Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Titlu Pentru Un Anume Anime...


Narumi
post Dec 21 2007, 12:35 AM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Ei bine, imi amintesc ca s-a dat pe Pro Tv, dar din anime imi vin imagni destul de vagi.. Daca nu ma inseala memoria, era vorba de un pustin de 17 ani pe nume Rei, al carui tata a murit, dar pana la urma, de fapt, ajunsese in nu stiu ce organizatie.. Imi amintesc ca erau 2 tipi (frate si sora poate, nu stiu sigur), care venisera sa-l ia pe Rei sa lupte pentru nu stiu ce chestie (in primul, se dadusera drept politisti).. Imi trec prin minte si niste scene mecha, ori cu un fel de gandaci8 mutanti, in fine :rolleyes: . Imi amintesc ca vrea sa se duca in nu stiu ce lume sa vada ce s-a intamplat cu tatal sau sau ceva de genu' si, pana la urma il gaseste si, ii zice sa i se alature pt. nu stiu ce, da'n fine..si apoi se intalneste cu maica'sa care ii spune sa plece; nu stiu cum, dar fata care il yurmarea il ajute sa scape... Imi mai amintesc un episod, in care se intalneste cu un batran care il ajuta! De fapt, parca era pus in urmarire generala.. nush cum :lol:

Stiu ca toata explicatia mea e destul de tampita, da' cum am zis: e tot ce-mi amintesc!! Daca isi mai aminteste cineva, sa ma scoata si pe mine la lumina. Dupa stil si personaje, parca era anime (acum am un dubiu de 10%), da'..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kido
post Dec 21 2007, 02:53 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 25-May 06
From: Valenii De Munte
Member No.: 2.591
Points: 42
Gender:



Hmmmm i think i remember smth about this thing .... prob am vazut 2 sau 3 eps acu ceva timp cand a fost difuzat .... aparea cumva some kind of *nazi looking* general or smth ... hmmm parca mai era un hol plin de statui mari cu razboinici sau ceva de genu in this anime .... hmmm putine lucruri imi mai aduc aminte ..... o sa caut ceva ,poate dau de anime ^_^

Edit:Hmmm nush de ce am impresia ca nu era un anime :P
Sa fie oare The Pirates of Dark Water ? *search wikipedia for more info* ,oricum it's not anime daca e asta ...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 21 2007, 03:06 AM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(kido @ Dec 21 2007, 03:53 AM)
Hmmmm i think i remember smth about this thing .... prob am vazut 2 sau 3 eps acu ceva timp cand a fost difuzat .... aparea cumva some kind of *nazi looking* general or smth ... hmmm parca mai era un hol plin de statui mari cu razboinici sau ceva de genu in this anime .... hmmm putine lucruri imi mai aduc aminte ..... o sa caut ceva ,poate dau de anime ^_^

Edit:Hmmm nush de ce am impresia ca nu era un anime :P
*


Am zis ca nu-s sigur daca e sau nu anime!! De fapt, acum vreo 2 ani sau 2 parca am vazut ca se redifuza tot pe Pro Tv, dar in ziua aia fusesem suparat si imi propusesem sa-l revad, dar am uitat..

QUOTE
un hol plin de statui mari cu razboinici sau ceva de genu

Hmm>> sincer asta nu-mi amintesc!! Oricum, cred ca actiunea se petrecea intr-un viitor post-apocaliptic (my kind of stories), daca nu ma insel!!

QUOTE
Hmmm nush de ce am impresia ca nu era un anime tongue.gif
Sa fie oare The Pirates of Dark Water ? *search wikipedia for more info* ,oricum it's not anime daca e asta ...


Am cautat pe wikipedia si in mod cert, nu e asta!! :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:44 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |