Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Claymore


Muza chan
post Sep 21 2007, 11:24 AM
Post #21


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Cu placere. :)

Partea a treia de la special:
http://rs169.rapidshare.com/files/53708540...more_Extra3.rar

Am sa pun si eu aceeasi intrebare care s-a mai pus si pe topicul de anime. Intamplarile din ultimul episod din anime (25) din ce volum de manga fac parte?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Nov 9 2007, 07:15 PM
Post #22


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Intamplarile din ultimele 2 episoade nu fac parte din manga spre nefericirea mea care credeam k poate vor fi mai mult de 26 de episoade...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Nov 14 2007, 07:30 PM
Post #23


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Pentru cei interesati (desi ma indoiesc sa fie cazul) am uploadat volumele existente + speciale pe host links. Cine e interesat, PM me ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Apr 30 2009, 06:38 PM
Post #24


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



ok pentru fanii Claymore , puteti gasi tooate capitolele(ultimul e 90; maine apare cap91) la urmatoarea adresa mangatraders , dar trebuie sa va inregistrati intai si trebuie spus ca scanurile sunt doar in engleza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post May 23 2009, 09:54 AM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



De curand am inceput sa citesc manga si printre primele manga se afla si Claymore care este intr-adevar o manga excelenta.
Este foarte bine scrisa, cu personaje bine contruite, cu poveste care atrage multi cititori.
Chiar daca nu am citit pana acum atat de multa manga totusi pot spune ca Claymore m-a atras din prima clipa. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post May 23 2009, 10:49 AM
Post #26


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



un lucru aparte la "Claymore" si la autorul sau ,Yagi Norihiro, este ca din punct de vedere grafic , se aseamana foarte mult cu comicsurile sau bd-urile europene(mai ales cele franceze/belgiene)
...iar in ceea ce priveste povestea , este una originala, autorul incercand sa evite cliseele care apar in majoritatea manga-urilor ...
... si ca un alt amanunt ... se pare ca povestea este departe de final, d-l Yagi afirmand( e o informatie neoficiala) ca in total vor fi peste 150 de capitole(la momentul actual suntem la cel cu numarul 91) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post May 23 2009, 11:15 AM
Post #27


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(animer9 @ May 23 2009, 10:49 AM)
se pare ca povestea este departe de final, d-l Yagi afirmand( e o informatie neoficiala) ca in total vor fi peste 150 de capitole(la momentul actual suntem la cel cu numarul 91)  :D
*


cer prea mult de la manga'ul asta. 150 de capitole e un numar exagerat la modul in care se desfasoara actiunea in prezent. claymore e una din cele mai plictisitoare manga pe care inca le citesc. nush, undeva pe la jumate s-a dus la vale (acelasi lucru s-a intamplat si cu full metal alchemist). inca citesc manga'ul pentru ca vreau sa aflu ce s-a intamplat cu pustiul ala, in rest nu ma mai atrage cu nimic. chiar si dialogurile sunt stupide.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post May 23 2009, 11:45 AM
Post #28


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



bine , acum fiecare are o parere proprie
de ce nu mi s-ar parea exagerat un numar de 150 de capitole ? pt ca Yagi a lasat deschise multe usite care ar putea fi folosite pentru a prelungi suspansul( daca in cazul actiunii ce se desfasoara pe insula "se pare" ca ne indreptam catre o confruntare finala de genul cele mai puternice doua fiinte : Priscilla si Claire in adevarata ei forma "awakened" , existenta continentului , precum si a razboiului purtata acolo de secole de catre cele doua factiuni sugereaza o dezvoltare mai complexa a subiectului , ceva de genul primul episod de dupa pilot )

desi Norihiro Yagi nu este la prima manga , totusi "Claymore " este cea care i-a adus recunoasterea pe plan mondial si nu cred ca mangaka-ul va renunta la a folosi la maxim popularitatea titlului ( nu m-ar mira sa vedem "Claymore" si peste 5 ani , ca un on-going , chiar daca inceputul dateaza din 2001) ... in plus exista unele zvonuri conform carora Madhouse,studioul care a facut animeul, ar pregati un al doilea sezon ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Jul 4 2009, 08:21 PM
Post #29


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



da, double post ! si ce ...

capitolul 93 aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Jul 6 2009, 10:54 AM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



I did not expect this :o

PS: imo claymore inca ruleaza :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Aug 6 2009, 05:26 PM
Post #31


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



ruleaza, ruleaza :P

cu capitolul 94 acilea

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Aug 17 2009, 09:59 AM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



asta a fost si mai WTF OMG WTF !!!
oare poate cineva sa opreasca monstruozitatea astea nou nascuta ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BotoseL
post Aug 17 2009, 01:58 PM
Post #33


Fluffy!
**

Group: Members+
Posts: 90
Joined: 24-November 06
From: Romania, Bucuresti
Member No.: 3.328
Points: 213
Gender:



Intrebarea este, de partea cui e ACEL lucru. Si daca nu e de partea nimanui se va aplica dusmanul dusmanului meu imi este prieten ?
Plus ca noua creatura este ceva de genu Alba ca Zapada si cei 1000 de pitici :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bebe
post Aug 19 2009, 06:01 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 21-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.780
Points: 105
Gender:



M-am apucat si eu recent (ieri :lol: ) sa o citesc la recomandarea unei prietene, desi era pe lista de mult si asteptam sa se termine. What can I say? Hell yeah! Desi acum regret ca am citit-o, pentru ca trebuie sa astept... o luna pentru urmatorul capitol T^T Si care-ar fi problema cu 150 capitole? Pentru ca daca mai e un razboi pe continentul principal, s-ar putea prelungi frumos (desi ar putea sa se termine dupa lupta cu... pana la urma chestia aia n-are nume (inca) nu?).

Ce pot sa mai zic ce pot sa mai zic... mi-a dat putina bataie de cap, in principal pentru ca toate luptatoarele Claymore arata destul de asemanator (diferente sunt, dar pentru un ochi neexperimentat ca al meu... >.>). Besides, so many (girl) names, I already forgot most of them. Well, not my fault they died (ma refer in special la lupta aceea din nord, unde ne-au prezentat cele 24 luptatoare ca sa... moara). But oh well.

Mi-a placut insa povestea... si povestioarele adiacente, personalitatile fiecareia si emotiile prezentate. Toate au fost foarte bine gandite si chiar imi parea rau cand mai dadea coltul cate un personaj mai important (Teresa si chiar si Isley T^T). Si accentul nu se pune doar pe lupta dintre Claymore si Yoma, ci si pe manipularea ideilor si principiilor, prezentarea lor in diverse... am uitat ce voiam sa zic >.< Nice job anyway, hope I won't forget anything till the next chapter comes out.

Grafica... was ok with me, desi la inceput toti imi pareau ca arata ca niste copii. I got used to it pretty fast, mainly cuzz it was by my liking. Oh, yeah. And lots of blood and tore off limbs. Gotta love that too.

I guess that's that, n-o sa intru in discutii despre fiecare personaj ca o sa ma apuce noaptea. Pun sa downloadez si animeu' sa vad ce e si cu el si o sa revin dupa cu alt post.

PS: Chiar sunt curios ce e atat de hidos la corpul luptatoarelor Claymore de nici macar banditii nu voiau sa-si faca felul cu ele. Do they have the head of a Yoma instead of their guts or something? That would be interesting...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rammy
post Aug 19 2009, 10:27 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 31-July 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.908
Points: 54
Gender:



Da, nasoala partea cu un capitol / luna. Dar eu zic ca merita asteptarea :D

Legat de corpul fetelor, sunt pline de cicatrici si de semne de pedepse la care se adauga si putina carne de Yoma ca implanturi in unele locuri si obtii ceva... nu prea frumos. Nu mai tin minte unde am vazut asta, dar stiu ca in episodul 6 din anime se vede putin din corpul Teresei si pare ceva de culoare inchisa. Probabil asta e carnea de yoma (?)

GIEF NEXT CHAPTER NAO
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Sep 5 2009, 10:29 AM
Post #36


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



se pare ca nebunia a inceput ... acum chiar ca nu mai am nicio idee despre cum o sa arate actiunea in capitolele viitoare :D
capitolul 95
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rammy
post Sep 5 2009, 12:27 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 31-July 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.908
Points: 54
Gender:



O ME GE :o Lucrurile incep sa devina suculente :D Si eu sunt curios cum vor decurge lucrurile. Numai ca asteptarea ma omoara ; ;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Sep 8 2009, 11:02 AM
Post #38


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



am impresia ca se apropie de final....la cum decurg lucrurile - awakening after awakening, mostrii peste monstrii... numai priscila mai lipseste de acolo :)
iar saracutele fete nus cum o scot la capat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Oct 4 2009, 11:43 AM
Post #39


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



iaca si capitolul 96

am impresia ca mr. Yagi incepe sa o cam ia urat de tot pe aratura ...
si inca ceva :
Priscilla is LOOSE and HUNGRYYYYYYYYYY !!! Pofta buna ! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 5 2009, 02:44 PM
Post #40


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Fu, fu, fu. Am ajuns si eu cu, capitolele la zi. Inceputul mi se pare mai greu la Claymore. Dupa ce trec la lupte non-stop, e mult mai interesant.

Abia astept sa arate corpul gol al unei luptatoare. Eu mereu mi-am imaginat ca ar fi capul unui yoma/Teresa (in cazul Clare) imprimat pe abdomen, piept.

Cat despre ultima monstuozitate, e destul de ciudat ce se intampla. O fiinta fara foame, fara dorinta, fara viata parca, care omoara pana nu mai simte viata e destul de greu de "linistit".

Si imi pare foarte rau pentru Riful (si pt Isley mi-a parut rau). M-am cam atasat de abisali. :lol: Sper sa scape Riful. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:10 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |