Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Persona ~ Trinity Soul


cilu
post Jan 17 2008, 04:33 PM
Post #1


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Animeul relateaza fapte petrecute dupa 10 de la actiunea jocului Persona 3: Shin Megami Tensei. Nu stiu cati ati jucat jocul (am inceput recent sa il joc) asa ca povestea poate nu va e familiara. Un baiat proaspat transferat la Gekkoukan Highschool descopera abilitati ascunse cand, in timpul unui Dark Hour (ora in care The Shadows ataca oamenii si le distrug mintile) este atacat de un grup de shadow, fapt care il obliga sa isi "summoneze" Persona, un spirit caruia ii da comenzi (asta e partea tare a jocului) impuscandu-se in cap cu un pistol special. Normal ca in orice joc RPG, personajul va intalni o multime de alte personaje cu ajutorul carora va combate the Shadows si organizatie Strega care e in spatele acestor manifestari.

Premisele animeului ar fi urmatoarele: Povestea are loc in orasul futuristic Ayanagi. Orasul este in plina recuperare de dupa evenimentele dezastuosului “Simultaneous Multiple Apathy Syndrome”, evenimente care au avut loc in joc, in urma cu 10 ani. Liceanul Kazato Shin si fratele lui de 14 ani Jun se reintalnesc dupa 10 cu fratele lor mai mare Ryo care intre timp a devenit seful politiei din Ayanagi.

La scurt timp evenimente bizare incep sa se intample in acest oras cum ar fi misterioasa disparitie a echipajului unui submarin, reaparitie sindromului apatiei si altele. Ryo incepe sa investigheze organizatia care sta in spatele acestor evenimente. Shin si el implicat isi materializeaza persona iar rand pe rand alti utilizatori de persona incep sa apara.

Mai multe o sa vorbim pe topic sper pe masura ce mai apar episoade. Pana acuma au aparut 2 episoade. Momentan urmaresc releasurile Shinsen-Subs. Openingul e chiar misto, iar muzica din serial pana acuma e foarte antrenanta. Sa speram ca avem de a face cu un serial mai rasarit ca anul asta nu a debutat cu prea multe serii interesante.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jan 17 2008, 05:58 PM
Post #2


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Dat fiind ca e facut dupa un joc, nu am mari asteptari de la el.

Sa ne tii si pe noi la curent, sa ne spui daca merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 17 2008, 06:57 PM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Chiar vroiam sa postez topic pentru anime-ul asta... Damn cilu, la o ora intarziere :P :P !!!
Am vazut primele 2 episoade, subtitrate de Shinsen-Subs. Deocamdata pot cataloga anime-ul ca mediocru, dar poate va evolua pe parcurs... si cine stie, poate va primi si niste premii!! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 17 2008, 09:30 PM
Post #4


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Mai nou se premiaza mediocritatea? of of unde ajungem :))

Btw, printre multe alte chestii, acele persona imi amintesc de Fate Stay Night din varii motive. (si de inca o duzina de alte anime pe acesta tema)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 17 2008, 10:21 PM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(cilu @ Jan 17 2008, 10:30 PM)
Mai nou se premiaza mediocritatea? of of unde ajungem :))
*



N-am zis asta, ma gandeam in functie de cum va evolua povestea si personajele, cum va iesi anime-ul in final? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jan 18 2008, 12:54 AM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Nu am jucat jocul in sine, dar l-am vazut jucat de la cap la coada... Oricum eu nu ma dau in vant pt JRPG's dar asta are anime cutscenes ... YEY! si voice acting decent (a se vedea diferenta in voice acting-ul din MGS2 si cel din ZoE2, amandoua fiind facute de Kojima). Oricum personajul tau este "an oblivious mute" care face cam tot ce i se spune. Dar jocul nu mi sa parut asa de bun decat in cazul anumitor Personae(sau cum se scrie la plural, cum ar fi Thanatos). In rest o gramada de faza enervante. Boss-fightul de la final relativ usor, just took a little good timing and planing ahead. Dar cred ca anime-ul nu va fi cine stie ce mai ales ca atunci cand sumonau persona-urile isi trageau un glont in cap... puteau sa fie oleaca mai inventivi ca dupa ce vezi faza asta de vreo 50 de ori cam incepe sa te calce pe nervi (oleaca prea mult pt binele consolei tale).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |