Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Perrine


Tenshi
post Oct 13 2005, 10:44 AM
Post #1


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Am cautat pe site si n-am gasit nimic despre... Perrine. Isi mai aminteste cineva? Ma refer la cei mai mari ca varsta dintre noi. :D A fost difuzat pe TVR1 la mijlocul anilor 90 parca (nu mai tin minte exact, a trecut multa vreme :D ).

Este vorba despre o fetita saraca - Perrine - care colinda Franta impreuna cu mama ei intr-o "caravana" trasa de un magar. :) Dupa ce mama ei moare, se stabileste intr-un mic orasel din nordul Frantei, unde va avea parte de multe, multe surprize.

Sunt sigura ca multora dintre voi v-ar placea acest anime care decurge linistit, insa povestea este complexa si oarecum serioasa. Bineinteles, este facut dupa tiparul animelor vechi. Dar poate tocmai acest lucru este un mare avantaj. ;)

Ma intreb daca exista vreun locusor pe net de unde as putea downloda Perrine. Sau poate il are cineva? Eu inca n-am cautat torrenturi poate si de teama ca nu voi gasi nimic... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Oct 13 2005, 10:49 AM
Post #2


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



asta e tot ce-am gasit momentan. mai caut si daca mai gasesc ceva editez postul :)

perinne

Edit: am dat peste un tip care se pare ca il are. ia legatura cu el si roaga-l sa-l uploadeze undeva cumva. are o lista imensa de animeuri, dar e foreigner. uite linkul cu ce a postat el. s-ar putea insa sa fie numa raw :(

link
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 13 2005, 03:52 PM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



da da da!!!.Imi amintesc, era un serial tare dragut.Parinti ei mor, ea creste singura, are un unchi bogat, dar care nu stie de ea...old memories...Dar era anime ? hmm, tin minte caera in franceza, dar probabil dublat.Pacat ca nu se mai difuzeaza asa ceva, acum pokemon, digimon...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 14 2005, 07:43 AM
Post #4


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Multam pentru linkuri, Ruxi, deja mi-am downlodat openingul si endingul. Cat despre tipul ala, am citit discutiile de pe forum si se cam certau pe acolo; unii erau sceptici... nici nu e sigur ca are atatea anime... si daca nu s-a grabit sa dea anime celor de la el de pe forum, nu-mi mai bat si eu capul... :\

Emanuel ~ Perrine e anime, in japoneza ii spune Perinu Monogatari. Nu-mi mai aduc bine aminte, poate ca la noi l-au difuzat in franceza. Rusine lor daca au facut asta. >.< :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jun 2 2006, 10:02 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Perrine...sper sa nu ma insel...tatal ei era foarte bogat si mama ei saraca, familia lui nu aproba aceasta casatorie si este dezmostenit. Mama lui Perrine -inainte sa moara- ii spune fetitei ca trebuie sa se faca iubita de bunicul ei inainte da a-i spune cine este cu adevarat. Nu imi mai amintesc cum, dar stiu ca ajunge sa lucreze la o fabirca unde bunicul ei este patron...
Si imi aduc aminte de un caine cu o pata pe un ochi...Baron? (desi nu-mi aduc aminte unde sta fetita in timp ce lucreaza in fabrica)...
Mai imi amintesc ceva si de o fetita blonda ...dar am un sentimen vag ca incep sa il confund cu alt anime...
Himm, cei care fac astfel de topicuri - cu anime-uri mai vechi - merita cate o medalie pentru resuscitarea memoriei unora mai uituci aka eu :)...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jun 2 2006, 11:03 PM
Post #6


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



In timp ce lucreaza la fabrica, Perrine locuieste intr-o coliba parasita... din primul salariu isi cumpara material si alte lucrusoare utile din care isi confectioneaza pantofi. :P Apoi bunicul ei, patronul fabricii, afla ca stie limbi straine si o "promoveaza". Fata descurcareata. ;) De fapt, norocul ei era ca plata se facea "cu ziua", adica isi primea in fiecare zi banutii pentru orele lucrate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 22 2007, 03:16 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



din cate tin minte la noi l-au dat dubbed in germana, ma uitam cot la cot cu bunica-mea :) la el
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 06:54 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |