Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Akuma De Sorou-si altele de Mitsuba Takanashi, atentie, CONTINE SPOILERS!!!!!!!


Kisa
post Dec 12 2005, 09:36 AM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Ayumi @ Dec 12 2005, 12:51 AM)
inca o chestie care m-a enervat un pic a fost faptul ca pe Rumi a facut-o foarte timida ,dar este si un lucru bun in chestia asta..faptul ca fiind timida nu s-a apropiat asa tare de Takeru  ^_^
*



Nu as zice ca Rumi este chiar atat de timida. Adik as zice mai degraba ca este in limitele normalului. Altfel nu avea curajul sa ceara sa fie transferata la aceeasi scoala cu Takeru. Plus, chiar daca nu era timida... nu cred ca ar fi facut vreo diferentza... a se vedea cazul Rikai. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 12 2005, 11:17 AM
Post #22


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



kisa baby trebuie neaparat sa citesti si beniiro hero. ruxi will provide the manga joi hehe.

Rumi saraca chiar a dat dovada de bun simt. a inteles ca omul era amorezat pe bune de altcineva si s-a retras din peisaj. la fel si rika. din pricina asta eu prea le-as considera bitches. am vazut ca aveai ceva cu rumi, ce-i drept si eu as fi sugurmat-o initial, dar s-a dat repede pe brazda.
ah si sa nu uit. si fratiorul lui Takeru e o scumpete. :P . eu am ce am cu finalul lol.

ma intreb daca se va face anime dupa mangaul asta. cred ca ar iesi super super daca s-ar respecta povestea si stilul de desen - dar sa schimbe finalul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 12 2005, 11:34 AM
Post #23


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



cum am putut uita de fratiorul lui Takeru :wub: este o scumpete ...ar fi fain sa se faca si anime,numai sa respecte povestes si stilul de desen..cum a spus si ruxi,finalul nu m-ar deranja daca nu l-ar schimba ,important ii sa nu schimbe stilul si etapele povestii :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 12 2005, 11:39 AM
Post #24


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



ruxi, sa nu ma uiti joi cu manga. :P

Intradevar un anime dupa manga asta ar fi super... sau... daca stau sa ma gandesc, poate ca un anime nu ar fi o idee atat de buna. Mai mult ca sigur ca ar iesi ceva de ~26 eps si f multe info si intamplari s-ar pierde pe parcurs. Asa ca eu raman la manga. :P

Cat despre Yuzuru (parca asa il chema pe fratele lui Takeru :P ), nu stiu... parca era mult prea feminin (chiar si pt gusturile mele). Asa ca raman la Takeru'sama. :wub: :wub: :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Raven
post Dec 13 2005, 12:39 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 11-October 05
Member No.: 1.871
Points: 39
Gender:



you praised it a lot...deci...had to give it a try...cu downloadul merge mai greu dar in cateva zile voi reusi sa zic...Finished...
ce pot zice..am citit primul volum si ...everything is just coool..
B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

linda
post Dec 14 2005, 05:07 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: --
Member No.: 700
Points: 28



nu stiu de ce a disparut postu meu dar in fine...akuma de sorou e cel mai tare manga pe care l-am citit( :twisted: in afara de bleach:P)...si takeru e cel mai sexy!!! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 15 2005, 12:57 AM
Post #27


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ne... ne... am citit Beniiro... Mai vreau!!!!!!!! :P Cum e posibil sa ma lase asa in pom (si pomul e in aer... si in jur sunt multzi norishori pufoshi :P )? Adik nu se stie nik concret cu Nobara si Yuushin... sau prietenul ei din copilarie... I want more! :twisted:

So... imi place... dar cred ca am dat de inteles deja asta pana acum. Chiar daca la inceput Nobara mi s-a parut mult prea baietzoasa la prima vedere... pana la urma pare a fi o fata ca toate celelalte... capabila de sentimente de iubire... Prevad ceva de genul Yuushin ii da papucii prietenei lui, care aceasta intelege situatia. Cu toate ca... mie mi-ar parea rau pt prietena lui... pare simpatica si kawaii, in adevaratul sens al cuv... Si parca vad ca ea va avea de suferit din cauza ca cei doi sunt personaje principale in acest manga... <_<

P.S. Mai pot disparea posturi pt ca sunt spam-uri. Adik atunci cand aveti o opinie... o manga care va place, un personaj care va place... incercati sa spuneti si de ce... altfel e doar spam inutil pt cei care chiar discuta un subiect... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 15 2005, 09:13 AM
Post #28


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



ii cam nasol ca ca te lasa asa in pom... :( ,eu nu vreau ca Yuushin sa se desparte de prietena lui :P si sa inceapa o relatie cu Nobura ,eu vreau ca Nobara sa inceapa o reatie cu Haibuki :rolleyes: ,desi nu cred ca va fi asa :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 15 2005, 09:51 AM
Post #29


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



da si mie imi place teribil Beniiro hehe. si eu inclin tot spre Nobara/Yuushin, mi se pare ca se potrivesc al naibii de bine. bineinteles ca e ofticant rau sa vezi ca te lasa in pom, de aceea mi-am pus antenele in functiune si am contactat-o pe tipa care ocupa de traducere si care stie ce se intampla pana in vol 6 si m-a fericit cu nishte minunate spoilere lol. nu le pun inca, pentru ca nu sunt sigura daca vreti sa aflati sau vreti sa asteptati pana apar noi capitole, dar daca vreti sa stiti just say so.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 15 2005, 10:03 AM
Post #30


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Ayumi @ Dec 15 2005, 09:13 AM)
eu vreau ca Nobara sa inceapa o reatie cu Haibuki
*



Hm... nu cred ca se va intampla asa ceva... pt ca eu as zice ca Haibuki o iubeste pe Nobara-jucatoarea de volei profesionista, nu fata... Asa ca el ar fi cu idealul lui despre Nobara, nu cu ea insasi... Mie mi se pare Haibuki un pic ciudatzel... (gomen Ayumi daca e pers tau preferat :P )... He's kind of scary sometimes.

P.S. Nu ne da inca spoilers... onegai, ruxi... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 15 2005, 02:46 PM
Post #31


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



iti dau dreptate Kisa. intr-adevar, Haibuki vede in Nobara un ideal la care viseaza el insusi de cand era mic, drept dovada o sustine in permanenta, dar ca jucatoare. sa vedem cum evolueaza lucrurile in continuare, poate cine stie, chiar e indragostit de ea (desi nu cred). Yuushin mi se pare mult diferit din punctul asta de vedere. el o intelege ca om si o sprijina ca om. iar mie de prietena lui Yuushin NU-MI PLACE DELOC :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Raven
post Dec 19 2005, 03:50 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 11-October 05
Member No.: 1.871
Points: 39
Gender:



ok..i've finished.....Akuma de Sourou...dupa lupte indelungate cu download-ul...hmm..primele 2 capitole nu mi-au trezit atat de mult interesul si cel putin prima data stilul de desen nu m-a incantat...felul in care e desenata Kayano...always stressed..well asta era situatia..now i am madly in love cu acest stil..(opinions change u know.. :P desi liniile alea de pe fatza ei tot nu ma incanta) si cel putin cum e desenat Takeru si stilul lui de a se imbraca e super..(nu ca nu ati fi mentionat deja asta )...poate sunt eu prea impresionabila dar at times it made me almost cry...finalul a bit disappointing la cat de cu sufletul la gura stai timp de 10 vol si...dar..all in all...really good..i give it a ten...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Mar 29 2006, 01:46 PM
Post #33


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Trix dear, am zis sa trimitem linkurile prin pm ca sa evitam orice forma de manga dl direct din forum (vezi topicul manga request-share). Ayumi a uploadat deja toata seria si avem linkurile in arhiva :)

thnx oricum si nu te supara, pls :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 11 2006, 06:17 PM
Post #34


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



I can`t believe it... tokmai ce am terminat Akuma de sorou si sunt toata numa lacrimi.. ce stupid :(( Nu e prea frumos sa urmaresti povestea cuiva... atat de mult. Te cuprinde prea mult.. Credeam ca e o poveste de adolescenti.. simpla!Da nah.. :|
Comentarii.. :-s i`m too impressed :-s
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jul 6 2006, 11:01 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



criminalilor... sa stiti k m-ati corupt si pe mine! din plin.... da o meritat. ma alatur si eu fetelor care au un crush pe takeru... tipu ala e cool. punct. :D

si nush de ce sunteti asa suparate pe sfarsit... adica autoarea doar a schimbat punctul de vedere... si trebuia sa explice cumva titlul. eu pana la ultimul capitol nu mi-am dat seama de ce ii zice la manga Akuma de sourou(the devil beside u)
cred ca asta era pusa la cale de la bun inceput... desi recunosc ca sfarsitu putea fi un pic mai... nush. o fo fain da cumva tot nu se potriveste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jul 7 2006, 09:34 AM
Post #36


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Pey... avem una bucata Takeru super rebel si interesant care dintr-o data se transforma intr-o figura destul de stearsa si care lasa impresia ca totul pana atunci nu fusese decat teribilismul varstei. Un final mai... cum sa zic... exploziv ar fi parut mai potrivit pt acest manga... ne? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lia
post Sep 26 2006, 03:45 PM
Post #37


Incepator
Group Icon

Group: Members
Posts: 27
Joined: --
From: cluj-napoca
Member No.: 701
Points: 57
Gender:





am descarcat akuma de sorou de pe tazmo ieri si am citit-o pe nerasuflate. problema e ca nu au incarcat inca capitolele 28-32 si am ramas in pom tocmai la momentul esential, ca sa zic asa. am aflat dupa , din cap 33 ca relatia lor a fost desconspirata, dar cum? :( so, please, trimiteti-mi un link prin pm ca sa nu-mi rod unghiile pana aflu tot :D
cat despre manga, takeru e foarte fain, cu toata atitudinea lui si hainele; cred ca deja e un brand, nu?. in ceea ce priveste sfarsitul, hm, un pic cam sters, dar probabil in liniile societatii japoneze, cand esti adult trebuie sa te incadrezi in societate si sa devii un element pozitiv. citeam undeva despre fetele japoneze, care in adolescenta sunt foarte rebele in ceea ce priveste machiajul si imbracamintea, si odata casatorite imbraca ca o manusa rolul de sotie care-si sprijina sotul in cariera. un sfarsit fain, well sa ne gandim, poate takeru pe motocicleta plecand cu kayano in jurul lumii? oricum trebuiau sa aiba un job ca sa traiasca,nu? putea sa preia atelierul mamei lui si sa devina ceva de genul george din paradise kiss? nu stiu. orice, dar nu in costum alb si cu surasul ala angelic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 2 2006, 04:41 PM
Post #38


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



am citit si eu primele volume din Akuma de soro, thanks to Ruxi :P .
well, pana acum e o manga foarte faina, it's adictive. Acum ,trebuie sa recunosc ca nu e o capodopera - nu se ridica la inaltimea lui angel Sanctuary :twisted: , dar oricum, foarte faina.
- grafica e.... interesanta. Mi-a trebuit ceva timp sa ma obisnuiesc cu ea, cu stilul personajelor. Un lucru care imi place e atentia la detalii - faptul capersonajele isi schimba des coafura (Kayano are cate o coafura in fiecare cap. ) si hainele - bravo.
- povestea nu e foarte originala - de fapt, destul de clasica, iar faza cu fratii vitregi a mai fost facuta : Marmalade Boy, Parallel. dar povestea te prinde, plus ca e foarte comica. Common, sa iti marturisesti dragostea la o persoana gresita... :D - cu un asa inceput nu ai cum sa dai gres.
- personajele : sincer, la inceput Takeru m-a inervat cumplit. Apoi insa se schimba, si a inceput sa imi placa. Kayano e ok, desi jumatate din timp plange sau roseste :P . Cel mai mult mi-a placut de Kyoko - foarte draguta, cu personalitate -faina fata. Nu pricep cum toti baietii au ochi numai pt Kayano :blink:
- Si apropo - cum adica nici un personaj nu se interpune intre Takeru si Kayano ??? Rika exact asta face - personajul clasic care se baga intre cei doi, si incearca sa ii desparta prin orice mijloace
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jul 28 2007, 09:36 AM
Post #39


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Akuma de sourou este unul dintre cele mai recente manga citite de mine.L-am citit de curiozitate deoarece mi-am spus ca daca lui Aka ii place trebuie sa fie ceva deosebit legat de el ^^.
(IMG:http://img442.imageshack.us/img442/5962/akumacover1iz1.th.jpg)(IMG:http://img258.imageshack.us/img258/3892/akumadesourouv04c13covexj9.th.jpg)
Mesajul s-ar putea sa contina spoiler
Nu pot sa spun ca am fost dezamagita, dar nu am dat peste ceea ce am asteptat.Recunosc ca stilul e deosebit.Si tentele acelea de punk asociate costumatiei si frezelor lui Takeru...si nu numai ii dau o tenta de originalitate, dar poveste e din multe puncte de vedere destul de plictisitoare.Unii ar putea sa aprecieze acest lucru: nu apare o a treia persoana care sa le strice relatia. De fapt apar cateva, dar nu sunt convingatoare.Mai in toate cazuriel iesirea din impas e penal de usoara daca Kayano nu si-ar face atatea griji.
Sunt deacord cu Aka'chan referitor la Kayano; citez: "She just whines and whines and whines!" Isi face prea multe griji referitor la ce cred ceilalti, cum sa le faca bine celorlalti etc. Recunosc ca e draguta intr'un fel din acest punct de vedere, dar daca ea ii ajuta, de ce incepe apoi sa se planga la Takeru sau la prietenele ei? O.o
Imi place grafica foarte mult, dar poveste oarecum simpluta nu m-a prea dat pe spate. Totusi Takeru e foarte dragut, daca gasesc pe cineva sa imi faca un set cu el ar fi minunat XD. Un lucru care mi s-a parut tras de coada a fost plecarea lui la sfarsit si mariajul dupa 5 ani....<__<...cam aiurea faza.
End of some spoilers
(IMG:http://img521.imageshack.us/img521/5629/akumadesourouv02ch01004yj2.th.jpg)(IMG:http://img521.imageshack.us/img521/2632/akumadesourouv04c13003qh2.th.jpg)(IMG:http://img338.imageshack.us/img338/6829/akumadesourouvol01ch030gn7.th.jpg)
Totusi, in ciuda acelor nemultumiri pe care le-am enumerat mai sus acest manga mi s-a parut bun si merita citit ^_^.

P.S.: am uitat sa mentionez ca mi-au placut la nebunie posturile in care erau afisati cei doi (Takeru si Kayano) la inceputul si sfarsitul fiecarui volum.Mi-au placut mai ales cele in care erau imbracati in kimono, dar nu numai.... Oricum se vede ca autoarea are o inclinatie spre moda.Si ceea ce m-a surprins cel mai mult in acest manga e faptul ca scoate uniforma din peisaj. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aylin
post Jul 29 2009, 11:57 AM
Post #40


.shoujo addict.
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 23-July 09
From: Bucuresti [Zero's bed.]
Member No.: 8.888
Points: 272
Gender:



Prima manga citita de Takanashi Mitsuba <3 O autoare memorabila pentru mine, din cauza graficii si povestilor oarecum bune.
O manga pe gustul meu, in special din cauza stilului superb de a se imbraca al lui Takeru. Sa mai spun cat imi placea parul lui?
Din punctul asta de vedere, autoarea s'a axat mai mult pe Takeru, uneori coafurile lui Kayano nu imi placeau. Oricum, autoarea e foarte priceputa cand vine vorba de haine & stil.
Despre poveste.. pe moment mi'a placut in mod special pentru ca era printre primele de acest gen citite. Acum, daca as sta sa ma gandesc, nu mi s'ar mai parea la fel de impresionanta. Insa la vremea aceea mi'a placut mult si de aceea cred ca mi'o amintesc tot asa. Cum a spus si Tessa, noroc ca nu a existat o a treia persoana care sa se bage intre ei. Cat despre uniforme.. acum ca ai pomenit de asta, nu prea imi mai amintesc o_o

Momentan citesc Crimson Hero de aceeasi autoare. E si mai buna decat Akuma de Sorou, v'o recomand ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 08:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |