Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Va Pregatiti Daca Intra In Vigoare Acta?, O problema de viitor de downloading.


Mumusan
post Feb 1 2012, 08:48 PM
Post #21


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(AbyssFiend @ Feb 1 2012, 09:35 PM)
Cand cineva scoate un CD nu te poti astepta ca TOATA lumea sa il cumpere pentru ca nu sunt bani... People need to get this retarded idea
*


defapt sunt bani, dar nu cat cer ei, spre exemplu o licenta de Windows 7 e intre 465 si 1287 de lei, deci preturi absurd de mari pentru un sistem de operare care inca mai ia virusi si nu poti denumi un fisier cu numele de con
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 1 2012, 09:06 PM
Post #22


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Feb 1 2012, 09:48 PM)
defapt sunt bani, dar nu cat cer ei, spre exemplu o licenta de Windows 7 e intre 465 si 1287 de lei, deci preturi absurd de mari pentru un sistem de operare care inca mai ia virusi si nu poti denumi un fisier cu numele de con
*



Come on, o fi avand Windows-ul destule probleme dar ce vina are ca "ia virusi"? Faptul ca exista virusi nu e ceva ce poate fi controlat de cei de la Microsoft.
Cat despre chestia cu con, e cuvant rezervat. Normal ca nu poti crea un fisier cu numele asta. Nu inteleg de ce ar fi o problema.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 2 2012, 12:05 AM
Post #23


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Mac nu ia virusi, dar nici nu prea ai ce face pe el jocuri ... cucu
oricum tot scump ramane si asa windows
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 2 2012, 12:08 AM
Post #24


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Asta fiindca nu face nimeni virusi pentru Mac. Si Mac-urile per total sunt oricum mult mai scumpe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 2 2012, 12:16 AM
Post #25


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Well...I don't want to brag...dar folosesc Windows de ani buni de zile si nu am avut niciodata probleme cu virusi. Un pic de precautie nu strica niciodata :) Don't click the adds, don't download from unsafe sources, always be aware :D.

Cat despre Mac...un prieten de-al meu e un fanboy Apple imens, avand iPod 3, iPod 4, iPod Shuffle, iPod Nano, iPhone 3, iPhone 4, iPhone 4S, iPad, iPad 2, Macbook, Macbook Pro, Macbook Air si ultima achizitie...guess what? iMac.

De fiecare data cand ne imbatam, ma inunda pe de-a intregul cu argumente de ce Mac-ul e mai bun decat Windows. Eu ii raspund foarte simplu cu doua intrebari (and then I close his mouth and we go back to playing Yu-Gi-Oh :D):

1) Daca e asa bun, de ce joci Skyrim si The Old Republic pe Windows?

2) Daca e asa bun, de ce nu reda anime-uri in 10bit?

Nu voi comenta asupra faptului ca mi se pare ca toate comenzile sunt in asa fel facute incat sa fie cat mai dificil si putin intuitive (ma refer la OSx), fiindca, probabil, e de vina obisnuinta mea cu Windows-ul.

Atata vreme cat Ferestrele fac ceea ce am eu nevoie, nu ma intereseaza ca Mac-ul "e mai stabil; nu are virusi; codeaza mai usor etc etc etc".

/offtopic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 2 2012, 12:33 AM
Post #26


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Doamne fereste, dar nici nu intentionez sa ma pregatesc in vre-un fel. XD
Inca mai am o cutie intreaga de CD-uri cu anime-uri si manga pe care le faceam cand traiam cu impresia ca internetul o sa se opreasca oricand. Si sunt sigura ca nu sunt singura care are asa ceva. We'll just co back to CD exchanging procedure like in the good old days cand internetul rapid costa o gramada si multi nu si-l permiteau XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post Feb 2 2012, 01:24 AM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 2 2012, 12:33 AM)
Doamne fereste, dar nici nu intentionez sa ma pregatesc in vre-un fel. XD
Inca mai am o cutie intreaga de CD-uri cu anime-uri si manga pe care le faceam cand traiam cu impresia ca internetul o sa se opreasca oricand. Si sunt sigura ca nu sunt singura care are asa ceva. We'll just co back to CD exchanging procedure like in the good old days cand internetul rapid costa o gramada si multi nu si-l permiteau XD.
*



Eu asa ma pregatesc :lol: http://forum.anime-club.ro/forum/-Provizii...re--t10640.html (in fine, DVD)

Lasand gluma la o parte, tot stocarea offline este cea mai de incredere deoarece ai acces la ea cand vrei, nu trebuie sa ai internet, nu trebuie sa astepti cateva minute/ore ca sa incarci/descarciun episod din ceva ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 2 2012, 01:24 AM
Post #28


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



@darczon
Dude! What the hell??? Ce fel de prieteni ai tu? Ta-su astuia detine terenuri cu petrol la arabi sau gaze de la rusi? Eu n-am vazut produse de la Mar decat la Germanos, dapai sa mai si detin asa ceva...Wow... you made my day with this comment...incepe sa-mi fie rusine sa mai merg pe strada stiind ca eu am un C3 in loc de un S4...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gaia
post Feb 2 2012, 01:29 AM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 28-January 12
Member No.: 10.843
Points: 79
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Feb 2 2012, 01:24 AM)
@darczon
Dude! What the hell??? Ce fel de prieteni ai tu? Ta-su astuia detine terenuri cu petrol la arabi sau gaze de la rusi? Eu n-am vazut produse de la Mar decat la Germanos, dapai sa mai si detin asa ceva...Wow... you made my day with this comment...incepe sa-mi fie rusine sa mai merg pe strada stiind ca eu am un C3 in loc de un S4...
*



+1
sa nu mai spun ca la felul in care evolueaza tehnologia sint total depasita de ceva vreme :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 2 2012, 01:34 AM
Post #30


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Gaia @ Feb 2 2012, 02:29 AM)
+1
sa nu mai spun ca la felul in care evolueaza tehnologia sint total depasita de ceva vreme :huh:
*


i'll help you ... just gi'me a f-kin hammer :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gaia
post Feb 2 2012, 01:38 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 28-January 12
Member No.: 10.843
Points: 79
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Feb 2 2012, 01:34 AM)
i'll help you ... just gi'me a f-kin hammer  :lol:
*



[spam] You should talk to Thor about the hammer [/spam] :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 2 2012, 12:18 PM
Post #32


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Feb 2 2012, 01:24 AM)
@darczon
Dude! What the hell??? Ce fel de prieteni ai tu? Ta-su astuia detine terenuri cu petrol la arabi sau gaze de la rusi? Eu n-am vazut produse de la Mar decat la Germanos, dapai sa mai si detin asa ceva...Wow... you made my day with this comment...incepe sa-mi fie rusine sa mai merg pe strada stiind ca eu am un C3 in loc de un S4...
*



He may be an apple fanboy, but he's a good guy :). Tatal lui e medic ginecolog iar mama cardiolog. Iar produsele si le ia direct din State, mai ieftin decat la noi (pe Air a dat 1000 de $).

Revenind on topic, daca, intr-adevar, se va implementa tratatul asta iar ISP-ul ne va putea monitoriza traficul, cred ca nu vom avea alta solutie decat sharuitul mano-a-mano ca sa zic asa :D.

It will suck pentru anime-urile ongoing....it will suck bad. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Feb 2 2012, 12:32 PM
Post #33


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



<.<....si daca folosesti wireles-ul de la facultate or something like that?
Nu cred ca se va chinui cineva sa te verifice o.o, like they would ever know what hit them >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 2 2012, 12:49 PM
Post #34


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 2 2012, 01:18 PM)
Revenind on topic, daca, intr-adevar, se va implementa tratatul asta iar ISP-ul ne va putea monitoriza traficul, cred ca nu vom avea alta solutie decat sharuitul mano-a-mano ca sa zic asa :D.
*




Daca faci transferul de date criptat nu ar trebui sa fie nici o problema. (Asta desigur da nu iti interzic si sa folosesti criptarea legaturii parca auzisem ceva si de genul asta. Of course, that would be just silly) Si oricum, dupa cum am mai spus, eu nu inteleg cum isi propun sa implementeze scanarea de pachete si mai ales cum sa faca distinctia intre pachete cu material cu copyright sau nu. Fiindca lucrurile astea nu prea scaleaza, si un ISP are mii de clienti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 2 2012, 01:11 PM
Post #35


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Ramziel @ Feb 2 2012, 12:32 PM)
<.<....si daca folosesti wireles-ul de la facultate or something like that?
Nu cred ca se va chinui cineva sa te verifice o.o, like they would ever know what hit them >.>
*



Cel putin la noi, nu poti sa downloadezi fisiere mai mari de 50 de mb sau torrente....

@cg1700

It's a "what if..." situation. Imi inchipui ca va fi extrem de greu sa monitorizeze totul...dar what if?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 2 2012, 01:14 PM
Post #36


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 2 2012, 02:11 PM)
what if?
*


Planuri de contingenta peste planuri de contingenta. They'll never take me down.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Feb 2 2012, 02:22 PM
Post #37


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



they can just fck off...<.<
mereu va fi piata neagra prin apropiere >.> si in plus, I would rather give up on the internet, mai bine decat sa stau sa imi verifice niste idiotii fiecare mail or something like that <.< si in plus nici nu stiu ce dreaq le pasa, nu e ca si cum ar castiga mare lucru, pe langa ura continua a tuturor oamenilor de pe planeta <.<
ei cred ca vor castiga ceva daca fac asta....ei bine se cam inseala, pentru ca vor consuma extrem de mult din fondurile Uniunii and stuff pe chestia asta si tot nu vor face mare lucru, in loc sa faca ceva util cu acele fonduri <.<

btw....be amazed >.>
FCKING IMPOSSIBLE o.o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 2 2012, 02:57 PM
Post #38


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 2 2012, 02:11 PM)
Cel putin la noi, nu poti sa downloadezi fisiere mai mari de 50 de mb sau torrente....
*


use Digi Mobil, eu am avut unstick de digi si descarcam cu el pana se incingea, dupa care trebuia sa astept o juma de ora (asta pe timp de vara, iarna ca acum il scoti un pic afara si ii bocna)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 2 2012, 04:12 PM
Post #39


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Ramziel @ Feb 2 2012, 02:22 PM)
btw....be amazed >.>
FCKING IMPOSSIBLE o.o
*



That is a bit incorrect. Tipul de la megaupload a fost inchis pentru frauda fiscala, nu numai pentru copyright infringement.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Feb 2 2012, 04:45 PM
Post #40


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



@Mumusan.....fcking impossible, mie stickul de la digi mi se tot deconecteaza in prostie, trebuie sa stau cu laptop-ul in brate sa il misc continuu ca sa nu se piarda semnalul <.<

@darczon: whateva....same shit, sincer nu vad mare diferenta, a fost inchis pt ce a fost, dar nu poti spune ca a facut cine stie ce crima :|, pe cand alte persoane care omoara sute de oameni....scapa fara nicio problema de inchisoare, because the system does not give a shit, nu e ca si cum ar pierde ceva daca scapa cativa criminali <.<, insa daca cineva pune o melodie pe net, nu mai e cumparat originalul din magazin, therefore they lose money.....o.o

anyway....SCREW ACTA ^O^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |