Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cu cine ar trebui sa ramana Kikyo?

Cu cine ar trebui sa ramana Kikyo?
 
[ 8 ] ** [12.12%]
[ 22 ] ** [33.33%]
[ 36 ] ** [54.55%]
Total Votes: 66
Guests cannot vote 

Adela
post Oct 7 2006, 04:30 PM
Post #41


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



probabil k s-ar potrivi cu naraku...desi...nu sunt foarte sigura...dar din variantele tale naraku as alege!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Dec 11 2006, 12:06 AM
Post #42


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Kikyo ar trebui sa nu ramana cu nimeni doarece e moarta si traind doar il face pe inuyasha confuz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ookami46
post Dec 11 2006, 11:52 AM
Post #43


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 9-December 06
Member No.: 3.413
Points: 24
Gender:



daca ar fi in viata buh bye kago-fitza (sry for the fans,but i hate this caracter!!!) and hello kikyo! inuyasha oricum nu o iubeste pe kikyo,si invers,de aceea au fost conflicte intre el si kagome,cum ar fi atunci cand el a decis ca vrea sa ramana sa o protejeze pe kikyo,iar kagome decat ca o prietena *muhahaha*.iar cu naraku,sincer,uitati ca astia doi se urasc din cale-afara,n-ar putea sta in acelasi loc impreuna pentru o ora,damai sa fie impreuna!!! astia doi vor sa se omoare reciproc.insa cum kikyo e moarta si singurul scop al ei pentru care se pastreaza vie este de a-si lua razbunarea si de al omori pe naraku,pai cred ca ar fi mai bine sa ramana singura,asta evident daca nu se hotaraste sa si-l "returneze" pe inuyasha. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea_vcl
post Dec 26 2006, 12:50 AM
Post #44


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 25-December 06
Member No.: 3.497
Points: 37
Gender:



kikyo si inuyasha????????????? NICI GAND
kikyo si naraku??????????????? IMPOSIBIL
deci... destinul lui kikyo este sa fie singura... sorry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 31 2006, 02:50 PM
Post #45


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Kikyo a murit (nu sunt fana nici Kikyo si nici kagome), deci vremea ei a trecut. Fiindca e moarta acum nu ar mai trebui sa ramana cu nimeni (asta am si votat). Ar trebui sa nu se mai hraneasca cu suflete si sa plece inapoi in lumea ei unde ii este locul. Tot ceea ce face ea acum este sa incurce cu aparitia ei fantomica peste tot. InuYasha nu ar putea ramane cu ea acum fiindca nu ar avea rost si asta ar trebui sa-si dea si el seama. Vremea lor a trecut. A aparut Kagome (care, dupa mine, nu este reincarnarea lui Kikyo fiindca sunt totusi doua persoane complet diferite) si acum ea trebuie sa fie cu InuYasha. Asta e parerea mea ^___^, no offence.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Dec 31 2006, 03:30 PM
Post #46


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



mie mi-a placut f mult de kikyo in timp de urmaream animeul... eu mi-as fi dorit sa ramana cu inu, si sa nu fi intervenit scarba aia de paianjen :P asha ar fi fost perfect LOL, dar nu ar mai fi fost saga inuyasha :P

dar, avand in vedere ce i s-a intamplat, nu cred ca ar mai putea fi cuplata cu cineva... e cam rolul ei in poveste, sa fie personajul asta liber si pur si nelegata de cineva. Chiar daca il iubeste pe Inuyasha, nu actioneaza tot timpul pentru el, si in mod sigur nu actioneaza in ideea "o sa fiu cu inuyasha"... iar pe naraku il uraste :P cred ca pur si simplu era menita sa fie singura, adauga tragismului personajului :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sayrui_san
post Jan 2 2007, 11:59 PM
Post #47


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 2-January 07
Member No.: 3.545
Points: 11
Gender:



Eu cred ca Kikyou ar trebui sa ramana cu Inuyasha...in nici un caz sa ramana Kagome cu Inu...Kagome mai mult s-a bagat in relatia lor..nui corect
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akimoto Kumiko
post Jan 20 2007, 07:51 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 15-January 07
Member No.: 3.613
Points: 6
Gender:



Dupa parerea mea kikio nu ar trebui sa ramana cu nimeni, pt ca ea e moarta si oricum odata si odata tot o sa se intoarca in lumea mortilor (bine in manga deja a facut-o)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Memnoch
post Jan 20 2007, 09:56 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: 9-November 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.942
Points: 85
Gender:



Waaaa ma bucur DIN TOT SUFLETUL ca s-a intors. Eu ma rugam sa moara de pe la jumatatea seriei. :lol: Deja ma stresau fazele in care Inuyasha tot sarea de la una la alta ca din floara-n floare. Thank God & good riddance. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angelboy
post Jan 21 2007, 02:04 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 10-January 07
From: Pai animax
Member No.: 3.582
Points: 65
Gender:



Numi place sa recunosc dar Kikyo tre sa ramina singura nu are de :P ales.
Cred ca cel mai bine ar fi fost daca la sfirsit,sa paraseasca pamintul de tot nu stiu nu am vazut serialul pina la sfirsit dar cred ca no sai mai mearga combinatia cu inuyasha :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 8 2010, 10:16 PM
Post #51


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Kikyo oricum o sa moara si nu o sa ramana cu nimeni :(
Dar nu pot sa votez nimic din ce ai pus la inceput.
Daca stam sa o analizam bine pe Kikyo ca si personaj, ei bine caracteristicile ei se apropie cel mai mult de ale lui Sesshomaru (sunt prima care spune asta aici din cate vad).
Chiar mi-ar fi placut ca la final Kikyo sa fi ramas cu Sesshomaru. Amandoi ar fi facut o pereche tare frumoasa.... sunt maturi, puternici, plin de mister, frumosi, si amandoi au caracterul ala ciudat: cand buni cand rai.
Mie una asa mi-ar fi placut.
Cu Inuyasha oricum nu se potriveste, el e prea copilaros pentru ea...iar Naraku... doamne ultima combinatie la care m-as fi gandit. Cat despre Onigumo, ei bine doar ca ea la salvat si el s-a indragostit de ea nu inseamna ca ea trebuie sa il si iubeasca sau mai mult sa ramana cu el. Kikyo ajuta pe toata lumea, acuma ce ar fi fost sa ramana cu toti barbatii pe care i-a ajutat.
Raman la ideea mea:
Lui Kikyo i-ar fi stat frumos langa Sesshomaru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Aug 8 2010, 10:20 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



Tatiana : asta vroiam si eu sa spun .

Oricum am votat ca ar trebui sa ramana singura
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 21 2010, 03:03 PM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Hehe...se pare ca nu sunt singura fana a clubului Kikyo-Sesshomaru ... cei doi se potrivesc precum o manusa si mana pe care este atasata :X
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KittyTeea
post Aug 21 2010, 10:11 PM
Post #54


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 144
Joined: 29-June 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.806
Points: 355
Gender:



Hm Kikyo si Sesshomaru la asta nu m-am gandit, dar nu prea cred oricum. Sunt cam prea deprimanti amandoi, sincer as fi preferat Sesshomaru si Kagura. Inuyasha si Kagome chiar se potrivesc, iar Kokyo ori singura ori cu Naraku sa-si tina de urat ;) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 22 2010, 09:09 AM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Dece ar alege Kikyo sa ramana cu cineva care incearca sa o omoare?...Eu pe Naraku il exclud complet...el are o slabiciune pentru ea din cauza inimii lui Onigumo...dar ea nu are pentru el decat dispret...iar de Onigumo nu i-a pasat niciodata...adica i-a fost mila de el atata tot...
Stiu si eu ca e imposibil pentru Kikyo sa ramana cu Sesshomaru dar ar fi fost dragut...
Mie Kagura nu imi place deloc...e mult prea ingamfata...cred ca Sesshomaru ar sta intotdeauna in indecizia de a o face sa taca pentru totdeauna sau nu....
Oricum gandindu-ne cat de greu imbatranesc demonii...cred ca o sa creasca Rin mare...si o sa fie singura pe care Sesshomaru o sa o pastreze pentru el...doar s-a atasat de ea de mititica, iar ea ar face totul pentru el...pacat ca nu exista o astfel de continuare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KittyTeea
post Aug 23 2010, 03:15 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 144
Joined: 29-June 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.806
Points: 355
Gender:



Ok, de acord cu partea cu Naraku, dar tot as vrea sa-i vad pe Sesshomaru si Kagura impreuna. Cat despre Kagura nu cred ca e ingamfata ci doar stie ce vrea. Si daca tot vorbim de defecte cred ca Sesshomaru are mult mai multe. Adica spune ca nu suporta oamenii dar e innebunit dupa Rin. Ori e imatur ori e ipocrit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 23 2010, 05:02 PM
Post #57


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



E nici una nici alta...nu este nici imatur nici ipocrit...si nu e innebunit dupa Rin. Pur si simplu fetita aia l-a invatat ca oamenii nu sunt chiar atat de neinsemnati...si de asemenea a scos la iveala o parte a lui despre care nici nu stia ca o are. Numai ca nu ar face gesturi prea amabile cu toti...adica Rin e o persoana deosebita caci si ea l-a ajutat cum a putut ea mai bine...si in sinea lui a apreciat-o pentru asta...mai ales ca in situatia ei de orfana care in ciuda faptului ca el a respins-o...ea tot l-a cautat cu incredere sa ii ceara ajutorul l-a impresionat putin. Si desi la inceput nu prea ii pasa daca o sa il urmeze sau nu...cu timpul a ajuns sa tina la ea...este firesc ca astfel de lagaturi sa apara in timp...o vede probabil ca pe o surioara sau o fiica. Dar el nu e genul care sa isi arate sentimentele...si cu toate acestea nu inseamna ca nu le are. Iar el se schimba treptat...din rau in bine...si tocmai Rin este cea care il influenteaza sa se schimbe in bine...chiar ajunge la un momntdat sa il ajute pe Inuyasha fara nici un motiv...iar inainte l-ar fi omorat cu mana lui.
Da...stie Kagura ce vrea...dar parca tot e cam cu nasul pe sus...se joaca rau cu focul...si cu Naraku si cu ceilalti si uita ca sunt altii mai puternici ca ea...dar se pare ca norocul ii ramane alaturi...cel putine pentru o vreme :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KittyTeea
post Aug 23 2010, 09:33 PM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 144
Joined: 29-June 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.806
Points: 355
Gender:



Nu imi dau seama daca ai citit manga sau daca ai vazut macar intregul anime, adica si ultimul sezon "Inuyasha: Final Act". Acolo e clar ca Sesshomaru e innebunit dupa Rin pentru ca era distrus cand si-a dat seama ca nu mai poate sa o invie din nou, iar Kagura nu prea are noroc mai ales ca moare tocmai cand isi recapata inima. Dar sunt de acord ca Rin il schimba in bine, insa asta arata ca Sesshomaru e inca cam imatur si de abia acum invata sa aprecieza oamenii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 23 2010, 10:39 PM
Post #59


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Ai dreptate...nu citesc manga...iar anime-ul l-am vazut acum cativa ani...si nu mai tin minte toate detaliile (defapt cu timpul am uitat multe lucruri)...dar am inceput sa il revad vara aceasta si din pacate nu am ajuns decat pana la episodul 53...deci imi pare rau pentru erori...trebuie sa iti dau dreptate...dar eu nu pot pur si simplu sa pun cele doua cuvinte "Sesshomaru" si "imatur" impreuna. Adica el dimpotriva mi se pare foarte matur...pana la urma e demon iar acestora nu le sta in caracter sa iubeasca oameni (cu cateva exceptii)...el doar isi largeste personalitatea as putea spune asa...invata sa tina la oameni (cred ca doar Rin). Cand zic imatur...mai degraba imi apar in minte personaje precum Inuyasha...dar acum fiecare cu opinia proprie.
Oricum multumesc pentru ideea de final...uitasem complet de partea aceea...trebuie neaparat sa revad tot anime-ul si probabil sa citesc continuarea in manga...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animekill
post Aug 15 2011, 08:17 AM
Post #60


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 15-August 11
Member No.: 10.633
Points: 30
Gender:



Hm..let's see!
Kikyo & Inuyasha - N-ar fi bine pentru Inuyasha si Kagome,mai ales Kagome ( si pentru cei care zic ca ea s-a bagat intre Inu si Kikyo gresesc,nu a fost vina ei.De ce? Uitati-va la primul episod si veti vedea.Iar restu...Kikyo incercase sa-i faca rau lu' Inu si ea incerca sa-l apere, in rest a fost o prietena cat de buna a putut.)
Kikyo & Naraku - Voi tineti cont si de sentimentele ei? Ea nu l-ar putea iubi, deci nici gand!
So...her destiny is to live alone(cel putin pana va gasi pe cineva,daca se intampla asta.) or die. xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:05 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |