Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum vi s-ar parea viata fara animeuri?


APoKLips
post Nov 3 2005, 07:55 PM
Post #41


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



La mine obsesia a trecut o data cu primele doua serii vizionate pe calculator.

Dar cu ajutorul lor am cunoscut mare parte dintre cei care au ca si hobby si animeurile,persoane ce in general mi'a facut deosebita placere sa le cunosc ... cel putin cei pe care eu i'am cunoscut pana acum ii consider ca fiind deosebiti. Un lucru in comun, care desi pare la un momentdat neimportant, leaga oamenii.
Prieteniile raman, animeul poate sa treaca pe langa noi. Mai mult timp cu/pt. prieteni(i) ? Eh... mie imi face placere sa ma intalnesc cu lumea la o zi/noapte de vizionare... care se poate transforma in orice alceva (vezi topicul de intalniri ale clujenilor :D ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Nov 3 2005, 08:30 PM
Post #42


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Viata fara anime mi s-ar parea la fel ca si acum, pentru ca as trai evident in necunostinta de cauza, si pentru ca anime-urile sunt doar a forma de arta, nu un mod de viata. Pentru mine, cel putin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Nov 4 2005, 10:03 PM
Post #43


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Viata fara animeuri... Plictisitoare.Inainte cu 8 luni de a-mi pune net, viata mea era monotona.Mi-o petreceam la TV la telenovele, de invatat nu prea imi ardea de invatat,era un total dezstru.Nici nu-mi inchipuiamca viata mea putea sa se infrumuseteze in acest mod.Acum am ajuns dependenta de ele. Am inlocuit filmele cu animeurile.Mi se par mult mai interesante decat orice film.Animeurile m-au invatat multe, mi-au redat speranta si increderea in mine, in propriile puteri si in plus m-a ajutat sa-mi descopar adevarata vocatie ceea ce este japoneza.Vreau sa dau la engleza-japoneza fiindca imi place foarte mult aceasta limba si pt nimik in lume nu as renunta la anime chiar deas avea si 100 de ani.Viata de acum este mai creativa mai distractiva...Nu prea mai am ce sa-mi doresc... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

inuyasha 1
post Nov 7 2005, 07:59 PM
Post #44


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 7-November 05
Member No.: 1.932
Points: 12
Gender:



viata fara anime ar fi ca viata fara fericiri far suflet nu as putea traii fara manga nu stiu cum am putut trai fara manga :twisted: :twisted: :twisted: [SIZE=1][COLOR=red].si prostii astia de la a+anime nu m-ai dau inu ce nasol, il dau doar duminica nasol rau frate


Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Nov 7 2005, 08:40 PM
Post #45


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



Viata fara anime...hmmm...cred ca mai putin timp petrecut in fata calculatorului :P,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Nov 7 2005, 09:48 PM
Post #46


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



am vazut multe influente anime la desene de azi
no anime ar insemna insemna numai desene gen scooby doo, flintstones etc , care au avut farmecul lor dar nu prea mai sunt vizionate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Nov 7 2005, 10:54 PM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



aici tre sa te corectez,nevizionate de tine,pun pariu cu tine ca flinstones e mult mai vizionat ca oricare anime,si back on topic:pt unii tragedie,pt unii un condiment in viata in minus,si pt unii nu ar insemna nimic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Dec 21 2005, 09:03 AM
Post #48


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Avand in vedere cate am vazut pana acum si cat de mult mi-au placut as zice ca viata mea ar fi fost foarte enervanta si plictisitoare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Dec 21 2005, 05:46 PM
Post #49


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Nu prea am eu chiar atat de mult timp sa ma uit la anime cu toate ca imi doresc atat de mult...dar probabil ca daca mash uita cum ash vrea si cat ash vrea as deveni obsedata si va deveni un viciu deci intr-un fel e bine si cum e acuma dar daca mash uita la ele mai des ash fi mai fericita.In fine,ar fi viatza fara sens probabil...la ce altceva sa te uiti? <_< La telenovele...BLEAH,la filme...neinteresant,la desene animate in romana...SUCK...nu ai la ce altceva decat anime care mi se par extrem de interesante si de unde poti invata atat de multe.Ma fac foarte fericita uneori. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Jan 19 2006, 09:46 PM
Post #50


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Cu ajutorul animeurileo mi-am facut prietene (cele mai bune),am devenit o alta persoana.Nu mai stau toata ziua cu manelistii din scoala cum faceam inainte deoarece eram obligata,am invatat sa mi sustin punctul de vedere .Oricine se poate intreba,mai ales cei ce nu vizoneaza animeuri,cum ar putea un "simplu desen"sa ti schimbe viata...poate pentru ca iti dai seama ca viata de acolo este aproape perfecta si vrei si tu o viata la fel :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Jan 25 2006, 05:41 PM
Post #51


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Daca nu ar exista animele cred ca mi-as pune lucrurile in rucsac si un an de zile as merge din colt in colt in cautarea unei aventuri sau as spiona vecinu sau vecina :D. Sau cel mai frumos m-as interna intr-un ospiciu de nebuni:P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Feb 9 2006, 01:25 PM
Post #52


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Hmmmmm....viata fara animeuri?! CREd ca as muri de plictiseala sa as devora carte dupa carte, nu as mai avea de unde sa ma inspir in desenele mele, a-mi vina noi idei, sa vorbesc la sc!!!!! Nu, mai bine plec de aici, parca devin din ce in ce mai pesimista! :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 9 2006, 01:58 PM
Post #53


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

si eu cred ca ar fi aproape la fel ... daca nu as mai avea deloc acces la anime cred ca as sta mai mult timp facand more useful stuff ...

daca nu as fi avut deloc acces la anime viata mea ar fi fost semnificativ diferita de ce este acum. maybe thats why people love anime so much, because it changed their lives into good

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Feb 9 2006, 03:07 PM
Post #54


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



am mai postat eu pe aici dar vad ca s-a pierdut postul :rolleyes: nui nik mai spun odata! :P
viatza fara animeuri, pai ar fi altfel asta sigur, nu o sa ma prefac ca nu mi-ar pasa dak n-as mai avea acces la ele pt ca imi pasa chiar f mult. ar fi f plictisitor fara ele <_< no fun. si mai e ceva: eu nu ma stiu fara cel putin 2 ore de anime pe zi pt ca ma uit de la 6 ani. habar n-am cum a fost inainte.doar cateva luni (vreo 2-3) nu aveam deoc acces la anime. nu stiam ce sa fac de plictiseala, jucam ceva jocuri pe pc dar asta nici nu se compara=> viatza fara animeuri=> viatza ffffffff plictisitoare!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Feb 9 2006, 10:17 PM
Post #55


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Plictisitoare si monotona! <_<
Daca nu ar fi anime-uri la care sa ma uit, cred ca ash' muri de plictiseala! :unsure:
Sincer, nici nu vreau sa ma gansesc la asta!
Anime are a part of my life, and the'll be forever!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Onizuka_sensei_
post Mar 11 2006, 01:13 AM
Post #56


Onizuka
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 12-February 06
From: from darkness anime world
Member No.: 2.173
Points: 49
Gender:



nu stiu ce sa zik dar acum knd sunt inrait dupa anime-uri si nu as mai avea posibilitatea sa le vad kred kas deveni o umbra kre umbla ziua fara kef de viata <_< <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lumiere_ina_2005
post Apr 13 2006, 07:11 PM
Post #57


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 49
Joined: 7-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.391
Points: 109
Gender:



Fara anime.....viatza mea ar fi fff plictisitoare.Sunt 100% d acord q tery.Fiekre dintre noi are probleme in viatza sa shi poate pt el/ea anime-urile sunt o portitza d scapare.Dak ele ar disparea,ne-am refugia in krtzi.Dak nu ar exista,am simtzi k ne lipseste ceva.Oricum,eu nu-mi imaginez viatza fara ele.Inchei aici k deja devin prea sentimentala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Apr 13 2006, 07:33 PM
Post #58


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Oho ... de acord cu Apok ... Am ajuns sa cunoastem mai multa lume prin "prisma" anime'urilor,si uite asa s-au legat noi prietenii intre persoane pe care altcumva nu stiu daca le-am fi cunoscut (sau as fi reusit eu sa le cunosc).
Viata fara anime'uri,ar fi mai mult timp pt alte chestii,prieteni,iesiri, intalniri,u know ... da prefer sa nu ma gandesc ca nu o sa mai fie anime'uri ;) :lol: ... este super sa vezi o serie frumoasa,chiar si singur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Apr 13 2006, 08:26 PM
Post #59


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



Cum vi s-ar parea viata fara animeuri?

sa o luam asa :
1)noi nu am posta aceasta conversatie
2)aproximativ 80% dinte noi nu am avea signaturi si alte cele pe forum de pe anime
3)forumul nu ar fi existat
4)eu nu as fi cunoscut oameni asa de libertini si deschisi la minte (cine nu se simte sa nu citeasca)
5)as fi avut mai mult timp liber sa ma plang ca filmele de azi SUK HARD
6)nu as fi cunoscut lume ...
7)calculatorul mai pustiu
8)downloadul mai liber
9)timp liber mai mult
10)nu am fi avut jocul faimos la care toti ne frecam creierii (ghiciti anime-ul din screenshot :lol: :lol: :lol: :lol: )
11)ruxi (gomen)si scorpio (gomen)nu s-ar fi luat de posturile mele
12)nu as fi avut interes sa merg in japonia de nici un fel
13)nu as inteles/avut interes de istoria japoniei
(voi completa postul daca am uitat ceva)

mi se pare mie sau lumea de aici fan sau nu incearca din rasputeri sa zica ca animeurile sunt nasoale si se uita la ele numai ca nu au alceva de facut?
eu sunt un fan , nu unul mare dar pot zice ca ma lasasem de 3 luni de zile de filme, inainte de a da de anime si calculatorul meu satatea aiurea numai cu programari
acum ma chinui sa imi petrec cat mai mult timp pe win ca sa scot de pe net ANIME si ma bucur ca prima oara cand imi vine un anime ce nu l-am vazut ca am un desen in care cineva a pus suflet si talent in doze mari ca sa modifice perspectiva lumii privitoare de anime, nu ca un film in care cineva de obicei isi baga bani si BEEEEEP

oki asta e doar parerea mea proprie si personala
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shadow2989
post Apr 13 2006, 09:15 PM
Post #60


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 13-December 05
Member No.: 1.986
Points: 48
Gender:



Anime este pentru mine un lucru bun pe care l-am gasit pe parcursul vietii daca acesta intr-o zi ar disparea ar fi ca si cum as pierde un lucru bun din viata mea. (nu vreau sa il masor cat de bun e pentu ca nu ar trebui sa existe alaturarea de cuvinte mai bun)
Rete ai drepatate sa pare ca tinem mult la ideea de independenta incat ajunge si la nivelul inconstientului. :)

PS Nu am zis ca trebuie sa ne reducem interesul doar la anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:11 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |