Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> seria preferata sailormoon


cosmycgirl
post Apr 17 2005, 01:49 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 1.036
Points: 2



hey u guys...
well io m-am gandit sa va intreb shi pe voi care e seria voastra preferata din sailor moon shi de ce
mie una imi place foarte mult sailormoon S pentru ca atunci intra in actziune shi sailor saturn care of course la inceput va fi mesia tacerii& stuff like that....sincer asta mi se pare cea mai faina shi plina de mister serie & we all know how fascinating is mistery..,right?
ei voi ce cerdetzi? /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Apr 17 2005, 03:49 PM
Post #2


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Cred ca a mai fost subiectul asta.Dar fie.Serie preferata?Sailor Moon S. Aparia lui Uranus si cea mai complexa serie dintre toata,cu cea mai multa actiune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 17 2005, 04:07 PM
Post #3


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



da mai este un topic pe tema asta ... dar da ... si mie imi place cel mai mult Sailor Moon S ... am vazut pe francezi prima data seria, apoi pe italieni ... pe italieni imi placea mai mult ... Cristina D'avena canta super intro-urile, ca si asta: sailor moon e il crystalo del cuore
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 17 2005, 04:48 PM
Post #4


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Daaa, e o placere sa urmaresti Sailor Moon la italieni. ^__^
Preferata mea: Sailor Starlights, pentru ca imi place relatia (daca pot sa-i spun asa), dintre Seiya si Usagi. ^.^;;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Apr 19 2005, 07:03 AM
Post #5


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Cea mai buna serie Sailor Moon cred ca a fost R, dar... doar partea cu Ail si Ann ,pentru ca apoi apare Chibi-usa care ma enerveaza la culme si pe care n-as vrea sa o vad in nici o serie!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 19 2005, 10:19 AM
Post #6


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Seria mea preferata este Sailor Moon Super S pentru ca e cu Pegas :gooood: /love De asemenea , mi-a placut si S dar nu chiar asa de mult . :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cosmycgirl
post Apr 20 2005, 07:40 PM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 1.036
Points: 2



eh u guys scuze...n-m shtiut ca mai exista un topic pe tema asta...i guess ca trebiua sa le checkuiesc pe toate out... :gaa: next time o sa o fac...eh da i guess ca nu mai strica inca unu nu? :hiku:
& alessa i understand u credema...nici eu nu prea sunt o mare fana de a lui cibiusa....mi se pare cam enrvanta....chiar ia mai zicetzi shi voi....ce parere avetzi de cibiusa?da shi nu uitatzi de argumente ok?
well cam asta ma vrut sa zic...acum sa vad ce ma zicetzi voi :Pu:
taytay
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Apr 20 2005, 08:27 PM
Post #8


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Nu prea mai vroiam sa postez aici,dar venind vorba de criticarea Chibi-usei ma-am razgandit.Ce o cauta "accesoriul"ala in seria SM ma depaseste.Si ce e cu paru' ala roz?Cand o vad ma apuca durerea de cap.Nu ii vad rostul in serii.Macar ma linisteste insa si stiu ca Usagi va ramane cu Mamoro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cosmycgirl
post Apr 23 2005, 03:23 PM
Post #9


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 1.036
Points: 2



oh well ce sa faci...trebuia sa mai umple shi ei seria cu ceva...nu e rea ideea ,ca nah, e fata lu usaghi shi mamouru ,but trebuia sa o creeze asha de enervanta? :? oh well... i guess ca trebuia sa fie shi un personaj dinasta... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Apr 23 2005, 04:05 PM
Post #10


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



chibiusa la inceput mi sa parut cat se poate de enervanta, dar cu timpul a inceput sami placa de ea mai ales cand o calca pe nervi pe usagy, :hmmm: atitudinea ei rebela e generata de lipsa atentziei parintzilor care erau plecatzi mai tot timpu si normal apar si altzi factori care o fac sa aleaga the dark side (lol mi sa urcat star wars la cap :D ), da fie miar fi placut sa vad mai mult din relatia ei cu Helios /love /love
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Apr 23 2005, 07:37 PM
Post #11


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Chibi-usa e roz si enervanta.What more can I say?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rockeritza
post Jun 19 2005, 03:45 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: --
From: acum, aici.
Member No.: 1.271
Points: 13
Gender:



Oricum, cu Helios n-ar fi mers niciodata. But I think experienta respectiva a maturizat-o foarte mult. Oricum Chibiussa era genu' care sa se indragosteasca de tot felul de wierd peoples, asta insa scotea in evidenta faptul ca pentru ea conta sufletul omului, nu aspectul exterior! (cat de u-t-o-p-i-c) Cel mai mult imi place ce se intampla cand plange. . .man, mi-ar fi placut sa fac si io asa cu parintii mei! /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Jun 19 2005, 07:23 PM
Post #13


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



De curand am inceput sailor moon manga si pot spune ca-mi place la fel de mult ca anime, plus ca ce ziceatzi voi ce chibiusa, poi cum sa nu fie stresanta si stresata cand fata are peste 900, eu una ash inebuni daca ash ramane copil atata timp. Care-i personajul meu preferat pe langa Usagi imi place Hotaru si Mamoru 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 21 2005, 06:36 PM
Post #14


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



hmm,
in primul rand ca mie imi place la nebunie Sailor Moon, asa ca imi plac toate sezoanele.Dar daca ar fi sa aleg, cred ca cele mai faine sunt : Sailor Moon sezonul 1 , si Sailor Moon S.Primul sezon e cel care incepe toata nebunia, asa ca... plus ca personajele negative sunt printre cele mai faine. Acum apar toate fetele, incepe rel dintre mamoru si usagy...In S apar outer senshi - SUPER, povestea e faina, mai dark ( profesorul e excellent in postura de pers negativ - SCARY ).In plus, apare personajul meu favorit - Hotaru !!!!, Christina sunt de acord, e super dulce , timida, misterioasa, se imbraca in violet....
Despre chibiusa, sa spun drept, mie chiar imi place de ea. Intreaga idee cu tunelul timpului e faina, si oricum, sa iti vezi viitoarea fiica cand esti adolescenta...Oricum pe mine nu ma enerveaza de loc.Ba chiar mia placut cand apare - conflictul dintre ea si usagy pt mamoru e LOVELY
Da, ma opresc aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jun 21 2005, 09:29 PM
Post #15


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Eu as zice ca Chibiusa este copia fidela, in marime mai mica a lui Usaghi... la fel de enervanta dar la un nivel mai ridicat :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Jun 22 2005, 12:04 AM
Post #16


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



Chibiusa seamana leit cu ma'sa aeriene amandoua, i love them just the same, oricum trece printr-o serie de incercari ptr a se putea maturiza atat psihic cat si fizic, plus mi-ar placea mult daca ar continua sailor moon cu chibiusa, normal in loc de Sailor Mercur, Marte, Jupiter si Venus ar fi Sailor Quartet (Ceres, Palus, Juno si Vesta).
Un alt personaj personaj simpatic a fost Chibi Chibi, f dragalasha, normal ca am ramas moka cand am aflat ca era Sailor Cosmos ultima transformare a lui sailor moon :shock: :shock:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 5 2005, 05:24 PM
Post #17


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Mie nu mi-a placut deloc de chibimoon, mi se parea copia mult prea fidela a lui Usagi. (nu ca nu ar fi fost fiica acesteia)..d ar totushi un personaj cu o anumite personalitate mi s-a parut suficient, comportamentul chibi-usei mi s-a parut de-a dreptul prostesc, din cauza asta nu agreez prea mult seria Pegas.
Prima serie mi-a palcut mult shi ultima.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 5 2005, 07:02 PM
Post #18


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Sailor Moon S si Starlights - Outer Senshi rule all!

Chibiusa e secanta, dar e de inteles. Ui' din ce parinti a iesit.

Usagi - secanta, da' are toate calitatile alea, asha ca deh, se compenseaza. :D Cand am vazut-o salvand-o pe Sailor Saturn am uitat toate momentele in care m-a secat.
+
Mamoru - secant.

Seria cu Pegas mi-a placut cel mai putin tocmai pt ca s-a axat pe Chibiusa. La fel si Sailor Moon Special nu-stiu-care.

Emanuel, conflictul dintre Usagi si Chibiusa pt Mamoru nu e "LOVELY", e incest. Freud ar fi salivat de fericire. Si nu exista nici o scuza: Chibiusa stie ca Mamoru e tac-su, si ca, in fond, daca Usagi-adica ma-sa, nu ar ajunge cu Mamoru ea nici nu s-ar mai naste.

In plus, cand ii vezi impreuna vezi si mai clar ce diferenta de varsta si de maturizare exista intre Mamoru si Usagi, ceea ce cam arata a pedofilie.

Ma intreb ce reactie ai avea daca ai cunoaste un asemenea trio IRL. Sau e "lovely" pt ca sunt "doar desene animate", hmm? Cand citesc asemenea posturi imi amintesc care e targetul acestui anime... Ma bucur ca gandesti ca o fetita de 10 ani. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 6 2005, 10:05 AM
Post #19


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Shi eu sunt de acord cu DMW... intotdeauna am privit cu scepticism relatiza dintre Mamoru shi Chibi-Usa... :rolleyes: Mai ales cand aceasta devine Doamna Neagra. :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Aug 6 2005, 02:22 PM
Post #20


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Daca as fi sa-mi spun parerea detaliata cred ca as soca pe multi.Dar ma voi rezuma numai pe subiectu Chibiusa+Usagi+Mamoru.
Dac e sa o luam cu inceputu,parerea mea ar fi ca Usagi si mamoru chiar NU SE POTRIVESC.Copia asta a fost gresita de la inceput.Sunt firi diferite. Cu toate astea,autoarea le-a schimbat personalitatea,mai ales lui Mamoru. Amintiti-va doar prima serie.Usagi era cascata,cu ochii numai dupa baieti aratosi k sa zic asa,fara chef de scoala,un ntotal dezastru.Mamoru era calculat,rece,plin de figuri.
Sunt sigura ca pe multi ii doare ce spun asa,acum 11 ani nu as fi zis niciodata asta,dar probabil k varsta isi spune cuvantul.
Sa trecem la Chibiusa:Pai asa mama,asa fiica.Parca erau gemene.Usagi nu a dat dovada de maturizare nici un pic in primele 2 serii,poate doar asa cu indulgenta cand s-a batut cu Rubeus si cu Ayakashi Sisters.Momentul cand a strans-o in brate pe Chibiusa sa o salveze.Dar totusi,da dovada de imaturitate pe tot parcursul seriilor,chiar daca devine mai serioasa pe finalul luptelor cu demonii,sau,ca sa ma exprim corect,cand se bate cu demonii supremi,ca Metalia(Metalia luase corpul lui Beril in stapanire,deci Usagi a lupatat la sfarsit cu Metalia,nu cu Beril).
Chibiusa e leit masa,doar ca are momente cand da dovada de mai multa maturitate.Dragostea pt mamoru?Eu as vedea m-ai mult ca pe o dragoste , nu stiu cum sa-i zic,ca pt un prieten.Sa fim seriosi,avea sub 10 ani in a doua serie(nu mai stiu exact varsta).Ce putea sa stie ea despre dragoste?
Iar Mamoru.....e cel mai enervant personaj din serii.E ridicol cu chestia aia in cap si cu aruncatu cu trandafirii.Sau faza din seria a dua,ca ii spune visu sa se desparta de usagi.Deci cred ca a fost una din cele mai idioate faze din toate seriile.mamoru se vrea a fi cel mai amtur personaj din serie,dar e cel mai ridicol.
Am terminat ce aveam de spus.Acum nu-mi sariti in cap.E doar parerea mea.
[OFFTOPIC]Mama,cand am scris asa d emult ultima data?Asta da performanta. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |