Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

Outline · Standard · [ Linear+ ]

> Cand Terminati O Serie Anime...


radet92
post Sep 15 2009, 06:53 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 21-July 09
From: Constanta
Member No.: 8.884
Points: 184
Gender:



Când terminați o serie anime care va plăcut foarte mult(genul de serie la care deabea aștepți sa vezi episodul următor...), cum va simțiți după ce se termina?




Eu mai tot timpul ma simt "depressed"(și puțin iritat...), de exemplu acum 3 săptămâni am văzut Toradora!(l-am terminat în 2 zile :D), după ce am terminat seria cam 2 zile am fost deprimat... sa nu mai spun de Code Geass...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies(1 - 19)

Moonsparkle
post Sep 15 2009, 07:02 AM
Post #2


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



eu intotdeauna am o lista foarte mare de anime "to watch" asa ca de fiecare data cand termin un anime is yay, one step forward. sure, imi pare rau cand unul dintre animeurile care imi plac se termina, dar com'on, tocmai am vazut un anime care mi-a picat la fix, care a avut actiune si personaje grozave si - din moment ce inca imi place la final - si sfarsit reusit. de ce as fi trista in loc de let out a relief sigh and say "damn, that was good"? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bluhelios
post Sep 15 2009, 07:03 AM
Post #3


The Daydreamer
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 3-November 07
From: Baia Mare\Cluj-Napoca
Member No.: 5.485
Points: 1.202
Gender:



Poate ca imi pare putin rau ca s-a terminat dar mai mult de atat ma bucur ca am avut ocazia sa vad un anime bun. And then again stiu ca probabil o sa il vad din nou peste o vreme daca a fost chiar asa bun :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 15 2009, 08:02 AM
Post #4


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Secretul ii dilatarea temporala dinainte de final, iti permite sa te bucuri mai mult de anime si amortizeaza sentimentul de pierdere... in felul asta ultimul episod poate ajunge sa dureze cateva zile :P

Anyway, sa termini un anime bun chiar da un sentiment de implinire, si sa poti arunca o privire de ansamblu asupra lui de multe ori te face sa-l apreciezi si mai mult.

Exceptie anime-urile care-s doar segmente din vreo manga, those suck <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Sep 15 2009, 09:06 AM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



QUOTE(Trickster @ Sep 15 2009, 08:02 AM)
Secretul ii dilatarea temporala dinainte de final, iti permite sa te bucuri mai mult de anime si amortizeaza sentimentul de pierdere... in felul asta ultimul episod poate ajunge sa dureze cateva zile :P

teach me master :)

QUOTE(Trickster @ Sep 15 2009, 08:02 AM)
Anyway, sa termini un anime bun chiar da un sentiment de implinire, si sa poti arunca o privire de ansamblu asupra lui de multe ori te face sa-l apreciezi si mai mult.

asa e, dar pentru mine si neliniste/iritare ... "oare o sa mai gasesc ceva asa bun?"

QUOTE(Trickster @ Sep 15 2009, 08:02 AM)
Exceptie anime-urile care-s doar segmente din vreo manga, those suck  <_<

adevarat, pe de o parte... pe alta e ok ca ma trimit la o serie manga care stiu sigur ca imi va place
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BotoseL
post Sep 15 2009, 04:17 PM
Post #6


Fluffy!
**

Group: Members+
Posts: 90
Joined: 24-November 06
From: Romania, Bucuresti
Member No.: 3.328
Points: 213
Gender:



Cand termin o serie anime daca e 12 noaptea sau mai tarziu, iau pistolu de paintball si caut caini pe afara. Ai dracu latra cand ti`e lumea mai draga si somnul mai dulce.

Acum serios vorbind ma apuc repede de alt anime, care sa fie cat mai diferit si cu o poveste in spate. Nu vreau sa vad un remake la ceva ce deja am vazut.
Cel mai misto final l`a avut Code Geas si il respect pt asta. Daca multe altele ar fi la fel de interesante m`as uita la mult mai multe anime`uri, dar asa filtrez la greu. Imi pare rau ca nu mai vad niste nebuni care au facut nu stiu ce intr`o serie, dar evident trebuie sa fie un anime acolo care sa fie mai frumos :) La unele ma supara finalul fericit, iar la altele ma enerveaza cel lasat in pom.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Sep 16 2009, 02:05 PM
Post #7


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Trebuie sa recunosc ca de multe ori cand termin un anime care mi-a placut cu adevarat, am un sentiment de melancolie, un sentiment ca s-a terminat ceva bun, ceva care m-a incantat si care desi il voi mai revedea probabil, nu va fi niciodata la fel de bun ca prima oara.
Ultima serie pe care am terminat-o a fost Ghost Hound, chiar seara trecuta. Mi-a placut finalul, dar la fel ca multe alte serii, am avut acelasi sentiment de usoara tristete, de parca as fi vrut sa vad mai mult din viata personajelor, as fi vrut sa vad ce se va intampla cu ele in continuare and so on.
Sunt insa si anime-uri care mi-au placut mult, al caror sfarsit nu m-a intristat, ci mi s-a parut ca tot ceea ce trebuia spus, s-a spus deja. Un exemplu a fost chiar mentionat mai sus, si anume Toradora. Mie chiar mi-a placut finalul si mi-a dat sentimentul de complet, fara sa ma intristeze mai deloc.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dana2006
post Sep 16 2009, 06:07 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: 17-September 06
From: Targoviste
Member No.: 3.002
Points: 553
Gender:



Cand se termina un animeu care mi-a placut mult inevitabil am o senzatie de tristete, de melancolie, de "ce o sa imi lipseasca personajele si animeul asta".. :D Nu prea ma pot consola cu ideea ca am sa il mai vizionez altadata, pentru ca odata vazut, orice animeu si-a pierdut suspansul si deja stiind la ce sa ma astept nu mai are acelasi farmec..Chiar aleg la unele din animeuri sa nu ma mai uit inca o data de teama sa nu se strice la revizionare impresia initiala...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Oct 4 2009, 10:23 AM
Post #9


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



...o mai vad inca o data.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post Oct 4 2009, 07:37 PM
Post #10


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



m-apuca depresia ... si-ncep sa caut ceva despre un eventual sequel ... apoi caut manga , si dupa vreo doua saptamani(ca sa ma linistesc) il vad din nou , daca nu dau de nimic la fel de bun ...

ultima depresie ... Ga Rei Zero , oare? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 5 2009, 08:42 AM
Post #11


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



hmm, depinde. Depinde decat de mult imi place, si cat de lung e. Daca imi place enorm de mult, si pe mine ma apuca tristetea - asa s-a intamplat dupa CCS, desi are 70 eps - cand s-a terminat, I was heart broken :( (bine, si finalul e...melancolic).
La fel daca animeul e bun si e scurt - deex. recent am vazut Battle Angel -great anime, dar prea scurt, I wanted more.
Cat despre restul, se aplica formula lui Moonsparkle :P - a fost un anime foarte fain, dar hei, there are way more out there
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sunako Nakahara
post Apr 11 2010, 09:24 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 11-April 10
Member No.: 9.635
Points: 28
Gender:



Sad , probabil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

enigma
post Apr 12 2010, 09:20 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 58
Joined: 30-March 10
From: Cluj-Napoca
Member No.: 9.610
Points: 140
Gender:



sincer si eu sunt cam trist dupa ce termin o serie... pana dau de alta :)) si imi trece si uit... oricum cand o sa fie gata naruto si bleach atunci chiar o sa fie naspa :)))))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inari
post Apr 12 2010, 04:11 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: 24-January 10
Member No.: 9.400
Points: 176
Gender:




Dupa ce termin o serie nu prea am resentimente decat ma bucur ca s-a termint si pot sa incep alta. Ma entuziazmez la final( e mult mai multa actiune la sfarsit decat in toata seria) si dupa aceea fac scandal ca nu mi-a placut cum s-a terminat de genu "trebuia sa se termine asa :..." sau "idiotii astia iar au lasat povestea in aer si tre sa citesc manga "

Dar in general incep o alta serie fara resentimente.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

enigma
post Apr 12 2010, 04:33 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 58
Joined: 30-March 10
From: Cluj-Napoca
Member No.: 9.610
Points: 140
Gender:



@Inari faza cu au lasat serialu in aer chiar ca e urata... nu odata m-am enervat un pic pe treaba asta... oricum la unele nu il lasa in aer da are o poveste total diferita fata de manga :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Apr 12 2010, 04:39 PM
Post #16


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Cel mai naspa e cand un anime se termina brusc si ramai cu senzatie de WTH, chit ca a fost bun dar cred ca un anime trebuie sa aiba la sfarsit cateva episoade care sa te mai plictiseasca ca sa nu-i duci doru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KittyTeea
post Apr 13 2010, 02:39 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 144
Joined: 29-June 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.806
Points: 355
Gender:



Nu-mi place sa vad filme si mai ales animeuri pe calculator asa ca le pun pe DVDuri. So daca mi-a placut un anime si in special daca a avut un final bun I just watch again and again :blink:.
Cat despre depresie si alte simptome de genul asta de ce le-as avea dupa un anime bun, cel mult poate daca ar fi naspa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taviyamato
post Apr 13 2010, 05:05 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 6-April 10
From: Sibiu , Romania
Member No.: 9.622
Points: 41
Gender:



Depinde cat de mult iti place animeul , cu atat mai trist te simti cand se termina , dar aia nu va fi o problema niciodata , mereu apar altele noi si aproape la fel de bune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

enigma
post Apr 13 2010, 07:53 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 58
Joined: 30-March 10
From: Cluj-Napoca
Member No.: 9.610
Points: 140
Gender:



Chiar daca apar altele noi si la fel, daca nu chiar mai bune serii de anime tot nu se compara cu unul care te-a impresionat in mod special si care ai vrea totusi sa se continue povestea :P si chiar daca nu imi pare bine ca s-a terminat nu intru in depresie :))) nu zic "Gata! S-a terminat Rurouni Kenshin, ma fac emo" =))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

abbs_ang
post Apr 13 2010, 08:47 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 13-April 10
From: Timisoara
Member No.: 9.639
Points: 46
Gender:



dupa ce termin o serie mereu ee un pik de tristete dar apoi gasesc eu alt anime si asa trec peste:P ultimul vizionat Bokura Ga Ita finalul chiar k ma facut sa plang :) oricum fiecare anime e unic:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:43 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |