Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

13 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mirai Nikki (2011) Sync


darczon69
post Nov 17 2011, 05:32 PM
Post #81


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Nov 17 2011, 04:53 PM)
nah... eu deja vad finala Yukki Vs Yuno... I feel it in my piss :P ... pina acolo avem parte doar de calificari :D
*



Am si eu o asemenea presimtire (desi nu o simt in my piss :P), dar as dori sa adaug: Yukkii and Yuno vs Deus :twisted: si singura metoda prin care poate fi infrant este ca ei doi sa "come together" :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 19 2011, 02:43 PM
Post #82


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Din cate am inteles eu din ultimul episod Deus oricum e pe moarte, deci chiar cred ca o sa lase tronul castigatorului si nu o sa lupte pentru el. I think/hope :P .
Si da, mai mult ca sigur ca Yuno si Yuki vor ajunge in finala, dar tot cred ca o sa fie interesant felul in care ajung acolo. Pana acum mi-a palcut mult cum au scapat de 6. Si s-a pierdut si 12 intre timp :P .
Imi place si faptul ca au inceput sa o dezvolte putin si pe 9, iar 4 mi se pare twisted. Stie ca Yuno e un criminal in serie, dar nu face nimic pentru ca e mai convenabil pentru el sa o lase in joc. Si mai mult ca sigur ca vrea ceva si de la 9.

Speculations, speculations. Got to love them XD.

Sorry ca am lipsit la ultimele 2 saptamani de sync. I had to amaze my teachers with my knowledge in some pre-exams. I was the one who got amazed instead by their subjects...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 19 2011, 03:30 PM
Post #83


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Tessa @ Nov 19 2011, 02:43 PM)
Din cate am inteles eu din ultimul episod Deus oricum e pe moarte, deci chiar cred ca o sa lase tronul castigatorului si nu o sa lupte pentru el. I think/hope :P .


Speculations, speculations. Got to love them XD.

Sorry ca am lipsit la ultimele 2 saptamani de sync. I had to amaze my teachers with my knowledge in some pre-exams. I was the one who got amazed instead by their subjects...
*




We've all been there :lol: . Cat despre Deus, cred ca am mai mentionat asta odata: eu sunt de parere ca tot jocul asta este pentru ca sa isi gaseasca un nou trup, cum zicea si panarama aia mica: "I hope (bla bla bla) before your body dies (sau asa ceva) *finger cracks*".

Think Orochimaru - Sasuke :D (without the gay part <_< ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 19 2011, 04:13 PM
Post #84


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Oh, really? Ar vrea trupul wimpy a lui Yuki? Macar Sasuke avea sharingan. What does Yuki have besides his virginity? XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 19 2011, 05:07 PM
Post #85


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Tessa @ Nov 19 2011, 04:13 PM)
Oh, really? Ar vrea trupul wimpy a lui Yuki? Macar Sasuke avea sharingan. What does Yuki have besides his virginity? XD
*



:lol: That made me laugh :D.

Nu...cred ca Yukkii are ceva special: daca mai tii minte scena cand a descoperit cadavrele din casa lui Yuno...Pana si Deus a fost surprins de amploarea....chestii aleia care s-a intamplat.

Deci, ceva, ceva trebuie sa fie mai special la el. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 21 2011, 09:01 AM
Post #86


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... special my ass... yuki is just an overused type of pusy iar in cazuri de scenariu de genu asta chiar e amplificat ceea ce imi provoaca un dezgust si mai mare... da ma rog i got used to dis by now... but 'cause there is one, cine stie ce vor scenaristii in final... poate o fi un evil mofo core inside in the end... cu toate ca ma indoiesc de propria speculatie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 22 2011, 12:53 AM
Post #87


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ce mama dracu' vor Fourth si Ninth? Sa elimine Yukki si Yuno majoritatea oponentilor, ca mai apoi sa ii omoare ei pe cei doi?

Adica, oricum Yukkii are o tinta pe spate, de la inceputul jocului...in plus, a mai eliminat cativa, asa ca astia doi il folosesc pe post de tinta mobila?

Anyhow, mi-a placut de Yukiteru in episodul asta. That guy can show some balls, din cand in cand. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Nov 22 2011, 02:46 PM
Post #88


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Missed one episode again, sorry ^^" Been away for the weekend.
So... Episodul 6 a avut din nou acea comedie stil slice of life care apoi se transforma in ceva cu totul diferit si mi-a placut. Yuno cam obsedata, as always, dar m-a binedispus, in special cand Yuki se chinuia sa o tina ascunsa in dulap - that was epic :lol: Evident ca prin capul ei treceau ganduri din cele mai nebune, why would that be surprising? M-am prins din prima ca Reisuke are si el un jurnal, dar m-a intristat putin povestea sa. La doar patru ani a ajuns asa din cauza unor parinti idioti.
In episodul 7 tot oscilam intre "Come on, Yuki, are you really that stupid?" si "Oooh, well done, Yuki!" :lol: La final am ramas la a doua varianta, chiar mi-a placut de el si in episodul asta. Cand isi pune mintea la contributie face fapte mari.
Si uite ca s-a ridicat si in anime problema referitor la ce se va intampla cand raman doar Yuki si Yuno. Raspunsul ei e cam interpretabil, totusi, mai ales ca "a proteja" la Yuno poate inseamna total opusul :lol: Mie mi-ar placea totusi sa nu se ajunga in situatia sa castige doar unul, ci sa ii dea cumva peste cap jocul lui Deus.
Si ca tot zicea elpreda de incredere mai devreme... Nu cred ca se pune problema de a avea incredere in vreun personaj, din cate se vede sunt destul de neprevizibile, nu cred ca vom sti adevaratele lor intentii decat la final. Chiar si daca luam in calcul ce au zis la intalnirea de la inceput, they might have been acting then as well. Despre Ninth si Fourth chiar n-am idee ce sa cred, multe din actiunile lor se cam bat cap in cap, cel putin la o prima privire. Pot sa speculez de ce ar fi facut unele lucruri, dar am vaga presimtire ca, orice as gandi, ma vor surprinde cu altceva. De aceeas am si renuntat sa le mai caut nod in papura. In general imi caut un personaj care sa imi placa si cu care sa empatizez mai mult, de data asta prefer doar sa le privesc din afara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 22 2011, 08:54 PM
Post #89


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Yuno a fost epica episodul asta :). "It's heavier than when I washed it!" I was like: " :blink: ".

Probabil ca daca eram in locul ei (sau al lui Yukkii) as fi bagat-o pe gat intr-o secunda. :lol:

Cat despre personaje: eu nu cred ca Yuno il va trada vreodata pe Yukkii al ei; yandere don't do that. Da, poate ca o sa il omoare pentru a fi mereu cu ea, but she won't betray him :rolleyes: .

Imi sustin punctul de vedere fata de cei doi (4th si 9th): cred ca au de gand sa stea sub radar, cat timp imba team-ul elimina restul concurentilor. Ca oricum, datorita "faimei" obtinute sunt tinte sigure....

Cati au mai ramas?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 23 2011, 08:38 AM
Post #90


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... Yuno is the zhit :D ... pina acum sunt excelente gandite death matchurile... very entertaining fights :) ... yukii a dovedit ce banuiam... he not always a pus... rationamentul lui 9th e cam ce zici si tu darc... he stays low and wait for the time to strike... 6th nu prea ma prind de rolul ei... poate e doar un pion in schema lui 9th... dar ma rog... we'll see.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Nov 23 2011, 09:05 AM
Post #91


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



@Sid, I think you got them a little mixed up. Minene (terorista) e Ninth, Kurusu (politistul) e Fourth. Sixth era Tsubaki and she's dead.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 23 2011, 10:41 AM
Post #92


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Da. Are dreptate nezumichan.

Asadar, sa recapitulam:

Third (criminalul); Sixth (preoteasa); 12th (power ranger guy); Fifth (? copilul)...astia sunt morti

First (Yukiteru), Second (Yuno), Fourth (politistul) si Ninth (terorista)....astia sunt vii.

Deci, nu stim cine este 7th, 8th, 10th si 11th...right?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 23 2011, 11:05 AM
Post #93


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



true... i-am confundat... ma rog prea multe numerale :P ... detectivul si terorista... e mai usor de retinut... eu as face o analogie cu un joc de sah si anume :detectivul e jucatorul de sah pina acum cu Yuki in rol de Rege, Yuno in rol de nebun(a) :D, terorista e pion desi la inceput parea regina, criminalul era pion, preoteasa in rol de regina, power ranger dude in rol de al doilea nebun, pustiul a fost cal... restul vom vedea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Nov 28 2011, 10:45 PM
Post #94


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Tocmai am vazut episodul 8 si am ramas fara cuvinte la adresa lui Yukiteru... Chiar credeam ca devine mai stapan pe sine si mai constient de situatia in care se afla, dar episodul asta chiar m-a enervat. El si felul cum termenul de "prieten" a fost aruncat incolo si incoace fara nicio baza solida in spate. Dupa cateva ore sa fie atat de fascinat de Hinata incat sa o numeasca prima prietena pe care a avut-o vreodata e pur si simplu stupid, ca sa nu folosesc alt termen. Si toata grija aia cu "n-o sa am prieteni" sau "sunt prietenii mei cu adevarat" (din nou, la doar cateva ore de cand i-a cunoscut) e pur si simplu la nivel de gradinita. Multe, multe bile negre pentru Yuki din cauza asta. Daca in primele episoade sa zicem ca avea scuze, pana acum ar fi trebuit sa invete sa nu se increada asa repede in straini si sa aiba incredere ca Yuno e singura care ii vrea cu adevarat binele. Dar el nici macar nu intelege ce se petrece in jurul lui. Iar faptul ca le-a zis ca are un jurnal care prezice viitorul fara nicio retinere... really? Seriously? :| N-am cuvinte pentru asta. Chiar nu constientizeaza ca e o tinta si ca ar trebui sa aiba mare grija la toti cei care se apropie de el? Yuno o fi paranoica si nebuna si ce mai vreti, dar aici are dreptate.
Episodul a fost bun, n-am ce zice, doar ca m-au enervat fazele amintite mai sus. Personajele noi par interesante. Dintre toate, Akise mi-a atras cel mai mult atentia si sunt tare curioasa care-i treaba cu el. Mi s-a parut ca nu a avut sau cel putin nu a lasat sa se vada ca are intentii rele vizavi de Yuki (desi m-a facut si el sa imi dau ochii peste cap la faza cu "Nu ma cunosti, dar sunt prietenul tau"). Nu stiu de ce, dar de cand l-am vazut prima data am un sentiment ca va fi ceva important cu el in serie. Oh, and I love his seiyuu, almost died when I heard his awesome voice ^^"
Hinata nu prea m-a impresionat - nu, chiloteii ei n-au ajutat la asta - insa pare sa aiba un background story incitant. Mao... sweet and evil on the inside - brr! Iar Kousaka este extrem de enervant, dar ceva imi zice ca si el va avea un rol in continuare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 4 2011, 08:00 PM
Post #95


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ma intreb cand pana mea o sa isi dea seama ca e in joc viata lui: asta e cea mai mare grija a lui? Daca va avea prieteni la noua scoala? FUC**NG HELL DUDE! Participi la un joc supranatural, creat de un zeu pe care il credeai imaginar, folosind jurnale ale viitorului si incercand sa nu fii ucis!!! Sort out your damn priorities! <_<

Hinata...e ceva ciudat cu ea: cred ca ea este acel third party de care zicea batranul cu caini la inceputul episodului. Acum inteleg ca s-a apropiat de Yukiteru ca sa ajunga la Akise, dar mai e si faza cu Mao, cand a spus: "You can't be more than friends with her"...I sniff some child molestation or rape here :D (nice panties though B) ).

Kousaka e comedy relief, dar cred si eu ca va avea un rol in continuare; pana la urma, a vazut jurnalul.

Mao...chiar m-a pacalit bine de tot...cum l-a luat incet, incet pe la spate pe Yukiteru...genius! :twisted:

Noah...Akise...ala e adevaratul mister. B)

Yuno, saracuta... <_< Yukkii cam incalcat toate regulile din Yandereology 101. Faza cu Yuno care scria cu piciorul, m-a dat pe spate :D. I love her :)!

In general, am crezut ca nu voi mai fi surprins atat de usor de serialul asta; acest episod mi-a dat una peste ceafa :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Dec 6 2011, 11:00 AM
Post #96


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



^Ha ha, sunt curioasa sa iti vad reactia la episodul 9.

Holy smokes, this was sooo goood. Inca nu-mi pot reveni si rad ca o nebuna. Akise m-a impresionat cum nu ma asteptam sa o faca vreun personaj din animeul asta. Depeding on how everything develops, he might as well become my fav. He's good :D Si se pare ca Yuno si-a gasit un adevarat rival in persoana lui. I might be wrong about him though. Ce a spus Tenth inainte sa il impuste Kurusu e un mare adevar: be especially wary of those who act nice. Dar as indrazni sa risc si sa cred ca nu se preface.
Cat despre Yuki... he's such a lucky bastard :lol: E atat de naiv si actioneaza din impulsuri stupide si tot nu pateste nimic. Iar apoi are momente de pur geniu si nu mai stiu daca ma enerveaza sau imi place de el. Cum a fost in episodul asta la final, cand recunoaste in fata tuturor ca Yuno e prietena lui pentru a o convinge sa "se poarte frumos". Si e si constient de consecintele negative pe care le poate avea minciuna sa. In momente ca astea ma intreb daca intr-adevar e prost sau e doar o naivitate dusa la extrem. Either way, not to worry, Akise will protect you, Yuki :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 6 2011, 01:25 PM
Post #97


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... Yuki a devenit anormal de ridicol... pur si simplu comportamentul asta nu poate fi calificat decat pur si simplu ca lipsa de idei din partea scenaristilor... nu este imaturitate sau nesiguranta pentru ca oricat esti de imatur/nesigur nu inseamna ca trebuie sa fii si retard... geez... foarte ciudate reactiile dar ma rog... Yuno is the reason i watch this zhit so...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Dec 6 2011, 06:42 PM
Post #98


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE
What do I do? I just said something I can never take back!

That's called signing your own death sentence.

Eu nu inteleg de ce condamnati comportamentul lui Yuki ca ireal... ridicol da; naiv da, dar in nici un caz ireal. E comporatarea standard a unui social outcast si este foarte bine realizata. Nu e genul de pampalau absolut (Shinji), este poate personajul cel mai apropiat de realitate din serie, toti ceilalti se bazeaza pe niste trasaturi duse la extrem. He is the classic no-life you keep hearing about in the corners of the internet. Ca va enerveaza la culme e absolut normal, that's what a social outcast does to normal people.

And now for a southpark quote :
QUOTE
How do you kill that which has no life?

from World of Warcraft episode
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 7 2011, 05:03 PM
Post #99


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... no life doesn't mean you're a complete retard... instinctul uman iti da o nota de suspiciune sau abtinere intotdeauna cand interactionezi cu ceva nou indiferent daca sunt oameni sau lucruri pe care le vezi pentru prima data... Yuki e lipsit de instinct si nu cred ca asta e voit facut de scenaristi... pur si simplu le lipseste o definitie clara a caracterului si incearca sa il modeleze de la episod la episod dupa situatie... din contra eu cred ca un social outcast este mult mai precaut in momentul in care interactioneaza cu o persoana deci ar trebui sa avem reactii adverse dar pina acum avem parte de altceva... ma rog vom vedea evolutia machiavelica a lui wuss boy pe parcurs.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 8 2011, 12:25 PM
Post #100


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(nezumichan @ Dec 6 2011, 11:00 AM)
^Ha ha, sunt curioasa sa iti vad reactia la episodul 9.

Cat despre Yuki... he's such a lucky bastard :lol: E atat de naiv si actioneaza din impulsuri stupide si tot nu pateste nimic. Iar apoi are momente de pur geniu si nu mai stiu daca ma enerveaza sau imi place de el. Cum a fost in episodul asta la final, cand recunoaste in fata tuturor ca Yuno e prietena lui pentru a o convinge sa "se poarte frumos". Si e si constient de consecintele negative pe care le poate avea minciuna sa. In momente ca astea ma intreb daca intr-adevar e prost sau e doar o naivitate dusa la extrem. Either way, not to worry, Akise will protect you, Yuki :lol:
*



Cam la asta m-am gandit si eu: uneori ma enerveaza la culme, alteori ma surprinde in mod placut :lol: .

Akise...in schimb...nu am incredere in el: e inteligent, a "citit-o" pe Yuno imediat si stie despre jurnale.

@nezumichan

You just like him for the BL-part :P: "Yukiteru-kun is more than a friend to me" (sau asa ceva :P)

@elpreda

You make a very good point. Am mai mentionat asta: este singurul "normal" de pe acolo. :twisted: Ma gandesc ca de-asta l-a si ales Deus - to give normal humans a chance

@Sidonix

Si eu sunt extrem de curios cum se va dezvolta caracterul lui. In orice mod ar fi aceasta, pun pariu ca ma va surprinde :D. I'm not taking any more chances with this show B) .

Asa... o mica previziune despre episodul urmator: fan-service one cu un twist nebun la sfarsit :twisted: .

PS. Acum mi-a picat fisa: oare cum vor discuta cu Forth de acum inainte? Avand in vedere faptul ca au aflat ca el l-a impuscat pe Tenth?

Ma rog, Yukkii probabil ca va avea in continuare incredere in el, dar Yuno...uuu, I'm gonna enjoy this :D.

EDIT

Alta chestie care mi-a placut a fost momentul de true yandere a lui Yuno, cand ii tinea cutitul la gat Hinatei: genius :rolleyes: . Cu toate acestea, ma intreb, oare ce plan avea Yukiteru inainte de a-i pica fisa cu "You're my girlfriend"? Oare avea Akise dreptate? Nu cred ca ar fi sacrificat-o pe fata care i-a salvat curu' de atatea ori, no matter how crazy she is...(sa nu uitam scena de dupa Sacred Eye, in masina sau scena cu pustiu, la scari).

Then again, he is kinda stupid... :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:06 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |