Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> General stuff


Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Desi cred ca asta o sa fie singurul topic, incep discutia prin...a va lasa pe voi sa incepeti discutia :D

P.S: Il las pe Fate sa modereze thread-ul..ca lui i-a placut cel mai mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Pai deah.. atunci incep eu:
primul si ultimele 2 ep. sunt superb facute. In special ultimele... restul: la repezeala. Nu comentez povestea, ci aspectul. Acum nu am spus ca nu-mi place.. dar mi-ar fi placut sa vad pentru ceva atat de nou si o realizare cat de cat notabila in ceea ce priveste grafica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai nu ai ce poveste sa comentezi...deic asta e pe departe cel mai prost anime la capitolul poveste pe care l-am vazut. Dar il salveaza actiunea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Scorpio , si eu zik la fel . Povestea este chiar foarte proasta . De fapt , nu . Este mai degraba inexistenta decat proasta.
Insa mie imi place la nebunie personajul principal si exact asa cum ai spus tu , actiunea , luptele..... deci e conceput super misto , are replici super tari , costumul e misto , ideea cu ochelarii aia ....
Iar batalia cu calugarul acela .... cum ii zice, nu mai stiu cum ii zice , ala cu multe cutite .... e marfa rau de tot ... cred ca numai X am mai vazut lupte asa de originale :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da....Alucard e coneput misto...imi place super mult cand intra intr-o misiune ca zicea : Relesing seal level ....... si la ultima bataie, cu Incognito, le ridica pe toate...si se vede :shock: :twisted: . Imi place super cum arata cu parul lung.

Uite un link frumos http://lethe.nu/hellsing_quiz.html

Pe ala cu sabiile il cheama Maxwell
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



La episodul 6-7 m-am oprit. Incepuse bine, mare mister in jurul lui Alucard si Hellsing, ce mai ... ma asteptam la ceva super. Da de unde. Adica, cat de interesant poate fi un anime cand stii ca personajul principal e mare smecher si ca nu isi ia bataie de la nimeni ? In fiecare episod vine un asa zis mare bastan care se crede buricul pamantului dar vine Alucard si ii baga mintiile in cap.
Mdeah...... urmatorul va rog.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Demi...cam asa e.....dar mie imi place atitudinea lui Alucard. Imi place calmul lui. Pana si in bataia cu Incognito si atunci cand il "omoara" Maxwell. Imi place replica care i-o da lui Incognito :

Iti mai trebuie 100 de ani de experienta ca sa poti sa ma bati

E misto
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Boieru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: --
Member No.: 76
Points: 2



Parerea mea e ca exista in toate formele de arta (fie ea muzica, pictura, sculptura, cinema, desene animate) ceva care scapa unei analize obiective si care determina valoarea acelei chestii. Exista filme care au toate motivele sa fie proaste si totusi ajung filme bune si filme cu actori talentati, buget mare, scenariu bun care ies totusi de caca. Parerea mea e ca aici e cam la fel, teoretic luat la bani marunti serialul nu are prea multe, dar reuseste pana la urma sa te impresioneze si iti lasa un gust placut in gura dupa ce il vezi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da..sa zicem ca asa e...dar critica presupune luarea la bani marunti a lucrului pe care il critici. Asa ca desi la suprafat e misto, in esenta e cam vax
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Mi-am adus aminte ca mi-a placut cerul rosu ce apare atunci cand incepe actiunea. Este ceva frumos la o admosferra descrisa preponderent (doar) cu negru si rosu.

Vroiam sa stiu care este parerea vastra despre nume. Adia se vrea a fi Dracula scris invers sau este tradus aiurea de americani. (stiu ca acest lucru a creat numerose contriverse)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Canad am vazut intro-ul de la Hellsing am zis: uite o serie interesanta. Si am amanat vizionarea pentru dupa 12 noaptea ca sa am atmosfera. Dar s-a dovedit o poveste simpluta, no horror, nu chiar ce ma asteptam eu. Dar totusi m-a tinut in fata calculatorului. Alucard distruge tot ce prinde. Mi-ar fi placut sa fie ceva mai dezvoltat modul in care a ajuns sa slujeasca familia Hellsing si sa aflu cate ceva mai mult despre sigiliile alea (asta ar fi facut o poveste mai interesanta). Dar m-am multumit cu modul interesant in care erau eliminati inamicii... bucati de oameni si mult mult sange, dar si la capitolul asta s-au abtinut..rezultatul nu este impresionant...prea multa parte artistica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Boieru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: --
Member No.: 76
Points: 2



Parerea mea e ca critica nu are nimic in comun cu aprecierea unei opere de arta care este o experienta subiectiva si nu poate fi obiectivizata. Pot eu sa iau un film la bani marunti o mie de ani, pot chiar sa fiu de acord ca din acest punct de vedere e un super film, dar daca nu-mi place n-am ce sa-i fac.
Dau spre exemplu Mortal Combat, film de altfel destul de slabut, pe care cand a aparut l-am vazut de cinci ori in aceeasi saptamana si inca de multe ori de atunci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Normal ca este o parere subiectiva, dar si asta pana intr-un punct. Crititca este obiectiva, parerea e subiectiva....este o diferenta.

Diana....pai seal-urile alea erau ca formele de super sayan. Cand gasea unu mai tare, mai scotea un seal....exact cum face Goku cu transformarea....nu-i mare poveste nici acolo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Si atunci de ce in ultimele episoade Hellsing ii da permisiunea lui Alucard sa treaca de ultimul sigiliu? Eu am ramas cu impresia ca astea erau restrictii pe care le-a pus familia Hellsing. Si ma intrebam de ce?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai cam asta sunt..dar sunt si nivelele lui de putere.....el fiind controlat de Hellsing trebuia, in mare parte, sa se supuna ordinelor lor, desi mai face si ce vrea el :arrow: O ia pe Victoria.

Singura poveste interesanta ar fi cea din spatele acestei subjugari lui Dracula.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



Intr-adevar, Alucard(Arucard, as seen in japanese) e de fapt tot serialul...in loc de hellsing trebuia sa-i zica Alucard-the vampire.. dar chiar si asa, serialul are faze dementiale..inscriptiile de pe arme si de pe manusi, formele pe care le pot lua vampirii..zic ca e o dezvoltare draguta a temei vamirilor. Cum a zis si Diana, as fi vrut ceva mai horror, mai mult gore(!!da, sunt insetat de sange pe ecran!! :twisted: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Eu stiam ca in varianta japoneza e Arkard..... nu mai stiu unde am citit.
Hehehehe....inscriptiile de pe arme...."Jesus is in heaven now"
Dar nu ar fi numai asta .... Are si o gramada de replici tari , pozitii de lupta misto , atitudinea fatza de oponenti...si RASUL ! Rasul ala machiaavelic face toti banii .... Mwehehehe!!!
De exemplu , ce ziceti de asta :
http://www.animewallpapers.com/wallpapers/...full_17_800.asp
Hmmmm....in pozitia asta nu l-am vazut niciodata in serial ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok.....imi luati la cafteala seria favorita !!!! Muwwhaha...stati ca va invat io minte!!!

Orice anime iti ramane in minte in momentul in care se pune accentul pe ceva...De exemplu ..in Saikanoo se pune accent pe drama...si ce mai anime a iesit....Asa si aici as zice ca accentul e pus pe Alucard si felul lui de a fi! Numai simpla lui prezenta pe ecran te face sa-ti inghete spinarea :twisted:

Asa ca nu mai conteaza ca storyul este intr-o oarecare masura nepus la punct...Personajele, grafica si toate chichitele gen inscriptii si alte chestii....fac din el... (!!bravo ...mah ma baga in pamant nenea Marilyn Manson cu rock is Dead...acu isi gasi sa ma bage in sperieti...dar lasa ca mere...vb doar de vampiri la urma urmei :twisted: !!)
un anime superb ...iar pt maniaci ca mine un super la patrat!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Seby....asta e un anime daor de actiune..doar pt. maniacii de sange pe pereti..ca tine si ca mine, dar nu este un anime de exceptie sau de referinta...iar povestea nu este in oarecare masura nepusa la pct...ci IN MARE MASURA.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Protestez...mi-au placut scenele de actiune enorm si nu sunt maniaca de sange pe petzi. Am cascat gura suficient la batuta interesanta ca sa nu iau in seama povestea cu gauri marisoare. Ultimele eps au fost extra. Aia mari si rai au fost super interesanti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:13 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |