Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

14 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kaleido Star, Never give up !!!


Rezo The Red Priest
post Mar 13 2006, 10:26 PM
Post #1


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Nu am stiut unde sa-l incadrez ca gen si de aceea l-am pus aici.

Este un anime difuzat de A+ in cursul saptamanii de la ora 8 (cu reluare de la ora.....tarziu).
Oare de ce m-am decis sa-i fac topic. Cineva mi-a spus ca este un anime copilaros. Nici nu prea exceleaza la story. Dar te prinde. Cel putin pe mine m-a prins. Mie a inceput sa-mi placa foarte mult. Intamplator m-am uitat la ep 3 intr-o seara si am zis ca e ok dar nu prea. Sambata nu am avut ce face si pe la zece si ceva seara am vaz ca era ep 1 in reluare.......eh ce mai l-am vaz si pe asta. Duminica a trebuit sa vad si ep 2. Iar azi (luni) abia am asteptat ep 4.

Este ptr copii, copilaros dar mie imi place ideea. In general am ceva impotriva desenelor de genul "impreuna vom reusi" (ca pokemon sau ala de pe cartoon de la 8) dar aici e diferit. E mai elevat. Chiar iti arata ca daca te straduiesti poti reusi. Incercarile prin care trece Sora sunt gandite si nu ma plictisesc. Nu stii cum trece timpul. Ca sa nu mai zic ca atunci cand incearca vreo miscare mai grea imi sare si mie inima. Te antreneaza si pe tine. Cel putin cand i-a reusit "Golden Pheonix-ul" eram cu inima in gat sa nu cada :lol:

Prezinta niste idei si idealuri frumoase, care plac. Unele pot fi considerate clisee dar nu conteaza. Are o atmosfera calda care imbie. Imi place caracterul Sorei. Nu se da batuta orice ar fi. Asa tre sa facem toti. Sunt sigur ca pana la urma isi va indeplini visul.

Btw este un eveniment ca eu sa ma inhamez la o serie de 51 de ep dar ma voi stradui sa nu pierd nici unul.

Voua cum vi se pare (daca nu va place keep your opinion for yourselves :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Mar 14 2006, 12:19 AM
Post #2


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Si eu ma uit la Kaleido Star (si asha nu am ce face seara in intervalul 8-9). E chiar dragut anime-ul, fapt care m-a determinat sa ma apuc sa-l downloadez de pe torrenti (gasesti torrentul pe animeyume).

Eu deja am vazut si episoadele 5 si 6, si sincer... imi place mai mult cu subtitrare in engleza. Suna mai mishto (si sigur e si mai corecta subtitrarea decat cea de pe a+, cel putin la primele 26 de episoade care sunt DVDRip-uri, dual-audio).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 14 2006, 09:16 AM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Ei bine si eu ma uit la Kaleido, dar din neferire pt ca m-am apucat tarziu de teme nu am mai prins ep. 4, iar miercurea oricumil pierd pt la 7 ies de la ore si "mai intai temele si apoi tv" cum zice mama:cry:Oricum si pe mine m-a prins, da l-am vazut si vineri in reluare pe la 10:25, dupa Pensacola.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 14 2006, 09:03 PM
Post #4


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ms Coyotee dar profit si eu de ocazie sa vad un anime pe ecran mareee si fara nici cel mai mic lag posibil :D

Dupa ep 4: presimt ca evolutia Sorei va fi ceva de genul super incet la inceput dupa care va creste uimitor de repede. Layla incepe si ea sa fie mai dragutza. Rolul ei este f imp ptr evolutia Sorei. Can't wait for the next ep.

Pana la urma le-a iesit si Triple Illusion :D dar au aratat prea putin din ea :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Mar 14 2006, 09:56 PM
Post #5


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Eh, lasa ca o sa vezi tu in continuare :)

Pentru cine e interesat, am atashat torrentul pentru Kaleido Star care contine pe langa toata seria si primul OVA.

Kaleido Star Torrent: Attached File  Kaleido_Star.torrent ( 113.75k ) Number of downloads: 135
:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Mar 17 2006, 11:08 PM
Post #6


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Si mie imi place Kaleido Star, desi ii adevarat ca nu are o actiune foarte complicata. Dar ii comic. :) Si cred ca nu strica din cand in cand sa mai urmaresti ceva asa simpatic ca asta. Cel putin pe mine intotdeauna reuseste sa ma binedispuna. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 19 2006, 11:09 PM
Post #7


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Sora pur si simplu debordeaza de energie si voie buna :(....ce-as vreau si eu sa fiu la fel. Am gasit si eu ink un motiv ptr care imi place. Vorba lui moonsparkle, ma binedispune mereu. E bine sa vezi ceva care aduce garantat un zambet pe buze. Incepe sa fie din ce in ce mai interesant.

Abia astept sa vad cand o sa cedeze Layla :D Ep cu tatal ei a fost destul de bine gandit si a avut si o turnura neasteptata in final. Waiting for the next one :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 20 2006, 09:38 AM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Yuph, asai si am mai gasit si ceva la desenele astea care sa-mi placa...vointa de fier a Sorei. E de ne invins si asta e un lucru pe mi las dori si eu sa-l am :( . Abia astept urmatorul episod.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 23 2006, 09:49 PM
Post #9


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Nu pot sa cred Layla has a nice side :blink:

Pe scurt Sora a avut primul ei rol important in Mica Sirena dupa niste probe in care a avut probleme. Stagiunea a avut succes iar acum se pregatesc ptr Arabian Nights: rol principal Layla secundata de Sora *yey*. Layla a inteles in sfarsit valoarea Sorei si a acceptat sa joace cu ea. Super. Ma intreb oare daca se vor intelege?

La ambele concursuri Sora a dovedit inca odata cat de hotarata este. Vointa de fier vorba lui selen_dom. Ca sa nu mai spun ca iar mi-a dat palpitatii la unele scene. Este superb realizat. Te captiveaza, te atrage, te face sa-l simti. Gambate Sora !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post Mar 24 2006, 07:34 AM
Post #10


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



devine din c in c mai interesant p zi c trece acest anime.dar yo am inteles lucrurile un pic altfel.layla vede in sora o rivala si d asta nu o accepta.aseara parca a fost o faza in care layla s intreba d c s simte amenintata d sora?oricum cred ca d asta e layla asa d rece fata d sora dar aparent a inteles ca evolutia sorei nu poate fi oprita ci doar incetinita d actiunile ei si s-a decis sa nu-i fie o piedica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 24 2006, 04:22 PM
Post #11


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Good thinking! Layla nu o vede pe Sora ca pe o rivala inca si nici invers. Sora nici nu se gandeste ca Layla este impotriva ei si o ia asa cum e. Rivalitatea mie mi se pare ca inca nu s-a declansat si nici nu cred ca o va face. Subiectul e prea dragut ca sa le vedem cum se cearta si-si pun piedici. Si da, Layla si-a dat seama ca Sora are ceva in plus si ca intr-o buna zi o va depasi.....asa ca nu are rost sa se opuna acestui lucru. Desi amandoua sunt foarte bune...Sora un pic mai buna ca Layla totusi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

goldgalaxy
post Mar 25 2006, 02:00 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 25-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.337
Points: 44
Gender:



Urmaresc si eu, nu am vazut de la inceput, doar parca de la ep. 5-6 dar este frumos.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 28 2006, 03:10 PM
Post #13


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ma inclin si imi dau jos palaria in fata ep 12...cred (a fost vineri si duminica in reluare) in orice caz a fost vorba despre inceputul unei foarte frumoase relatii intre Layla si Sora. Layla has a yacht :blink: Scenele de pregatire au fost superb realizate desi incep sa vad anumite lucruri care nu prea pot fi facute in lumea reala <_<. Sora se ridica la inaltime si asta ii place Layley.

Sora + Layla = un super Arabian Nights Show cu final fericit si "cu cap". Animeul asta chiar merita dak vrei sa te simti bine. Adik nu am mai aplaudat prin casa si nu am mai tinut pumnii ptr nici un alt personaj pana acum O_o e ceva :D.

P.S. Ptr cei ce se "uita" la el nu ar strica sa ziceti si voi niste opninii..ceva mai mult decat ma uit la el si imi place....share your thoughts :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

friderika
post Mar 28 2006, 09:44 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 146
Joined: 13-February 06
Member No.: 2.176
Points: 322
Gender:



Eu am vazut chiar de la inceput,la primul episod si m-a cucerit pe loc.Cel mai mult mi-a placut la Sora era ambitia,constiinciozitate,nu se da batut asa de usor la obstacole pe care trebuie sa le treaca,este plina de energie,este comica,ajuta pe persoanele cu problemele sentimentale (de ex.Layla cu tatal ei).Mi-as dori ca Layla si Sora sa devina bune prietene.Si abia astept sa vad cum se va maturiza Sora,si oare va fi ceva romantism(adica se va indragosti sau nu). :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 30 2006, 09:12 PM
Post #15


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Diiiiiiiing Dooooonnnngggg !!!!!!!! ALARM!!!!!

Mi se pare mie sau au sarit un ep. Detalii: miercuri a fost ep in care incepe downfallul Kaleido si in care aflam ca Yuri vrea sa-si faca propriul circ. La final Sora si Mia ii propun lui Kalos o idee de new act. Toate bune si frumoase pana aici si totul bine. (In afara de faptul ca nu au mai dat preview).

Azi (joi) in schimb O_o Mia deja directoare....show-ul ei are succes si Yuri se anunta noul proprietar. O_o o_O O_O !!!!!!!! M-am gandit ca poate era de umplutura ceea ce s-a intamplat dupa prezentarea propunerii si ca se subintelege deci nu mai e nevoie de ep. Dar dupa o consultatie cu anidb si o stoarcere de creier ca sa ma dumiresc cum traduc incompetentii de pe a+ titlurile m-am pierdut (fufufufuuu):

Ep 16 An amazing sinister rumor
Ep 17 Fire it up! Amazing Mia
Ep 18 Yuri's amazing trap

16 se potriveste dar dupaia.......ep de azi l-au tradus Calatoria lui Yuri parca...oricum semana mai bine cu 18 decat cu 17 mai ales ca 17 suna perfect ca o prezentare a piesei Miei (necesar dupa ce ne-au facut curiosi in 16).

Any ideas??? Oricum a+ da dovada de incompetenta mare :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Mar 30 2006, 09:16 PM
Post #16


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Atunci e bine ca l-am ratat la TV si m-am uitat la el pe comp :D

Si asa, sub-urile de pe comp sunt de ens'pe mii de ori mai calitative decat cele de pe A+ :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Mar 31 2006, 09:58 AM
Post #17


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Momentan e in top5.Imi lace mult si cred ca Sora o sa ajunga buna prietena cu Layla. :D ...si cred ca adevaratii parinti ai Sorei au fost mari artisti :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 31 2006, 08:41 PM
Post #18


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



AAAmmm, sincer eu ma uit in reluare si nu-mi prea dau seama cum stau lucrurile, habar n-aveam ca s-a ajuns la ep. 18. Anyway 1 ep uitat prin arhiva pe undeva nu-i cine stie ce paguba, dar gandind mai bine sintem abia la inceput. Deci sa speram ca asta o sa fie singurul lor ep uitat. I hope so! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Mar 31 2006, 09:29 PM
Post #19


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Il am pe calculator de ceav timp.E interesant :) si imi place cum e desenat.(A+ sacks am vazut tot ce dau astia si oricum nam rabdare sa stau saptamani sa vad o serie).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 2 2006, 10:57 PM
Post #20


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Am avut dreptate :P au sarit peste ep-ul Amazing Mia...si cum de sunt eu asa de sigur......!!!! l-au dat vineri dragii de ei (eu l-am vaz dum seara in reluare)....in sf nu mai am dubii..acu sper sa nu mai sara vreunul sau daca il sar sa-l dea cum o fi ca sa nu ramanem cu goluri.

Layla a dat mana cu Sora si Mia: EVENIMENT!!!!! Are si ea o inima, care devine din ce in ce mai mare O_o nu pot sa cred. Sper sa o tina tot asa. Totul revine la normal....oare isi va reveni Kaleido Stage?? Sper...de fapt trebuie :D ramane de vazut cum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:03 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |