Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Proiectii De Anime La Galeria Noua In Sept, cine are propuneri de filme, oav etc ?


megatron
post Aug 24 2005, 08:34 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Sin City
Member No.: 551
Points: 6



Este vorba de un spatiu din centrul Bucurestiului, pe strada Academiei 15, chiar linga facultatea de Arhitectura. Oricum ceva directii gasiti si pe situl www.galerianoua.ro
Totul este foarte simplu ei mi-au pus la dispozitie aparat de facut proiectii si boxe. M-am gindit sa organizez impreuna cu cei de la forum doua zile de animatii japoneze mai speciale. Astept sugestii de nume si seriale - asta inseamna ca trebuie sa le aduceti voi in ziua cu pricina. Eu am mai participat si la alte proiecte legate de comunitatea de otaci de la noi dar am vrut sa ii implic si pe cei din bucuresti mai mult de data asta.

Zilele alese sint vineri 2 septembire si duminica 4 septembrie
Cred ca este o oportunitate buna pentru chestia asta - si loc mai central si proiectie pe ecran meseriash ca aicea nu stiu sa mai avem, plus ca si sound-ul o sa fie ok. Exista scaune, si ceva perne umplute...
Iar ora ma gindeam sa incepem de la 7 jumate seara - ce parere aveti ?
Spatiul e a unei galerii de arta dar cum ei sint specializati pe arta video etc e totul super gol iar ei sint foarte deschisi la culturile tinere.
In deschidere o sa fie si animatiile lui bogdan marcu care face chestii super freaky uneori inspirate din hentai, cheap 3d, ultrakitsch tv etc - e unul din putinii care stiu ca face asta. In alte zile (pina in data de 11 sept) o sa fie si alte chestii inclusiv un fel de hub modelat dupa retelele de cartier de unde fiecare o sa poata sa isi copieze fie hard-la-hard fie pe dc++ diverse muzici si filme. In plus o sa fie zile dedicate horror-ului (cu lansare oficiala groaza.ro), o zi cu filmele de la festivalul simultan din timisoara (unde sint filmulete de numai 1 minut) si o prezentare cu graffiti din metrourile bucurestiului, etc.

Uitati si voi cam ce sugestii sint pentru zilele cele doua. Ziceti si propuneti. Eu am selectat chestii mai speciale, mai greu de gasit si chestii care nu prea ajung nici pe ecrane si pe la televizor pe a + spre exemplu - deci asta a fost criteriul meu de selectie. Uite:

Proiectii anime + animatii romanesti-hentai-3d-contemporane zielele 2 Vineri si 4 Septembrie Duminica

Retrospectiva BOGDAN MARCU
Trans TV
Moartea Danei
Videoclip pentru Moebius

ANIME animatie jap(oav, seriale, etc.) organizat cu ajutorul comunitatii otaku din tara:
Bogiepop Phantom
Lain Serial Experiments
Tamala 2010
Blame!
Blood the last Vampire
Samurai Champloo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 25 2005, 12:23 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Inca o proiectie...cool. Daca nu am atunci vreo "olimpiada" vin sigur.

Cat despre ce anime as sugera...uite o lista:

A Wind Named Amnesia
Appleseed
Hitsuji no Uta
Interlude
My Neighbour Totoro
...si orice film de la Ghibli.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Aug 25 2005, 12:56 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ehh nice ..nice...sa vedem ce si cum....anyway la capitolul sugestii ...esti sigur ca serial experiment lain e potrivit vreu sa spun e un anime interesant ...mie cel putin mi-a placut dar cunosc destula lume care nu a rezistat pana al capat :( cre ca publicul s-ar cam plictisi la el multi sunt crescuti in generatia dbz ..si mai nou naruto :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 25 2005, 04:23 PM
Post #4


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



interesanta idee
de venit vin aproape sigur daca nu intervine altceva
nu stiu cu titlurile ... adica sunt f pe gustul meu, dar vorba lui boghi cu generatia naruto si dbz :P
si nu stiu despre pus serii, Lain de exemplu, asa filme sau ova, 2-3-4 acolo e perfect.
cat despre titlurile sugerate de tine se gasesc si pe la noi si cele sugerate de noi si multe altele.
poate vii pe la o intalnire de joi, 7:30-7:45 pm la Teatrul National la scari, apoi de pe la 8:00 printr-o terasa ceva din centru. am putea sa discutam mai pe larg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

megatron
post Aug 25 2005, 05:49 PM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Sin City
Member No.: 551
Points: 6



multam de raspunsuri

in primul rind va rog sa ma contactati pe o adresa de mail daca vreti sa vedeti care este spatiul(care e bestial pe bune) cu pricina. eventual sa ne intilnim cit mai repede in centru si va arat eu unde este situata...
megatron @ digi . ro e adresa si sau trimitei un private message cum pot sa va contactez eu..

Trebuie actionat repede - eu vreau ca cei care propun sa fie trecuti si in program (adica filme propuse de zeri, bogdan, etc. de pe forumul anime-club) faza e ca tre sa si le aduceti pt proiectie - indiferent pe dvd sau cd si sa le testam inainte ca sa vedem daca merg. Asta ca sa nu ne trezim in ultima clipa ca nu merge cd-ul sau dvd-ul... (stiu ca s-a mai intimplat)
in rest la serii ma gindeam sa fie doar un episod ca teaser... si intradevar apropo de dbz sa apara si altceva decit the usual(cu toate ca ar merita first episode din db proiectat asa in memoriam).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noaru
post Aug 25 2005, 06:28 PM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 25-August 05
Member No.: 1.761
Points: 9
Gender:



Cateva sugestii shi din partea mea. (Mai nou pe acest forum dar unii din voi ma stiu)
Ca serii cu prim episod foarte mishto as putea sublinia Noir, Bleach sau Juuni Kokki.

Samurai Champloo e o serie foarte dragutza... si ar merge proiectata, nefiind foarte lunga. Plus ca e usor de digerat.
Pe de alta parte pentru creatii mai mishto... as sugera Hoshi no Koe al lui Makoto Shinkai, un OVA scurt shi foarte bine realizat. Tot facut de el ar fi si Kumo no mukou ( Beyond the clouds ) film care pe mine m-a impresionat.

Iarasi doua filme foarte importante sunt Grave of the fireflies si Millenium Actress. Sau ca sa fie shi comedii ar merge Tokyo Godfathers.

Iar pentru problema cu generatia dbz/naruto... nu trebuie sa le faceti pe plac... trebuie cumva sa le fie aratat ca exista shi altceva mult mai .... matur sa zic asa in domeniul anime-urilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 25 2005, 10:21 PM
Post #7


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



He he, Red, sigur ca te stie lumea (leacherii) :D . Sunt de acord cu filmele facute de Makoto Shinkai, chiar ar merita puse...dar nu stiu cat de bine ar merge un serial. Din experientele anterioare legate de proiectii pot spune ca un serial cam plictiseste...trebuie sa fie ceva foarte foarte interesant ca sa tina oamenii cu sufletul la gura. Si mai e si problema timpului, nu stiu cat de mult avem la dispozitie, iar un serial de 13 episode tine mai bine de 6 ore (incontinuu)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Aug 26 2005, 09:49 PM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hehee in privinta asa numitelor teaser aici cred ca s-ar incadra foarte bine AMV-uri cele de calitate spun mult mai multe despre un serial decat un ep luat la intamplare .... sau vb aia in memoriam pt dbz sau naruto :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

megatron
post Aug 29 2005, 07:06 PM
Post #9


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Sin City
Member No.: 551
Points: 6



bun, uite pina acum chestiile care s-au strins pe lista, o sa incerc sa va tin la punct cu udpate-uri, mai sint sugestii si pe alte forumuri unde am postat pina acuma sugestiile, adresa si programul :

Bogiepop Phantom
Lain Serial Experiments
Tamala 2010
Blame!
Blood the last Vampire
A Wind Named Amnesia
Appleseed
Hitsuji no Uta
Interlude
My Neighbour Totoro
Hoshi no Koe al lui Makoto Shinkai
Grave of the fireflies
Millenium Actress
Tokyo Godfathers
(pina acum)



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ICE
post Aug 31 2005, 06:34 PM
Post #10


pipiru piru piru pipiru pi
***

Group: Members+
Posts: 121
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 815
Points: 148
Gender:



nu pot sa nu recomand AA! Megami-sama OAV (Ah! My Goddess) ;)
ideea cu AMV-urile cred ca este foarte buna... si se gasesc o groaza pe www.animemusicvideos.org

probabil ca voi fi si eu prezent la evenimente... daca nu intervine ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

megatron
post Sep 1 2005, 10:19 AM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Sin City
Member No.: 551
Points: 6



da e mishto ideea OSTurile cu mah gindeam ca putem incepe si mai devreme de 7 jumate adica la 6 sau asa, PUTEM pune perdele am aflat :D ca sa facem intuneric pt proiectie

tre sa le punem noi :blink: dar e ok asa ca o sa am nevoie de ajutor :twisted:

in rest ar mai fii de adus OST aduceti la greu puteti veni si de la 4 pe aici ca eu oricum sint la galerie... ma gindeam sa mai aduc ceva afise japoneze sa pun pe pereti aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Sep 1 2005, 09:03 PM
Post #12


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Daca tot s-a vorbit de A+, how'bout Cowboy Bebop the Movie?
Sau Memories, un film (sau trei mai mici) interesant si cu 'mesaj'(e).
FLCL! (Dar il are cineva la o calitate buna?)
Intrarea este libera. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Sep 2 2005, 11:23 AM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



hehe, mai aduc eu din ele (ce gasesc repede prin casa) :P ma intreb cat o sa ne ia sa le vedem pe toate ^^;
Well see ya ppl there!! :]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

megatron
post Sep 2 2005, 02:52 PM
Post #14


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Sin City
Member No.: 551
Points: 6



INTRAREEE LIBERAAAA :D sa ziceti si la altii care intreaba !!

hai ca am pus deja pe calcuri wallpapere - defapt puteti aduce si voi

NU UITATI ca si DUMINICA 4 septembrie (adica acuma!) este o zi de proeictii, muzica + nebunii :blink: !!!

see ya all
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 2 2005, 02:58 PM
Post #15


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



sounds good :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kitto
post Sep 2 2005, 10:37 PM
Post #16


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 18-August 05
Member No.: 1.743
Points: 2
Gender:



And you are a fuckin' spammer...
Legat de proiectii, cred ca ar trebui facute intr-un cadru bine organizat. :rolleyes: Adica nu sa aduca fiecare de acasa ce anime poate, ca deh sa fie. :D Treaba asta trebuie bine organizata ca sa aiba succes in randul fanilor anime din Bucuresti. Si apropo, care e rostul proiectiilor? nu e mai reclaxant daca vezi un anime acasa decat daca te duci la nu stiu ce event sa-l vezi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 2 2005, 11:06 PM
Post #17


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Daca nu iti convine nu vii si mai ales nu postezi aici...fuckin' spammer

QUOTE
Legat de proiectii, cred ca ar trebui facute intr-un cadru bine organizat.


Daca te intereseaza, proiectiile de la Galeria Noua au fost organizate cat se poate de bine, intr-o locatie mai mult decat perfecta de catre niste oameni super de treaba. Poate daca veneai iti dadeai seama.

Nu imi explic in shimb lipsa intereselui mai multor persoane de pe forum. La noi toata lumea e buna la criticat, ca la noi nu se face nimic ca nu se ocupa nimeni, bla bla...iar atunci cand se realizeaza ceva nu vine nimeni :angry: . Dar sa punem toate astea pe seama zilei de vineri si sa speram ca duminica sa fie mai aglomerat.


QUOTE
nu e mai reclaxant daca vezi un anime acasa decat daca te duci la nu stiu ce event sa-l vezi?


...cu fraza asta m-ai terminat. Atunci poate imi explici si mie de ce te duci la cinema sa vezi un film? ca doar poti sa te uiti la el si acasa, nu ? <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 3 2005, 12:47 AM
Post #18


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



gomenasai zeri sama si tie megatron ... trebuia sa vin dar chiar nu s-a putut. am avut altceva mult mai important de facut. si nu regret ca nu am venit :P. dar o sa incerc sa vin duminica daca nu intervine nimic. cel putin la mine exista interes zeri sama ... sper sa nu fim asa putini :)
si povestiti si voi cum a fost acum, poate faceti pofta si la altii :P
si sa nu uit sa intreb ... la ce ora a ramas ca o sa fie duminica?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 3 2005, 08:21 AM
Post #19


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



lmao .. rotlf .. and all the stuff pt faza cu fking apamer :P

Pt inceput tre sa fac urat ... pt ca snt foarte multi oameni , fani anime sau cum vreti voi sa le zicetzi se plang ca nu avem proiectii si chestii de genu asta in bucuresti sau in tara. ei bine a fost proiectie si o sa mai fie si duminica asta daca e cineva interesat.
Eu unu o sa ma mobilizez si duminica pt ca efortu lu megatron merita sustinut :-) si sper sa mai vina si alti.
Acum despre ziua de vineri. toata chestia a inceput in juru orei 7 - 7:30.
Sala este ok (un mini cinema) si e impartita in 3 a (adik intr-o parte a salii se afla proiectiile , in partea opusa cateva computere puse in retea cu acces la net si la mijloc o masuta mica cu cateva mangauri si fanzinuri)
Proiectiile au inceput la 8 pt ca am tot sperat sa mai vina lume ( persoane au fost in jur de 15 ) si am vizionat Cat Soup si Kiki's deliverie service , cateva AMVuri , primul hentai romanesc :-)) si alte cateva chestii.
Atmosfera a fost ok , lumea super si deschisa la ideei.
Avand in vedere ca nu suport sa fac summaryuri :P sper sa intelegeti ceva :P
Cel mai mult imi pare rau de efortu depus de Megatron si de cat se plang uni ca nu au evenimente ... dar treaca de la mine .. sa zicem ca a fost vineri ... lumea obosita ... venita de la munca bla bla bla ... dar duminica sa nu aud scuze .. si sa vina cel putin 20-25 >_<

@ kitto - totu a fost bine organizat , animeuri au fost destule stai tu linistit .. dar pot fi 100 de serii dar timp sa le vezi kuku ... cat despre relaxant acas .. poate dintr-un anumit punct de vedere , dar eu unu as prefera sa vad un anime pe un perete gigantic decat sa "belesc" ochii pe 17'' sau pe tv :-) ... cat despre succes ... esti amuzant ... ce vrei mai mult decat sa se faca anunturi sa fie gratis si lumea sa nu fie interesata :-)

@ axi - teoretic tot asa .. dar ma gandeam sa discutam cu meg si poate incepem mai devreme .. ceva de genu ora 16 pana pe 22:30
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Sep 3 2005, 09:03 AM
Post #20


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Usor de criticat daca esti in vacantza si tai frunza la greu dar daca ai un job si iesi la 21:00 nu cred ca ti se mai pare asa amuzant sa te duci la proiectii. Iar duminica sa te holbezi la un perete pana la 23:00...sa mai ajungi si acasa si sa te trezesti fresh a doua zi la 6:00. Vrei sa facem schimb?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:02 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |