Chat

elpreda: [20:10] but they did a great job so far, looks like we're getting some good stuff this season as well
elpreda: [20:09] oooh, cand am auzit ca apare Goblin Slayer animat mi-a fost ca o sa sara peste all the nasty can't show this to kids parts
LordPhoenix: [22:39] De acord cu elpreda
elpreda: [07:45] Happy Sugar Life is totally awesome!!!
elpreda: [07:45] m-am ferit sa zic de la inceput dupa ce am fost dezamagit de alte serii, dar avand in vedere ca a trecut deja jumate de sezon
IceJack: [22:48] "cam mort"
Ranma-kun: [19:07] siteul e cam mort dar bântuit. Daca aveti de gand sa treceti prin Germania sau Japonia write me biggrin.gif
blood: [20:47] Wow! Doar acum 15 ani faceam http://www.evangel ion.anime-club.ro/ smile.gif)
IceJack: [07:29] Shingeki no Bahamut - Virgin Soul .. . pretty good, desi parca mi-a placut primul mai mult, s-a concentrat pe mai putine ideii si teme. Nina mi-a placu
Coyotee: [16:10] mai bine discord: https://discord.gg /KHcrMXx
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )

bakemonotoyz.ro

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Salonul European De Bd@galeria Foto Anexa

post Oct 28 2011, 07:53 PM
Post #1
raluca-z

Incepator
**

Group: Members+
Member No.: 8.989

"Salonul European de Band─â Desenat─â, aflat la a doua edi╚Ťie, propune, ├«n perioada 3-20 noiembrie 2011, la galeria Foto Anexa a Muzeului Na╚Ťional de Art─â Contemporan─â (Calea Mo╚Öilor, nr. 62-68), 16 expozi╚Ťii, numeroase ateliere de crea╚Ťie, ├«nt├ólniri cu arti╚Öti din ╚Öapte ╚Ť─âri, dezbateri, conferin┼úe, sesiuni de autografe, lans─âri de carte, precum ╚Öi proiec┼úii de filme ╚Öi concerte.

Deschiderea va avea loc joi, 3 noiembrie 2011, la ora 18.30.

Printre expozi╚Ťiile care vor putea fi vizitate la SEDB se num─âr─â C─âl─âtorie ├«n cea de-a 9-a dimensiune: banda desenat─â Valonia-Bruxelles, Banda desenat─â contemporan─â din Portugalia, O P┼Öibjehi ÔÇô prima trilogie ceheasc─â de benzi desenate dedicat─â povestirilor romilor, expozi┼úia BD prilejuit─â de Pre┼čedin┼úia polonez─â a Consiliului Uniunii Europene, plan╚Öele originale rezultate din colaborarea Nichita St─ânescu ÔÇô Sandu Florea, Comment faire une BD (Editura M.M. Europe), Creating Comics ÔÇô rezultatele atelierului Sascha Hommer & Kati Rickenbach, Bitta Generation (BD ╚Öi ecologie), Str├ómb living (Brynjar Bandlien), Cartea lui George, expozi╚Ťii dedicate unor romane grafice ÔÇô Travesti de Mircea C─ârt─ârescu (Edmond Baudoin) ╚Öi Stigmata (Lorenzo Mattoti), expozi╚Ťiile de autor Livia Rusz, Dominique Goblet (BD contemporan─â/curent alternativ) ┼či Ilan Manouach, expozi┼úia cu lucr─âri publicate ├«n revista Comics.

Programul include conferin╚Ťe, ateliere ╚Öi sesiuni de autografe sus╚Ťinute de Pedro Moura (Portugalia), Bernard Swysen (Valonia-Bruxelles), M├í┼ía Bo┼Ökovcov├í (Cehia), Jean-Lorin Sterian, Eugen Erhan, Tudor Muscalu, Octav Ungureanu, Ilan Manouach (Grecia), Dominique Goblet (Valonia-Bruxelles). Vor fi lansate, ├«n prezen╚Ťa autorilor, Cartea lui George (publicat─â de Hardcomics ┼či Jum─âtatea plin─â, cu sprijinul Administra╚Ťiei Fondului Cultural Na╚Ťional), Travesti de Mircea C─ârt─ârescu, roman grafic de Edmond Baudoin (publicat de Editura Humanitas ┼či Jum─âtatea plin─â, cu sprijinul Institutului Francez din Bucure╚Öti), Str├ómb living de Brynjar Bandlien (publicat─â de Hardcomics ┼či Jum─âtatea plin─â cu sprijinul C─âminului Cultural) ╚Öi Stigmata de Lorenzo Mattotti (publicat de Editura Art ┼či Jum─âtatea plin─â), Livia Rusz ÔÇô autori Dodo Ni┼ú─â ┼či Kiss Ferenc, precum ┼či Catalogul Muzeului Benzii Desenate."

Pe langa toate acestea exista sanse foarte mari ca autorii de BD in stil manga sa beneficieze o expozitie doar a lor intitulata "Profil de manga". Keep your fingers crossed.

(IMG:http://fc07.deviantart.net/fs71/i/2011/302/0/c/profil_de_manga_by_raluca_z-d4ecg2t.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

post Nov 13 2011, 08:42 PM
Post #2
selen_dom

Class Member

Group: Members+
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159

am fost saptaman trecuta si nu am gasit decat banda desenata franceza, romaneasca, portugheza....dar nimic de manga. pe programul or n-am vazut nimic. e separat?

--------------------
tot ce-i nespus
o sa moara supus
si-n linistea neagra de mana vom duce
un altfel de drog
si n-am sa ma rog
n-am sa incerc sa iï fac sa-nteleaga
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Anime in Romania
Anime-Mania Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs :: Evangelion

Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 21st October 2018 - 04:44 AM