Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vampire Knight


Muza chan
post Jul 24 2008, 07:00 AM
Post #21


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



caroline:
E Mana suta la suta... ;) daca ti-a placut iti recomand melodiile urmatoare.

Apropo de muzica, gasiti pe Nipponsei OST-ul... mi-au placut in special 02 - VAMPIRE KNIGHT MAIN THEME, 05 - KANAME CLAN'S THEME si 18 - MARIA KURENAI'S THEME, dar sunt si alte melodii bune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 26 2008, 03:00 PM
Post #22


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Vesti despre sequel... a aparut un trailer pentru sezonul 2, Vampire Knight Guilty.

Opening-ul se va numi Rondo si va fi interpretat tot de ON/OFF. Melodia mi-a placut de la prima ascultare. :)

Seria va incepe pe 8 octombrie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 26 2008, 08:10 PM
Post #23


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



uuuh, goodie goodie, astept si al 2lea sezon cu nerabdare :D
sunt perfect de acord cu caroline, ochii nu au aceeasi expresivitate ca in manga si e valabil pentru toate personajele. pana la urma, din punctul meu de vedere, ochii faceau toata grafica. lasand ochii la o parte, nu am altceva de comentat in privinta graficii si nici a plotului.

muza-chan, multumesc pt trailer; arata extrem de promitator :rolleyes: op-ul pare ok, trebuie sa-l mai ascult o data, ca nu am fost f atenta, m-am concentrat asupra scenelor din clip :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Sep 25 2008, 04:07 PM
Post #24


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



"ou boi...ou boi" :P can't wait for second season...avand in vedere ca abia am inceput primul sezon,sunt fericita ca urmeaza in curand si al doilea.Grafica e bestiala,din punctul meu de vedere.De cand am intalnit manga,mi s-a parut ca sunt desenati superb,si am asteptat sa apara si anime-ul...cat despre Zero,he's the one,si Kaname si ceilalti sunt reusiti,doar ca Zero e :wub:
Pana la urma,eu nu stiu povestea prea bine,dar Yuuki cu cine se presupune ca ramane? :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Oct 10 2008, 09:28 AM
Post #25


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Gata! A inceput! :)

Primul episod din seria a doua tradus de Shoku-dan, pe Baka-Updates.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lahlah
post Nov 6 2008, 03:02 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 17-April 08
Member No.: 6.618
Points: 73
Gender:



na,ce-i asa grozav la Vampire knight? <_< ...am incercat sa privesc seria din toate unghiurile ,dar nu am gasit nimic special <_< ...vampire care ataca scoala ,lol ,foarte originala ideea <_< ...iar animatia e foarte slaba,doar culorile sunt foarte atractive ....si are tone de fanservice, in special in sezonul 2...Doar ep. 2 si deja Kaname era pe Yuuki :lol: ..manga n-am citit nici nu vreau,ideea suna penibil :huh:
dar seria are si puncte forte,cum ar fi OSt-ul :D
btw,personajul principal e vampir :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Nov 7 2008, 09:07 AM
Post #27


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



lahlah:
Nu povestea sau actiunea ma atrage pe mine in mod deosebit la Vampire Knight, de fapt, eu nici nu ma dau in vant dupa vampiri, dar personajele m-au cucerit din prima. Complexe si sexy in acelasi timp...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lahlah
post Nov 7 2008, 10:51 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 17-April 08
Member No.: 6.618
Points: 73
Gender:



QUOTE
Complexe si sexy in acelasi timp...


si ETXTREM de originale,nu? <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 11 2008, 09:22 PM
Post #29


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu mi se pare ca personajele au o anumita complexitate si cu atat mai putin profunzime. Sunt ceva de genul: ofera exact ceea ce vezi la ineput, nimic mai mult nimic mai putin. Nu evolueaza de loc pe parcursul desfasurarii actiunii.
Eu fac parte din persoanele care nu prea au fost impresionate nici de manga, deci ca urmare nu aveam nu stiu ce asteptari nici de la anime. Pe langa asta anime'ul il gasesc plictisitor [avand in vedere ca stiu deja povestea] si in unele puncte foare gresit. Zero trebuie sa bea sangele unui "sange pur" pentru ca sa nu decada la level E. Trebuie sa faca asta o singura data. In manga asa se intampla, in anime au inclus aceasta scena mai repede la finalul primului sezon pt. a da o nota mai mare de dramatism. Sunt de acord cu asta, dar de ce repeta faza in episodul 5? >.< Nu are logica. Zero nu mai era nevoit sa bea sangele lui Kaname dereme ce l-a baut deja odata. Mi se pare ca cei care realizeaza anime'ul nici nu prea pun accent pe sincron si logica ceea ce denota un singur fapt: il fac doar pt. fanii disperati ai seriei, de aici rezulta si atata fanservice in el. Sunt sustinatoare a anime-urilor de calitate, gandite si retusate inainte sa fie puse pe ecrane, ca urmare nu prea imi place VK deoarece se vede de la oposta ca face parte din anime-urile de duzina ale Japoniei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lahlah
post Nov 21 2008, 11:10 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 17-April 08
Member No.: 6.618
Points: 73
Gender:



QUOTE(Tesssa)
Eu fac parte din persoanele care nu prea au fost impresionate nici de manga, deci ca urmare nu aveam nu stiu ce asteptari nici de la anime.

Ai citit manga?..Imi poti spune daca
Yuuki e cu adevarat vampir
? .....sunt curioasa :P

In rest ce sa mai spun?...Vampire Knight avea potential ,dar totusi .... :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 22 2008, 12:03 PM
Post #31


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



@lahlah
BIG SPOILER
Da, Yuuki e vamir. E sora lui Kaname si e "sange pur".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 23 2008, 02:38 PM
Post #32


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



eps 7 din VK guilty lamureste misterul si ramane doar un mister pana la final, ptr ce avea nevoie "noul shiki" de sangele lui Yuuki si fix al ei
referitor la serie per ansamblu, grafica e curata si atrage, personajele sunt ok ptr numarul scurt de eps si povestea nu prea complexa, atmosfera se pliaza pe poveste, cat despre fan service ... e inclus ... super oferta :P ...
o singura curiozitate am: daca e adevarat faptul ca cel putin la noi pe aici, pe masura ce vezi mai multe anime, iti pierzi entuziasmul si devii mai carcotas (/me points @ tessa), oare la ei, patria anime-urilor, unde ai putea crede ca se ajunge la saturatie mult mai rapid, o functiona la fel? aparenta ar zice ca nu, vazand nr de anime noi produse lunar :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 23 2008, 07:32 PM
Post #33


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
iti pierzi entuziasmul si devii mai carcotas (/me points @ tessa)

Not true! VK chiar e un anime slab :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

deviantsenpai
post Nov 25 2008, 10:14 PM
Post #34


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 25-November 08
Member No.: 7.956
Points: 12
Gender:



Daca cineva e mai documentat si poate sa imi spuna cand apare urmatorul episod :-?(8) pt ca 7 l'am vazut RAW :-)

Muza chan:
Avea topic aici. Alta data foloseste Search.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 25 2008, 10:38 PM
Post #35


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vezi aici Vampire knight guilty
e linkul de pe site-ul anidb.net unde poti veadea in josul paginii grupurile de subb si numarul episodului la care au ajuns. de obicei daca adaugi 7 zile la ultima data la care au scos un spe, care este prima din stanga, o sa afli cand apare urmatorul.
deci 8 probabil apare sambata.

later edit ptr tess

face the truth ... carcotasa-chan :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lahlah
post Jan 19 2009, 10:26 AM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 17-April 08
Member No.: 6.618
Points: 73
Gender:



QUOTE(axi)
despre fan service ... e inclus ... super oferta  FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT=tongue.gif" ...

yaoi lover?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Feb 5 2009, 11:54 PM
Post #37


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Vampire Knight... mi-a placut extrem de mult. As putea sa-l adaug la "lista" mea de animeuri epice. ^^
Mi s-a parut putin rau ca stiam niste spoilere (din cele mai importante, desi cel despre Yuuki nu era sigur :D ) dar nu prea le-am dat importanta. De fapt, de-abia asteptam episodul 9 din Guilty (bineinteles, nu stiam ca episodul ala va fi). Vazusem o pagina din manga pusa pe un site, si cum curiozitatea mea este nesfarsita, nu mi-a fost greu sa-mi lipesc ochii de monitor si sa o citesc :lol:. Probabil asta va va da un 'hint' : "Don't cry, Yuuki..." . Bine, don't cry Yuuki, ca plang eu, de ce frumosi sunt bishounenii (<-- pleonasm intentionat :P )
Mie cand imi place un anime foarte mult, imi place mai totul la el. Asa ca despre personaje nu am nimic de comentat. Doar ca toi, ssi fetele si baietii, erau numai bishouneni si bishoujo. Asta da anime sa-mi satisfaca si imaginea vizuala!
Ochii lui Zero si Ichiru au o culoare foarte frumoasa, te pierzi in ei, ca sa zic asa. :3 Mie nu mi s-au parut inexpresivi, desi nu-i mai tin minte si nici nu am citit mangaul ca sa pot face comparatii. Dar pentru mine au fost foarte 'fascinanti'. Avea Kaname odata niste ochi atat de frumosi de am crezut ca o sa cad de pe scaun :P !
Imi pare rau pentru Ichiru, pentru ca mereu s-a simtit inferior lui Zero. Dar parca pot intelege cum s-a simtit. In continuare este un foarte mic spoiler, de fapt este doar o picatura din povestea lui Ichiru si Zero: Ma intreb de ce Ichiru nu a fost "absorbit" cu totul..pentru mine ramane un mister. Dar ma bucur ca au trait amandoi, Ichiru este asa de kawaii, si parea asa de trist mereu.. TT_TT

Sunt atatia bishouneni prin preajma incat nici nu stiu daca as putea vreodata decide care este cel mai frumos, din toate punctele de vedere.
Vad ca iar mam luat cu bishie-ii si am uitat de altele...
Openingurile, ambele, mi s-au parut extraordinare. Mi-au placut extrem de mult de la prima ascultare. Si endingurile m-au lasat fara cubinte, dar tot on/off castiga ^^ .Fiecare melodie in parte are ceva special, oricum. De fiecare data cand asult o melodie care mi se pare asa de frumoasa stau si ma intreb: cum de japonezii pot cant asa de frumos? Cred ca si limba are un rol in farmecul melodiei. Mi se pare o limba foarte expresiva. Dar parca japonezii cante mai degraba cu inima, nu cu gandul "ia sa scap si de asta odata!".
Grafica: nu am nimic de comentat. Mi s-a parut fffff. bine realizat animeul. Am citit mangauri de la Matsuri Hino (asa o chema, nu?) dar am si uitat sa observ daca se aseamana indeajuns sau nu animeul cu stilul ei. Pentru mine oricum nu a contat asta niciodata. Nu m-am apucat de citii manga-uri de prea mult timp, dar nici nu ma intereseaza asemanare dintre manga si anime. Nu citesc mangaul dupa ce a vazut un anime. Dar ma bucur ca nu m-am apucat de mult de aceasta "sectiune" si ca nu am citi mangaul Vampire Knight. Mi-ar fi stricat placerea de a urmari animeul (poate). E cu siguranta mult mai frumos sa urmaresti cu sufletul la gura un anime si sa te interbi ce ar putea sa urmeze sa se intample.

Pacat ca nu exista si un al treilea sezon...
Dar mangaul e inca ongoing, nu? Ma intreb daca are intamplari care nu s-au petrecut si in anime.. asa pot spera si eu la un sezon 3 :D 9si dupa ala poate mi se opreste setea asta de Vampire Knight--putin probabil ^_^ )

Prin urmare si-asadar, va recomand din tot sufletul sa vedeti Vampire Knight! Sunt sigura ca, chiar daca nu are sa devina animeul vostru preferat, nu il veti putea ura (in cel mai rau caz).



Eh,eh..iar am reusit sa fac un post de jumatate de pagiana...si nu am spus nimic inca..daca incep sa spun tot ce am pe suflet ziceti a sunt nebuna :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MarPlo
post Feb 6 2009, 04:41 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 5-January 09
Member No.: 8.135
Points: 199
Gender:



Nu am vazuut animeul, nu ma "dau in vant" dupa serii cu vampiri, dar citind descrierea si comentariile de aici despre Vampire Knight m-a facut curios sa-l vad :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Feb 13 2009, 10:29 AM
Post #39


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



faina si seria a 2a, chiar mai faina decat prima: a adus mai mult dramatism, ceva mai mult sange si actiune. ce mi-a placut mult la acest anime a fost lumina in care au fost prezentati vampirii, relatiile din cercul lor si relatiile cu exteriorul - oamenii. personajele de asemenea au primit o tenta mai dramatica/profunda si au fost dezolvate f bine.
grafica ok, muzica la fix tot timpul, creaza o atmosfera deosebita, care te atrage
overall 9/10 :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jee
post Apr 13 2009, 04:22 PM
Post #40


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 13-April 09
Member No.: 8.558
Points: 1
Gender:



e unul dintre cele mai bune anime-uri care le-am vazut vreodata . are dramatism ,suspans,desi prima serie are cam putina actiune . sfarsitul fiecarui episod te tine in suspans :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |