Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Serifii Stelari:)


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Unregistered









Daca Fate a deshis topicul despre Sandy Bell, eu de ce sa nu'l deshid pe cel despre o alta bucatica de istorie?
Cu totii cred ca va amintiti de aventurile lui Fireball, impreuna cu masina sa denumita sugestiv Furia Rosie Turbo.Nu ma mai saturam privind cum sunt distrusi Outraiderii.
Mi-a placut foarte, foarte mult! :) :)
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bravo Sethi..pe asta vroiam sa-l deschid eu. :D Decat Popomon Yu-gi-oh si altele.

Da ce-i drept Sabreraider and the Starsheriffs a fost superb. Impreuna cu Voltron mi-au facut copilaria mai frumoasa :D :D . Oricum acuma pe net nu gasesti nimic...decat OST-ul si ep in germana ...yac
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



"....Can u Feel the thunder inside...SABER RAIDER......MAke the LIghtning crack as u Ride...SABER RIDER....."....intro care a marcat o generatie de pustani...printre care si eu.. 8) .....Saber Rider este unul dintre putinele reusite ale coproductiei jap-americana....intr-o perioada in care america era sceptica fata de curentul animatiei din Japonia..de fapt care a devenit anime...ulterior....Mi mi se pare deschizator de drumuri alaturi de Voltron pt genu Mecha-Gundam.....si inca cred ca mult mai superbe decit o multime de ratari moderne ale acestui gen.....(Gundam Wing SUCKS)....
Ps: Confirmed APRIL ... "Power's Up And Ready To RIDE"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Saber Rider a fost cel mai tare anime care l-am vazut vreodata!!!!
Mi-a placut chiar mai mult decat Captain Tsubasa. Nu mai tin minte apropae nimic din el, mai stiu doar ca avea cel mai fain intro posibil. As da orice sa revad episoadele acelea. Si mie mi-a placut Voltron foarte mult. Si mai era Macron 1 sau asa ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Cu toate ca mi-a placut mult nu mai tin minte mare lucru, so I don't have much to say. Mai mult mi-a placut Macron 1.
Gundam Wing sucks in viziunea ta :evil: , Sidonix. Mie mi-a placut foarte mult !!!. Poti macar sa-mi spui why does it suck ???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



yuki.....intr-adevar primele 7 episoade sunt acceptabile...si aici trebuia sa termine....restul e absolut comercial .... hmm pot sa afirm ca suunt super plictisitoare daca ai peste 14 ani....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



nu cred ca ar fi facut inca 42 episoade in plus, doar asa ca sa fie serialul lung. Mie mi-a placut tocmai pentru ca nu mi s-a parut plictisitor. Poate n-ai avut rabdare sa urmaresti firul povestii, caci e destul de complicata. Oricum nu vreau sa incerc sa te conving ca am eu dreptate , pentru ca nu pot, dar nu as vrea ca afirmatiile tale sa-i influenteze pe altii care ar vrea sa se uite la Gundam Wing.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



tinind cont de faptul ca la este adresat pt audienta sub 15 ani .... si este facut pt tv ....este teribil de plictisitor pt o persoana ca mine .....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



yare-yare...fiecare are anime care-i displac si care-i plac. Gusturile nu se discuta pana la urma ( nici pe mine nu m-ar convinge nimeni ca Dragon Ball e klumea :) ). Asa ca revin la subiectul topicului, ... stie cineva de unde pot gasi ceva imagini, poate muzica sau care-i numele original in japoneza ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



yuki corect......spus.
Ps: ost saber rader e pe edonkey....ca de altfel si seria integral...insa e doar dublat in germana :cry: ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Stiu ca avea o poveste principala ce parea cat de cat buna.
Cu toatea acestea, episoadele sunt facute dupa sablon. (foarte repetitiv)
Oricum, orice critica trebuie sa tina cont de genul din care face parete, anul de productie (destul de vechi), si faptul ca este pentru TV.
La ora actuala daca ar rula pe vreun canal TV, probabil ca l-asi ignora cu desavarsire.
Acelasi lucru si despre Voltron (eream inebunit de cei 5 tehno-lei cand eream mic), Macron 1, Dangaioh.
Cat priveste Gundam Wing, cred ca acest serial sa bucurat de succes pentru ca iese din stereotipul genului cat priveste realizarea povestii (seamana cu DBZ la capitolul liniaritate narativa).

yuki>te invit pe la mine pentru o sedinta de hipnoza, tortura sau orice alt mijloc prin care am sa te conving de superioritatea DB fata de restul animeurilor (vorbesc de cel original nu de DBZ sau GT). :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



A...! Deci Voltron era ala cu leii si cu o printesa , nu ? Voi tot vorbeati de el si nu-mi aminteam deloc cum e. Very very nice si ala.
Autor Mesaj
bogdragon :arrow: daca un anime nu a reusit sa-ti placa cand l-ai vazut nu cred ca te poate face cineva sa-ti placa asa dintr-o data. ( da daca reusesti sa-l convuingi pe sidonix intai ma dau si eu batuta :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogdragon..drept sa-ti spun la ora actuala m-as uita cu mai mare interes la Saberraider decat la GW. E mult mai misto. GW tinde sa devina plictisitor...mi-a placut..dar Saberraider e mult mai marfa si el si Voltron
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Eh , pe mine ma enerveaza faptul ca n-am vazut sfarsitul din Saber Rider .... dar parca nu l-au dat astia , nu ? Ca ma uitam daca era ....
Si acum intrebare : mai stie cineva cum il chema pe cowboy-ul ala in albastru ?!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Scorpio, nu te deranjeaza reteta episoadelor serialelor mecha vechi.
Adica in fiecare episod ataca un monstru ce ii prinde nepregatiti pe eroi (datorita planurilor diabolice ale entitati pusa pe cucerirea unuversului) dar acestia triumfa in final. La un numar fix de episoade (sau cand s-au saturat copiii de jucariile vechi) apare un nou robot si mai bun si mai impresionant (sau cel putin mai colorat). -ca in Sailor Moon-
Pana la urma acest lucru a reprezentat aceasta generatie de filme.
La filmele mai noi mecha poveste este mai cursiva, mai liniara si de aceea le apreciez mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



eu nu pot sa inteleg cum de multa lume prefera ceva mai vechi fata de ceva noi. Si mie mi-au placut dar la vremea respectiva , Nu cred ca as purea sa ma uit acum la Serifii Stelari in loc sa vad un anime nou. As vrea sa stiu ce va atrage? Grafica e veche de 20 ani, povestea ( dupa cum voi ati spus ) pentru copii, ...fata de cele noi care sunt mult mai complexe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogdragon......o fira ma sablon..da macar nu ma plictisesc cu ep psihologice de 2 bani sau cu povesti de adormit copii sau cu alte panarame puse doar ca sa mareasca nr. de ep si implicit profitul.

Yuki....de ce ne place ce-i vechi....nu stiu....poate pt...ca......E MAI BINE GANDIT!!!! Povestea e facuta cu cap, personajele sunt originale, ideile la fel. Apropo spune-mi si mie cand am zis ca povestea din Sabreraider e de copii...hmmm?! :?

QUOTE
Grafica e veche de 20 ani.


pai poate n-ai inteles dar pe mina grafica nu ma intereseaza atat timp cat povestea si actiunea sunt misto.

QUOTE
povestea ( dupa cum voi ati spus ) pentru copii, ...fata de cele noi care sunt mult mai complexe.



Da...ce-i drept cele noi au o poveste asa de complexaaa.....au subintelesuri in subintelesuri......fiecare cuvant are 10 intelesuri :? :? :?

Hellsing...foarte complex...e asa de complex incat nici nu m-am pris care-i faza in el.

Vandread...complex tare de tot...intelegi totul de la primele 4 ep...cu mici exceptii( BC - barbat)

Gundam Seed.....misto grafic si probabil si la actiune...dar naspa in rest. Intro-ul e groaznic, personajele..parca sunt cele din GW dupa ce au trecut printr-un program de spalare intesiva...si-au intrat la apa.

Vezi asta-i problema la GW pilotii sunt niste pusti...pe cand la SR sunt majori si totusi ceva mai credibili

majoritatea anime-urilor noi exceleaza la capitolul grafica si actiune...dar povestea e groaznica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Scorpio, eu m-am adresat mai multor oameni, si ma refeream la animle mecha, ca de astea era vorba, dar oricum tu m-ai lamurit.
Mai aveam putin si veneam dupa tine cu mitraliera dupa ceea ce ai spus despre Gundam Seed, pe care eu il consider o mastepiece. Daca spui ca nu-ti place atunci nu ma mir cum de iti plac anime-uri vechi. Evident gusturile sunt foarte diferite.
Dar , sa zici ca intro-ul de la Gundam Seed e groaznic....pai ma dau cu capul de pereti ...si tot nu pricep logica ta ( si a altora ) ...dar ma rog .
BTW faptul aca in GS pilotii sunt niste pusti e explicat: they are coordinators. In GW e cam trasa de par...dar sa zicem.
Unul dintre multele lucruri care mi-au placut in GS a fost ca arata cat de inutil e razboiul, si cat de prosti poat fi oamenii ( au dorit sa devina superiori si si-au modificat geneti copii, pentru ca apoi sa-i invidieze pentru calitatile lor si sa vrea sa-i distruga ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Yuki daca Gundam Seed e un masterpice :shock: atunci Akira,Nausica ce sunt :!: :?: comerciale..Daca tu zici ca e adevarat.. asta .. inseamna ca eu nu stiu ce e un anime... ...Iar..daca tu nu consideri ca... Gundam W si Seed si alte zeci de Gundamuri (zero,yf,etc) nu sunt comerciale si pt copiii care colectioneaza figurine....inseamna ca nu reusesti sa maturizezi copilul din tine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Yuki....melodia de intro e oribila...concureaza la capitolul Nasol cu intro-ul de la Kenshin seria...asa ca.....Bafta la daramat peretii :twisted:...vezi sa nu nimeresti un perete de rezistenta.....ca s-ar putea sa darami si blocul :twisted:

GS...Masterpiece?!?!??!?!?! Yeah Right.......in ce lume paralela? :? Poate in una in care clasificarile se fac invers. Vorba lui Sid.....daca asta e masterpiece Akira, GITS, BGC, KOR...astea ce-s? :?

Cat despre gusturi.....pai daca am avea toti aceleasi gusturi...ce-am mai face pe forum? Ne-am repeta..tre sa fie si cineva care sa mai faca o contrazicere.

QUOTE
BTW faptul aca in GS pilotii sunt niste pusti e explicat: they are coordinators


Si ce varste au!? Ca nu par sa aibe mai mult de 12 ani..iar la 12 ani sa fii coordonator...... :? e mai rau ca in GW.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:25 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |