Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Elementul Militar in Hellsing


Rezo The Red Priest
post Jan 19 2006, 06:35 PM
Post #21


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Wow inseamna ca si seria Bond a fost misto....no way.

Armele au fost si ele acolo, au fost placute, folosite misto dar cum sa faca armele o serie. ALUCARD a facut-o sa fim seriosi. O fi fost Callusul misto si ala negru si mai si dar felul in care le-a folosit a contat. Bazooka lui Celas a fost very very kawaii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami Lurker
post Sep 2 2007, 12:27 AM
Post #22


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 27-July 07
From: Brave new hell
Member No.: 4.778
Points: 89
Gender:



Intr-adevar...armele si personajele compun in mare farmecul seriei.Sa fim seriosi....storylineul nu e asa de bun,doar ideea de vampiri printre oameni e incitanta,in rest scenariul e simplu,insa farmecul lui Alucard atrage fani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Sep 15 2007, 02:43 PM
Post #23


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Povestea e interesanta , insa pe mine m-a atras Alucard si comportamentul lui dur .Intradevar armele atrag , insa ce s-ar intampla daca armele ar disparea si ar ramane doar serialul . Alucard e cel care atrage atenti faniilor .
E adevarat ca organizarea lor e interesanta si lupta militarilor impotriva vampirilor e important , insa daca nu ar avea si vampiri in organizatie , demult ar fi fost rasi de pe fata Pamantului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Van Dan
post Oct 28 2007, 08:01 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 20-June 07
Member No.: 4.501
Points: 152
Gender:



QUOTE(Trix @ Apr 9 2005, 08:15 PM)


Un alt lucru care nu l-am inteles in timp ce urmaream anime-ul a fost faza cu armata... /! .Adik cu ce scop au fost introdusi, doar ca sa avem mai mult sange in peisaj? Pentru ca in rest nu prea faceau nimic...adik in afara sa moara..unii mai frumos altii nu (si sa devina zombie intr-unul din episoade).

*



mai hai sa-ti spun eu versiunea mea de raspuns. poi u intrebi de ce mai avea armata aia daca tot il aveau pe Alucard in casa, ei bine organizatia Hellsing era o organizatie cu traditie si nah ca sa pastreze traditia si aparentele au pastrat si armata.
Parerea mea! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

roroishere
post Jul 22 2010, 11:05 AM
Post #25


Hugs Addicted
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 21-July 10
From: Galati
Member No.: 9.877
Points: 52
Gender:



QUOTE(Van Dan @ Oct 28 2007, 09:01 PM)
mai hai sa-ti spun eu versiunea mea de raspuns. poi u intrebi de ce mai avea armata aia daca tot il aveau pe Alucard in casa, ei bine organizatia Hellsing era o organizatie cu traditie si nah ca sa pastreze traditia si aparentele au pastrat si armata.
  Parerea mea! :D
*



hmm da, se poate spune si de traditie. Dar, eu gadesc putin diferit: Hellsing este o organizatie care lupta impotriva "vampirolor". Cred ca armata este defapt de..aparente. Nu vor ca existenta acestor creaturi sa fie dezvaluita! Totusi oamenii sunt bine echipati si unii sunt chiar eficienti. Allucard este mai mult asul din maneca. Cand situatia se agraveaza intra el in joc.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pain
post Jul 22 2010, 09:16 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: 20-July 10
From: Romania
Member No.: 9.875
Points: 147
Gender:



hmmm sa va spun versiunea mea arucard era nevoit sa stea in armata si armata este pentru vampiri slabi si mai e o serie hellsing mai scurta da e aceaiasi poveste B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jul 23 2010, 05:40 AM
Post #27


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"hmmm sa va spun versiunea mea arucard era nevoit sa stea in armata si armata este pentru vampiri slabi si mai e o serie hellsing mai scurta da e aceaiasi poveste cool.gif"

(IMG:http://i217.photobucket.com/albums/cc61/blarneystoned/confus.jpg)

Cool story bro, but what happend to the Prince of Bel Air?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 28 2010, 07:19 AM
Post #28


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Tare...s-a resuscitat un thread din 2004...oh the old times - ma simt ca Alucard cand a fost trezit din somnul cel lung lol :twisted:

Armele din Hellsing sunt impresionante da - dar nu aduc mare branza de aditie originala in anime - asocierea de arme si vampiri a fost deja tocita cu multe ocazii (vezi Blade, Daybreakers).
Toata povestea din Helsing este doar o reinterpretare 'with a twist' a povestii minunate din romanul Dracula al lui Bram Stoker (ba mai degraba un fel de sequel) - toate analogiile se regasesc intr-o forma sau alta...elementele reinterpretate mai mult sau mai putin.
Cat despre armata...cred ca nu in putine anime-uri se foloseste ridicarea la proportii pentru a dezvolta un subiect - nu o pastrezi intr-un cerc restrans; ridici problema la nivel national chiar mondial, in loc de 4 oameni care lupta implici o intreaga armata, 2 organizatii secrete si mii de victime and voila! :)
Asa ca da...Sid avea dreptate :D

Pain....I am in pain Pain...brain pain it is. Si pisica cu colti musca pe Integra de...degetul mic...iar Alucard era nevoit sa stea in armata si armata are si ea casa ei....pastaia si mai e o serie mai lunga da e cam scurta << SAY WUT!?! :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 4 2011, 04:21 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Jan 19 2006, 06:35 PM)

Armele au fost si ele acolo, au fost placute, folosite misto dar cum sa faca armele o serie. ALUCARD a facut-o sa fim seriosi. O fi fost Callusul misto si ala negru si mai si dar felul in care le-a folosit a contat.
*




i agree with u here. plus ca atunci cand vine vorba de arme vorbim doar despre cele 2 pistoale ale lui alucard si probabil acel huge idk what the hell was it a lui victoria (fiindca nu s-a mai pus accentul pe alte arme in afara de acestea) si e chiar silly sa zici ca armele (elementul militar) au fost cele care au facut tot serialul fiindca daca nu era alucard care sa le manuiasca ma indoiesc ca v-ati mai fii uitat la un serial cu niste oameni obisnuiti care manuiesc cateva pistoale care arata "misto" incercand sa lupte cu vampirii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 12:31 AM
Post #30


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ma intreb ce model era pusca aia a lui Seras? PTRS-41 Antitank?

Si o alta chestie: de unde mama naibii au facut rost de MP-40 pentru vampire nazis thingy?

Acestea fiind spuse, mi-a placut realismul armelor prezentate in anime: AK-47 sunt AK-47, MP-40 sunt MP-40 iar revolverul custom a lui Alucard e de-a dreptul genial :).

Cu toate acestea, ce m-a impresionat cel mai mult a fost Alexander Anderson si ale lui bladed weapons :) Foarte interesanta utilizarea. De asemenea, cand am vazut armata Vaticanului, mi-a aparut un zambet pe fata, atat din cauza ideii in sine cat si a uniformei lor :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Eagle Eye
post Feb 14 2012, 07:36 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 14-February 12
Member No.: 10.874
Points: 80
Gender:



Cica Seras ar avea un Hellsing ARMS Anti-Midian Cannon 'Harkonnen'.
Ceea ce imi place la Hellsing e ca respecta,intr.o anumita masura,vechile mituri ale vampirilor.Printre atatea filme si seriale de.a dreptul penibile la ora actuala,e o "gura de aer" sa mai vezi niste baionete sfintite,gloante de argint si apa sfintita.
Si Alexander Anderson mi.a placut si mie.Aproape cat Alucard.Sunt interesante baionetele alea sfintite,"barierele" si paginile alea care apar cand lupta:D.Iar ultimul episod a fost..cel putin fenomenal.Sa vedem ce surprize avem de maine,cand apare episodul 9 din OVA.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 14 2012, 08:03 PM
Post #32


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ma intreb cat va dura pana cand il voi putea savura in 1080p :D. Este surprinzator cat de repede a aparut episodul asta B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 14 2012, 09:22 PM
Post #33


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Wait, WHAT??? Apare in sfarsit ep 9 din OVA? Asa repede l-au facut si pe asta? Adica ce?...nu le-a luat decat vreo 6 ani....probabil ca ep 10 va aparea peste vreo 10 ani.... Anyway, daca ar fi sa fie, mi-ar placea sa-l vad pe Alucard cum o face pe Victoria his Bride :D Mai ales acum dupa ce a avut si ea her first blood... Probabil ca va fi nevoita sa devina si ea No-Life King ca si el din moment ce se pare ca in stadiul ei actual, nu prea poate sa-si regenereze mana stanga...
What do you think it's gonna be? A boy? A girl? Twins? XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Eagle Eye
post Feb 14 2012, 10:11 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 14-February 12
Member No.: 10.874
Points: 80
Gender:



Nu cred ca Alucard are ganduri de.astea:))
Si pe mine ma intriga faptul ca nu isi regenereaza mana stanga..poate ii arata cum in episodul asta:)).
Oricum,sa nu fim prea optimisti..cred ca o sa treaca o saptamana pana punem mana si pe o subtitrare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Feb 15 2012, 08:58 AM
Post #35


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:





Holly SMOKES. Apare episodul 9 :lol: :lol: :lol: :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 15 2012, 10:41 AM
Post #36


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Poate nu vrea sa isi regenereze mana stanga: sa tina minte mereu slabiciunea si incapatanarea ei care a dus la moartea mercenarilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 15 2012, 11:43 AM
Post #37


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 15 2012, 10:41 AM)
Poate nu vrea sa isi regenereze mana stanga: sa tina minte mereu slabiciunea si incapatanarea ei care a dus la moartea mercenarilor.
*


Like hell...atunci de ce nu si-a taiat o mana si un picior atunci cand si-a vazut parintii morti? Astfel putea sa tina si mai bine minte neputinta ei de a interveni sau a face ceva pe motiv ca era prea mica. Chiar crezi ca ar vrea sa ramana one-handed for the rest of her eternal life avand in vedere ca solutia la problema ei e chiar langa ea? E ca si cum ai muri de foame cu farfuria plina langa tine. Iti dai seama ca Alucard o sa-i faca din nou oferta de atunci cu Andersen si ca ea de data asta o sa accepte... Iar avand in vedere ca va mai exista in sfarsit cineva "ca el" probabil ca Alucard o sa mai simta din nou "a rage in his pants" ca atunci cand l-a eliberat Integra. Not to mention the fact that she's a Shoujou :P In plus, when was the last time he was with a woman? 600 years ago??? I hear wedding bells XD XD XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 15 2012, 05:37 PM
Post #38


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



That's just your inner fangirl speaking :P.

Nu si-a taiat piciorul sau cealalta mana fiindca atunci cand au fost ucisi parintii ei nu a putut face nimic; in schimb acum...daca actiona mai repede i-ar fi putut salva. B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Eagle Eye
post Feb 15 2012, 09:19 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 14-February 12
Member No.: 10.874
Points: 80
Gender:



Plus ca arata mai badass asa :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 15 2012, 09:49 PM
Post #40


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



AAhhh, come on! You know you want to see them together! Dupa cum spunea si Integra: there's a reason behind everything Alucard does, inclusiv faptul ca a facut-o pe Victoria o Draculina :P E ca si cum au semnat un pact atunci cand a muscat-o. Oricum, picture Integra in charge of an immortal army of Mini-Salucard and Sanilucard.

BTW, don't ever mock my inner fan again; be it boy or girl. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |