Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Myself;yourself, Drama - Romance


chilly
post Feb 5 2010, 03:47 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: 2-February 10
From: Pitesti
Member No.: 9.442
Points: 46
Gender:



Nu am gasit sa fi vorbit nimeni despre acest Anime. Probabil putina lume l-a vazut. Dar eu zic ca merita vazut pentru cei carora le place drama intr-un anime, nu numai bataie, si taiat cu sabii si vampiri.

E un anime pentru toate categoriile de varsta. Are 13 episoade si o poveste interesanta.
E vorba despre un pusti, care de dragu parintiilor s-a mutat in Tokyo timp de 5 ani pentru studii.
Vremea a trecut, si s-a intors in orasul lui natal Sakuranokomori. Emotionat de faptul ca in 5 ani s-a schimbat multe, in drum spre casa face un ocol ca sa treaca pe la locul unde a copilarit. Aici o intalneste pe Yatsushiro Nanaka, o buna prietena de a lui din copilarie, care nu mai era asa de vesela ca atunci.
Si asa incepe poveste :P
Pentru ce-i care nu l-au vazut si vor sa-l vada click > http://www.animefreak.tv/watch/myself-your...bed-online-free
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 9 2010, 12:12 AM
Post #2


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Eu spun ca se incadreaza mai bine la genul romance. Prea lalaita si neinteresanta e drama din el.
Nanaka mi s-a parut cam rautaciasa la inceput si prea tragea concluzii pripite, dar nu pot sa spun ca acest lucru m-a deranjat in mod deosebit.
Ce nu mi-a placut e faptul ca am vazut foarte putin romance in el. Nici macar un sarut, doar aluzii.....
Ah, si sunt singura care efectiv a urat vocea lui Aoi? Pe bune, de cate ori o auzeam simteam cum ceva imi zgarie timpanele.
Povestea gemenilor a fost draguta.
Incest anyone?


In concluzie: nimic extraordinar. Ceva povesti dramatice care sunt sterse complet de finalul mult prea happy.
Nota mea: un 7 cu indulgenta. Aveam asteptari mai mari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Oct 9 2010, 01:29 PM
Post #3


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Eu spun ca se incadreaza mai bine la genul telenovela. Prea multa labareala si drama.

Aoi is really cute though, dar n-o prinde raportul voce - personalitate, ceea ce eu urasc cel mai mult intr-un anime => o persoana care se pisiceste (lol I've just invented a word). Si da, intr-adevar, nimic nou, same pattern etc.

Also,
tWINcest
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 9 2010, 01:57 PM
Post #4


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Romance, telenovela, cam tot pe acolo :P .
Era cute Aoi, dar tot nu i-am putut suporta vocea.
La inceput, din cauza graficii, am crezut ca dau peste un School Life 2, dar a fost mult mai optimist si mai "normal" decat acesta, probabil de aceea si plictisitor.

Offtopic: every time I look at that cat my body shivers.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Oct 11 2010, 06:14 AM
Post #5


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Eu l-am vazut Hd, animele nu impresioneaza...povestea e acceptabila,grafica e foarte buna. In concluzie nota 6 de la mine, e bun de pierdut 1 zii dupa lucru. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Oct 18 2010, 08:33 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Nici nu stiu cum am adus la bun sfarsit seria asta. A fost atat de lalaita si lipsita de originalitate incat putine animeuri m-au indignat ca asta. Nici nu stiu cum i-am dat 7, probabil o nota pe care chiar sa o merite cu indulgenta e 5. Povestea se lalaie ingrozitor, iar dupa cum spune si Tessa vocea tipei cu ochelari(sau care era) m-a scos din sarite!!! De fiecare data cand o auzeam parca ma facea mai mult sa-i scad cate un punct din nota animeului. Finalul mi s-a parut de-a dreptul banal, nimic deosebit, comunul happy ending... Iar fazele cu actele de sinucidere mi s-au parut cat se poate de aiurea, puse sa umple animeul. Si ce mai coincidenta: si el si ea raniti profund(ca sa nu mai spun ca el nici macar n-avea motiv serios, numa daca esti bolnav psihic vrei sa te sinucizi ca nu te intelegi cu colegii. Chestia asta se poate rezolva in sute de alte moduri 'normale'). Iar toate fazele din copilarie cu scrisorile si restul au fost iar aiurea. Desi asta a facut povestea.
Concluzie: unul dintre putinele animeuri pe care chiar nu le recomand nici in cele mai rele cazuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Oct 30 2011, 10:53 PM
Post #7


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Loved it! Loving it! Will always love it!
Nu inteleg de ce lumea e atat de critica in legatura cu aceasta serie...I guess, gusturile nu se discuta... Oricum, pt un anime care a fost designed sa faca reclama Visual Novel-ului, mi s-a parut destul de reusit. Recunosc ca vocea lui Aoi era un pic caragioasa, dar mi se parea si amuzanta cateodata. :)
Pt mine, acest anime a fost exact elementul de care aveam nevoie sa-mi revin dupa shockul pe care mi-l provocase School Days. La sfarsitul acelui anime simteam nevoia sa-mi scurtez venele... Dupa ep 4 din M;Y parca rasarise din nou soarele pe strada mea, dupa ce SD aruncase bezna peste ea. Hinako a devenit my fav in acel ep, si a stralucit in ep 6. E charul cu cel mai mare potential din acel anime. Ea trebuia sa fie heroina, nu Nanaka...tipa chiar avea issues.
Astept cu nerabdare ziua in care VN-ul se va traduce(daca se va traduce...din cate stiu, nu e pe nici o lista de asteptare). Daca ar fi posibil, ar fi de vis un ending cu Sana si Hinako impreuna. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |