Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Interpretari ale actiuni


Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Princess...vocea pare a fi cea a lui Kyo nu cea a lui kyoshiro..de aceaa am facut aceasta presupunere. Altceav...ziceai ca Kyo nu pare familist...corect..dar sa nu uitam cat de mult "se-nmoaie"..deci poate exista acolo ceva familist in el..si oricum nu neaparat tebuie sa fie familist..ca el se bate si yuya sta la cratita :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Elf Princess
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 13
Points: 1



Cred ca doar o eventuala continuare ne-ar putea lamuri :) .

Dar as fi cu adevarat dezamagita sa-l vad pe Kyo "inmuiat" atat de mult. De-ajuns ca pe parcursul serialului pierde enorm din ceea ce-l facea temut. Din fericire, tot se lupta cu zambetul pe buze :twisted: . Asta mi s-a parut de-a dreptul minunat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Probabil ca o continuare ar fi lamurituare desi cred ca nu va exista. La faza cu kyo inmuiat...da ai dreptate..il urasc pt. cat de slab a devenit...mai bine facea anime-ul cu perioada din inainte de bataia de la Seghigahara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Doua sunt regulile de baza ce stau la crearea unui script bun. Una din ele ar fi existentza schimbarilor de situatzie iar cealalta ar fi evolutzia personajelor. SDK-ul le respecta pe amandoua.

Ar fi stupid ca Kyo shi Kyoshiro sa fie identici pe tot parcursul celor 26 de episoade. [identici cu ei inshishi] Sau Benitora sa fie doar un simplu samurai. Sau Yukimura sa fie cel care doreshte cucerirea intregii lumi. Just think about it. Incercatzi sa va ganditzi la Kyo ca la Demon Eye Kyo hacuitorul celor 1000 de oameni. Daca vreme de 26 deepisoade el ramane "static" din punctul de vedere al evolutziei sale ajungi sa te intrebi ce rost mai au atatea episoade.

Ash putea continua cu chestii de-astea semi-tehnice dar nu cred ca este cazul.

Hai sa va pun o-ntrebare. Kyo traieshte pentru a-l ucide pe Kyoshiro, singura persoana care l-a invins [the way of the samurai]. Dar Kyoshiro? El pentruce traieshte? Care e tzelul sau? Are unul? Sa nu zicetzi faza cu impartzitul medicamentelor ca suna ca naiba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da.. buna intrebare..chiar la asta nu m-am gandit...ce-i drept din primele episoade cam asta reiese...ca traieste pt. a vinde medicamente...dar cred ca si aici e un substrat. EL e fost ucigas.....dar decant l-a scos pe Kyo....si-a dedicat viata iubirii si a incercarii de asi repara greselile...paote asa e modul in care crede el ca isi poate recupera demnitatea..prin a ajuta pe altii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Eu zic ca Kyoshiro traieste pentru Kyo ... este responsabilitatea lui ca Demon Eye Kyo si-a facut aparitia in lume. Se poate spune ca Kyo nu are suflet, s-a nascut cu un destin de ucigas ...Kyoshiro il accepta in corpul lui ...nu este vorba de posesie aici ...mai mult de gazduire. Toata plimbarea lui Kyoshiro prin lume pana cand Kyo isi face aparitia este ca un fel de invatatura de viata pe care i-o preda. De asta Kyo s-a inmuiat si de asta cred eu ca cei doi redevin o singura persoana. S-au despartit pentru ca Kyoshiro original nu mai reusea sa impace cele doua fatete ale sale ... dar acum au invatat sa se accepte unul pe celalalt si au gasit pe cineva care sa-i accepte pe amandoi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



QUOTE(Diana)
dar acum au invatat sa se accepte unul pe celalalt


De asta se bat la sfarshit ca chiorii? :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Nope... se bat ca chiorii pt ca sunt barbati si nu-s in stare sa vada mai departe de varful nasului si pt ca principiile lor de masculi feroce (mai ales Kyo) nu le lasa timp sa mai si gandeasca putin :P.
Poate totusi cuvantul acceptare e prea mult ... ar fi trebuit sa spun ca se respecta :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Io il compara atat de mult pe Kyoshiro cu Kenshinul din serie...Voi nu credeti..ca sut cam in aceeasi situatie!!!
Demon Eye Kyo e Kenshin the Batousai iar Kyoshiro e Kenshin normal..diferenta e ca nu avem o incarnare a Lui Batoussai Kenshin!! :lol: :shock:
Spunand asta...io zic ca Kyoshiro..traieste exact pt acelasi motiv pt care traieste si Kenshin....Sa repare greselile trecutuluisi sa protejeze pe cei iubiti..Amandoi au sarcina de a numai lasa The Evil Side to take over!!
OK..thats my poin of view!! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Simplu shi bun argumentul lui SebyTheDragon. ;)
Dar evident ca apar alte contradictzii: daca Kyoshiro incearca sa-l ucida pe Kyo [eterna lupta bine - rau] atunci nu se face vinovat de incalcarea propriilor principii?

Intr-un fel tot timpul binele face rau doar pentru a indeparta raul. Oare de ce? Shi in acest caz mai este binele bine?

P.S. Diana ai o bulinutza neagra la faza cu "baietzii se bat ca chiorii pentru ca-s baietzi". E ca shi cum ash fi zis io ca "Sakuya shi Mahiro nu-s bune decat la cratitza". :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



[ :oops: :oops: :oops:
Merit bulinutza ... o s-o pun la colectie... n-am scuze valabile]

Mie nu mi se pare ca este vorba de lupta intre bine si rau. Kyoshiro nu-si doreste sa-l omoare pe Kyo ci doar sa-i creeze o constiinta. Distrugerea nu mai face parte din natura lui. Nu vad care este lupta dintre bine si rau (Kyo-Kyoshiro).
Nu exista bine absolut doar...deci nu binele nu este Bine ci doar tinde spre bine intr-o masura mai mica sau mai mare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



No1...pai asta e un paradox..dar viky(Diana) are dreptate...nu exista bine suprem..cum nu exista nici rau suprem. Kyo nu vrea sa-l omoare pe Kyoshiro..vrea sa-l opreasca e o diferenta destul de mare. Asa cum nu l-a omorat prima data...nu-l omaora nici a doua oara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Cei doi vor sa-si masoare puterile...atata tot... Oricum, Kyo devine un softie la sfarsit...de... :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Sa fie oare doar atat? :roll:

Shi-nca o-ntrebare: "De ce vrea oare toata lumea sa se bata cu Kyo? De ce cu Kyo? Pentru ca e cel mai tare? E cel mai bun? Pai Kyoshiro era mai tare ca el. Sau poate pentru ca e cel mai rau? ;) "

Din cate vad eu voua va pare taaaaaaaare rau ca Kyo s-a'ndreptat. L-atzi fi iubit mai mult daca ar fi ramas The Killer of 1000 People, right?

Ca sa trag o scurta concluzie: pare-se ca iubirea poate schimba multe. Shi ma opresc aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



QUOTE
De ce vrea oare toata lumea sa se bata cu Kyo? De ce cu Kyo?

Cred ca asta tine de faptul ca Kyo este recunoscut ca fiind cel mai crud si abil luptator in intreaga Japonie. Este faimos. Si care este cea mai buna cale sa devii un razboinic recunoscut? Sa-l invingi pe cel mai bun. Kyoshiro este mai bun decat Kyo (parerea mea), dar el este un necunoscut...foarte putine persoane sunt constiente de fortza lui.
PS : NoOne..mie imi place Kyo asta inmuiat ...pare mai uman si mai accesibil :D. Sunt de acord cu concluzia ta ...dar eu cred ca l-a inmuiat increderea care i s-a aratat de intragul grup nu doar iubirea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Eu zic ca seria vrea sa atinga problema dualitatzii omeneshti: partea umana contra partea demonica. Este o lupta continua in care oricare din cele doua laturi poate orienta persoana inspre bine sau inspre rau. O lupta in care nu exista invingatori. De ce? Poate pentru ca lupta se da in primul rand cu tine insutzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



M-ai facut sa ma gandesc putin..poate chiar prea departe :D. Daca ar fi sa reiau ultimele intrebari tinand cont de ceea ce ai spus tu acum ar reiesi ca lumea se lupta cu Kyo ca simbol al dark side-ului care se afla in fiecare dintre ei :roll: Si lupta este o incercare la care se supune fiecare ca sa incerce sa-si controleze latura obscura. Dar acum (asta daca am nimerit eu cam ce voiai sa spui, lucru de care nu sunt chiar sigura :oops: ) ce este cu personajele care nu vor confruntare cu Kyo .. sunt impacate cu propria lor persoana oare?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Diana..n ucred ca asta vroia sa spuna No1. Eu am inteles din afirmatile sale ca Kyo si Kyoshiro sunt exponenti ai interiorului fiintei uname...a laturilor oricarui om. Personajele care vor sa se lupte cu Kyo..vor doar sa-si masoare puterea cu el..sa vada unde se afla fat de cel mai bun, iar cele care nu vor sa se lupte cu el...sunt multumite cu pozitia lor actuala. Kyo nu exponentul raului suprem...ca Fuma din X, ci a suprematiei in bataie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Unregistered









Mda..acum ca ne-am lamurit cine-i rau si cine-i bun , poate imi ziceti si mie ce s-a ales de cei doi! Care dintre ei invinge ,sau poate ca revin la forma initiala ?
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu sunt de parere ca s-au reunit...si folosesc corpul succesiv...ceva de genul goul si oameni ala Tok'ra din Stargate SG-1
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 01:11 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |