Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sora No Woto


Moonsparkle
post Oct 12 2010, 11:54 AM
Post #1


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



a-c-ul continua sa ma uimeasca cu lipsa de topicuri la anime-uri bune...

just to be clear, daca prind pe cineva ca zice ca asta ii K-ON! in armata il dau afara :P

din cand in cand dau peste anime-uri care mi se par foarte bune pentru simplul motiv ca mi-au depasit asteptarile despre anime-ul in sine sau despre genul respectiv. Sora no Woto se incadreaza foarte bine aici: chiar ma asteptam la K-ON! in armata (:P) si chiar nu ma asteptam sa vad dialoguri bune de citat. sunt multi care nu pot sa se bucure de un anime daca nu are un mesaj aparte si Sora no Woto mi se pare un anime creat exact pentru scopul asta, de a avea un mesaj. unde mai pui ca exceleaza la capitolul grafica. super eye candy + life teaching-like lines = awesome for me :D

mi s-a parut de-a dreptul hilar amestecul pe care l-au facut. elvetieni care vorbesc franceza (care se aude ca japoneza pentru noi, evident) si romani care vorbesc germana. nu ca nu poate fi totul justificat in termeni reali, dar e comic amestecul. si plasarea temporala a fost din nou interesanta. rar vezi producatori care se incumeta la repere spatio-temporale asa de ciudate. that was certainly +1 for me :)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 12 2010, 12:59 PM
Post #2


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



lol lasa sclipici ca la cata lume mai posteaza n-are cum sa mai existe topice indiferent daca is bune sau proaste si oricum este irelevant pt ca de cele mai multe ori beauty is in the eye of the beholder :P Revenind la serie n-am rezistat mai mult de ep 7 parca in momentul in care am incercat sa o vizionez, motivul fiind pt mine exceptand artworkul similar cu K-ON! :P , faptul ca MOE + DRAMA doesn't go well imo. Orice poate fi asociat cu moe exceptand drama, si totusi e pacat pt ca story-ul are good soul in el iar impreuna cu lumea creeaza o atmosfera mai mult decat interesanta... hmm poate o sa incerc another go at it... putea fi la fel de bun ca Haibane Renmei in termeni de atmosfera si originalitate ideatica dar pfft they screwd again.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 12 2010, 01:36 PM
Post #3


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



tocmai pentru ca beauty is in the eye of the beholder avem ceea ce discuta :)

hehe tu te-ai oprit exact acolo de unde ia seria intorsatura. pentru mine combinatia de moe + drama e ceea ce a facut anime-ul original si unic. daca ar fi sa reprosez totusi ceva e ca amestecul asta e facut prea abrupt si seria se intoarce doar intr-o mica masura la aerul pe care il aveau primele episoade. banuiesc ca o poti lua si asa, ca te astepti la una si primesti alta... oh well one man's trash another man's treasure :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |