Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> David Blane, ...its magic...


Kanessj
post Apr 9 2006, 01:31 PM
Post #1


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



David Blane nu e genu de magician cum vezi la Las Vegas, cum ar fi David Copperfield! Stilu' lui este: fara scena, fara lumini, fara fum, fara perdele. El face "street magic", adica trucuri pentru oameni simpli intalnitzi pe strada. Trucurile lui cu cartzi sunt fantastica si de cateva ori m-au lasat masca! Dar pe langa acestea el mai face si unele cascadorii prin care ii testeaza limitele mintzii si ale trupului (care mi se par cam masochiste) - cum ar fi sa se lase ingropat pentru 7 zile sau inghetzat intr-un cub de gheaza pentru 3. El are mai multe TV special-uri cum ar fi "Frozen in Time", "Magic Man" si "Street Magic".
Omul acesta e incredibil, sunt curios cum atzi reactiona daca v-ar opri pe strada si v-ar arata un truc-doua!
Deci...mai e vreo-un fan D.B pe aici??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 9 2006, 01:49 PM
Post #2


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



David Blaine e probabil cel mai penibil magician ajuns faimos, si daca e ceva sa-l descrie bine atunci e probabil foamea de bani. Pe langa ca nu are aproape nici un truc original, mai si foloseste camera tricks (de exemplu la levitatie, probabil ca sa dea mai bine pe camera, a refacut trucul cu corzi fara spectatori... chiar daca in fata lor a folosit un truc de levitatie).

Guess I'm not a David Blaine fan... oricum, cat de penibil e David Blaine stie mai bine colegul de camera pasionat de magie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 9 2006, 02:11 PM
Post #3


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Nu zic ca e cel mai bun magician si da, ai dreptate, trucu cu levitatzia e chiar penibil (de aceea nici nu l-am mentzionat in primul post), dar mie imi place, poate cel mai mult pentru ca imi plac mai mult trucurile cu carzti decat cele cu evadari, levitatzii, taieri in jumate sau mai stiu eu ce! Nu sunt pasionat de magie, dar stilul lui chiar mi-a placut, stie cum sa uimeasca lumea, chiar daca nu o face intr-un stil mare!
O fi infometat dupa bani, dar come on,in showbiz in ziua de azi cine nu e!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 9 2006, 03:25 PM
Post #4


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Magicienii pe care colegul de camera ii respecta (aia care au si facut multe din trucurile folosite si de blaine, care chiar isi fac trucuri originale), majoritatea se ocupa chiar de genul asta de trucuri - cu carti, street magic si de-astea, si mi-a aratat si el cateva clip-uri chiar impresionante, cu nimic mai prejos de Blaine. Si fara nici un fel de camera tricks. Nu zic ca nu mi-a placut si mie Blaine cand l-am vazut prima data, mai ales episodul din South Park cu el :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Apr 12 2006, 07:53 PM
Post #5


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



recunosc ca prima oara cand l-am vazut ma cam lasat :blink: wtf was that ? chiar poti asa ceva ?
o fi ceva de capu lui ca prea face lucruri care par imposibile.
un truc care inca nu-l inteleg ... musca dintr-o monedaca, apoi scuipa si se refacea moneda la loc ...
nu ma consider fan David Blain, dar imi plac trucurile lui ... ar face atmosfera la petreceri

cat despre episodul din south park ... recomandat tuturor celor carora le place David Blain :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Apr 12 2006, 10:56 PM
Post #6


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



episodul din south park cu David Blaine RUULZ nostim pana in panzele albe precum tot SOUTH PARK
asa ,DAvid Blaine nu e un magician care foloseste trucuri hmm sa le zic ieftine, faza cu statul in gheata sau cu statul in cutie nu m-au iimpresionat, sa stai operat intr-un cofraj 6 luni atunci da aia da magie
despre carti ,folositiva un pic de ratiune si o sa intelegeti cum face , eu mam prin dupa ce am vizionat de 7 8 ori inregistrarea respectiva, este un truc simplu cu efect MORTAL de amuzant :D:D:D acum as stii dupa ce sa ma uit dar atunci as fi fost socat
levitatie, hmmm , oricum o face un lucru e clar , sa chinuit ceva pana sa faca sforile alea sa atarne unde va face el levitatia:D
oricum eu nu as juca poker cu el pentru nimic in lume :D:D:D

si nu , nu sunt un fan al lui :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 31 2006, 04:11 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



am gasit si io ceva filmulete cu David Blaine si mie imi place la nebunie ce poate sa faca, trucaj sau adevarat nu prea conteaza imi place stilu lui si fazele care le face.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vetinari
post Oct 9 2006, 10:24 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 7-February 06
Member No.: 2.150
Points: 152
Gender:



Am gasit un ebook pe net in care erau explicate niste trucuri ale lui Blane. Acum pot si eu sa levitez - vazuta din unghiul corect- si sa-mi intorc bratul cu 180 de grade(foarte simplu de fapt).
Care-i faza cu franghiile la trucul cu levitatia?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 28 2006, 08:46 AM
Post #9


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Uneori Blaine pentru a da bine pe camera reface trucul fara spectatori si totul este montat pe urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |