Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

18 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bleach Getting Boring


Ranma-kun
post Apr 7 2006, 12:19 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu stiu cum vi se pare voua, insa mie mi se pare ca a cam scazut mult calitatea poveshtii o data ce s-a terminat partea cu Soul Society si acuma se lupta cu Bountzii. Parca nu mai e acelasi anime cand nu se lupta cu Hallows, nu inteleg de ce au bagat acei vampire-wannabes in poveste.

Cred ca daca mai continua mult cu bountzii am sa fac un re-bount, si ma las de serie pana cand scapa de bounti. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 8 2006, 02:38 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ma e oricum mult mai bine decat la Naruto...care e un filler toata seria. Ce-i drept numai e acelasi dinamism, dar merge. Oricum povestea asta cu Bound o sa aduca si elemente noi....daca ati observat atat in noul intro cat si in outro-ul de la special o sa vina pe Pamant mai multi capitani si locoteneti...iar unii erau chiar comici :lol:

Eu inca ma mai uit la serie ca imi mentine interesul....spre deosebire de Naruto
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noaru
post Apr 8 2006, 02:56 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 25-August 05
Member No.: 1.761
Points: 9
Gender:



Bleach a inceput sa devina plictisitor pentru ca au intrat intr-un sezon de fillere. Au mers mult prea repede fata de manga si trebuie sa o lase sa o ia din nou inainte.

Te-as sfatui sa iei manga si sa o citesti... se pastreaza acelasi ritm nebunatic shi povestea e la fel de interesanta ca inainte.

Vor reveni shi in anime la povestea originala la un moment dat. Dar pana atunci avem fillere pe paine. Macar nu sunt chiar atat de proaste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 8 2006, 02:58 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu nu ma uit la Naruto, asha ca nu compar. Am citit 20 de volume din manga acuma 2 ani jumate, si mi-a cam ajuns.

Tot ce vreau sa zic, e ca ultimele episoade au devenit foarte plictisitoare. Nu-mi prea place ca introduc elemente asha aiurea. Episoadele astea sunt evident un fillin pentru story ca sa lungeasca povestea, au mai bagat si nishte vampiri pe acolo.

P.S. e postam in timp ce a aparut postul anterior....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 8 2006, 06:49 PM
Post #5


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Evident ca-s un filler, nimeni nu a zis altceva... ce sa faci daca saracii baieti cu anime-urile nu au si scenaristi. Si pe mine mai mult decat fillerul in sine ma enerveaza ca au schimbat stilul serialului cu el. De ce nu au putut sa faca din povestea de la ova 2 un filler, ar fi fost mult mai interesant (cu zaraki sa tot fuga dupa trenul ala :D ).

Eh... satul si eu de bullshituri de-astea, dar macar tu bucura-te ca nu te-ai uitat si la naruto si nu ai vazut ce inseamna un sezon de fillere pe subiecte cretine gen ninja postasi, fata de ce era acolo povestea asta ii chiar decenta. Cine stie, poate un respiro de la ritmul fulminant dinainte nu o sa strice, si poate o sa revina cu forte proaspete. Si parca totusi se mai dezmorteste un pic si povestea asta cu bounto... sau poate mi se pare din cauza episoadelor duble.


Apropo, chestii de-alea cu toti locotenentii/capitanii veniti pe pamant erau si pe la sfarsitul ova-ului... oricum, ma indoiesc ca-s legate de poveste (si fostul generic avea scene care nu le-am vazut nicaieri).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 8 2006, 07:11 PM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu am citit manga-ul, acuma 2 ani jumate, pe cand citeam si naruto, si majoritatea nici nu stiau de existenta lui, insa am cam uitat la ce chapter ramasesem si s-a cam dus entuziasmul. Si avand broadband de 15 mbps la camin si 1 mbps acasa, mai de graba ma uit la anime-uri acuma.

Cat despre fillinuri, they suck, nush de ce li se pare asha de greu sa faca un story decent. De ex puteau sa faca un fel de turneu in soul society gen DB, sunt inca multe personaje ale caror skilluri nu le-am vazut, in loc sa bage bounto. Si de-o data Ichigo, the super-shinigami, si cu toata echipa lui, nu pot sa bata un amarat de vampir. Let's get serious people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 8 2006, 09:18 PM
Post #7


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu unul zic ca merita si anime-ul la Naruto... bine, si eu m-am uitat mai mult la el din cauza circumstantelor, dar e ok.
Apropo, o intrebare asa mai offtopic, la voi in camine nu-s blocate port-urile?

Si lipsa de logica din spatele bounto chiar ca e enervanta. Te-ai gandi ca daca soul society stiau de atata vreme de niste personaje atat de periculoase ar fi facut deja ceva... sau poate ca le place sa omoare doar quincy :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 8 2006, 09:35 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Sunt, dar downloadurile http tot merg, si mai sunt site-uri de gen getitfido si altele care au destule anime-uri http.
In plus numai odc-ul si torrentele nu merg, dar alte programe de fileshareing merg, asha ca n-am probleme.
N-a spus nimeni ca Naruto nu merita, insa eu stiu actiunea din manga, si n-am chef sa ma apuc de anime, too long and I hate reruns.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 8 2006, 09:46 PM
Post #9


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



OK, dar orice numai nu turneu. Mi se pare un mare clişeu tema turneului īn fighting anime.

Gīndiţi pozitiv: măcar melodiile de pe genericul de final sīnt īn continuare interesante. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 8 2006, 09:53 PM
Post #10


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Si eu zic ca turneu ar fi cea mai proasta alegere, nu se potriveste deloc cu anime-ul. In afara de zaraki oricum nu as vedea pe nimeni interesat in asa ceva :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noaru
post Apr 8 2006, 11:06 PM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 25-August 05
Member No.: 1.761
Points: 9
Gender:



@Trickster

Da evident OVA 2 a fost in stilul vechi. Adica cel al animeului care ne-a prins inca de la primul episod. Din pacate stilul asta s-a pierdut de cand au inceput fillerele.

Zaraki este genial ca intotdeauna shi in OVA 2... nici nu ma asteptam la altceva.:D

Bounto erau un fisier prafuit in colectia lu' capitanu ala researcher... care nu prea mai avea mare interes in ei, la fel cum era shi in legatura cu Quincy. Acuma daca p-ala il durea in cur de ei atunci prob nici Soul-Society nu prea le-a dat atentie.

@Ranma

In legatura cu faptul ca nu pot sa bata un amarat de bampir ... e relativ scuzabila treaba avand in vedere ca ei pe "pamant" aveau puterile limitate la ceva de genul 10-100 ori ( nu mai tin minte exact... ) shi cel mai probabil nu aveau voie sa foloseasca Bankai. Iar treaba asta apare mai tarziu in manga cand li se da voie sa se desfasoare pe deplin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 9 2006, 07:54 AM
Post #12


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Stiu, insa totushi ma Sacaie faza cu bampirii.
Cat despre turneu, mie sincer mi-ar place mai mult decat bampirii. Daca turneurile sunt clisheu, atunci ce-s vampirii, common people let's get serious, vampires, can't they come up with something better.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 9 2006, 02:34 PM
Post #13


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Aici cam ai dreptate. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 14 2006, 01:07 PM
Post #14


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Dreptate totala si absoluta!
sigur ca mai degraba as vedea un turneu decat niste vampiri care folosesc serpi??? :huh: de fapt cel mai bine ar fi dak Ichigo cu toata echipa sa-r fi dus dupa Aizen si sa-l fugareasca pe el in loc de vampiri. Acuma ca ne-au lasat cu ochi in soare (ne uiam in sus dupa Aizen si Gin) ne mai baga vampiri. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 14 2006, 02:27 PM
Post #15


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu unul daca vedeam turneu cred ca faceam urat....DBZ are turneu, Yu Yu Hakusou are turneu.....Naruto turneu....mai da-o in sufletul meu de turnee ca ala e un cliseu mai mare ca "vampirii" ca astia nu-s vampiri.....nu stiu la ce folositi o terminologie total eronata da ma rog....faptul ca seamana idea asta nu inseamna ca este si aceeasi

In plus cu ocazia filler-ului asta am aflat si ce-i cu Maki ... si poate se mai afla si alte lucruri interesante. Cat despre puterile lor...cum a zis si Noaru ei sunt limitati pe Pamant...in SS era alta treaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blueazazel
post May 2 2006, 10:52 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.691
Points: 117
Gender:



tocmai am ajuns la punctul cu "vampirii " ..si anume epsiodul 64 ...parerea mea e ca seamna cu sailor moon nustiu cel putin episodul asta(64) ...are aceleasi chestii ca la inceputurile seriilor sailor moon diavolii stau si rad in umbra si fac rau persoanjelor principale ..oricum inca nu cred ca o sa ma dezamageasca prea tare seria noua la cat de mult mi-a placut seria cu soul society ..oricum mai bine "vamiri" sau ce o fi decat banalele turnee
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post May 2 2006, 11:13 PM
Post #17


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Filler arcs sīnt cea mai perversă chestie care poate fi īntīlnită la serialele foarte lungi. Nu pot decīt să mă mir că sīnt o mīnă de seriale care n-au fost atinse de ghinionul ăsta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 3 2006, 09:42 AM
Post #18


<< 魔ē„ž Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hym...deci inca o mai dau baietii in sailor moon ? deci nu ma gab inca in blici :D raman la plecarea lui aizen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 3 2006, 06:21 PM
Post #19


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu unul am asa, un gust amar in gura. Naruto o tine in continuare cu fillere, nici nu mai merita pomenit, dar si Bleach lungeste toata tocanita asta de vampiri prea mult. Nu vreau turneu, nu vreau papusi, nu vreau bampiri, deja vreau sa o ieie razna ichigo si sa-i omoare pe toti. Go go hollow power.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 3 2006, 07:38 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



de multe ori am impresia ca daca lumea afla ca episoadele sunt fillere, le vor cataloga ca fiind proaste. ma refer exclusiv la bleach. eu, spre exemplu stiam ca vor fi fillere la bleach, dar nu stiam incepand cu ce episod... asadar, cand au inceput cu bountou, mi s-a parut destul de interesant. desigur, povestea isi are si partile ei rele, dar daca ne punem pe cautat noduri in papura, gasim si la povestea din manga...
inainte de a cataloga fillere ca fiind de slaba calitate, intrebati-va de motive si cat de grave sunt acestea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

18 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:08 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |