Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mangashop La Conventii, Targuri Si Festivaluri


eyeobs
post Jun 11 2007, 08:11 AM
Post #1


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



In curand vine toamna si vom avea un nou Otaku Fest... Este foarte posibil ca pe langa Otaku Fest sa avem inca o conventie, tot in Bucuresti. A trecut Bookfest si vine Gaudeamus.

Pe scurt: exista o suma de evenimente la care MaNGAshop va participa sau ar putea sa participe. Ma intereseaza ce credeti voi despre asta. La care evenimente ar trebui sa avem stand si la care nu? Cum ati vedea standul MaNGAshop pentru un eveniment? Ar trebui sa fie si cu manga de vanzare sau doar de prezentare?

Avem nevoie de feedback pentru ca din toamna sa fim pregatiti cu un stand cat mai bun.

Andrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 11 2007, 08:33 AM
Post #2


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Daca vrei sa fie ceva serios, trebuie sa ai produse de vanzare. Daca vrei sa faci doar prezentare, dupa parerea mea, nu cred ca are nici un rost. Omul vede, ii place si cumpara. Daca nu poate cumpara, isi pierde interesul. Eu gandesc in genul asta: "mi-a placut acel lucru, l-am cumparat acum... maine s-ar putea sa nu-l mai vreau... cu atat mai mult peste 2 saptamani" :P .

O sugestie din partea mea, poate ai putea incerca sa faci un studiu relativ la cererea de figurine anime. S-ar putea sa fie interes pentru asa ceva si in Romania, pe mine personal ma intereseaza. Nu trebuie neaparat sa te arunci la cele scumpe, sunt destul de multe figurine la pret relativ convenabil si foarte bine realizate. Probabil ca unii ar cumpara asa ceva... mai ales cele din animeurile foarte iubite la noi. Plus alte lucruri care se mai produc, gen brelocuri etc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jun 11 2007, 08:47 AM
Post #3


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Eu sunt interesat sa cumpar produse *(reviste, related items etc)...Am mai citit pe undeva pe forum *(scuze de rigoare, nu imi amintesc exact unde, oricum, era vorba de un eveniment anime-manga, jap culture or smt, unde s-au pus in vanzare tricouri, figurine si multe alte produse de un real interes pentru mine, dar , in continuare, nu imi aduc aminte exact cauza, fie evenimentul nu a avut loc in Bucuresti, fie era intr-o perioada de examene si predare de proiecte, stuff like that...I was forced to miss the event)...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Jun 11 2007, 09:02 AM
Post #4


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



Cum au spus Thor si Muza chan...cel mai bine sa ai produse de vanzare manga,reviste and toys (ceea ce ma intereseaza atm cel mai mult)....aaaa da si niste postere nu ar fi deloc rau
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doxx
post Jun 16 2007, 06:06 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



Nu se stie nici un detaliu concret despre festivalul Otaku care va fi in acest an? Adica macar orasele in care se va tine, sau data?
Si tare sunt curios de ce festivalul se tine in toamna cand multi fani sunt ocupati cu scoala/facultatea.... cand ar fi putut fi candva mai in vara ca sa poata merge mai multa lume....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eyeobs
post Jun 16 2007, 06:22 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



ideea este tocmai ca in timpul verii lumea e plecata sa se distreze si cheltuie bani la terase si in concediu, pe cand toamna elevii si studentii se intorc acasa si au mai mult timp liber (yup! cand incepe scoala e mai mult timp liber :-P )
tot atunci sunt mai disponibili inclusiv cei care nu mai sunt studenti (lucreaza deja) dar sunt fani.
toamna este considerata perioada cea mai propice pentru lansari si evenimente.

din cate stiu, otaku fest va avea loc in bucuresti.

andrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jun 19 2007, 11:07 PM
Post #7


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Hmmm... ce as vrea eu.... let me see here..... puoi niste ceasloave frumoase si in tipla si intacte (asta ca necunoscatorul de mine sa fie convins ca merita sa dea banii pe un Hellsing de exemplu :P daca stiti sa ma convingeti, atrageti si impresionati pe mine, va las o avere acolo!) si cat mai multa seriozitate si cat mai putine incercari de a iesi in evidenta (am vazut ce se poate face cu originaliatea si spiritul de initiativa in ziua de azi asa ca nu incercati sa iesiti in evidenta daca nu este cazul! daca o sa fiti buni o sa se vada fara eforturi mari). Cat despre unde si cand... nu puneti si voi la un eveniment prea mic sau la care vin doar mosi sa cumpere carti. Si sa nu puneti vreo fasneata ca prezentatore sau pe cineva care sa fie ciudat. Vreti sa vina cat mai multa lume probabil, nu doar vesnicii cunoscatori. Cam atat. Mult succes si daca faceti ceva, NEAPARAT sa aflu si eu cumva! o sa vin sa va vad :twisted: si sa va zic daca a iesit bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jun 20 2007, 08:36 AM
Post #8


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



hm, cred ca clujul va pregateste ceva special pentru otaku fest, dar nu zic nimic sa fie surpiza, plus ca planul nu e inca incropit bine.

oricum, pe langa clasicele manga si jucarioare, reviste, etc, mi-ar placea sa pot cumpara si tot felul de obiecte decorate cu chestii ce tin de manga/anime: personaje, chibi characters, etc. de exemplu ma gandeam zilele trecute...*blushes* nu mi-ar displacea sa am o cana sau niste chilotzei cu un chibi uber cute imprimat peste.

voi ati lua asa ceva sau ati fi interesati de asa ceva? chiar sunt curioasa. sau numai pe mine ma apuca idei din astea cretze...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jun 20 2007, 09:02 AM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Eyeobs, daca pui la vanzare artbookuri si figurine din jocuri sau anime, o sa fiu primul care cumpara!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 20 2007, 10:31 AM
Post #10


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Shinju:
Nu esti singura... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Jul 3 2007, 06:18 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



De la cele zise de Shinju m-a pocnit revelatia: vreau si eu niste briz-brizuri pt tel mobil precun Hachiko. Fratele meu i-a cumparat mamei unul super haios cu o anime girl cu parul verde si kimono insa mami s-a facut "vitrega" in privinta asta si nu vrea sa mi-l dea... :(((((((

A si mi-ar placea si mie niste manga insa in engleza si altceva decat Hellsing etc. Ceva shoujo dar nu pt fetite cu fundite...

Si mi-ar placea sa fie tot sambata si e bine ca e dupa concediu... daca nici de data nu ajung pai atunci...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |