Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Utawarerumono


axi
post May 13 2006, 08:49 AM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-110362.png)
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-110457.png)
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-110688.png)


un inceput super cute ... pentru un anime gen fantasy, drama, care mi-a placut de la primele scene.
pana acum au iesit 6 episoade din cele 26 preconizate. anidb link toate fiind deja subate.
eroul principal se trezeste intr-o lume fanastica, fara nici un fel de amintire dinainte (nu stia saracu cel asteapta daca pune mana pe ce nu trebuie :D), ajungand sa intre in sufletele celor care l-au salvat si impunandu-se ca liderul lor in lupta pe care o vor purta cu Imparatul cel rau, care-i asupreste si chinuie fara mila.
cea care i-a salvat viatza, shamanitza satului l-a denumit Hakuoro, dupa numele fostului ei fiu, mort.
in rest, avem o lume atemporala ce ni se dezvaluie treptat, pe masura ce eroul nostru o descopera.
personajul meu favorit este Benawi, generalul imparatului.
nu va zic mai multe, va las sa descoperiti singuri, este un anime ce merita vizionat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post May 13 2006, 12:15 PM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Unul din cele mai cute anime-uri. Blanitza si urechiuse peste tot. Cred ca personajele se spala numai cu cocolino de par asa de fluffy si imbietoare :D. In ultimele zile mi-a stat mintea numai la tema girls&cats si animeul asta prezinta din plin multe la acest capitol. Din ciclul replicilor speciale as aminti si eu una "she said that she feels pity for you" ..related to a poor cat that wanted something to eat. Eu una aproape nu ma mai concentrez pe actiune .. atatea urechuse ma coplesesc...apas space-ul intr-o fericire cuprinsa de un entuziasm uimitor .... cred ca tre sa-mi improspatez rezerva de cocolino ..poate poate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 13 2006, 01:57 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Misto anime-ul...m-a prins de la primul ep....sau ca sa fiu mai exact de la intro m-a prins :D Misto si melodia si intro-ul in sine :D. Ce pot spune ep-ul 5 a fost coma....am ras pe burta :D.

In principiu parerea mea e ca Hakuoru nu poate sa-si scaota masca pt ca acea este seal-ul care-l mentine in forma umana.....primele secunde ale anime-ului ne arata adevarata lui forma...forma pe care am presupus ca o prezinta si in intro la un moment dat. Actiunea promite sa fie interesanta.

Si mie imi place Benawi....dar parca in ep-ul 6 as fi procedat altfel cu incompetentul ala de Nuwangi....eu-l faceam carne tocata.....greseala lui Hakuoru ca l-a lasat in viatza. Ca stil de lupta imi place Oboro ... scenele de actiune cu el sunt foarte cursive si cu miscari complexe....ahhh...decand n-am mai vazut o bataie cu sabii asa de frumoasa.....cred de cand s-a batut Ichigo cu Byakuya :D

Pe de alta parte Aruruu mi se pare cel mai dulce personaj pe care l-am vazut intr-un anime pana acuma :D .... iar Eruruu e tipul clasic de fata dintr-un anime.....oricum inca mai sunt personaje care tre sa apara.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 14 2006, 10:27 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



n-am apucat sa vad decat doua episoade, dar e suficient cat sa-mi fi placut!
intro-ul e superb, l-am downloadat deja.. daca il vreti si voi, il pot uploada pe un server.
tot urechiusele m-au atras si pe mine :) si a mai fost ceva: momentul in care hakuoru i-a atins din greseala codita lui eruruu iar ea s-a rusinat (sau l-a plesnit? nu mai tin minte...) pentru ca atinsul cozii era ceva intim :D kawaii!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 18 2006, 03:09 PM
Post #5


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



cred ca ia dat o juma de branci de s-a infipt saracu prin copaci ... auzi tuh, lipsa de rusine ... sa dai intr-un om ranit ... ce daca iti umbla sub coada :P
astept sa subeze croatii astia episodul 7 ca a iesit de ceva zile.
plang pe aici ... nu mai am episoade de on going-uri sa vad ... oaaaa :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post May 19 2006, 09:34 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Tocmai am terminat de vazut episodul 7... de acum se ingroasa gluma.
E ceva ciudat cu ingerii aia, aparent mosul (oare o fii Sf Petru :D ) o cunostea pe Tusukuru si abia astept sa-i vad reactia cand o sa aud numele conducatorului noii tari
. Toate bune si frumoase, promite mult, de abia acum incepe cu adevarat povestea. E si marea intrebare ce se ascunde de fapt sub masca lui Hakuoru
Cum a spus Scorpio aka El croato maximus :D mai mult ca sigur e acolo pentru al mentine in forma "soft&fluffy". I hope he's a werewolf :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 21 2006, 10:31 PM
Post #7


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bre lumps, nu exagera ... auzi matali ... "the plot tickens" ... hahaha ... tic-tac tic-tac :P ...
nu ma asteptam sa rezolve asa repede cu imparatul, m-a surprins un pic, iar alta chestie care m-a surprins a fost ca Benawi l-a omorat pe imparat, ma asteptam sa treaca de partea lor, dupa cum a evoluat povestea si stiind tipul de personaj, sau dupa cum zice scorp, vazand intro-ul :P, insa sa-l omoare pe imparat nu credeam, mai ales dupa ce incepuse sa se bata cu Hakuoru.
cat despre winged guys ... de abia asteptam sa apara ... ca imi placeau din intro :D ... si sa vedem care e treaba cu ei ... am remarcat ca stiau numele Tusukuru, insa oare cum ar fi reactionat sa stie si cine conduce mai nou, aka Haluoru (numit dupa fiul lui Tusukuru if u remember)?
anyway ... missa likes Eruruw, iar acum missa likes that winged hime ... kawaiii :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post May 22 2006, 11:26 AM
Post #8


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Eu prevad ca exista o profetie: o noua tara va aparea si va schimba ordinea lucrurilor .. etc etc. Ingerasii aia pareau un fel de supraveghetori..eu una sunt curioasa prin ce anume sunt ei peste oamenii de rand: accesul la knowledge, influenta spirituala (a fost trimisa o preoteasa sa investigheze)? Plotul mi se pare normal pt un action ... dar parca imparatul ala a picat prea usor.. ca era prost e unica scuza.
Voua nu vi se pare ca Hakuoru e putin cam slab la fighting pentru un personaj principal?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 22 2006, 02:07 PM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



In opinia mea se lupta foarte bine pt un tip care nici cum il cheama nu mai stie.....a lupta intr-un anumit stil de arte martiale nu se poate decat daca stii ceea ce faci......presupun ca la el e din instinct...dar totusi......e cam greu sa lupti din amintiri cu-n samurai leader ca Benawi.

Au trimiso pe printesa nu pe preoteasa :P Si daca nu ma inseala memoria o ingeritza i-a pus masca lui Hakuoru. Oricum de acuma o sa devina interesant...iar imparatul asta a fost un kkmk......era ceva de genul unui primar la noi .... the big boys are coming :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 22 2006, 05:15 PM
Post #10


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 29 2006, 05:50 PM
Post #11


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut si eps 8 si ca sa nu uitati de anime-ul acesta va mai bag un post drept reminder :P
eps acesta a fost cam filler ... s-ar putea rezuma pe scurt la "cateva zile frumoase din viatza noului regat" ... aflam cine sunt vizitatorii cu aripi, apare si o vizitatoare nepoftita ... and super kawai ... si Hakuoro cam fuge de munca :P ... ce sa-i fac daca a ajuns imparat acu da cu subsemnatul :P
insa dupa cum am vazut in preview la eps urmator lucrurile vor deveni mai agitate un pic ... pana atunci, vizionare placuta, celor care se mai uita inca :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 13 2006, 10:30 PM
Post #12


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut eps 9 si 10 si deja mi-e dor de lumpy cu "the plot tickens" al lui pe aici ... nu mai posteaza nimeni :( ... poate nici nu se mai uita? :( ... dar nu stiti ce pierdeti ... ia sa va arat :P
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-29226.png)
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-29108.png)
mmm ... wow ... wadda girl ... and she likes it biiiig ... really biiiig ...
the sword i mean ... duh! :P

(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-49715.png)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 13 2006, 11:36 PM
Post #13


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Hmm...ma asteptam la mai multe de la Hakuoro...cam tacut...si cam pasiv.Ma intreb cand o sai scoata masca...nu mai pot de curiozitate sal vad in dragon mode :D si sai stiu trecutul.ARGGGG HURRY UP WITH ZA EPISODES DAMN UTAWARERUMONO PRODUCERS!


Se vede clar ca cine deseneaza anime-ul are tendinte hentai :D din poses-urile care le ia tipa nou aparuta.Ma intreb cine o sa end up with Hakuoro daca se va intampla asta.5$ si o bere ca nu e Eruuruu(by some twisted turn of fate).


P.S. Cred ca o sa aiba repercursiuni incalcarea taboo-ului de catre Hakuoro.

Intresting facts: vocea lui Hakuoro a avut multe roluri in animeuri mari:
Hajime no Ippo Takamura Mamoru
Ninja Scroll TV Kibagami Jubei
Noein - Kuina
Witchblade - Takayama Reiji

ma intreb cum se descurca cu 3 slujbe deodata :) .

Alt fact misto : vocea lui Rock din Black Lagoon e aceiasi cu Benawi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 14 2006, 01:18 PM
Post #14


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Misto ep-ul 10...some freash meat on the seen.....and what a babe :D. Super tare faza cu locotenentul lui Benawi care nu a fost in stare sa ridice sabia si tipa o ridica c-o singura mana :lol: :lol: Ce fetze aveau astia in ei :lol:

Oricum aparent ar exista o legatura intre ea si Printesa cu aripi.....in cateva faze au fost niste schimbari de priviri care insinuau faptul ca s-ar cunoaste de mai de mult, asta si cu faptul ca beau sake impreuna.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 30 2006, 02:09 PM
Post #15


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut si eu primele 10 eps.

Urechiusele si coditzele nu mi se par foarte kawaii... adik puteau arata mult mai bine. :P Iar singurele personaje care mi-au atras pana acum atentia au fost Benawi, locotenentul lui si Karura. Rilli hot gurl! ^_^ With rilli big ... sword... :lol:

Capitolul poveste mi se pare slabutz rau. Adik razboiul pt cucerirea provinciei or whatever s-a terminat prea repede si prea fara complicatii. Anime-ul mi-a lasat impresia unuia destinat publicului cu varste cuprinse intre 14-15 ani, care sa nu dea batai de cap prea mari.

Per total... cred ca i-as da un 6-6.50 (de gustibus! :P).

P.S. A iesit si eps 11. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 30 2006, 04:14 PM
Post #16


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



yep a iesit de mult, dar nu ai pierdut nimic ...
moare Oyaji, satul din munti este ras de pe fatza pamantului ... Hakuoro pleaca la razboi ... in rest nimic important ... a da ... aflam ca pe Hakuoro il chema de fapt Rak Shine si se pare ca era considerat tradator de catre fostul sau popor(?) ... nothing much as i said :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 28 2006, 09:14 AM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eh....ce sa zica si Kisa acuma :P.....ea din tot animeul a remarcat numai sabia aia mare.....witch makes me wonder.... :twisted: :twisted:

Nu stiu ce ti s-o fi parand asa de slba la poveste...(probabil ca nu telenovelist ca Nana :twisted: ) ..da ma rog....ep 10-17 sunt destul de interesante....aflam mai multe despre trecutul lui Hakuoru.....cum ca si-a omorat sotia, copii si inca vro 100 de oameni si ca aparent el e creat.....si are inauntru o bestie destul de puternica.

Intre timp il omoara si pe Yun si ni se mai prezinta un personaj misterios....un inaripat care nu scoate 2 propozitii pe gura si despre care nu stim nimic....nici macar numele. Oricum incepe sa devina interesant anime-ul si sunt tare curios sa vad forma de bestie a lui Hakouro

ps: Super tare faza din 17 cu Oboro si mahmureala :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 28 2006, 09:06 PM
Post #18


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



geez ... si eu care credeam ca ai vazut-o deja ... do u want a closer look? :P
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-16730.png)

eu sunt mai curios ce e cu imparateasa aia care are lungi chit-chatters nocturne cu Hakuoro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 30 2006, 08:02 PM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



BA croat-kun......forma completa full body nu silueta aia care se vede prin fum.....deci sa o arate in detaliu nu doar gura aia :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 3 2006, 08:27 AM
Post #20


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



He he he ce ep frumos a fost 18-le :D putina actiune acolo da in rest niste faze comice super...si cateva incitante B) :D Karura isi arata adevaratele calitati de leoaica and missa likes it :D

(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/vlcsnap-415821.png)
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/vlcsnap-416142.png)

Super tare faza cu Eruruu care il tot evita pe Hakuoro dupa ce i-a vazut in pozitia asta. "Rapirea"...nu din Serai ci din pat :lol: a lui Hakuoru si cum se tot lipesc oameni de mica excursie care in principiu trebuia sa fie numai in 2 a fost de asemea super comica......dar parca nu se ridica la nivelul evenimentelor din a doua dimineatza cu Oboro si mosul fugind ca disperatii prin palat si Benawai care ramasese blocat pe "They got away...They got away" :lol: :lol:

Oricum ep-ul mai ne intriga putin si cu aducerea in subiect al trecutului lui Karura...care probabil ne va fi prezentat in ep-ul urmator
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:32 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |