Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

Outline · Standard · [ Linear+ ]

> Rebellion Subs


Terry_SOAD
post Jul 1 2010, 06:01 PM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Salutare! N-am mai postat de mult pe anime-club, dar nici degeaba nu am stat. Vreau sa prezint astazi un nou grup de fansubbing romanesc si anume, Rebellion Subs. Cine suntem? Ei bine, suntem cativa fani anime care si-au pus in gand sa aduca un plus pe scena fansubbing-ului romanesc, atat prin calitatea pe care vrem s-o avem la traduceri, videouri si la mai toate capitolele, cat si prin proiectele abordate, care speram sa fie pe placul cat mai multor oameni. Rebellion Subs a fost fondat de catre Terry, diablo46 si daemonarch, lor alaturandu-li-se la scurt timp si Arthur95. Fiecare membru are deja cel putin un proiect in plan la care lucreaza sau la care va incepe sa lucreze in scurt timp. Nu vom dezvalui de pe acum toate anime-urile pe care vrem sa le facem si la care se lucreaza momentan.
Astazi, in prima runda de lansari RS, va aducem primele 3 proiecte: Code Geass: Lelouch of the Rebellion (da, nu e o coincidenţa, de la titlul acestui anime vine si numele grupului :P), de care se ma voi ocupa eu, Hajime no Ippo, tot eu şi Texhnolyze, proiect care apartine lui diablo46.
Pentru a afla mai multe despre noi si pentru link-urile primelor episoade din anime-urile mentionate mai sus, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies(1 - 19)

Muza chan
post Jul 2 2010, 12:04 PM
Post #2


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Va doresc succes! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jul 2 2010, 01:22 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Good luck....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 3 2010, 07:27 PM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Hi again! In primul rand, multumim, Muza chan! Thanks Animal...
Astazi vine a doua runda de lansari Rebellion Subs. Incepem doua noi proiecte: Time of Eve, tradus de daemonarch si Karas, realizat de diablo46. Sunt doua anime-uri mai scurte, dar care noua ni s-au parut foarte bune si iata-le acum traduse si in romana. Avem gata primele 2 episoade din Time of Eve, primul episod din Karas, plus al doilea episod dintr-un proiect inceput deja, Texhnolyze. Pentru mai multe informatii, cat si pentru link-urile de download, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs

Enjoy and see y'all next Saturday!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 10 2010, 06:56 PM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Rebellion Subs, runda a treia de lansari. Astazi avem episoadele 3 si 4 din Texhnolyze, episoadele 3 si 4 din Time of Eve, plus episodul 2 din Code Geass si episodul 2 din Hajime no Ippo. Pentru link-urile de download, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs

Vizionare placuta! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Jul 12 2010, 01:10 PM
Post #6


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



M-am apucat si eu intr-un timp sa subez code geass-ul, dar ca orice alt proiect l-am lasat neterminat. Intr-adevar unde-s multi puterea creste, e greu sa faci ceva singur.
Va urez succes, dupa ce termin cu examenele probabil ca voi lua cateva ep for a few non-english-speaking friends.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 17 2010, 05:34 PM
Post #7


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Thanks a bunch, elpreda! ;)
Ei bine, e sambata din nou, deci apar din nou episoade de la Rebellion Subs. Astazi avem episoadele 3, 4 si 5 din Code Geass, episoadele 3, 4 si 5 din Hajime no Ippo, episoadele 5 si 6 din Texhnolyze si episodul 5 din Time of Eve, proiect care probabil va fi terminat saptamana viitoare. Pentru link-urile de descarcare, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs

Enjoy! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 25 2010, 07:52 PM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



N-a mai fost sambata de data asta, ci duminica, ziua de lansari Rebellion Subs. Va aducem azi ultimul episod din Time of Eve, care devine cu ocazia asta primul proiect dus la capat de RS. Pentru traducere, trebuie sa-i multumim lui daemonarch, care a facut o treaba buna si rapida, ducand proiectul la capat cu brio. Pe langa acest episod, mai avem astazi episoadele 6, 7, 8 si 9 din Code Geass, episoadele 6, 7, 8 si 9 din Hajime no Ippo si episoadele 7 si 8 din Texhnolyze. That's about it. Pentru link-urile de descarcare si pentru mai multe informatii, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs

'Till next time, sa aveti vizionare placuta!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Aug 7 2010, 07:17 PM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Hello! Sunt cam obosit azi, asa ca o sa fiu scurt si concis. :P
Sunt gata episoadele 10-15 din Code Geass, episoadele 11 si 12 din Hajime no Ippo si episoadele 9 si 10 din Texhnolyze. Ca de obicei, pentru link-urile de download si pentru alte informatii, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs

Enjoy! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Aug 7 2010, 09:24 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



succes baieti, si nu uitati, traduceti Hell Girl :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Aug 16 2010, 07:55 PM
Post #11


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Sunt gata si episoadele 16-20 din Code Geass. Probabil ca saptamana asta vom termina primul sezon. Download: Rebellion Subs

Vizionare placuta! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Aug 22 2010, 12:36 PM
Post #12


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Sunt gata si ultimele 5 episoade din Code Geass. Deci azi al doilea proiect Rebellion Subs a fost finalizat. Speram sa va placa si fiti gata saptamana viitoare pentru al doilea sezon al seriei. Pe langa episoadele 21-25 din Geass, mai avem episodul 2 din Karas, episoadele 11 si 12 din Texhnolyze si episodul 13 din Hajime no Ippo. Pentru download, mergeti pe: Rebellion Subs

Vizionare placuta! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MasY10
post Aug 22 2010, 06:40 PM
Post #13


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 7-June 10
Member No.: 9.767
Points: 28
Gender:



ms mult asteptam, bv baieti si la mai multe proiecte :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Aug 28 2010, 05:29 PM
Post #14


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Pe langa Code Geass R2 pe care l-am inceput astazi si din care am lansat primele 3 episoade, Rebellion Subs in colaborare cu RoManga au lansat saptamana asta primele 3 episoade din Monster, un proiect nou care speram sa va placa.
Ca de obicei, pentru descarcare, mergeti pe site-ul nostru: Rebellion Subs

Enjoy! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Sep 25 2010, 11:11 AM
Post #15


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



M-a luat lenea si am uitat sa mai postez un update pe aici. Dar sa nu credeti ca am stat degeaba. Sunt gata episoadele 4-12 din Code Geass R2, episodul 14 din Hajime no Ippo, episoadele 13-15 din Texhnolyze, episodul 3 din Karas si episoadele 4 si 5 din Monster. Pe langa acestea, am mai inceput 3 proiecte noi: Tengen Toppa Gurren Lagann (din care sunt gata primele 2 episoade), Higurashi no Naku Koro ni (din care sunt gata primele 4 episoade) si Ergo Proxy (din care sunt gata primele 3 episoade). Speram sa va placa. Pentru link-urile de descarcare, mergeti pe site-ul nostru: Rebellion Subs

Vizionare placuta! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Oct 17 2010, 05:40 PM
Post #16


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Astazi, Rebellion Subs a finalizat cel de-al treilea proiect de la infiintarea noastra de acum cateva luni (din iulie, mai exact). E vorba de Karas, un OVA de 6 episoade (ultimele 3 episoade fiind postate chiar azi), un anime care noi speram sa va placa la fel de mult cat ne-a placut si noua. Pe langa Karas, mai sunt gata episoadele 5-8 din Higurashi no Naku Koro ni si episoadele 13-18 din Code Geass R2, proiect care se apropie de final. Ca de obicei, pentru a descarca lansarile RS, mergeti pe: Rebellion Subs

Vizionare placuta! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Oct 31 2010, 05:34 PM
Post #17


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Salutare, Anime-Club! Sunt destul de vesel azi, pentru ca e o zi speciala pentru Rebellion Subs, asa cum a fost si asa cum va fi mereu cand finalizam cate un proiect. Astazi am terminat Code Geass R2, fiind gata ultimele 5 episoade ale celei de-a doua parti a rebeliunii lui Lelouch. Ne-au trebuit 4 luni in cap pentru a termina acest proiect (maine se implinesc fix 4 luni de la lansarea primului episod din Geass) si sper sa va placa si voua la fel de mult cat mi-a placut si mie sa lucrez la el. A fost cu siguranta unul dintre cele mai placute proiecte la care am avut sansa sa lucrez de unul singur. Calitatea a fost (si va fi) intoteauna cea mai importanta pentru noi si sper ca veti fi de acord cu mine, daca veti viziona seria aceasta, ca daca din punct de vedere al timpului nu mi-am indeplinit in totalitate scopul initial, caci ma gandeam ca va fi gata mai repede, din punct de vedere calitativ, e exact asa cum mi-am dorit. OK, cam atat pentru azi. Mergeti pe site-ul nostru pentru a descarca episoadele: Rebellion Subs

Va urez un weekend excelent (what's left of it, at least) si sa aveti vizionare placuta! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 31 2010, 10:04 PM
Post #18


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Great job with the subs. Tot ce ma intreb este daca sunt destui necunoscatori de engeza capabili sa savureze un astfel de anime, still va voi face reclama printre cunostinte. Keep up the good work si sper sa va puteti concentra mai mult pe higurashi acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 1 2011, 11:00 AM
Post #19


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Salutare, people! Din nou a trecut o perioada cam lunga de cand n-am mai postat pe anime-club si pentru asta imi cer scuze. Pana acum cateva saptamani, Rebellion Subs a fost intr-o pauza de mai bine de o luna si ceva. Dar am revenit cu lansarile de curand si astazi, cu ocazia implinirii a un an de activitate sub sigla Rebellion Subs, am vrut sa las un post sa reamintesc celor interesati (si celor neinteresati, dar un pic curiosi poate... :P) cu ce ne-am ocupat in cele 365 de zile de la infiintare.
Am reusit, de la crearea grupului ("super" urias, format din 4 persoane, dar pasionate cu adevarat de anime-uri) sa finalizam 6 proiecte: Code Geass, Code Geass R2, Evangelion 1.11 You Are (Not) Alone, Higurashi no Naku Koro ni, Time of Eve si Karas. Dupa cum se vede, nu neaparat cantitatea e prioritara la noi, ci calitatea, de care suntem foarte multumiti. Daca nu ma credeti pe mine (ca de, se poate sa fiu oleaca subiectiv), mergeti pe site-ul nostru, alegeti un proiect si urmariti un singur episod pentru a vedea singuri daca meritam sa ne laudam ca avem proiecte de calitate sau nu. :)
Pe langa cele 6 proiecte enumerate mai sus, mai avem inca 6 care sunt in curs de traducere. Acestea sunt: Ergo Proxy (3 episoade traduse), Hajime no Ippo (25 de episoade traduse), Higurashi no Naku Koro ni Kai (3 episoade traduse), Monster (12 episoade traduse), Tengen Toppa Gurren Lagann (2 episoade traduse) si Texhnolyze (15 episoade traduse). Pe langa acestea, am mai anuntat deja inceperea unui nou proiect, si anume Usagi Drop, care va fi difuzat in Japonia incepand cu data de 8 iulie.
Speram sa va placa munca depusa de Rebellion Subs, caci noua ne-a facut si ne face in continuare mare placere sa traducem anime-uri care noi credem ca merita sa fie vazute de toata lumea in limba materna. Pentru mai multe informatii si pentru link-urile de descarcare a proiectelor noastre, vizitati-ne site-ul: Rebellion Subs.

Va urez un weekend cat mai frumos si o vizionare placuta! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jul 5 2011, 10:04 AM
Post #20


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Rebellion Subs lanseaza astazi un nou proiect, un proiect total neprogramat, dar care sper sa va placa si voua la fel de mult cat mi-a placut si mie. E vorba de ultimul film de la Studio Ghibli, "Karigurashi no Arrietty", sau "Imprumutatoarea Arrietty" pe romaneste. Cine a vazut creatiile Ghibli, stie la ce sa se astepte de la filmul asta. Cine nu a mai vazut nimic de la Ghibli... ei bine, rusine sa va fie in primul rand si in al doilea rand, aveti acum ocazia sa indreptati greseala. E un film care pe mine m-a lasat fara cuvinte, ca majoritatea productiilor Ghibli. Sper sa va placa. Pentru mai multe detalii si link-uri de descarcare, mergeti pe: Rebellion Subs

Enjoy! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |