Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despre Cel Mai Interesant Anime:d


lutzuu
post Dec 10 2006, 03:51 PM
Post #1


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Pentru mine cel m-ai interesant anime este Naruto.povestea mi se pare foarte interesanta :D chiar daca cateodata iti vine sa razi povestea e captivanta e foarte interesant cum au combinat relatiile de prietenie cu cele de dragoste.:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Dec 10 2006, 03:59 PM
Post #2


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



No offence but: What do they teach you in school?...*(Ori asta ori ce am invatat eu in scoala?)
On-topic, Naruto avea potential, dar a luat-o pe aratura la modul gros.Adica sa ajungi la aproximativ 100 de epioade de filler e deja o reusita epica din punctul meu de vedere...poate din aceasta perspectiva e cel mai interesant anime...altfel...nu stiu cum ar putea obtine un asa calificativ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Dec 10 2006, 04:28 PM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



de acord cu Thor. De curiozitate lutzuu - cate anime ai vazut pana acum ? Faptul ca spui ca Naruto e cel mai interesant anime ma face sa cred ca nu ai vazut prea multe. Pt mine Naruto nu e nici macar interesant, daramite cel mai...
revenind la topic - nu cred ca exista "cel mai interesant, cel mai bun, cel mai... anime/film/fotbalist, etc. din 2 motive : 1. pt ca ar trebui sa fi vazut toate animeurile (altfel cum poti afirma ca e cel mai daca nu le-ai vazut pe toate ) 2. pt ca lipseste un criteriu clar dupa care sa masuram gradul de "interes".
Un anime care pt mine a fost intr-adevar interesant (ma rog, termenu nu-i grozav) este Angel Sanctuary - unul din cele mai originale anime pe care le-am vazut

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 10 2006, 05:07 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ca interesant ar trebui sa pun anime-uri cu detectivi, de exemplu mie Detective Connan mi se pare interesant, chiar daca nu are un fir epic continuu, toate episoadele contin nishte mistere bine puse la punct care sunt oarecum funny de rezolvat inainte de a fi dezvaluite in anime. In plus are peste 400 de episoade deja din cate stiu eu.
In rest ash mai zice de unele Mecha-uri si felul in care trateaza problemele rasismului, in genul colonii contra pamanteni, pamanteni contra extratereshtrii etc. Insa poveshtile de gen au devenit deja un clisheu in Mecha-uri si din pacate nu prea pot zice ca am vazut un mecha original. Toate seamana unele cu altele si deja nu mai sti cine s-a inspirat de la cine.
In general cand ai vazut mai multe anime-uri vei remarca o serie de clishe-uri care se repeta in diferite genuri de anime-uri si e greu sa mai gaseshti ceva original si necopiat/neinspirat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 15 2006, 02:53 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



cel mai interesant anime este dupa parerea mea angel sanctuary, pt ca este original si special, cu exceptia sfarsitului care nu este edificator.
alt anime interesant este death note, cu adevarat special
si care te pune pe ganduri, te face sa gandesti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 15 2006, 03:21 PM
Post #6


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



QUOTE
cu exceptia sfarsitului care nu este edificator

Pentru ca acela nu e sfarsitul! Citeste manga si o sa vezi continuarea... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Dec 15 2006, 04:13 PM
Post #7


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Angel sanctuary? mie mi s-a parut dezgustator, e mult mai interesanta manga (si mie nu imi place sa citesc maga :P ). Singurul plus pe care il are e grafica si personajele cum sunt desenate.
Pentru niste animeuri bune eu as opta mai mult pe cele vechi(uite ca nu am nici un nume in minte). Criteriul ales? In primul rand ar fi povestile (pt ca putine animeuri noi mai au idei noi, majoritatea au o poveste derivata din alta mai veche), in al doilea rand ar modul cum este structurata povestea: pt unele scurta si la obiect sau pt altele bine detaliata (in astea noi e pusa aiurea si in viteza). Iar in altreilea rand cum sunt structurate personajele.
Un anime inteesant care a fost adorat de multa lume e Rurori Kenshin, Bersek. Un anime mai nou care mie mi-a placut mult a fost: speed grapher, paradise kiss si nana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Dec 15 2006, 09:00 PM
Post #8


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



deci Angel Sanctuary anime este dezgustator - dar manga e interesanta - desi ambele se ocupa de acelasi subiect delicat. E adevarat ca subiectul e controversat, dar mie nu mi s-a parut dezgustator - in schimb berserk ar merita mult mai mult acest termen .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Dec 15 2006, 09:16 PM
Post #9


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ambele prezinta laturi ale grotescului uman. Doar ca unul prezinta ce-i gresit si celalalt ce-i extrem.

Interesant eu o sa zic ca-i GITS ca face treaba buna fara a fi extrem sau gresit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KenyaSong
post Dec 15 2006, 09:51 PM
Post #10


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



nu am vazut multe anime dar din ce am vazut, cele mai interesante mi se par: gungrave, apoi serial experiments: lain, si death note pe care inca nu l-am terminat, evident :P

PS. @lutzuu: se spune cel mai, nu cel m-ai...("m-ai" se foloseste la perfectul compus: m-ai vazut)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Dec 15 2006, 10:17 PM
Post #11


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



ok...din punctul meu de vedere nu cred ca exista un "cel mai interesant anime" ... fiecare are cate o preferinta, fiecare interpreteaza anime-urile pe care le-a vazut intr-un anumit fel. anyway...din cate anime-uri am vazut eu pana acum, nu spun ca sunt multe, cel mai interesant pot spune ca angel sanctuary. chiar daca nu se numara printre preferatele mele, e original...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ayame_senpai
post Jan 6 2007, 11:09 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 4-January 07
Member No.: 3.554
Points: 15
Gender:



Nu am vazut multe anime-uri...insa din cele pe care le-am vazut, cel mai interesant mi se pare Kaleido star.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Jan 7 2007, 03:43 AM
Post #13


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Dupa cum multi au spus mai sus,este imposibil sa cataloghezi un anime ca fiind cel mai interesant daca nu le ai vazut pe toate ,dar,pe mine m- au impresionat :Nana,Paradise Kiss si Gantz.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 7 2007, 10:03 AM
Post #14


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



M-ai spart cu titlul ala, Lutzuu. x_x

Eu nu pot sa spun care e cel mai cel mai... Am vazut multe anime dar daca ar fi sa aleg unul... hmm... primul care-mi vine in minte e Last Exile. M-a impresionat mult. Acum ma uit la Jigoku Shoujo care de asemenea e destul de interesant...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jan 11 2007, 11:20 AM
Post #15


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



inainte sa mai faci topicuri noi (valabil pentru toata lumea cu probleme in ale gramaticii), asigura-te ca scrii corect. macar chestiile elementare.

pentru restul: daca mai vedeti astfel de enormitati gramaticale care sparg ochii, dati-mi un pm si semnalati, pls. eu nu am timp sa verfic absolut tot si vreau sa mentinem un aspect cat de cat profesionist pe-aici.

umile multumiri
ruxi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

inuyasha008
post Feb 26 2007, 11:07 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 24-February 07
Member No.: 3.840
Points: 0
Gender:



pai cel mai interesant anime pe care lam vazut paina acuma vazut de mine este inuyasha
gravitation
si mai este si paradissssss kissssssss da


cosmin


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lolla
post Feb 27 2007, 12:07 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 13-February 07
Member No.: 3.788
Points: 2
Gender:



pai cle mai tari animeuri care leam vazut mi se par death note pentruca e pur si simplu genia... angel sanctuary care e sooper si elfen lied e dragutz.. e destul de origina l si imi place
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Turk
post Feb 27 2007, 02:54 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 27-February 07
From: constanta
Member No.: 3.860
Points: 79
Gender:



hmmm...cel mai interesant anime. nu poti spune care e cel mai interesant ptr ca nu sti toate animeurile. dar din cele pe care le-am vazut Death Note, Ergo Proxy si Angel Sanctuary cred ca sunt cele mai interesante ptr ca vin cu idei originale.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ioana777
post Feb 27 2007, 10:32 PM
Post #19


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 3-January 07
Member No.: 3.552
Points: 8
Gender:



salutari, sunt noua dar v-am urmarit discutile, am urmarit multe animeuri si cel mai interesant mi se pare final fantasy VII
nu siti nu a aparut pe piata si lineage II the movie!!!
am vazut pe net cateva secvente si cred ca e super uitativa si o sami dati dreptate cat despre cel mai interesant anime ????!!!!
asta depinde de genul pe care il prefera fiecare, eu un aimi place fantastic si sf
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Feb 28 2007, 12:27 AM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



Hmm. pentru mine cel mai interesant anime ar fi cel care m-a provocat sa gandesc cel mai mult... Pana acum acela a fost Death Note... atata timp am stat sa ma gandesc la personaje, sa le explic comportamentul...

cu toate ca-s destul de convinsa ca sunt si animeuri care, daca le-as vedea, mi s-ar parea mult mai interesante...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:46 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |