Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nijikon 2007, Bucuresti


KenyaSong
post Oct 27 2007, 06:19 PM
Post #41


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



eu am fost azi dimineata pe acolo si nu am fost prea impresionat.
singurele chestii misto erau locurile unde se desena: acolo era de stat :P

deci poate nu ai pierdut asa mult sau eu sunt foarte neinformat :D
probabil mai trec si maine seara ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demon Spirit
post Oct 27 2007, 08:55 PM
Post #42


The shadow lurker....
***

Group: Members+
Posts: 165
Joined: 5-October 07
From: Hell's control tower
Member No.: 5.280
Points: 399
Gender:



hmmmm.....azi s-a tinut doar turneul de WOW,nu si cel de Yu-gi-oh! <_<
oricum pt prima zi,Niji rocked! :lol: pot sa va spun cu siguranta k pana la ora 18 la standul de manga nu mai ramasesera decat 5 manga-uri,iar persoanele care au cumparat au plecat extrem de multumite,persoane printre care m-am aflat si yo ;) s-a tinut si un "turneu" ad-hoc de DBZ pe Wii,la insistentele fratelui meu,iar maine se anunta a fi ziua cea mai tare,tinandu-se concursul de AMV-uri :P
P.S: schimbare de planuri,se pare k maine voi avea o bluza verde si pantaloni negrii,so you can't miss me :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 27 2007, 11:31 PM
Post #43


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Jeleurile de la animax si fetele care au facut cosplay au fost sigur atractiile zilei :lol:

Poze din prima zi: http://zeri.anime-club.ro/nijikon/

ARHIVA


O sa urmeze si niste filmulete.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 28 2007, 01:07 AM
Post #44


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



gg zeri :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Oct 28 2007, 01:33 AM
Post #45


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



well, vad ca apar in poza fara sa stiu sau sa vreau :P no, eu mi-am facut-o cu mana mea, pot sa zic...

in afara de faptul ca sunt rupta de oboseala dupa o noapte cu trenul si dupa ce am stat imbracata in matsumoto o zi intreaga....pe langa ceva probleme organizatorice, a mers bine :) m-am bucurat ca m-am putut intalni cu oameni pe care nu ii stiam decat de pe forum de multa vreme...

vin maine cu alte detalii :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 28 2007, 03:41 AM
Post #46


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



matsumoto you look great :D
.... semeni ff mult :D

orkum ce am remarcat ... eu .... defapt ce am vazut in poze eu ... erau multe fete si fetitze .. carea arata bine:))
sper sa mai fie evenimente :)) "de genu"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 28 2007, 07:20 AM
Post #47


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



^^ au fost o gramada :D
aveai cu ce sati clatesti ochii :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Oct 28 2007, 08:39 AM
Post #48


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Da... si sa nu uitam de anime, manga, jocuri care erau pe lang fetite... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Oct 28 2007, 10:58 AM
Post #49


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Well am fost si eu ieri, din pacate azi ma cheama scarbiciul deci nu voi ajunge :( , am ratat toate posterele.

Sa le luam pe rand, cand am ajuns am dat peste organizarea proasta a celor de la muzeu care nu lasau inauntru mai mult de 250 de persoane deci se formase o coada de mai mare frumusetea, ai fi zis ca se da orez si zahar gratuit de la parlament iar noi suntem pensionarii.
Bine ca mai tarziu s-a realizat ca sala aia nu va cadea cu mai multe persoade...ceea ce a fost demonstrat.
Ajungand deci tarziu nu am mai apucat nici un poster. Nu sunt fan manga asa ca venisem cu gandul sa iau macar un dvd anime :rolleyes: dar din pacate erau filme artistice :lol:

In rest, element de noutate ,anul asta am facut washiningyo ( papusi din hartie), origami mai facusem. O idee buna standurile de workshopuri.
In rest AMV-uri, documentare, trading card games, GO, desene....cine a fost si anul trecut la manifestarea similara este deja familiarizat cu ele.
Si din nou noutate a fost cosplay-ul celor cativa otaci care au vrut sa ne incante cu prezenta lor.

well, astept vesti de la ziua a doua , si sa ne mai intalnim si la anul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 28 2007, 01:28 PM
Post #50


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



o Trix ... ;)
:) fiecare cu cel doare :) :D de ex mie imi place sa imi incant privirea cu gajici faine :) :P (am norok ca pretena nu intra pe forum ca ...) <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Oct 28 2007, 02:20 PM
Post #51


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Am fost si eu si ...ce pot sa spun "mult zgomot pentru nimic" . De atata timp urmaresc reclama facuta acestui eveniment si am zis ca trebuie sa iasa ceva super, insa nu a fost asa.
Am reusit sa pun mana pe ce manga si artbook-uri voiam, insa am pierdut deschiderea ^^", iar cei care au vazut deschiderea au ales din mangaurile ramase ...
Despre standul de manga, [gomen Andrei] nu pot sa nu spun ca am fost dezamagita. Am inteles decizia de a aduce doar primele volume, am inteles chiar si de ce nu s-a putut aduce mai multa manga, insa lipsa de preocupare a celor de la stand fata de cumparatori nu am inteles-o. Nu mi-am luat manga "dintro" data ci in transe si de fiecare data cand am ajuns acolo diferite pers ma intrebau pe mine despre manga,,,cate sunt, de ce unele erau color [ani-manga] care dintre cele de acolo erau color, care dintre mangaurile de acolo aveau legatura cu animeurile, care erau terminate...chestii la care un reprezentant de acolo ar fi trebuit sa raspunda, insa raspunsurile au fost ridicari din umeri...stiu ca pentru voi e o afacere, dar ...pacat. [poate pe viitor umbati si la aspecul asta, nu?]
Neavand laptopul la mine [well maybe because i don;t have one] nu am avut nici cea mai mica idee in legatura cu programul nijikon... unde erau organiziatorii, unde erau anunturile gen "incepe Proiectia documentar realizat independent: “Generatia desenelor animate”" - damn am vrut foarte mult sa vad chestia asta si sa imi amintesc de trecut, insa cu stomacul lipit de sira spinarii am plecat pe la 17 sa mananc si cum prin preajma nu era niciun loc unde sa mananc ceva..nu am mai avut nici sansa sa ajung inapoi...
Apoi...bisericutele, adica cei care nu au venit insotiti de cineva s-au invartit ca niste fraieri si au plecat cum au venit ^^"...
Dvd-urile cu animeuri au fost :blink: suuper as fi cumparat si eu cateva, insa nu le-am gasit ...
M-am simitit bine la Nijikon, insa nu datorita organizarii exceptionale, ci pentru ca sunt omul care se simte bine cu putin ^^.
In speranta ca data viitoare va fi mai bine ^_^ va spun "dewa mata ne!" si va las in compania ... unei adorabile persoane care am inteles ca ar face parte din staff-ul acestui forum...[though i don't know who she is i just wanna tell her that she was extremly kawaii]

(IMG:http://img88.imageshack.us/img88/9392/image046zn6.th.jpg)


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tomy
post Oct 28 2007, 05:14 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 3-September 07
Member No.: 5.073
Points: 63
Gender:



A fost interesant dar park neavand talent pt desen, origami sau interes pt chestii de genu trading card games nu prea am avut ce face.
Sincer mi-ar fi placut sa intalnesc niste persoane de pe acest forum dar, nici sa strig pe-acolo, "Care e de pe anime-club??!!"

Ah and btw si ieri si azi am plecat mai devreme, poate ar putea careva sa-mi zica cum a fost sambata la discutia cu cei de la animax si azi la aia cu Internetul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Oct 28 2007, 05:34 PM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



Eu am fost si ieri si azi.ieri mai mult m-am invartit in sus si in jos cu yukinon, incercand sa ne uitam si noi peste tot.mi-a placuta tare faza cu papusile din hartie.Si am vrut sa ma uit si la lume, ca eram si eu curioasa:).mi-au placut fetele care faceau cosplay, si chiar sunt curioasa daca tipa in roz e de pe forum sau nu, ma alatur si eu parerii alinnei, era foarte kawai:))mi-a mai placut si geanta unei tipe care era shaped in forma de cap de neko, mai precis kyo din furuba :rolleyes: very kawai.

azi am fost la proiectiile de amvuri, cele de viewer's choice awards, and they rocked.mi-au placut la nebiunie, mai ales primul, castigator se pare in sectiunea dance, cel cu requiem foar a dream , si last but not least the genshiken ( and otaku) tribute.wow, there really is life outside our apartment :D din fericire stiam deja, ca altfel nu ajungeam la nijikon B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Oct 28 2007, 06:26 PM
Post #54


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Well se pare ca cel mai mare defect al nijikonului de anul asta a fost succesul :D Lume multa, manga terminata devreme etc. Anyways, eu am stat pe-acolo cam toata dupa-amiaza. Jumate pentru ca era plin de lume cunoscuta, jumate pentru ca vreo 6 ore nu m-am plictisit: go, proiectii, bere/cola, iar proiectii, cumparaturi, poze, povesti... Imi pare totusi rau ca n-am cheltuit mai mult (venisem pregatit :P).
O fost fain mai ales pentru cei care au avut cate un hobby reprezentat pe-acolo. Eu am pierdut o ora la go, dar au mai fost yu-gi-oh, origami, n console... si stiu cativa oameni care au stat 4 ore in coltzul de desen.
Cosplay-urile au fost un zeiss, iar aki a stralucit in roz (i se potriveste ingrijorator de bine).

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 28 2007, 10:01 PM
Post #55


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Hmm, arata interesant din poze, pacat ca-i in capatul celalalt al tarii... eh, bune si pozele si manga de pe net pana la urma, chair daca poate mi-ar fi placut poate sa iau si eu o bataie la go :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipz
post Oct 28 2007, 11:02 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.527
Points: 456
Gender:



Pt o prima editie Nijikon a fost misto. Imi pare rau k am ajuns sambata dupa 4 si tot ce era interesant in domeniul manga se vanduse <_< . Oh well.. In rest, am fost si duminica, m-am perindat pe la standul de japoneza, pe la cel de origami, unde am facut 3 origami si am mai ciordit vreo 2 in stil tipic romanesc (dar erau prea misto facute si pareau sa nu apartina nimanui :P ). Si pe la standul Nintendo a fost interesant.
Mi-a placut si partea cu artwork, atat partea digitala (powered by wacom care au fost de treaba) si cea traditionala. Din cele expuse la artwork m-a amuzat cel mai mult the comic strip in care se realizeaza un interviu la nijikon 2007 si se prezinta cel mai vizitat stand: Jeleurile Animax :lol: . Am trecut de mai multe ori pe acolo, si am si completat chestionarul animax (nu pt insigna pe care am refuzat-o ci pt ca sa subliniez faptul ca doresc ca programele sa fie subtitrate.. sper ca si voi ati facut la fel).
As fi vrut si pe la standurile Go sa trec dar nu stiam sa joc. Si la Catan, dar era coada..
Nu am inteles de ce duminica seara la Anime-xg se striga ca la un meci.. ma rog... :P
Cei care au zis ca nu a fost interesant nu au vizitat destule standuri zic eu.. Si au avut asteptari prea mari de la o prima editie.
PS: Mi-a placut proiectia cu animatia din perioada imediat dinainte si dupa revolutie.
Si cafeneaua era misto dar preturile...
Ah si felicitari celor care au facut cosplay.. Ma gandesc si eu poate la anul...
Atat aberez pt azi.. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Oct 28 2007, 11:17 PM
Post #57


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



si mie mi-a placut. m-am intalnit cu cips sa mergem la conventie in ambele zile, deci am scapat de coada aia dubioasa de care am auzit :P

mie mi-a placut super super mult. pentru o prima editie chiar nu ma asteptam sa fie asa d misto. am petrecut cu placere 5 ore acolo sambata si azi inca vreo 7-8 :P

mie mi-a placut la standul cu wacom cel mai mult :P am salivat dupa cintiqul ala in ultimul hal :P si mi s-au parut extrem extrem de de treaba reprezentantii de la wacom, erau si informati, si friendly, si helpful :P am castigat o umbrela super faina de la ei, mi s-a explicat de ce imi merge din ce in ce mai prost tableta mea de acasa :D

mi-a placut filmuletzul cu desenele animate in copilaria noastra, chiar mi s-a parut foarte touching... pacat ca dupa a fost usor boring discutia libera. eh, anyway :P

mi s-au parut ca au fost staduri destule cat sa nu te plictiesti atata timp cat veneai la nijikon cu scopuri sociale. avand in vedere ca nu prea aveam bani, pentru mine a fost perfect :P daca veneai sa cumperi manga, though... nasol... ca de, tot ce era interesant s-a terminat repede... poate la anul o sa aduca stocuri mai semnificative... :P :P mi-ar mai placea si more artist stands, si ca unii sa vina de acasa cu art prints care sa fie puse la vanzare... :)

workshopurile au fost super, mi-au placut mult... la jocuri nu m-am bagat cine stie ce... dar mi s-a parut foarte tare ca au avut standuri...

si shinju, ai fost fenomenala in costumele tale :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 28 2007, 11:20 PM
Post #58


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Ehhh .. se termina si povestea asta intr-un final :)
Acum asteptam poze pt ca azi fu o zi mare :D
Ziua CONCURSURILOR :D
Am avut o tona de concursuri cu premii care mai de care:).
Ziua a inceput cu Concursul de AMV-uri unde s-a zis mai sus ce si cum :D (o sa punem mana si pe toate amvurile care au fost prezentate :P ... Felicatari castigatorului)
Dupa accea am avut concursul de SoulCalibur unde au fost prezenti cu organizarea cei de la Anime-XG. Au fost inscrisi 32 de jucatori si numai unu a fost tata lor :P.(nu a fost atent la winner pt ca eu imi pregateam concursurile mele :P )
Asa .. now about my part in todays UbeR Succes so to say.
Am inceput usor cu un mic concurs de DBZ pe Wii unde am avut drept castigaor pe Vengeance care sia tras acasa un rucsac mistocut de la ANIMAX , mangauri si alte chestii micute si interesante. Dupa DBZ a venit concursul de Virtua Fighter 5 unde am fost placut surpsinsi (cel putin eu) ca o fata sa stearga pe jos cu toti baietii :D. Aceasta a fost Destiny surioara lui Dan aka Different Mechanist AKA tata nostu organizator bazat:P . Premiul a fost la fel ca cel de la DBZ
Acestea au fost concursurile light ale zilei. 32 de playeri la SoulCalibur , 12 DBZ si 12 Virtua Fighter.
ACUM TATATATA DAMDAMMDAMMDAM BLALSLALAL AAA AJJHIP ..
MAREA SURPRIZA A ZILE ... CONCURSUL DE NARUTO DE LA NIJIKON :D
Acest concurs a avut o mica povestioara in spate. Initial din lene si ideea de a termina rapid am zis sa fac concursul cu 12 playeri ca restul. DAR .. cand lumea a aflat am fost asaltat cu inscrieri. Asa am ajuns la 32 de jucatori inscrisi pana in ora 17 (concursul urma sa inceapa la 18:30). Pe la 17:30 a venit un mic grup peste mine ca vor si ei sa se inscrie. Cu parere de rau am zis ca inscrierile s-au inchis si ca nu am ce fac. Dezamagiti se pregateau sa plece ... DAR ce imi veni mie in bostan .. (FLASH :PPP ). Le-am zis ca daca imi mai gasesc inca 32 de oamenii face 4 grupe de 16 :). Zis si facut ..... La ora 18:30 am inceput cel mai smeker concurs al festivalului.
Concursul Naruto Shippuuden. Acesta cu kiu cu vai se termina la 21:10 si marele invigator nu fu nici unu nici altul decat onorabilul fan ARIA ... KOBRA.
Din 64 de jucatori (cu 8 eliminari pt neprezentare) el a iesit invingator cu al lui Neji :). GG pe el. EL a luat acasa un ghiozdanel ANIMAX, un Artbook Ghibli , mangauri , postere, insigne si un Pix smeker rau (care ne-a dat ceva batai de cap pana am aflat cum se dechide:PP )
Eu unu pot sa zic ca astazi a fost cea mai reusita zi si sunt super happy ca am fost prezent acolo.
La anu promit ca ma voi ocupa mai atent de cuncuri si voi face neste supize mai placute.
Poate cine stie .. la Otaku in pimavara ne vom revedea iar cu Naruto si prietenii sai.
Scuze de bad typoz .. dar mis obosit .. si motai pe taste ..
Ure Lord .. loggin out ..
Hope u enjoyed it as much as i did. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Oct 28 2007, 11:28 PM
Post #59


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



QUOTE
nu am avut nici cea mai mica idee in legatura cu programul nijikon... unde erau organiziatorii

--well organizatorii erau peste tot....sau puteai pur si simplu sa intri in sala de proiectii si gaseasi sigur pe cineva acolo care putea sa iti raspunda la intrebarile legate de program..cu toate astea ai dreptate..programul trebuia afisat pe usa te lamureai mai usor

QUOTE
insa lipsa de preocupare a celor de la stand fata de cumparatori nu am inteles-o

---pai cei care stateau si vindeau acolo erau din staff nu angajatii manga.ro..de ex...daca stateam si eu acolo...de unde sa stiu eu ce naiba e cu "the day i became a butterfly" (asta e doar un exemplu din multe)..suna yaoi...tre'sa imi fac temele si sa stiu daca este si anime sau nu?...sau cate volume are....daca lumea vroia basic info despre ce este manga...genuri s.a.m.d. sunt sigur k putea sa le obtina....dar sa nu uitam si de ce ingramadeala a fost...cand toata lumea..."da si mie aia, arata si mie aia"..."cat face aia"..."ai vol cutare?, nu il ai?"..."ce pacat"

QUOTE
ce pot sa spun "mult zgomot pentru nimic"

---daca tu te asteptai la un fest cum sunt pe afara....ghinion....cum s-a spus si la discutia cu tipii de la animax "este un pas de inceput dintr-un sir foarte lung"

overall nici macar nu se pune problema: niji-kon-ul a fost o imbunatatire clara fata de otaku fest de anul trecut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Oct 28 2007, 11:44 PM
Post #60


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



QUOTE
---daca tu te asteptai la un fest cum sunt pe afara....ghinion....cum s-a spus si la discutia cu tipii de la animax "este un pas de inceput dintr-un sir foarte lung"


Faptul ca au existat hibe organizatorice si ca le-am sesizat necesita ironie? *smiles* daca te simti mai bine dupa remarca de mai sus ^^ e bine totusi.
A fost opinia mea sincera si nu trebuia s-o disece nimeni , pentru ca [quote from leana] exista o explicatie[/quote from leana] pentru absolut orice. Nu am pus pe nimeni la zid, iar daca pe cineva intereseaza neajunsurile acestei editii in ochii participantilor, pentru a face inca un pas dintrun sir foarte lung ^^ poate ...poate, gaseste ceva interesant pe acolo, neh? In rest s-auzim de bine ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |