Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Happy Lesson (TV/Advance/Final)


Ranma-kun
post Jan 15 2005, 07:26 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



(IMG:http://images.animetoxic.com/cover/J201-697.jpg)
Un anime foarte comic care imi aminteshte de love hina, insa e mult mai putin ecchi, mai neofensiv.

Povestea suna cam asha: Hitotose Chitose e un licean care din care e foarte singuratic, locuieshte de de unul singur intr-o casa mare, impreuna cu sora sa mai mica, pana cand intr-o zi apar 5 doamne care sunt si profesoarele lui si locuiesc impreuna cu el. Ele devin mamicile lui si au grija de el, ce sa spun, saracul de el... de acuma incolo nu va mai avea o viatza prea linishtita, e comandat intr-una de mamicile sale, si acasa si la scoala, nu scapa niciunde de ele, dar pana la urma devin ca o familie, ce sa spun, fiecare dintre acele 5 doamne au talente diferite, una e profesoara de japoneza, alta de fizica, alta de desen, alta de sporta si una e asistenta medicala , si o serie de lucruri comice se vor intampla de acuma incolo ....

Mi-a placut mult acest anime, am ras destul de mult la el, foarte dragutz, si foarte comic /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Druidess
post Jan 15 2005, 07:39 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
Member No.: 686
Points: 2



Yep.. si eu l-am vazut de curand.E foarte elocvent pentru felul in care 5 mamitze pot sa innebuneasca un barbat /^_^ Simpatic,fara indoiala.Si pe mine m-a distrat..Merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 18 2005, 01:15 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Super tare! tocmai l-am vazut, profele sunt dragute iar cea de chimie (Kisaragi) este mortala cu micile ei experimente nereusite.Chitose are viata grea cu atatea femei pe cap, si nu sunt numai profele, dar se descurca pana la urma.
Exista vreo continuare sau sunt doar 13 episoade?

P.S. Mina nu locuieste cu Chitose ci cu Hazuki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 18 2005, 02:12 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Exista asha
Happy Lesson (TV )13 episoade
Happy Lesson (OAV) 5 episoade 30 min
Happy Lesson Advance 13 episoade
Happy Lesson Final (OAV) 3 episoade

Si toate sunt exceptionale, merita vazute, is curios daca le are cineva pe toate /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 19 2005, 11:02 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Mi s-a parut ca la sfarsitul ep.13 (H.L) se lasa loc de continuoare :roll: si din fericire aflu ca mai sunt episoade. :P Daca nu pana-n sesiune, cu siguranta dupa o sa incerc sa fac rost de ele /hmm /... trebuiesc vazute /! /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Oct 29 2007, 12:31 AM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



sterge praful de pe topic , then answers]

QUOTE
Exista asha
Happy Lesson (TV )13 episoade
Happy Lesson (OAV) 5 episoade 30 min
Happy Lesson Advance 13 episoade
Happy Lesson Final (OAV) 3 episoade

Si toate sunt exceptionale, merita vazute, is curios daca le are cineva pe toate /?


Nu le am chiar pe toate. Imi lipsesc doua ova, dar asta pt ca nu au fost dublate si nu avea niciun rost sa le caut raw.
Am vazut seria acum destul de mult timp ["timp" nemasurat doar in luni, ci si in cantitatea de animeuri vazute dupa aceasta serie], insa inca imi mai amintesc ca imi placuse. Prin prisma altor comedii-romance vazute de atunci as spune ca e un anime slabut ^^ .
Happy Lesson [tv] - mi s-a parut a fi mai axat pe comedie decat hl advance, cand pe talerul pentru romance se mai adauga cateva picanterii, in timp ce pe talerul comediei se aseaza cele 2 prietene din copilarie...acestea aducand insa si un bagaj de romance [ambele fiind mai mult sau mai putin indragostite de el ^^ - evident daca ne gandim ca e un anime tip harem].
In ce priveste cele 5 ova...3 de fapt pentru ca - dupa cum spuneam - 2 nu sunt subate [sau eu nu le-am gasit]...ce sa spun, din trei episoade raman 2 de fapt, pentru ca primul dintre ova-uri este de fapt si primul episod al seriei..iar alea doua de fapt redau pe scurt povestea din serie.
Am fost dezamagita de turnura romance pe care a luat-o seria. Am inteles ca "trebuia" sa ramana cu cineva, dar de ce una dintre mame? As fi preferat sa ramana cu colega lui [Colega indragostita de el ...este amuzanta, iar cei doi colegi care o urmaresc constatant pe aceasta sunt dementiali ....] sau cu fata imbracata in haine chinezesti,cea care il vedea ca pe un rival [right! :lol: ] nu imi amintesc numele ei si imi este lene sa caut [cea din poza asta (IMG:http://img221.imageshack.us/img221/958/bscap143sn4.th.jpg) ].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Oct 29 2007, 12:40 AM
Post #7


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mie mi s-a parut destul de cute atunci cand il vazusem, asta acuma 2 ani si 10 luni (ah how time passes :( ) . Imi plac comediile de genul acesta, mi-a amintit un pic de Ranma, sau Love Hina, Midori no Hibi sau alte highschool-romance, harem comedys. E totushi entertaining, nu mi se pare slabut, exista alte anime-uri mult mai slabe din pacate >_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |