Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai-otome, ...it has return... :D


Vebby
post Jan 18 2006, 11:09 PM
Post #21


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Putin...putin, putin.. :(
Kisa,scuze, am sa adopt si eu metoda ta cu scrisul galben in sperantza ca userii care trec p l topicu asta n folosesc skinul lui scorp, care este negru...

Really now... mikoto motan?saraca... :(
Incredibil ghiveciul de pers... ma mir kum d le`au mai pastrat numele... si le`au stricat trecutul!Ati vazut ca Natsuki se uita pe un album foto si sunt otome, nu hime! :( Si am sesizat ca vocea lui Nao nu este aceeasi. Si, nu se poate, scumpa mea Midori e evil!??? o adoram in mai-hime.. doushite?!??!?
Ceea ce am obs eu e k Nina e un fel de Natsuki(culmea, mai are si parul albastru :D) dar obiectivele sunt diferite. Nina vrea s dev un otome in timp ce Natsuki lupta ca Himes sa nu mai fie fol ca obiect de aparare.
Vuai, si ce nasol e cu printesa :D Ii stateam mai bine in rolul din Mai-hime. Acuma imi vine s`o iau la palme :lol:
Ah, si am vazut ca atunci cand au descoperit pianu, a aparut o "forma".. was it Mikoto? :D dupa codite , imbracaminte si sabiuta asa parea... mai ales ca pisica Mikoto disparuse in mom acela...
Well, cat despre Arika printesa, eu una de la inceput am tins sa cred ca ea este... la urma urmei, putine ele d`asta fac tot farmecul unei productii. Eu sunt sigura ca ea este..
Ah, si nu`mi place rolul lui Natsuki.. nu e "ea" deloc.. e prea calma... si nu face nika :D Btw, ea nu e otome?O_o
Si abia astept sa apara MAI! nush dc, dar nu cred ca o sa fie rea... si daca e tot astept sa apara:(((


mai vreau mai vreau!cand apare 15? :D


Coyotee: data viitoare, foloseste tag-ul [ spoiler ] continut spoiler [ / spoiler ]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 18 2006, 11:25 PM
Post #22


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@ VirginBlood: Apropo de asemanari Mai-HIME/Mai-Otome... daca ai observat, in eps 14 zice ca
acele creaturi care au aparut si au declansat razboiul intre cele doua natiuni (de fapt intre otome a lor) ar fi mai apropiate de Child decat de Slave. Si child e din Mai-HIME... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jan 18 2006, 11:38 PM
Post #23


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Hoho, se strange lumea la Otome... Niceeee... Well, Uhmm, maa cam enerveaza ca Akira e indragostita de Wong. Nu de alta, dar Wong era indragostit de maica-sa so basicly, ii poate fi tata. Si nu imi spune-tzi "age is nothing but a number", ca nu imi convine. Shi parca nu se potrivesc... deloc!

VirginBlood, yep, in episodul in care Arika cu Mashiro descopera pianul, "umbra" era Mikoto... Shi Midori. Nu'sh parca e mai cool asha decat cu flash-urile de "Sailor Moon" care le avea in My-HiME.

Cat despre faza cu Fire String Ruby din episodul 13, aia tare pare a Mai shi preaiubitul ei Tate... In fine... Mi-a placut batalia din 13 cu Akane shi slave-ul. Vad ca "parintele" din HiME tot pus pe apte mari e. Acuma daca nu mai e cu Alyssa shi Myiu, e cu Nagi. Faza tare a fost cand a aparut Myiu cu Alyssa pe umar(canar, or something), PRIETENA BUNA a lui Arika... :D

Uhmmm... Deja ma "seaca" Nagi, care sa mor de mai intzeleg ce vrea. Well, deshi am impresia ca el shtie dinainte care o sa fie faza shi doar ashteapta sau "asheaza piesele" pentru joc...

Shi faza tare... Se aud zvonuri despre un HIME Movie...!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 18 2006, 11:55 PM
Post #24


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Demona @ Jan 18 2006, 11:38 PM)
Deja ma "seaca" Nagi, care sa mor de mai intzeleg ce vrea. Well, deshi am impresia ca el shtie dinainte care o sa fie faza shi doar ashteapta sau "asheaza piesele" pentru joc...

Shi faza tare... Se aud zvonuri despre un HIME Movie...!!!
*



Referitor la Nagi, ce crezi despre
scrisoarea primita de Wong? Stiu ca a trimis-o Nagi, dar are legatura cu Arika pt ca ochelaristul il intreaba pe Wong daca nu ii mai scrie fetei sau ceva de genul asta... Banuiesc ca Nagi pune ceva la cale in ceea ce o priveste pe Antsy. Mai ales ca acum se stie (dupa pandantiv si ce a zis baba) ca ea este printesa.


Cat despre un film Mai-HIME... ce fel de movie? Care sa cuprinda eps din serie? Sau ceva cu totul nou?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 19 2006, 03:56 PM
Post #25


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(Demona)
Cat despre faza cu Fire String Ruby din episodul 13, aia tare pare a Mai shi preaiubitul ei Tate... In fine... Mi-a placut batalia din 13 cu Akane shi slave-ul.


ai ai, si mie mi s`a parut a fi tot Mai si Tate.. de fapt, dupa par amandoi pareau a fi ei... Asta inseamna ca Mai e prin padure?!?Vreau sa apara!!:(((
Cat despre Akane, mie mi`a placut cand a fugit cu Kazuki :wub:... dar sper sa n`o vad si pe Arika fugind cu Wong! Momentan nu o vad pe Arika cu nimeni... nu e nici un personaj cu care as "cupla`o".

Si mi`am adus aminte de Shinso-oneesama... fetita asta si aici e bolnava! Imi place porecla pe care i`a dat`o Arika "miss turn-turn" :lol:

Scrisoarea... i have no ideea ce poate sa ii scrie Nagi in ea. Nagi, care iarashi e un dracushor ce pune la cale numa rautati :angry: Nici nu vreau sa`mi imaginez ca iar o sa organizeze o lupta intre otome :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 22 2006, 03:50 PM
Post #26


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Well... cu ocazia eps 15 am aflat si ce era in faimoasa scrisoare. :P Sunt curioasa ce va face Wong acum. :P E ca si cum ar avea unda verde de la superiori. :lol:
Mi-a parut sincer rau pt Miya ca a trebuit sa plece de la scoala. Parerea mea este ca era o fata buna, dar o avea ciudata aia cu ceva la mana. Mai mult ca sigur... Arika should better watch her back. :P
Eu sper ca Arika sa ramana cu Wong... intrucat se pare ca il iubeste atat de mult incat ar fi in stare sa renuntze la visul ei de a fi otome. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jan 22 2006, 10:51 PM
Post #27


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Pai din episodul 15 aflam ca Nagi vrea sa faca pe dracu' in patru' sa o gaseasca pe adevarata printzesa. Pobabil asha daca e sa se casatoreasca o sa aiba enough power. Cin' shtie ce urmareshte copilu'. Boah, shi Wong cu Arika.... HELL NO! Pana nu a arata "review-ul" serii dintre Arika shi Wong credeam ca ashtia chiar s-au sarutat. Faza e ca Wong il doare cam tare de Arika. De ar afla Nina le-ar taia gatu' la amandoi.

Yeah, shi faza cu tipa cu par albastru... wtf is she anyway? In fine... Preview-ul la episodul urmator nu pare cine shtie ce cu bataie etc, dar noah... se intra in "branza" sa zic asha.

I wanna see Shizuru kickin' some slave arses. :D And maybe makin' out with Natsuki. B)

Anyhoo... La Arika iar sta bine cu Chie... B)

EPISODUL 16 IS FREAKIN' OUT! Cu intro nou and all... :ph34r: Here some screen shots!!!

Arika vs. Nina - costumul Ninei... Not bad!
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/ArikavsNina.jpg)

Definatelly Mai - sorry de scris... genericul...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/DefinatellyMai.jpg)

Dream Team - nice costumes....
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/DreamTeam.jpg)

Otomele Reginei... - parca trebuia sa fie moarta...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/OtomeleReginei.jpg)

It has begun - asha se termina episodul...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Ithasbegun.jpg)

... Deja devine enervant sa tot ashtept pe episoade noi... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Jan 29 2006, 07:30 PM
Post #28


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



hihihi.totusi pe mine m-a enervat preview-ul urmatorului episod.ce sa spun ce am inteles din mieunaturile lui Mikoto.dar ai dreptate,devine enervanta faza cu saptamana de saptamana sa asteptam.nu-i nimic.macar am ocupatie. :D dar nici sa astept pana e gata seria nu as putea. :blink: <_< :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jan 29 2006, 09:13 PM
Post #29


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Las'... E mai bine asha! :D

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Jan 29 2006, 09:24 PM
Post #30


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Tocmai din cauza ca nu-mi place sa astept o saptamana ca sa vad ce se intampla in continuare fac asa:

Downloadez episodele cand apar dar NU ma uit la ele.
Dupa finalizarea seriei, atunci ma apuc de vizionat (not sooner).

Kiar daca nu ma uit de acum, cand o sa ma uit, o sa stiu ca am toata seria la mine pe hard (sau pe DVD-uri, depinde) asteptand, si n-o sa trebuiasca sa astept o saptamana ca sa vad ce se intampla...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 29 2006, 09:45 PM
Post #31


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Si eu m`am lasat de sportul "asteotat cate un episod". pentru ca incepusem sa visez continuarile si asta inseamna multa munca peste noapte ^_^

Cat despre pozele puse de Demona, oare Mai e evil one , sau doar isi face aparita mult asteptata? :D
Si finally intra si vechile otome in actiune.. the real part has just begun :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 29 2006, 09:58 PM
Post #32


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Noah... eps 16... like wow! :D

Daca a supravietuit otomele reginei... asta nu ar fi o problema prea mare. Ce nu inteleg eu este de unde mai are putere, din mom ce a nascut un copil. Asta ar insemna ca nano-masinariile din corpul ei si-au pierdut proprietatile iesite din comun, right?
Deci... eps asta chiar a trecut prea repede. Nici nu a inceput bine, ca s-a si terminat. *cry*
Imi plac noile costumatii din intro (datorita pozelor Demonei m-am uitat si eu la intro... I ussualy don't). Si abia astept sa para si Mai. Ca in intro parca fol si un cerculetz din acela al ei pe care il fol si in Mai-HIME.
Eps asta chiar lasa totul in coada de peste... Si nu e deloc amuzant... <_<

P.S. Mi se pare mie sau la scoala fetele sunt indrumate discret si elegant sa aiba relatii cu alte fete? :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jan 30 2006, 07:57 PM
Post #33


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(Kisa @ Jan 29 2006, 09:58 AM)
P.S. Mi se pare mie sau la scoala fetele sunt indrumate discret si elegant sa aiba relatii cu alte fete? :unsure:
*


@Kisa - vreau shi eu schoala de aiaaaaaaa... * grrr* Ah, shi daca e faza adevarata faza cu otomele reginei not dead shi cu puteri, well ASTA INSEAMNA CA ARIKA O SA POATA SA FIE OTOME SHI SA FIE CU WOOOONG!?!?!?! :ph34r: :mellow: OMFG! Pedofilu'!!! <_<

@Coyote- nu ma intere' ashteptarea... Are shie ea farmecul ei... asha ca inainte la Mai-Otome, deshi solutzia propusa de tine, nu e rea, dar noah! N-ash putea sa le am acolo shi sa nu ma uit!!! *rolls on the floor*

Shi ca general, eu sincer nu ashtept sa se intoarca Mai. Nu prea imi place de ea. Dar noah, are shi ea locul ei. Uh, ma enerveaza tipa aia cu par albastru, tunsa de coasa, ce a dat -*SPOILER*- cu eprubeta dupa Arika...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jan 30 2006, 09:49 PM
Post #34


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



:-)
jsut gotta love the ongoing :D
partea frumoassa e ca te lasa sa iti folosesti imaginatia si sa creezi variante diferite :D
si cand apare ep realizezi .. ca e cu totu si cu totu diferit:P
cat despre Mai ... dont think shes the bad ass .... actualy ea ii rupe pe evil bugs things cu cerculetu de foc :D
just waiting for pe 17
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redwitch
post Jan 30 2006, 10:11 PM
Post #35


Black Magic Woman
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 921
Points: 117
Gender:



ok, sa-mi dau si eu drumul la degetzele pe aici.....

episodul 16... *drools* finally....



ok, so..

- din cate am inteles eu, tipa care i-o pasat medalionul lui Arika era Otome-ul regelui, nu al reginei.. nu ca ar influenta intr-un fel sau altul, just stating.... (corectati-ma daca gresesc)

- Wong era indragostit de ea (Otome-ul) nu de mama lui Arika (care dupa spusele batranei era regina) si am impresia ca el era copil pe cand era Arika bebe... pe de alta parte in intro-ul nou, chiar prima scena, Arika arata pretty much grown up.. n-ai zice ca are 15 ani.. da no.. mai greu de ghicit varsta la anime-uri.. *rolls eyes*

- Nina - am eu o presimtire ca e copilu misterioasei Otome - in anime-uri ori se mosteneste culoarea parului (vezi Arika), ori freza (vezi Sailor Moon) mai degraba decat ochii - din cate am observat eu - desi e ciudat ca Nina are ochii lui Wong... *shudders* (da doamne sa gresesc aici)

- Mai - in intro-ul nou se bate cu slaves-ii aia care ataca orasul, pare-mi-se. la fel si Otome-ul misterios - daca va aduceti aminte Akira spune ca nu e Otome, e... si se opreste. dar are si ea abilitati deosebite, deci de ce nu s-ar putea sa existe si un alt fel de 'otome', fara acele 'restrictii' frustrante? *crosses fingers and toes*

- alea 5 tipe din intro (unde e Natsuki, Shizuru si Nao) sunt the Five Pillars of.. nu mai stiu ce. ceva Otome fara Master - ceea ce e cool, crezusem la un moment dat ca Natsuki e master-u lui Shizuru... *snicker*

- tot din intro (maaaama ce bun ii intro-u asta *weg*) zic ca Midori va trece de partea alora buni (vezi episodul 16 cand ea si 'trupa' ei intra in oras, si vezi intro, cand doi din trupa ei apara pe Mashiro si ceilalti - ditai robotu, sau ce o fi, cu care s-o intalnit cu Nagi in episodul 16 tine in mana pe Mikoto, varianta matza)

- umm... aia care era cat pe ce sa-i toarne la Arika acidu in cap (cum o cheama... grrr arrgh..) anyway, tipa ma seaca la culme.. de m-ar lasa astia sa-i sucesc putin gatu... da asa, numa putin.. pana face *crack*, ca dupa aia ma calmez, promit... *evil laugh*

- Nagi ar merita un spanking din ala ce nu are nici o legatura cu lumanari si nopti fierbinti.... stupid little bitch...

- eu ma tot gandesc unde naiba reapare in poveste orga aia ma-sii... si cine e cea de-a treia persoana necesara pe langa Arika si Mashiro.... abia astept...


*is shocked* o m g.. de ce nu mi-ati zis HOOOOOOOO fratilor??!!!?!???! ca m-am lungit de imi vine rau.....

anyway, eu nu as avea taria sa nu ma uit la episoade daca le-as avea pe hard... :blink: asa am zis si eu, ca nu ma uit pana nu e gata.. uh-huh... dupa doua luni urlam dupa Chim3ra sa-mi dea episoadele...... :blink: :blink:


no, cam atat de la mine pe moment. v-am pisat destul, cred... *hides*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 5 2006, 12:26 PM
Post #36


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 5 2006, 12:37 PM
Post #37


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut si 17. :P Intradevar ca totul capata o intorsatura ciudata.
Ma asteptam ca Nina sa ajunga intr-o astfel de situatie din cauza sentimentelor nu tocmai pure pt Wang. Dar Erstin? Ea a fost pt mine o mare surpriza. Cu toate ca da semne in eps asta, inainte de a-si dezvalui identitatea, nu ma gandeam ca este stapana unui Slave. Btw, nu vi se pare familiara situatia? :P Seamana cu cea in care moare fratele lui Mai. :P
Anyway, imi place noua costumatie a Ninei. Si s-a aflat si ca Arika e adevarata printesa...

Oare ce mai urmeaza acum? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 5 2006, 05:34 PM
Post #38


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Mentosane... stf! Mi-ai furat un screen-shot-uri ce vroiam sa-l bag... ala cu Natsuki shi ala cu tanti-otome din generic care apare ca fantoma prin portal!!! Dar ala cu natsuki tot il bag... <_< Grrrr!!! Anyhoo... Nu mi-ai luat tot...

Deci, WOW Erstin-chan! Nu m-am ashteptat, dar noah, bine asha, mai mult suspans. Dar doooh! A fost o faza intr-unul din episoade cand s-a arata cum o mana de "fetitza" imbracata in uniforma Garderobe primea un plic, asha cum o fac totzi cu slave. Dar am crezut ca e mana lu' tipa cu par albastru, tunsa de coasa. Dar suroudingul in care "mana" a luat plicul era camera Ninei, Arika shi Erstin. Abia acuma pica fisa...

Second, doh ma ashteptam ca Nina sa ajunga in situatziunea asta, ca doar Wong tot in turu' lu' Nagi se invartea. Unde altundeva sa se ajunga. Shi normal ca din portal a venit Otomele reginei cand Arika s-a dat la suprafatza. Acuma sa nu fie Mashiro geloasa pe Arika, ca ea e regina...

WOW la materialize-ul lui Natsuki shi Nina. *drools*... shi sa nu uitam.! ARMELE!!! Strigator la cer. Hehe, war baby, war! Zici ca a dat cu bomba atomica cand shi-au incrucishat armele Nina shi Arika...

Natsuki... materialize
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Natsuki-materialize.jpg)

Shizuru... materialize
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Shizuru-materialize.jpg)

Nina... materialize
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Nina-materialize.jpg)

Arika bad @ss...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Arika-bigbluesword.jpg)

Nina bad @ss....
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/Nina-bigblacksword.jpg)

Nashpa moment cand li s-au dat dreq la restu' Otomelor armurile... :blink: Acuma sunt curioasa de trasformearea lui Nao... :P Shi sa vad la mutra shi restul de pillars...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redwitch
post Feb 5 2006, 06:26 PM
Post #39


Black Magic Woman
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 921
Points: 117
Gender:



faine screenshot-uri, people :D


in primul rand: *droools* Reitoooo.. yummy.... ala a fost personajul meu preferat din Mai-Hime - pe langa Mikoto si Akira - cu toate ca il avea pe Lord What's His Name in el... I mean.. sexy guy.. mature atitude... what more do you want?? in locul lui Mai, eu eram calare pe el din start, si il lasam pe Tate in linistea lui, cu mandra ailalta cu tot.. da whatever.. never been accused of understanding Mai.... *looks crosseyed*

next, si scurt: sa ma f... muierea aia cetatean de onoare trebuia facuta (a se nota sarcasmul) - eu sa fiu Mashiro, as da-o afara din regat (sau ce o fi) cand s-a termina totul.... *shakes head* frustrant moment...

then: hokhay.. daca un Otome care are Master se poate transforma (dupa interferenta aia) mi se pare ciudat ca totusi "the Five Pillars" nu se pot transforma, cand ele era vorba sa nu aiba nevoie de Master... sunt curioasa cum or sa scoata faza asta..... eta: hmm... masteru lor e Shinso... hokhay... desi no.. se termina prea repede daca nu isi pierdeau alea puterile... un punch here, un slap there... un spanking Nagi's bottom - hard - may I do that, btw? pretty please? *bats eyelashes*

anyway... ce zicea ca Arika nu si-a descoperit intreaga putere? ooooo... looking forward to that one.. *weg* poate i se lungeste "fusta" aia (petalele alea roz care le are....) mai bine arata la Shizuru & co daca are ceva mai lung pe acolo.. fluttering in the wind - get yer minds out of the gutter, now! *rolls eyes*

Erstin.... whoah.. didn't see that one coming... desi in episodul asta, intr-adevar, erau semne, dar mie imi chiar placea fata. oh well.. macar a aparat-o pe Arika la final... aia o mai scoate din kkt, in ochii mei..

oricum, asa ca o mica observatie: cum se face ca dispare fata, cu haine cu tot, da bandaju ramane....... *blink blink* like.. cu ce difera bandajul de celelalte materiale de pe ea?? *scratches head* err....

si in final: sa imi explice si mie cineva cum de la "big boom"-u de la final, explozia rade totul in cale, dar - miraculos - cei prezenti la "ground zero" scapa.... pentru ca,si fara teaser-u pentru episodul urmator, e clar ca nu mor, ca doara acolo sunt majoritatea personajelor principale din serie.... me is confused...


oricum, abia astept urmatorul.... *weg*

ah, si uitasem: *drools* ce faina muzica noua a aparut..... *dreamy sigh* vreaaaaauuuu.... *whine* :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 5 2006, 06:49 PM
Post #40


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Ok redwitch... faza cu badajul... bandajul a ramas ca sa fie mai tragica faza... Erst-chan s-a dus, all that's left is that... bandage... La fel shi faza cu big-bada-boom! Ca sa arate ce manioase erau Arika shi Nina... :D

Cat despre Reito... Totally agree. Dar once again. Mai nu era prea bright deci un pampalau ca Tate este bun pentru ea. Se potrivesc... Sorry pentru totzi fanii lui Mai, dar mie imi era atipatica rau muierea aia.

Shi cat despre mandra care i-a dat de gol pe Mashiro & Co cand se ascundeau de slave, yep, personal shi oficial, i-ash rupe gatu'...

Prin martie cand apare OST-ul 2 de la Mai-Otome avem shi muzica noua... care parca e mai faina ca primul OST Mai-Otome... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:53 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |