Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vampire Hunter D & Bloodlust


grafika_lucian
post Nov 25 2006, 07:34 PM
Post #101


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-November 06
Member No.: 3.341
Points: 0
Gender:



:huh: Filmul..e o exagerat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Nov 25 2006, 09:07 PM
Post #102


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Nu am vazut decat VHD Bloodlust... deoarece am auzit ca grafica din primul VHD nu este prea reusita (si din pozele vazute, sunt de acord)... asta, si al doilea motiv pentru care l-am vazut a fost ca Dunpeal era un dragutel foc :D si era complet adevarat :D :wub: :P

Mi-a placut foarte mult grafica; se apropie foarte mult de animatia care este prezenta acum in anime (Death Note, Karas..sau asa mi se pare mie), actiune din plin... poate prea putin horror, dar se poate trece cu vederea si un sfarsit destul de original... chiar am crezut la un moment dat ca el va ramane (in mod absurd) cu blonda (imi scapa numele). Destul de aproape de realitate... ca el va trai mereu sa observe viata muritorilor din jurul lui, rece, singur si nedefinit (nici om, nici vampir)

A 10+ din partea mea! (merita pastrat pe CD/DVD pentru viitoare referinte)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post May 11 2007, 02:55 PM
Post #103


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Ok, iar reinviu un topic XD. Am vazut de curand Vampire Hunter D - Bloodlust (si am de gand sa fac rost si de Vampire Hunter D) si pot spune ca mi-a placut foarte mult, defapt a devenit deocamdata anime-ul meu preferat si l-as revedea cu placere. Dupa cum am vazut ca s-a mai spus, grafica a fost foarte reusita si povestea mi-a placut deasemenea fiindca imbina mai toate genurile care imi plac (horror, actiune, drama si intr-adevar si romantic, dar la asta ma dau la o parte sa spun ca-mi place fiindca nu e asa; totusi in acest anime imi place in ce lumina a fost pus genul). A avut un final putin cam trist, dar mi l-a placut. Mi-a placut deasemenea cum a fost realizat Dunpeal si calul sau (pacat de primul...XD), dar in special caracterul sau.
Cred ca este un anime care merita vizionat de cei carora le plac vampirii. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post May 11 2007, 04:17 PM
Post #104


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Daca astepti cu nerabdare sa faci rost de Vampire HUnter D, nu te chinui...bloodlust mi s-a parut mult mai reusit...de animatie nici sa nu mai vorbim ca nici nu poate fi comparata grafica din cele 2...si in primul parca eroul...ma rog.. are o latura mai umana...aici i mai bine realizat...:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Van Dan
post Jun 27 2007, 12:33 AM
Post #105


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 20-June 07
Member No.: 4.501
Points: 152
Gender:



ceea c mi-a placut mie din Bloodlust a fost faza cand ramane fara cal si merge la batranel si apoi apare "sheriful". chestia aia a fost extraordinara. ma refer la replica batranelului.

e mishto faza doar privind prin prisma faptului k nu s-a schimbat deloc, dar ceilalti vampiri care apar toti sunt imbatraniti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 7 2007, 11:33 AM
Post #106


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Vampire Hunter D are farmecul lui. Trebuie neaparat vazut pentru ca seteaza lumea si personajul. Are parfum de anime vechi si chiar daca nu are grafica sclipitoare a celui nou, sunt momente in care filosofia e mai profunda. Ma refer in primul rand la sentimentele lui D, la modul in care reactioneaza, e cumva mai uman, poate chiar mai complex. Doar la faza in care o bandajeaza pe Leila, in Bloodlust, se ating laturile astea.

Vampire Hunter D Bloodlust are grafica, regie si muzica foarte bune, scena mea preferata este inceputul... caleasca.. crucile care se contorsioneaza... Dar urmarind actiunea, cu toate ca e rapida si bine facuta, iar personajele sunt simpatice, parca lipseste ceva. As fi vrut cumva o intriga, ceva care sa ma miste. Pe mine personal, iubirea interzisa a celor 2 nu m-a miscat deloc, nu pentru ca nu-mi plac vampirii, ci modul in care au transmis asta. Si eu ma dau in vant dupa iubiri interzise! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jul 8 2007, 02:01 PM
Post #107


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



hehe, aici ne potrivim, si mie imi plac iubirile interzise :P . Mie mi-a placut povestea din Bloodlust - chiar interesanta, desi nu iese din tiparele genului. Nici pe mine nu m-a impresionat povestea lor de dragoste, probabil pt ca ideea iubirii dintre un vampir si un om nu prea e originala (pana si la Dracula e vorba de iubire laurma urmei, nu ? :D ).
Ce ii reprosez eu este ca as fi vrut sa fie mia horror - de fapt asta e marea problema a filmelor cu vampiri - prea multa vorbarae, prea putin horror. Nu sunt scary. Si binenteles, poveseta urmeaza cursul firesc al filmelor cu vampiri. prefer Blood the last vampire - mai putin story dar muuuuult mai scary.
Cat despre Vampire Hunter D - din ce am citit, nu prea merita, asa ca nu cred ca am sa il vad
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 8 2007, 05:25 PM
Post #108


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Eu am obiceiul sa vad seriile complete si bineinteles ca am inceput cu Vampire Hunter D.

Cea mai scary secventa e inceputul, lasa impresia unei prezente din alta lume, nevazuta... apoi, urmatoarea, cea in care apare D nu mai e deloc scary... pare venita din filmele lui Sergio Leone.

Eu vroiam sa-l vad pe D cumva prins intre cele doua lumi, mai multe probleme existentiale, jumatate vampir, jumatate om... sa-i vad nevoia de a musca... setea... chestii de genul asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipmaster
post Dec 3 2007, 10:36 AM
Post #109


...
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 23-June 07
Member No.: 4.527
Points: 77
Gender:



Am vazut ambele 'D'-uri si mi-au placut. Mie mi se pare ca au cateva elemente de western :rolleyes: .
Alt lucru care mi-a placut a fost muzica din Bloodlust.
Nevoia lui D de a 'musca' e una predeterminata de geneticul sau, insa nevoia lui D de a nu 'musca' este ceea ce-l face un om puternic si bun... Eu cred ca este prins intre doua lumi si are problemele ambelor lumi.
El este ceea ce este si totusi este si ceea ce vrea el sa fie si mai ales cum vrea sa fie. O fiinta cu un caracter puternic si cu intelepciunea, pe care poate doar timpul ti-o poate da... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 8 2008, 08:48 PM
Post #110


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Din punctul meu de vedere filmul e bunicel, dar oricum, bate multe porcarii cum ar fi Trinity Blood.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 7 2010, 08:51 AM
Post #111


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Filmul e mai mult decat bunicel. Are un anumit simt artistic si o poveste simpla si solida, fara inflorituri si fillere. Sincer mi-a fost dor sa vad un anime cu o poveste asa de clear cut, prostiile din ziua de azi (lol) is pline de momente eye-candy plictisitoare si fara sens; si desi spuneam de simtul artistic al anime-ului, mie grafica imi aducea aminte cumva de hentai-uri din-alea grotesti :lol: si asta pentru ca grafica e oarecum groteasca.

non-bloodlust nu m-a interesat pentru ca grafica pare oribila fata de bloodlust si la filmele cu vampiri daca nu ai nici grafica buna ce mai ai? poveste buna clar nu :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sei Ryuun
post Jun 3 2011, 05:15 PM
Post #112


Third Wheel
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 31-May 11
From: Bucuresti
Member No.: 10.516
Points: 104
Gender:



eu n-am cuvinte decat de lauda pentru filme, din moment ce am citit romanele lui Kikuchi (nu pe toate, doar primele sase) si mi se pare greu sa le lasi din mana. bloodlust merita vazut de cel putin trei ori.

si filmul vechi e tare, dar acolo mai misto e cartea, dupa parerea mea. e mai bine inchegata, nu prea te incurca asa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 4 5 6
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:11 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |