Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mod De Consumare A Punctelor, Adica veti putea folosi punctele adunate


axi
post Feb 15 2006, 12:41 AM
Post #21


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hahaha ... and he's really going under ... cred ca e pe la -7 deja :P ... se pare ca vrea sa fie mai tare ca guru-l nostru in materie de puncte acumulate, idolul nostru, visul nostru de preamarire ... cine nu ar vrea sa aiba 2.147.483.647 de puncte? :D ... si daca nu se poate cu plus ... poate cu minus? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Feb 15 2006, 08:10 PM
Post #22


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



QUOTE(Kisa @ Feb 14 2006, 10:16 PM)
Un mic spam... si... cred... moment istoric :D ... primul user care are -1 puncte. Ca sa nu-i zic numele direct aici, va zic ca il gasiti pe topic-ul "Ciudatenii..", sub-forum-ul "Diverse". :P

[later edit] Intre timp a ajuns la -2... :P ... and going... :lol:
Btw... s-a hotarat ce se va intampla cu user-i care acumuleaza puncte cu minus?
*



un mic spam si eu: cum are 0 posturi si -8 puncte??? :blink: that's what i call weird :huh: ...

[edit by Kisa] Din cate am observat, post-urile de la Diverse nu se contorizeaza. Asa se explica d c are 0 post-uri si -8 pct. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Feb 16 2006, 12:36 PM
Post #23


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Posturile de la diverse nu se contorizeaza (a zis bine kisa), si la fiecare post scade un punct.

La celelalte thread-uri care nu au legatura cu anime (dar unde nu se accepta spam) ori nu se contorizeaza, ori se contorizeaza (nici eu nu mai stiu exact care cum e :P) si se primeste un punct per post.

La thread-urile de anime se contorizeaza posturile si se primesc in jur de 2-4 puncte per post.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Mar 8 2006, 01:53 AM
Post #24


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Alright... Mod de folosire a punctelor, LOL... Nu mai aveti ce face? Va tot invartiti pe aici spunand ca e un forum manga/anime si totusi va chinuiti sa gasiti metode prin care sa ne distrageti atentia... Nu pricep, dar va sustin.
Asa ca, as vrea sa fac cateva sugestii... So: Nu mi se pare ca posturile ar trebui sa conteze atat de mult, cred ca vechimea e mai importanta decat ce aberam in scris, adik cei care sunt vechi si intra regulat sa aiba mai multe puncte, indiferent daca posteaza ca apucatzii sau nu.

Nu mi se par bune ideile cu schimbatul nickname-ului, asta ar crea confuzie... Iar scrierea sa in culori nu cred ca ar face decat sa ne arda retinele fara nici un sens. Just think how much pink u can handle guys...:)

Cred ca ar trebui sa poti cumpara:
1. Sa poti sa ti cumperi "atacuri la persoana" - un fel de card care sa poate fi folosit cand ai chef, si cu cine ai chef(inclusiv adminii) sa coste mult si, heres the really great part: cel care a fost atacat sa nu aiba dreptul sa te atace la randul lui fara un card.

2. Pentru incepatori, item care sa coste putin - sau sa fie acordat pe gratis cu prima ocazie cand intra la sectiunea "magazin" in care sa li se explice regulile si ce ar trebui sa vizioneze ca sa inteleaga cat de cat despre ce se vbeste pe forum aswell as sectiunea magazin.

3. Sa poti paria... Dar inca nu m am gandit pe ce anume, dar banuiesc ca s ar gasi ceva, nu i asa?

4. (Acest numar necesita o zona speciala, numita Duel... Necesita un juriu acolo, care sa decida castigatorul duelului)
Dupa cum am spus mai sus in zona Duel - pe care o vad doar cei de 16 ani sau mai mari ar putea sa se dueleze cei ce vor in replici, in gluma sau in serios. Aici s ar putea face pariurile... Fiecare provocare la duel sa coste puncte, dar daca castigi sa le iei inapoi + inca pe atat.

Ma mai gandesc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 8 2006, 05:50 AM
Post #25


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Axi, mi-am permis sa ma joc si eu prin baza de date, ce te superi :huh: , las ca am sa pun acolo caractere alfanumerice :lol:

Da Alexander, idee buna cu "atacurile la persoana" si vom mai da si un bonus pe langa cardul ala, "un ban gratis" :lol: , zi de nu suntem generoshi :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Mar 8 2006, 12:15 PM
Post #26


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



s-a hotarat ceva in privinta sistemului de cheltuire al punctelor?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 8 2006, 02:45 PM
Post #27


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



I TOTALLY DISAGREE TO ALEXANDER`S AND RANMA`S IDEEA!!!

WTF?! Atacuri la persoana? Din cate stiam eu, e un forum de anime dudes, nu de "atacuri la persoane". Daca vreti s va luati de cineva, exista pm si mess sau alte mijloace de chat. Mi se pare aberant ce vreti, mai lipsea acuma sa ne adresam "complimente" pe un anumit numar de puncte <_<. Jizaz, ceva mai constructiv nu aveti in minte?
Mai degraba cumparam dreptul la a pune un avatar mai mare, sau orice altceva decat "atacuri la persoana". <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Mar 8 2006, 03:43 PM
Post #28


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



lol hai ca e prea tare ideea cu "atacul la persoana"
alte idei din astea nu mai aveti? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Mar 8 2006, 05:11 PM
Post #29


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Ba da, mai am idei d'astea... Precum:
Smiley-uri mai sugestive: care sa arate unele altele... :D

Stiu ca e un forum anime dar ideea de a ti consuma punctele pe ceva atat de banal precum ... culori la nickname sau un rank mi se par useless...

Eu macar am fost original. :P


Anyway.. Cred ca inainte de a crea vreo modalitate de a cheltui punctele ar trebui sa vedeti cati vor... :rolleyes:


PS: daca iau un card cu "atac la persoana" si un "ban" primesc si un bonus "Kick' de pe canalul de IRC? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 8 2006, 06:00 PM
Post #30


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Sa cumperi "atacuri la persoana" pe puncte este de-a dreptul aberant.
Acesta este un forum destinat fanilor anime/manga.
Si amintesc si eu, la fel ca VirginBlood ca exista anumite chestii cum ar fi PM sau YM pt alt gen de conversatzii. Sau nu te simtzi bine daca nu te iei de cineva pe forum, sa vada toti? :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 11 2006, 12:08 PM
Post #31


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Subscriu la ce au zis Kisa si VirginBlood atacuri la persoana ?!!?!?!?! :blink: :blink: :blink: da ce-i aici piatza? Dak are cineva chef de cearta atunci ce cauta aici???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 11 2006, 12:20 PM
Post #32


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Se pare ca n-ati inteles joke-ul pe care l-am facut.
Anyway, cititi asta: http://forum.anime-club.ro/main.php?m=cont...eni_si_conditii

Orice fel de atac la persoana clar va fi sanctionat cu masuri care le decid administratorii, si anume bannnn!!!

gata discutia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Mar 19 2006, 02:22 AM
Post #33


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Oh my God! I know, I knew it before...Dudes... Era o gluma, eram perfect constient ca nu se poate realiza... :lol:

Sunteti belea(si asta nu i atac la persoana ci la situatie), fac si eu un post in care scriu ce mi trece prin cap pe moment si lumea incepe sa se agite...

Gata deci sper ca s a inteles ca sunt singurul user care isi pastreaza punctele ca sa si cumpere un nou suer pe forum in caz de bann. :lol:


Mdea...Acum pe un ton mai serios, chestia asta mi se pare cat de cat stupida... Pe ce ai putea sa cheltuiesti punctele?
Uite daca ar fi un fel de EVE were playing as spune ca da, sunt bune, dar asa... cu ce te ajuta un status misto sub nick? Sau niste culori in plus?...


Pt doritori n aveti decat, dar acest site nu trebuie sa devina un circ, sau vreun playground pt copii este un site anime after all, deci introducerea acestor itemuri nu si are locul. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mordred
post Mar 19 2006, 11:59 AM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 22
Joined: 18-March 06
Member No.: 2.304
Points: 48
Gender:



K citi tot de 2 ori si tot nu pricepui mai nimic si care are cfhef sami spuna si mie care este faza cu punctele as fi recunoscator
:P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 19 2006, 12:01 PM
Post #35


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(Alexander)
Mdea...Acum pe un ton mai serios, chestia asta mi se pare cat de cat stupida... Pe ce ai putea sa cheltuiesti punctele?


Daca nu ma insel, pentru downloadurile care vor fi cand s v putea.Trage un pic cu ochiul la sectiunea de download sa vezi ca ai nevoi de puncte pt a ddl de acolo :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Mar 21 2006, 10:55 AM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Alexander ..imi place cum gandesti , o spun la modul cel mai serios :lol:
Treaba cu punctele e o mare aberatie (momentan) !! :P Poate ca ar fi utile daca forumul ar gazdui un RPG ceva in genul Slayers ...sau de ce nu Angel Sanctuary ( si ca tot veni vorba ..chiar nu s-a gandit nimeni de pe piata asiatica sa scoata jocul cu pricina ..ciudat rau :rolleyes: ) unde poti sa cumperi diferite lucruri ..de la armuri si pana la carti de magie ..Cred ca aici ar fi permise "atacurile la persoana " nu ? :rolleyes: :lol: Hmm..vad ca deja am intrat in pielea lui Kira :twisted:
Alta idee ..ar fi ..fisierele de sunet , ceva de genul mouse over , daca avem imagine " personalizata" de sa nu avem si sunet ;) ?
Iar in legatura cu downloadurile..mereu va exista optiunea sursei originale , fara alte conditionari :P


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Apr 13 2006, 02:28 PM
Post #37


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Nu ca m-ar interesa prea mult punctele dar... daca se posteaza la fansub se scad puncte? Eu as propune sa se dea 5 puncte per post... poate ar fi mai mult feedback :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 13 2006, 02:34 PM
Post #38


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(LArSON @ Apr 13 2006, 02:28 PM)
Nu ca m-ar interesa prea mult punctele dar... daca se posteaza la fansub se scad puncte? Eu as propune sa se dea 5 puncte per post... poate ar fi mai mult feedback :D


Nu se scad puncte.

Topicurile noi primesc 3 puncte, iar reply-urile 2 puncte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 23 2006, 12:07 PM
Post #39


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Ok, n-am avut rabdare sa citesc toate post-urile... deci nu stiu daca a mai propus cineva asta:

Ce-ar fi daca, la cast de puncte, s-ar da pets... stitzi voi... anime pets.. pisicutze, dragoni, catzei, vampirashi, demoni mici, tigrishori, tot felul de animalutze pe care cineva le-ar dori, chiar la cerere...

Folosul unui pet? Cineva care sa te intampine de fiecare data cand intri pe site indiferent dak mai e vreun membru sau nu... e nice si te face sa te simtzi mai relaxat, mai ales cand stii ca postezi si va trebui sa primesti raspunsul abia a doua zi, sau cine stie cand... dai post si te uitzi la animalutzul din coltzul paginii care face tot felul de giumbuslucuri (gen pisica de la microsoft office).

Ar fi nice, chiar de s-ar face un loc de unde sa downloadezi accesorii pt your pet.. de genul jucarii sau "bijuterii", sau chiar accesorii funny, de ex, extinctoare (pt Dragoon owners:D) sau obiecte de distrus pt pets ca pisicile...

Ma rog, eu visez mult ( e un hobby vechi:P), dar am vazut o comunitate unde puteai sa-tzi cumperi un pet... si mi s-a parut funny. Chestiile cu accesoriile le-am bagat de la mine... dar macar am dat si eu o idee, nu?

By the way, exista vreo actziune care m-ar putea face sa pierd puncte? Am senzatzia ca da... am dreptate? (daak da, at care?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Aug 23 2006, 10:25 PM
Post #40


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Sunt 3 posibilitati de a pierde puncte...

1. pe forum -> postarea la sectiunea DIVERSE (-1 punct per topic/reply)
2. la trivia -> luarea de hint-uri FARA sa ghcesti (rar se intampla asta)
3. CEA MAI EFICIENTA : sa downloadezi de pe site (fiecare download indica costul)

IN CURAND, a 4-a optiune, care este momentan TOP SECRET si va fi disponibila pe noul site (asta daca vor mai fi folosite puncte sau alt sistem asemanator)

P.S. In legatura cu pet-ul, exista posibilitatea sa fie adaugat ceva de genul asta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:02 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |