Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Da Capo


Animal
post Mar 21 2005, 10:14 PM
Post #1


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Da Capo un anime gen comedie(un pic de echii un chilotel acolo ceva)si poveste dintre un frate si o sora si viata lor la scoala.Povestea decurge in felul urmator:cei doi traiau impreuna si singuri.Cei doi nu erau frate si sora de sange ci din cauza ca sa insurat tatal lor de mai multe ori(tatal e plecat cu slujba)...si pe drumul lor prin viata si scoala fratele mai mare Asakura-kun incepe sa "cunoasca" din ce in ce mai multe fete...you know the drill :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Mar 21 2005, 10:44 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



nustu dece dar povestea asta imi aduce aminte de vreo 2 sau 3 manga care le-am citit ... (Pastel, Parallel, si mai sunt altele in genul asta)there were preaty funny si cum "sunt un mare fan manga :evil: " cred ca animeul asta o sa fie muult mai interesant de privit 10x for the news animal ....... umm daca ne spui si cam pe unde ar trebui sa cautam ..asa ca sa nu batem netul in sus si-n jos de pomana ar fi ideal apropo cate ep sunt inca se scrie sau nu ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Mar 23 2005, 02:30 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Da capo e gata si are 26 de episoade.Loc de download nu stiu poate le gasesti pe db.net ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Mar 24 2005, 08:40 AM
Post #4


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Mi se pare ca le subtitreaza SOLDATS. Abia le-am scos de pe net sperand in ceva super dragut care sa ma adoarma repede seara. Dar e atat de asemanator cu multe alte animeuri de genul asta (un baiat si multe fete care se invart in jurul lui) incat m-am plictisit multisor vreo 8 eps cate am reusit sa vad si am trecut la alte animeuri. Pt un incepator al genului poate merita sa te uiti ... desi animeul asta n-are nici o scanteie care sa-l faca special.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Dec 2 2006, 08:04 PM
Post #5


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Am vazut Da Capo acum cateva luni, doar prima serie, pe a doua o voi lua mai incolo. Sunt curioasa cum evolueaza relatia dintre cei doi frati.
M-au enervat unele episoade pentru ca nu se intampla mai nimic semnificativ, dupa aceea m-am enervat cand episoadele au fost impartite in doua-Side Story si povestea propriu-zisa.
Cel mai mult mi-au placut ultimele episoade cand in sfarsit se intampla ceva interesant.
In rest, anime nu mi-a atras atentia in mod special si nu se afla printre preferatele mele. E doar un anime ... simpatic.
:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 28 2007, 06:33 PM
Post #6


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Da Capo este unul din cele mai proaste animeuri pe care le-am vazut. POvestea este non existenta pt primele 16 eps, care sunt doar fillers, iar cand poveste incepe sa apara pe la eps 16/17 (din 26), e stupida. Problema e ca multe lucruri in da capo sunt ca si cum ar fi fost aruncate acolo de creatori, fara o logica sau explicatie - o catgirl, o fata care citeste gandurile, junichi care poate intra in visele altora...
Cea mai aiurea esterelatia dintre Nemu si Junichi - e penibila - autorii au luat un subiect foarte complex si sensibil si l-au tratat intr-u mod nerealist si stupid. Despre baiatul inconjurat de o doraie de fete, toate la picioarele lui (desi el nu are nimic special, ce ar justifica aceasta afectiune) nici nu mai amintesc.
Desi sunt un fan romance, consider Da capo un anime prost - 2/5
Avoid it.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ComputerFreak
post Jun 29 2007, 01:19 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 19-June 07
Member No.: 4.497
Points: 14
Gender:



Da Capo e cam average....... are un story line destul de interesant....dar daca nu vezi ambele serii e cam greu de inteles...
oricum nu pot sa zic ca "wasted my time watching it"
Recomand celor care au vazut prima serie sa vada si a doua serie ...neaparat....e chiar interesanta. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Nov 5 2010, 08:52 PM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Animeul nu are nimic propriu, original: totul e o combinatie, totul e imprumutat de la alte povesti. Exista prea mult episoade nesemnificative, lipsa de creativitate si doua planuri narative fara sens pana in ultimul episod. Nu am de gand sa incep prea curand urmatorul sezon pentru ca din motive nestiute, absurde, grafica se modifica brusc, singurul aspect care imi mai tinea treaz interesul. Si sincer nu gasesc rostul adaugarii a inca doua sezoane dupa cele initiale, in care deja e prezentata viata descendentilor lor(adica evident, animeul va avea happy ending). Dragostea dintre cei doi frati e prea banala; fata aceea robot... nu i-am gasit un rost nici acum; omul-broasca e total paralel cu povestea principala si aici ma refeream la cele doua planuri narative; doua episoade daca chiar m-au facut curioasa pe tot parcursul seriei.. Personajele sunt stereotipe si prea multe. Magia este un element lipsit de importanta. Nu inteleg asemanarea dintre Da Capo si Shuffle. Nu am vazut Shuffle, dar chiar aveam intentia sa-l vad, insa dupa tot ce am vazut in Da Capo imi e de ajuns.
Sincer nu recomand animeul asta ni-ma-nui! ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 10 2011, 10:47 AM
Post #9


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Am o mica intrebare:

Care ar fi ordinea de vizionare a acestui anime?

Ca intre Da Capo Second Season si Da Capo II si Da Capo If...sunt destul de confuz :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:35 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |