Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yumeria, Mone^_^


Ranma-kun
post Mar 4 2005, 12:05 AM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Yumeria este unul dintre anime-urile care mi-au placut foarte mult.
Eroul este Tomokazu Mikuri, un baiat oarecum normal, care in ziua in care implineste 16 ani are un vis foarte ciudat si foarte realistic in care vede o fetita care se lupa cu o monstruozitate si dimineatza se trezeshte cu fata la el in pat :D , nu e ce credeti, e o chestie inofensiva, fetita aia nici nu stiu daca e in clasa a 5-a, dupa varsta. Oricum el e foarte surprins, nu numai ca fata apare din senin, ea nici nu e in stare sa spuna un singur cuvant inafara de Mone Mone, si de aceea o botezeaza Mone. De atunci incepe defapt aventura, Mikuri trebuie sa se lupte impreuna cu Mone si cu inca patru fete contra unor monshtri numiti Faydoom, pentru a salva lumea viselor si pe cea reala.
Un anime foarte dragut, cu destula actiune, e oarecum inofensiv cu totul ca are vre-o 2-3 scene mai ecchi, e in general doar cute, sper sa va placa :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Mar 4 2005, 12:31 AM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



I totaly agree with ranma-kun...super animeul.E bine desenat,(foarte deschise culorile in general)e amuzant si are si o poveste buna.Personajele sunt misto:fetele sunt cute toate : /^_^ si profesorul lui Tomokazu Mikuri e chiar penal...chiar recunoaste ca sufera de loli complex.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 4 2005, 08:33 AM
Post #3


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Fetele alea seamana cu cele din Tokio Mew Mew... Sounds cute, o sa caut sa-i dau download. Stii cumva un link? /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 4 2005, 10:04 AM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Pai le gaseshti pe www.exileanime.net la o lalta cu inca cateva serii, aici e linkul direct http://67.18.46.106/~exilemed/yumeria/ dar vezi ca trebuie sa ai real playerul instalat ca is rmvb-uri, real playerul il gaseshti aici http://195.141.101.151/04c5c40fc3285e46c90...10-5GOLD_bb.exe , have fun :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 4 2005, 10:07 AM
Post #5


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ah, prompt ca intotdeauna! Arrigato!!! :pekori:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 4 2005, 11:34 AM
Post #6


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Stiu ca am downloadat Yumeria pentru ca in vremea cand a aparut tot vorbea lumea pe hub de el, cat de ecchi e si cat de mult trebuie vazut /^_^ Mi-a placut seria si mai ales melodiile de la inceput si de la sfarsit.


Nu stiu de ce dar parca iar am o senzatie de deja vu la topicul asta, sau poate ca era la anime noi...eh...whatever.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Mar 4 2005, 11:13 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



suna super fain animeu dupa descriere :)
totusi nu imi merge linku direct de download :( imi apar ep sa le dldez dar cand incerc sa le iau imi zice forbidden you do not have permision to acces :( ca si cand as fii banat why :( si vroiam sa dldez ca aveam timp :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 5 2005, 09:25 AM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



daca nu-ti mere du-te direct pe www.exileanime.net , inregistreaza-te si incearca de la ei de pe site, ar trebui sa-ti mearga atunci :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Mar 5 2005, 09:36 AM
Post #9


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



zeri ... dap ... e simpatica seria ... si la unele faze aduce a love hina ... un baiat care sta cu 5 fete :P ... suna cunoscut? :D
si ma rog ... toate sunt indragostite de el :P ... ashea ca e belea mare ... hahaha ... saracu :P
in rest povestea e destul de simpla ... fortele raului apar numai in vis si mananca mereu bataie :P ... ca faze simpatice mai sunt scenele in care el se antreneaza in lumea viselor ptr a fi pregatit de lupta :D
vazut, cat de cat placut :P ... dat si la altii ... nerecuperat inca si pierdut urma pe undeva pe la vrun "colectionar" mai uituc ... eh ... life :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 5 2005, 09:41 AM
Post #10


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mi-am amintit cat de convenabila era lumea aia a visului, puteai sa mergi la plaja si sa te balacesti in apa, singur singurel (plus minus vreo 5 fete :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Mar 5 2005, 09:43 AM
Post #11


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



daaaa ... hehehe ... faza aia cand le-a scos la plaja pe tipe ... hehehe :D
in rest fetele erau simpatice ... si inca ceva ... cand luptau tare imi aduceau putin aminte de faze gen voltron ... ma gandeam ca acu acu se unesc intr-un robot mare si tare :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Mar 5 2005, 01:41 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



thx merge asa :D am luat primele episoade :D personajele duc a love hina :D (ma refer la cum sunt desenate :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

xzez
post Apr 10 2005, 01:53 PM
Post #13


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: --
Member No.: 931
Points: 13
Gender:



E draguta seria. La primele episoade am ras de numai ("oh, your touching yourself! mone, mone" :D ) Oricum, spre sfarsit nu mai e asa amuzant si paote deveni chiar plictisitor, dar in ansamblu e dragut si merita vizionat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 26 2005, 09:14 PM
Post #14


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



puteti sa ne impartasiti cumva si o parere argumentata daca nu cerem prea mult?
nici pe mine nu m-a impresionat, dar sper ca ne veti acorda bucuria de a ne lumina cu dezgustul vostru fatza de acest anime intr-un mod argumentat. altfel o sa am tendintza de a crede ca vorbiti degeaba ... aka spam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 27 2005, 04:03 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Well...Demona are dreptate in ambele posturi ale ei...
1.Yumeria chiar este o mare pierdere de timp
2.Plictiseala provocata de acest "anime" nu ti se pare un argument destul de plauzibil pentru care sa nu ii fi placut? Ce vrei....sa ia la rand personajele, grafica, povestea, soundtrackul si mai stiu eu ce si sa spuna ca nush ce a gasit/nu a gasit la ele?
Chestia e valabila si pentru mine...nu mi-a placut pentru ca m-a plictisit si, deci, nu m-a atras. Plus ca din start mi se pare o aberatie, ideea in sine a anime-ului si mai ales genericul care dupa parerea mea sux...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 27 2005, 05:05 PM
Post #16


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Sunt de acord cu Wicked...genericul sux..de fapt nici nu am urmarit mai mult de generic... :P ...da ..asta e argumentul meu nr.1...adik parerea mea incontestabila...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chipicao
post Oct 28 2005, 06:51 AM
Post #17


colorblind
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
From: Acasa
Member No.: 907
Points: 40
Gender:



Yumeria SUX ....am vazut primul episod shi m-am lasat ....sincer mi se pare prea "colorat"... oarecum plin de clisee ...are o poveste banala ...adik ..give me a break ...s-a mai vazut ...un baiat ...5 fete ..previzibil ...:P ..shi ce sanse sunt ca asta sa se intample cu adevarat ..... ....no further comment...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Oct 30 2005, 03:12 AM
Post #18


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ok am sters cateva posturi de aicea pentru ca nu indeplineau minimul ed 2 propozitii sau erau aberante.
Va rog sa nu mai faceti posturi de gen Yumeria Sux sau ceva de gen, daca nu va placut spuneti pe romaneshte acest lucru si incercati sa dati o explicate coerenta nu aberatii fara rost.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 30 2005, 10:49 PM
Post #19


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Oct 29 2005, 03:12 PM)
Ok am sters cateva posturi de aicea pentru ca nu indeplineau minimul ed 2 propozitii sau erau aberante.
Va rog sa nu mai faceti posturi de gen Yumeria Sux sau ceva de gen, daca nu va placut spuneti pe romaneshte acest lucru si incercati sa dati o explicate coerenta nu aberatii fara rost.
*



Adica, daca cuiva nu ii place anime-ul shi ishi spune parerea... i se shterg posturile? Bey inteligentzi mai suntetzi lately... Mai ales tu Ranma-kun!!! Eshti briliant!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 31 2005, 02:48 PM
Post #20


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Pai are drepatate ....cui i-ar conveni sa i se stearga postul?...miroase a cenzura k sa nu zic dictatura....pe bune ..dak mai traia Nea Nicu' ar fi fost mandru de Ranma-kun...anyways asta nu ma impiedica sa revin asupra faptului ca decat sa vad o porcarie k Yumeria am bine revad Trigun de 5 ori sau Wolf's Rain...

edit by moderator: daca aveti plangeri despre dictatura sau mai stiu eu ce, folositi pm-ul sau shoutul sau e-mailul , nu un topic care era conceput pt pareri despre o serie anime. asta include, fireste, pareri both pro & contra, dar nu jigniri gen "pe bune ..dak mai traia Nea Nicu' ar fi fost mandru de Ranma-kun...". pastrati specificul topicului, nu o luati pe mirishte.posturile nu sunt sterse pentru divergente de pareri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:45 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |