , scriu ce vreausau fac ce vreau.
sablonele sunt bune, nu vad ce e rau in ale folosi, e rau cand nu sti sa le folosesti.
Si din pacate chiar nu te iubeste nimeni, pare patetic pt ca e dar pana la urma ce vrei sa demonstrezi, ca sunt patetica, penibile, nu sunt daca te satisface raspunsul asta cu ceva.

oricum forumul asta e f agresiv, ma asteptam sa fie lumea mai copilaroasa ca mine dar cum vad eu, e o lume epuizata si fara chef de viata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 22 2007, 11:03 PM
Post #10


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



U, spatiu de polemici :P. Iuliana, nu te ambala, noi te iubim... si punctuatia aia e un serviciu tie, nu altora.

Cat despre meditatii, recomand un blog, unele forumuri au tendinta de a violenta intelectual pe oricine isi lasa garda jos :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Jan 23 2007, 04:42 PM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Keep up the good work Angel-Asakura cu mana pe inima pot spune ca devine tot mai interesant .Soo pe cand urmatorul capitol ? :rolleyes:
PS : e cu sau fara zahar..ermm.. cofeina ? :rolleyes: :D :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Jan 23 2007, 06:55 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ROFL :blink:

cam fara cap si fara coada meditatiile astea ... sincer inainte ca cineva sa se intrebe dece scrie .. tre ca mai intai sa scrie ceva, ceva pe care altii sa aprecieze si sa vrea sa inteleaga mai mult in legatura cu motivatiile celui ce a scris ..Angel-Asakura sry sa te dezamagesc ..dar la tine lipseste acest aspect important.. tot ce au scris ceilalti in rest ..egal cu zero sau fara tact :P da nohh ce sa-i faci

PS @ Iuliana .. singura agresiva pe aicea esti tu ... daca vrei lamuriri dece consider asa PM me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Jan 23 2007, 07:40 PM
Post #13


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



Hmm..

Interesant ce pot sa zic, faptul ca ea vede ca tot ce se intampla in viata ei ("cine te ridica? etc" ) este legat de divinitate.Nu cred ca este un motiv de prejudecata cum ca ar avea 12 sau 13 ani (poate ai dreptate ruxi,iti fac cinste daca ai :P ).

Noua ne este mai usor sa scriem pe hartie decat sa vorbim cu cineva pentru ca hartia nu te poate judeca, pe cand o persoana da. Si in general tot ce scri poate fi semnat cu un pseudonim si nimeni nu ar sti cine esti de fapt si cu ce te ocupi.

De asemenea, in cazul in care ruxi are dreptate, nu mi se pare logic sa sarim cu gura la tot ce e negativ, cat sa o incurajam sa gaseasca alte subiecte la ca sa reflecteze.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Jan 23 2007, 08:18 PM
Post #14


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Xristina, hint esential si aici pt adevar :lol: Cum zice sig-ul lui ruxi? "Bey, nu ma pricepeti de'a'ndoaselea! Nu fac chestii nashpa fara motive, da?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Jan 23 2007, 08:24 PM
Post #15


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



Oh....nu am vazut.

Ms shinigami :D

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Jan 23 2007, 10:41 PM
Post #16


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Oleleu... :blink:

Bah, cate pareri si opinii categorice. Ca sa il parafrazez pe George Ouzounian, voi nu stiti ma ca va inselati cu totii? Si hai sa va spun si de ce. Pentru ca numai eu am dreptate. Voi toti va inselati, eu nu. Si daca aveti impresia ca lucrurile stau altfel, atunci va inselati. Si chiar daca stau altfel, cel mai probabil nu stau, asa ca tot va inselati.

Asakura, mai largeste-ti campul de vedere... Nu toate lucrurile mustesc de spiritualism. Unele au fost prin locuri ciudate cateva zile si mustesc de altceva. Sa nu intram in detalii. Guess what. YOU'RE WRONG!

Yulycyk, loosen up gurl... Rabufnirea aia de negativism m-a facut sa-mi degaussez monitoru' de vreo trei ori si tot ma trezesc cu chestii incarcate pozitiv ca se lipesc de el... Ho bre ca nu-i chiar asa. Nu poti fi iubit decat de tine insuti? Well, tot ce pot spune e ca o sa fii un doctor roman grozav :D KEEP IT UP!!! :D Si forumul asta e agresiv? Olele, inseamna ca n-ai fost pe forumul jetix. Acolo e crima si pedeapsa. Cum te intorci putin esti jupuit de viu, eviscerat, dezmembrat si aruncat la fanii turbati ai desenului "Spioanele". OMG. Forumul asta nu e agresiv. Esti tu prea pasnica :rolleyes: ...sau poate nu... :rolleyes: Lume lipsita de viata? Ma, tu faci practica la IML, sau ce? Guess what, draga Yulycyk. YOU'RE WRONG! (pentru referinte suplimentare recomand "Indreptar Ortogafic, Ortopedic si de Punctatie")

Ruxi si shinigami, ma, orice ar zice semnatura respectiva, lucrurile malefice, ca sunt facute sau nu cu motive intemeiate, tot malefice raman. A NU Se confunda cu rau. evil= malefic. bad=rau. Un lucru malefic e la fel de demn de dispret si cand are un motiv in spate si cand n-are. De fapt nu. Stai. Nu mai e evil daca are un motiv bine intemeiat, ceea ce inseamna ca exprimarea din sig e defectuoasa, sau...hey
WTF... YOU'RE BOTH WRONG ANYWAY!!!!

Si tu Rip! Tu nu erai in sesiune? Ce drq faci pe Burning Crusade toata ziua? Crezi ca-i cool? Guess what! YOU'RE WRONG!

Bogdan? WTH e cu frizura aia ma? Parul lung e SO LAST TUESDAY , vreau sa zic, pana si Keanu Reeves s-a lasat de plete de cand l-a tras de par pe Neo in Matrics. WTF. Daca crezi ca pletele iti imbunatatesc aspectul, guess what? YOU'RE WRONG!!!!

Xristina, hartia nu te judeca? Si ce daca? De ce mai scrii daca nu ai undeva in sinea ta o speranta ca odata, candva, peste mult timp, cineva va fi oripilat si impins catre o viata de alcool si dormit prin santuri de abominatiile debitate de tine? Si ce daca nu te judeca? TE JUDECA AIA CARE O CITESC MA, si de-aia scrii pe hartie ceva, pentru a putea fi citit mai tarziu, ca daca nu vrei sa fie aflat te duci si versi tot amarul la radio Romania Actualitati ca oricum nu mai asculta nici drq la ala. Asa ca de fiecare data cand mai vrei sa spui ceva de genul asta gandeste-te inainte ca YOU'RE WRONG!!!

Cat despre varsta, eu am paishpe ani jumate. Va iau pe toti ma!

Dar se pare ca am cam divagat. Pana la urma forumul este despre fanfiction, asa ca incercand sa remediez lucrurile fac si eu un micut fanfic Anime-Club (doar sunt fan al acestui site, nu?)

Se facea ca am intrat odata pe forumul Anime-Club si am dat peste un thread in care se spuneau lucruri cu care nu eram de acord. Asa ca am intrat in discutie. Si aceasta discutie s-a dezvoltat intr-un mod extrem de constructiv si educativ pentru toate partile. Opiniile fiecaruia erau sustinute cu argumente inteligente si bine conturate, printre temele discutate strecurandu-se si niste critici de bun-simt la adresa corpului moderator-administrativ. Acestea au fost adresate cu cel mai bun simt posibil, cu contraargumente la cele nefondate, precum si cu acceptare a celor intemeiate, acceptare insotita de promisiuni de remediere. Totul s-a desfasurat intr-un mediu cat mai amiabil cu putinta si la finalul discutiei toti am parasit threadul un pic mai intelepti si asteptand zambitori ziua de maine. Desigur, in pofida unor afirmatii ce deranjau partea moderatoare/administrativa a forumului, afirmatii mai mult sau mai putin intemeiate, threadul nu a fost sters si nici macar inchis, acest lucru dovedind mentalitatea deschisa si democratica a conducerii, precum si respectul lor catre libertatea de exprimare.

THE END.

Ei, asta da fanfiction, nu? Oleo, vreau sa zic, asa sefeu mai rar, nu credeti?

Acestea fiind zise, puteti inchide acest thread, sau chiar sa il stergeti in intregime, impreuna cu warn-urile de rigoare ;) . I DARE YA!


Si apropo, pentru cei care inca nu s-au prins, ofer o prezentare prescurtata si elocventa a intregii polologhii de mai sus:


(IMG:http://i3.photobucket.com/albums/y75/shadysands/sarcasm12.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 23 2007, 10:49 PM
Post #17


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



Eu nu am inteles ce mesaj incerci sa transmiti. Vrei sa rastorni democratia sau ce?

Ma rog, parerea mea e ca Tekken taie Mortal Kombat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 23 2007, 10:53 PM
Post #18


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



^_^ Fata e la varsta "aripilor", lasati-o sa viseze. Ceea ce simte ea acum se cheama "dragostea dintai". Aceasta s-ar putea sa se diminueze in timp. Insa acum simte nevoia sa-si expuna sentimentele si gandurile. Eu o inteleg.

Iuliana, nimeni nu ne iubeste? ...Mi-e mila de tine, fato... :\

The Different Mechanist, postul tau lung nu spune de fapt nimic. Ai paispe ani jumate? Clar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Jan 23 2007, 10:59 PM
Post #19


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



QUOTE(Tenshi @ Jan 23 2007, 10:53 PM)

The Different Mechanist, postul tau lung nu spune de fapt nimic. Ai paispe ani jumate? Clar.
*





Holy crap... They're on to me!!! :blink: Si eu care credeam ca finalul NU e a dead giveaway... :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 23 2007, 11:00 PM
Post #20


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



Eu i-am spus sa nu se dea mai mare, ca se prind toti din prima, da' no...
Cred ca de fapt postul lung al Mechanistului este o pregatire pentru poza mai mult sau mai putin explicita din final. Sau pentru un alt post lung...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:13 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |