Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Grey's Anatomy!....anyone?, imi place ca totul e natural si adevarat


Love-chan
post Jun 13 2007, 10:03 AM
Post #1


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



:) Grey's Anatomy sau Anatomia lui Grey :P se difuzeaza in fiecare marti la TVR1 la ora 21:50. In serial e vorba de viata catorva rezidenti la un spital particular, care printre cele peste 80 de ore de munca incearca sa aiba oviata normala. N-am sa va povestesc acum pentru ca in mare subiectul nu e ata de interesant, dar ce imi place la acest serial e ca toate intamplarile sunt absolut normale in viata oricarui om, nu sunt efecte speciale ci e doar viata de adult in toata splendoarea ei. E un serial usor de digerat, e ca o gura de aer intre filmele proaste cu "bum-bum si poc-poc" de pe alte canale. Simplu si adevarat :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 13 2007, 10:26 AM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am prins si eu cateva episoade la TV si mi-a placut ce am vazut. Drept urmare am primul sezon la descarcat.
McDreamy or whatever is such a hottie. Iar Grey este super. Dar, contrar parerilor generale, ma bucur ca domnul doctor s-a intors la nevasta. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 13 2007, 10:36 AM
Post #3


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Mda, prima data si eu m-am bucurat ca s-a intors la sotie, pentru ca asa e cursul normal al lucrurilor, dar nu mi se pare corect sa stea cu ea si sa se gandeasca la Meredith <_< . Doctorasul e hot :P , iar Cristina Yang e un fenomen cam ciudat :lol: . N-am avut rabdare si am citit pe net ca se va casatori cu Burke pana la urma ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 13 2007, 10:40 AM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Pey... el putea face ceva ca sa nu se ajunga in situatia asta. Dar nu a facut.
Intr-adevar, nu este corect, dar nu te insori/mariti pana la urmatoarea/urmatorul. :P It's all about compromise. :lol:

P.S. Iar Meredith arata mult mai bine decat sotia lui... eh... :P

Abia astept sa vad ce este cu acea casatorie. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 13 2007, 11:57 AM
Post #5


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Intr-adevar confuzia intre iubirea pentru sotie si sentimentele inca neelucidate pentru Meredith l-a tinut cam mult. Poate ca inca nu poate sa o ierte pe nevasta, sau poate realizeaza ca o iubeste cu adevarat pe Grey. Oricum si Burke imi place foarte mult ca om, dar pacat ca Cristina e atat de incapatanata. Eh, probabil ca va fi un happy ending general. Dar ma intreb saracul George o sa fie fericit vredata? Ca nu cred ca are sanse cu Meredith... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jun 19 2007, 10:37 PM
Post #6


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



L-am vazut si pe cel din seara asta. Acum vreo doua zile nu m-am decis sa dau add reply pentru ca nu gaseam o formula armonioasa postului care sa faca dreptate serialului in totalitate :lol: asa ca mai incerc odata...

Primul episod nu mai stiu cand l-am vazut. A fost bineinteles sub influenta reclamei violente a tvr-ului. Ce-a fost? A fost o placere din primul moment... ceva usor si placut ca o adiere care nu lasa capul greu dupa ce 'ai mai terminat de vazut un episod'. Grey's Anatomy are o calitate care il face foarte placut mie. Multe seriale incearca sa obtina un avans prin introducerea unui element cat de cat original dar de cele mai multe ori ies de pe sine dupa cateva episoade si le las ca orice alta comercialitate care sufoca piata. Acest serial m-a facut, pe mine!, sa astept cu interes si urmatoarele episoade. Are acea originalitate, dar se pastreaza in continuare bun. La cat de light este, o sa fie o placere :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 19 2007, 10:45 PM
Post #7


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



"But here`s a truth about the truth: it hurts. So we lie"

Cuvintele lui Grey. Serialu, ca multe altele in gen, contine cateva lectii care merita invatate... ador serialul asta si cred ca o sa apelez la Kisa sa iau primul sezon.. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jun 19 2007, 11:13 PM
Post #8


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(VirginBlood @ Jun 19 2007, 11:45 PM)
"But here`s a truth about the truth: it hurts. So we lie"

Cuvintele lui Grey. Serialu, ca multe altele in gen, contine cateva lectii care merita invatate...
*



Mi-aduc aminte de aceste cuvinte. Intradevar o lectie! Un citat foarte nimerit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 20 2007, 06:56 AM
Post #9


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(VirginBlood @ Jun 19 2007, 11:45 PM)
cred ca o sa apelez la Kisa sa iau primul sezon.. XD
*



Sure thing. :P Momentan sunt la 78.8%, dar ia in continuare. :P Cand il termin de download-at, te anunt.

Am vazut si eu episodul de aseara. Interesant. Iar reactia lui Burke, cand a ajuns Yang acasa... just wow.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Jun 21 2007, 09:55 AM
Post #10


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Ma uit la serialul asta de cand a inceput si pana acum n-am scapat nici un episod. I just love it! Am un prieten care e student la medicina si care pur si simplu il detesta pt ca nu e realist (a se vedea faza cu unghiile prea lungi ale lui Grey care au perforat manusile chirurgicale). What he doesn't get is the fact that the show is about relationships not about medicine 101. :)
La un moment dat nu m-am mai putut abtine si am citit pe Wikipedia cam ce ar urma in serial. Well, nu fac spoilere ar nu pot spune decat Yupeeeeeeeeee! :D
Preferata mea e Christina. Ne asemanam mult la caracter, si sunt "pline de compasiune". :lol:
Kisa, de ce ti s-a parut Wow reactia lui Burke? O inteleg, si avea dreptate, insa m-am simtit foarte "uncomfortable" vazand faza aceea. Pur si simplu detest conflictele si atmosfera pe care o creaza. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 21 2007, 10:54 AM
Post #11


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Daianara: "Wow" intr-un sens bun. :P Nu as sti sa-ti explic exact... a fost naturala, ok, linistita, fara dramatizare excesiva, tipete si alte istericale... cea mai indicata sa te faca sa intri in pamant de rusine. :P Genul de reactie pe care ar avea-o sotul meu. :P Probabil si de aceea m-a impresionat atat de tare. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Jun 21 2007, 05:48 PM
Post #12


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



In sensul asta da. Nu stiu, poate din experienta, insa as fi preferat de o mie de ori sa-i spuna atunci pe loc ca a gresit decat sa aplice metoda "vorbim cand ajungem acasa". Te lasa sa fierbi in suc propriu si desi inteleg beneficiile tot m-a tinut cu sufletul la gura toata faza. parca pe mine ma "certa". :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 26 2007, 10:41 PM
Post #13


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ia ca m-am scapat si eu azi sa vad un episod... bombe in oameni si toate cele, dar ce mi-a placut de fapt a fost cat de reali par toti. Eh, am vazut-o si pe asta, o sa ma uit la o drama cu doctori...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 27 2007, 07:11 AM
Post #14


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Trickster: Exista un inceput pentru toate. :P Iar episodul in cauza chiar a fost super. Cat imi doream sa vad deznodamantul la treaba cu bomba de aseara, fara sa astept o saptamana. :lol:

@YuliKa: Am terminat de luat prima serie. Asa ca trebuie doar sa spui cand o vrei. :P Eventual dupa toata nebunia cu bac-ul si admiterea. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 27 2007, 08:32 AM
Post #15


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Mama ce le trece unora prin minte...bombe in oameni :blink: Singurul lucru care nu mi-a placut e ca s-a terminat asa; stiu ca trebuie suspans dar nu sa ramana asa cu mana in om o saptamana :P Sper din tot sufletul ca sotul lui Bayley(asa se scrie? <_< ) sa fie bine. Saracul George nu stiu daca mai ajunge si el cu o fata klumea :P- interesant visul ala de la inceput, ajusesem mai tarziu la TV si am crezut ca fetele au innebunit :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 27 2007, 09:47 AM
Post #16


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Da si Hana aia disperata... care era problema ei? A inceput sa se crizeze de parca zici ca nu murea oricum..

A fost interesant finalul. Tpa care o interpreteaza pe Grey e super buna. Imi plac ochii ei.

Dar pot spune ca atata drama intr`un episod n`am mai vazu de mult. Si George, si bomba si pffu.. abia astept episodul urmator. Incepe sa imi place din ce in ce mai mult ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jun 27 2007, 03:11 PM
Post #17


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Drama... mi asta mi s-a parut sub Grey-ul de pana acum. Nu-mi place ideea bombei si nici cea a ep rupt in doua. Pana un alta i-a salvat Grey cu interventia ei (ma refer la serial, nu la cei de acolo). Cand am vazut-o stand in picioare am crezut ca a avut curajul sa nu se ascunda... dar ea pusese mana in locul fasnetzei... :( desteapta scena ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 27 2007, 05:00 PM
Post #18


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Nu inteleg de ce o blamati atat pe Hana. Trebuie sa fie destul de traumatizant sa tii mana pe o bomba, iar singura persoana constienta care se mai afla in incapere cu tine sa-ti povesteasca despre "ceata roz" dupa care sa-ti zica ca are copii si sa plece. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jun 27 2007, 05:58 PM
Post #19


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



E cineva de aici care a vazut toate cele trei serii?

Intr-adevar, serialul a avut un inceput fenomenal si super interesant, dar sincer, pana la sfarsit... m-a cam dezamagit. O sa vedeti la episodul 03X25...

PM pentru spoilerele majore legate de Christina, Meredith si restul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 27 2007, 06:02 PM
Post #20


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Eu am vazut prima serie integral, iar din a doua ce am vazut pe la tv. Dar am seriile 2,3 la dwnld-at. Am o singura intrebare, daca se poate. :P Meredith ramane cu McDreamy? :P Please use spoiler tags. :P Poate nu vrea sa vada toata lumea. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 10:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |