Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Ceva care m-a pus pe g?nduri...


presedintele
post Dec 4 2004, 02:40 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: --
From: Alba Iulia
Member No.: 564
Points: 2



/hmm


De ce se ? CRED? unii mai deştepţi dec?t alţi?
Este o ?ntrebare pe care am ?nceput să văd ce reacţii au avut unii in legatura cu YU-GI-OH. C?tă v?lvă, c?t tărăboi!
Şi pentru ce? La ce bun? Doar de dragul de a lovii ?n unii şi ?n alţi. Eu unul aşa cred.
Nu duce la nimic!
C?t despre ceea ce ne place va vedem, despre gusturile noastre in domeniul anime nu cred că ar trebui să-ţi impună o anumită părere! ?GUSTURILE NU SE DISCUTA!!!?- Immortality.
C?t despre cultura noastra ?n acest domeniu, ce ?noroc? pe capul nostru că există pe acest păm?nt ?zei? precum: cloudikun, Scorpio, saiya-jin, Sidonix, care să ne lumineze calea spre ceea ce ?nseamă adevărata cultură anime! Ce bucuros sunt!
Unii dintre ei spun că aceste genuri de anime sunt pentru copii. Eu unul nu cred acest lucru! Acest argument pot să-l aduc şi ?n ceea ce priveşte alte anime pe care ei se pare că le preferă. Şi drept să spun nu ştiu cine dă dovadă de imaturitate, care dovedesc faptul că ?ncă sunt copii, cei care se uită la anime de genul Yu-Gi-Oh, sau cei care adoptă o atitudine de atotştiutori, de superioritate şi care:

1) ?Me and my big moulth Da mie imi convine ca e rost de mistouri ?
-- Scorpio

2) ?Lasa ma Sid......ca plang copii dupa el......sa aibe si ei unde sa vorbeasca....ca saracii nu pot sa se uite la X , SDk, EVA sau un anime care necesita ceva mai mult creier decat sa arunci o carticica. Lasa ca poate daca ne rugam de ei ne lasa si pe noi sa jucam un poker pe aici.......sau un black jack......sau poate jucam toti o sheptica....ca sa nu se simta marginalizati.

Daca vor sa vorbeasca despre un anime are e varza de Bruxelle.....in care personajul principal e un copil natang si nici macar nu-si duce dingur propriile lupte.....sa vorbeasca.......da asta nu inseamna ca noi tacem ***Scorpio

aham...o fi popular pt pustii din fatza blocului care se joaca cu cartonashele care le dau aia in star chips...aveam pretentii la tine ranma...se pare ca m-am inselat.?-- Sidonix

3) ?heh...pai o sa boicotam threadu...o sa formam Jihadu Anime si o sa terorizam inocentzii care posteaza aci ? ?Scorpio


4) ?Sunt de acord cu tine Sidonix. Poate se sterge threadul "din gresala" ? --saiya-jin

5) ?ca doar....vitatza-i trista fara coarne ...s ie si asa de fun ??Scorpio

6) ?Exodia......a avea orizonturi largi nu inseamna a inghiti orice.....asta inseamna ca nu ai caracter..sistem de valori.....noi nu vedem nimic interesant in acest anime.......nu are nimic elevat in el......mi se pune pata numai cand il aud pe ala cu : "Listen to the heart of the cards" sau ceva de genul asta......e patetic. Voi vb de strategii de lupta .....am jucat si eu un joc din ala......ce strategie ma???....daca nu=ti pica cartile care iti trebuie ti-o furi de nu stii cei cu tine. Anime-ul asta e mai prost decat Digimon.....macar acolo vedeam o bataie mai de Doamne ajuta. ? -- Scorpio

Din păcate aş putea continua cu exemple de genul asta, dar nu am să o fac. Halal dovadă de maturitate, domnilor ? maeştri?!
Eu credeam că acest forum are un alt rol, dar se pare că m-am ?nşelat!!! Eu credeam că aici vin cei cărora le place anime care vor să găsească semeni care le ?mpărtăşesc aceasta pasiune, şi unde se poate discuta fără a jigni pe cineva, fără a-l face să se simtă de cacao doar pentru că preferă un anumit gen de anime.

Vreau să spun că pe c?t de ?nc?ntat şi de fericit am fost atunci c?nd am descoperit acest forum, pe at?t de dezamăgit sunt acum! ?mi pare foarte rău să spun acest lucru, dar asta e!


P.S.: Dacă cei care se simt cu musca pe căciulă se supără, asta e! Ca şi ei mi-am folosit DREPTUL la opinie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topicStart Poll
Replies

bogdan
post Dec 6 2004, 10:58 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ehh greu e sa te abti din postat :D
deci cum spuneam KOR e doar un exemplu stiu ca ai alta parere in privinta lui da ce sa-i faci asta e
a da
QUOTE
Scorp nu arata ca in avatarul lui, arata mai rau

ai perfecta dreptate :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
presedintele   Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 02:40 PM
Immortality   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 02:59 PM
zeri   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 03:31 PM
cloudikun   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 03:54 PM
CyBeR   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 04:19 PM
Ranma-kun   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 04:27 PM
Immortality   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 04:29 PM
presedintele   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 04:30 PM
Immortality   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 04:31 PM
CyBeR   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 05:02 PM
Ranma-kun   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 05:15 PM
Immortality   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 4 2004, 07:13 PM
Ynuyasha   drepturi si indatoriri...   Dec 5 2004, 04:31 PM
elf_kid   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 5 2004, 11:40 PM
Immortality   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 6 2004, 09:15 AM
ibarbar   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 6 2004, 10:20 AM
bogdan   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 6 2004, 09:12 PM
zeri   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 6 2004, 10:25 PM
bogdan   RE: Ceva care m-a pus pe g?nduri...   Dec 6 2004, 10:58 PM


Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |